[LYRA] Playmobil

jimijoop είπε:
αυτην την φοτο την εχεις;
imagesqtbnANd9GcQgoG44jmyVXwxhxXsR69qfBmy3zhS_D07s4O6mvfL3OHuwb6u6.jpg
Ναι,είναι το 3381

3381.jpg
 
Βρήκα μια photo με λαμπάδα Playmobil LYRA ψάχνοντας στο google

120kwg1.jpg
 
Ωραίο εύρημα thebest20. Κάνε ένα κόπο και βάλε τη φωτό και εδώ να την έχουμε εις διπλούν ;)
 
ωραια ανακαλυψη thebest20:) ξερουμε στο περιπου ποτε κυκλοφορησε η λαμπαδα αυτη;
 
Λίγο πριν κλείσει η LYRA νομίζω,δηλαδή 1987-1988 υπολογίζω,γιατί οι συγκεκριμένες φιγούρες τότε βγήκαν!Μετά έκλεισε η LYRA!
 
thebest20 είπε:
Λίγο πριν κλείσει η LYRA νομίζω,δηλαδή 1987-1988 υπολογίζω,γιατί οι συγκεκριμένες φιγούρες τότε βγήκαν!Μετά έκλεισε η LYRA!
ευχαριστουμε για την πληροφορια!! δε νομιζω παντως να υπηρξε διαφημιση της λαμπαδας αυτης στην τηλεοραση,εσεις τι λετε;
 
katerinak είπε:
ευχαριστουμε για την πληροφορια!! δε νομιζω παντως να υπηρξε διαφημιση της λαμπαδας αυτης στην τηλεοραση,εσεις τι λετε;
Δεν ξέρω,γιατί τότε ήμουν αγέννητος ή νεογέννητος!Πάντως δε νομίζω,ήταν λίγο μούφα αυτά τα sets LYRA και τα έφτιαχνε με ότι υλικό είχε μείνει,ακόμα και αν ήταν κακής ποιότητας!Δεν νομίζω να είχε και χρήματα να πληρώσει για διαφήμιση!
 
Μερικα σετακια LYRA "NEW"

που βρηκα σε μια ρετροεξορμηση μου...

Προβολή συνημμένου 48674

Περιεχομενο και Διαφορες

μπορειτε να δειτε εδω

Playmobil LYRA NEW  1010,1018,1025,1030,1031,1032,2018.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία όλα,αν και γνωστά?Σε τι τιμή τα πήρες?Κανένα 5002 και 5008 υπάρχει περίπτωση να βρεθεί,τουλάχιστον photos?
 
thebest20 είπε:
Πολύ ωραία όλα,αν και γνωστά?Σε τι τιμή τα πήρες?Κανένα 5002 και 5008 υπάρχει περίπτωση να βρεθεί,τουλάχιστον photos?
Λοιπον,τα συγκεκριμενα τα πηρα απο μαγαζι.

(περισοτερα με ΠΜ για ευνοητους λογους)

Υπαρχει μια πολυ μικρη πιθανοτητα

να βρω απο το ιδιο μαγαζι και

καταλογους πρωτης γενιας!

Τωρα οσο αφορα τα συγκεκριμενα...

θα ειναι η πρωτη φορα που θα με ακουσεις

να γκρινιαζω για Playmobil!!!

Eπιεικως...χαλια!!!

1) Κακη ποιοτητα πλαστικου :rant:

2) Ξεφτισματα απο τα καλουπια σε ολα τα κομματια :rant:

3) Διχρωμιες στις φιγουρες :rant:

4) Τα μικροεξαρτηματα σπανε με το παραμικρο ζορι :rant:

5) Στα ποδια δεν γραφει τιποτα...κενο τελειως!!!!!!!! :eek:

6) Αυτοκολλητα που δεν κολλανε και χρειαζεσαι κολλα! :eek:

7) Καταλογακια ουτε για δειγμα μεσα!!! :rant:

8) Διαφορες τεραστιες το μεσα με το εξω!!! :eek: :rant:

Ισως η πιο αποτυχημενη σειρα της LYRA

Κριμα... :(
 
Με τις ελάχιστες γνώσεις που έχω επί του θέματος... Είμαστε σίγουροι ότι είναι Lyra και όχι μούφα?

Πρώτη φορά σε ακούω να έχεις τόσα παράπονα / προβλήματα με playmos!....

Μια μόνο μικρή σκέψη: μήπως ήταν σειρά από τις τελευταίες που κυκλοφόρησε η Lyra και έτυχαν μικρότερης προσοχής....
 
D@redevil είπε:
Με τις ελάχιστες γνώσεις που έχω επί του θέματος... Είμαστε σίγουροι ότι είναι Lyra και όχι μούφα?
Πρώτη φορά σε ακούω να έχεις τόσα παράπονα / προβλήματα με playmos!....

