[LYRA] Playmobil

Ποια ειναι η αποψη του νονου σου για την υιοθεσια? #) :please:
 
Τέλειο!!!!!!!Πρώτη φορά το βλέπω!!!!!!!!!!!!!!!

$T2eC16FHJGoE9nuQeW8JBQ-Y2rZGVg~~60_3.JPG
 
Κ γω πρώτη φορά το βλέπω. Ο κωδικός αυτός ήταν μέσα στα σετ τα οποία έψαχνες?
 
and1 είπε:
Κ γω πρώτη φορά το βλέπω. Ο κωδικός αυτός ήταν μέσα στα σετ τα οποία έψαχνες?
Όχι,και ελπίζω να βρεθούν και άλλα,τα οποία έχω ως εικόνα στο μυαλό μου ότι τα είχα!
 
Ωραιο σετακι!!! :)

Κι εγω πρωτη φορα το βλεπω!!! :eek:

Μπραβο Best για την ανακαλυψη! :thumbup:
 
παιδια λιγο τα φωτα σας.Μπορειτε παρακαλω να μου πειτε πως ειναι συσκευασμενα τα playmobil στα κουτακια τις lyra
 
Εγώ αυτά που έχω είναι είναι σε νάϊλον διαφανή συσκευασία.
 
Ειχανε μεσα μεσα καταλογο? ρωταω ποιο πολυ για τις συσκευασιες που περιεχουν ενα playmobil.
 
di vaio είπε:
Ειχανε μεσα μεσα καταλογο? ρωταω ποιο πολυ για τις συσκευασιες που περιεχουν ενα playmobil.
Αν ειναι πριν την σειρα NEW υπαρχουν πολυ μεγαλες πιθανοτητες να εχει. ;)

Αν ειναι απο την σειρα NEW...τοτε οχι!
 
Εχω την εντύπωση ότι ούτε τα παλιότερα είχανε καταλογάκι, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Αυτά που είχαν σίγουρα ήταν οι συσκευασίες που δώριζε η Ολυμπιακή (έχει ποστάρει ο Σταύρος σχετικά...)
 
Ειναι απο την σειρα new και ανοιγοντας αρκετα κουτακια δεν ειχε κανενα καταλογο.Επισης οι φιγουρες στο κατω μερος των ποδιων δεν γραφουν το χαρακτηριστικο lyra.
 
Τα lyra πρώτης γενιάς έχουνε μέσα κατάλογο κανονικά. Για να είσαι όμως 100% σίγουρος αν μπορείς τσέκαρέ το. Τώρα τα δεύτερης γενιάς [new] είναι 50 -50 :what:Όσο αναφορά το λογότυπο lyra που δεν υπάρχει σε αυτές τις φιγούρες είναι γιατί ύπηρχε το θέμα με την playmobil Geobra και λόγο δικαιωμάτων το αφαίρεσαν.
 
Κάποια της LYRA NEW είχαν κατάλογο!!Όσα θυμάμαι τη δεκαετία του 90 είχαν,ενώ τα πιο πρόσφατα που έχουν βρει γνωστοί μου,σε αποθήκες παιχνιδιών,δεν είχαν κατάλογο!
 
καλημέρα παιδιά.να δώσω και γώ τα φώτα μου σε αυτό το θέμα.Επειδεί έχω πάρα πολλά κουτάκια Lyra και τα έχω στην αρχική τους κατάσταση με το κουτί βλέπω ότι όλα τα παλαιού τύπου σετ έχουν καταλογο μέσα .όταν λέω παλιά σετ εννοώ πριν γίνει new.τώρα απο τα new έχω μπερδευτεί.άλλα έχουν άλλα δεν έχουν.δεν ξέρω για πιο λόγο γινόταν αυτό.επίσης πολλές φιγούρες χρωματικά δεν έχουν καμία σχέση με το τί δείχνει το κουτί απ έξω.αυτά.
 
Αν και το έχω αναφέρει ξανά,δεν έμπαινε κατάλογος σε κάποια sets LYRA NEW,γιατί πολύ απλά από ένα σημείο και μετά γίνονταν πρόχειρες κινήσεις.Επίσης μέχρι το 1988 που έκλεισε η LYRA παρασκευάζονταν φιγούρες με εξαρτήματα,αλλά συνεχίστηκαν να συσκευάζονται και τη δεκαετία του 90.Οπότε συσκευάζονταν ότι είχε απομείνει με σκοπό να εξαντληθούν όσο το δυνατόν περισσότερες φιγούρες.Αν κάποια φιγούρα τους είχε εξαντληθεί έβαζαν άλλη με παρόμοια χρώματα,και γενικά τα LYRA NEW έγιναν με πρόχειρες κινήσεις,προκειμένου η εταιρεία να "βγάλει τα σπασμένα".Παρόλα αυτά,θεωρούνται συλλεκτικά!
 
Ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες
 
Μπράβο παιδιά!Να τα λέτε οι παλιοί να μαθαίνουμε οι νέοι!
 
ας ξεκουνήσουμε λίγο το thread γιατι έκατσε λίγο...ανεβάζω μερικές φώτος απο κάποια αγάπημένα σετ της Lyra που έχω.DSC02421.jpg.δεν είναι κουκλιά?

DSC02363.jpg

DSC02406.jpg

DSC02409.jpg
 
Αυτό το playmospace τι κωδικό έχει?Μήπως γίνεται να υπάρξει σε μεγαλύτερη ποιότητα????Είναι υπέροχα όλα!
 
Πίσω
Μπλουζα