Μια μόνο μικρή σκέψη: μήπως ήταν σειρά από τις τελευταίες που κυκλοφόρησε η Lyra και έτυχαν μικρότερης προσοχής....
Δυστυχως Μαριανα μου LYRA ειναι... :(

Και οπως πολυ καλα σκεφτηκες

οντως ειναι απο τα τελευταια που εβγαλε.

Κριμα παντως... :(

Δεν ξερω...απογοητευτηκα πολυ

με την σειρα "ΝΕW"...δεν περιμενα

να ειναι τοσο χαλια... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάλιστα!... Μόνο έτσι εξηγείται.

Τώρα ξανακοιτούσα τις φωτός στο άλμπουμ σου και πρόσεξα και κάτι άλλο:

Προβολή συνημμένου 48672

Το ανθρωπάκι δεν έχει το μουστάκι που δείχνει στο κουτί! :eek:

Απίστευτο λάθος!...

Όχι, δεν μας είχε συνηθήσει η Lyra σε τέτοια "λάθη", που υποδηλώνουν προχειροδουλειά... :(

[edit] Γενικά βλέπω κι άλλες διαφορές σε σχέση με τις φωτογραφίες των κουτιών.

Μπορεί να θυμάμαι και λάθος, αλλά αλήθεια δεν θυμάμαι να έχει διαφορά το περιεχόμενο με τη φωτογραφία. Ήταν πάντα WYSIWYG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στη LYRA NEW καμία φιγούρα δεν είχε μουστάκι,ούτε διαφορετική περούκα που παρέπεμπε σε "ροζ σειρά",παρόλο που το έδειχνε στο κουτί!Επίσης τα κοριτσάκια που απεικονίζονταν στο κουτί,ήταν πάντα αγοράκια!
 
thebest20 είπε:
Στη LYRA NEW καμία φιγούρα δεν είχε μουστάκι,ούτε διαφορετική περούκα που παρέπεμπε σε "ροζ σειρά",παρόλο που το έδειχνε στο κουτί!Επίσης τα κοριτσάκια που απεικονίζονταν στο κουτί,ήταν πάντα αγοράκια!
Thanks! :) Δεν το ήξερα, ομολογώ!...

Βέβαια, εδώ βλέπω και χρωματικές διαφορές στα αξεσουάρ, αλλά από την άλλη πριν σας γνωρίσω, δεν πρόσεχα τέτοια πράγματα! :biglaugh:
 
Καλά οι διαφορές στα χρώματα δεν είναι πρόβλημα!Είχα πάρει το taxi,στο κουτί το έδειχνε κίτρινο,και μέσα ήταν κόκκινο!
 
thebest20 είπε:
Καλά οι διαφορές στα χρώματα δεν είναι πρόβλημα!Είχα πάρει το taxi,στο κουτί το έδειχνε κίτρινο,και μέσα ήταν κόκκινο!
Α, μια χαρά! :biglaugh:

E, γράψτε λάθος τότε! :)
 
3L12 είναι το ίδιο με αυτό που έχει κωδικό 3512/L.

http://www.ebay.ca/itm/350521300178#ht_500wt_1156

3L13 σύμφωνα με τον μικρό κατάλογο της LYRA είναι το 3213/L!!!

Επειδή μέχρι στιγμής έχω photos από 5-6 sets που βγήκαν με L στο τέλος,τα 3 από αυτά έχουν κυκλοφορήσει με διαφορετικούς κωδικούς,που είχαν ως δεύτερο γράμμα το L.Επομένως ίσως και οι photos από τα υπόλοιπα 4 που έχω,να είναι κάποια από αυτά που ψάχνω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Μερικα σετακια LYRA "NEW" που βρηκα σε μια ρετροεξορμηση μου...

Προβολή συνημμένου 48674

Περιεχομενο και Διαφορες

μπορειτε να δειτε εδω
Stavros καλοριζικα τα νεα σου αποκτήματα!!!!! :award: :award: :award: :cheers: :cheers: :cheers:

Βλέπω οτι το σετ με κωδικο 1025 είναι κομπλέ ε? Ήταν το πρώτο set λύρα NEW που είχα πάρει και θυμάμαι οτι έλειπαν κομμάτια απο μέσα.εκείνη την μέρα είχα πάρει και το σετ 2018 (εργάτες) μόνο που είχε μέσα και σωλήνες.
 
and1 είπε:
Stavros καλοριζικα τα νεα σου αποκτήματα!!!!! :award: :award: :award: :cheers: :cheers: :cheers:
Βλέπω οτι το σετ με κωδικο 1025 είναι κομπλέ ε? Ήταν το πρώτο set λύρα NEW που είχα πάρει και θυμάμαι οτι έλειπαν κομμάτια απο μέσα.εκείνη την μέρα είχα πάρει και το σετ 2018 (εργάτες) μόνο που είχε μέσα και σωλήνες.
Αν θυμάμαι καλά,το δικό σου είχε πράσινα άλογα,και απομιμήσεις playmobil?
 
Πίσω
Μπλουζα