[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

wheeled warrior είπε:
σταυρο απο οτι βλεπω περα απο τον he-man κ την sorceres οι βασικοι ειναι πανω 2-3 που σου λειπουν και ολοι ειναι του 2002 κ μετα!!!
οσο για τις ιδεες φιλε nasopako! ναι οκ ολα βασιζονται σε καποιο ηδη υπαρχων φραντσαιζ ειτε 30ετιας ειτε 50 ετιας ειτε ειτε ειτε...αλλα δηλαδη? ο μακφαρλαν δεν εβγαζε φιγουραρες? η σειρα δρακων του μακρφαρλαν απλα δεν παιζοντουσαν!!! η μαρβελ δεν βγαζει φιγουραρες? η dc? η νεκα?? τι να λεμε τωρα ρε παιδια? κ δηλαδη εσυ ας πουμε περιμενες τα site γυρω απο τα motuc και τα motuc τα ιδια? για να μπεις στην φαση? που το χημαν οργκ θυμαμε υπαρχει απο παντα? κ το hype υπηρχε παντα στις φιγουρες he-man!! το 2000 με τα κομεμορατιβ εγινε πανικος αλλα παλι αρκετοι ειναι αυτοι που περιμεναν ενα φορουμ για να το παιξουν ειδημονες!!!
κάλε μου warrior έθεσες κάποιες απορίες επί τάπητος και εγώ είπα απλά τις απόψεις μου. Τι νομίζω ΕΓΩ ότι μπορεί να φταίει για το ότι πολύς κόσμος ασχολείται τα τελευταία χρόνια με τις action φιγούρες και τα συναφή! Τώρα αν εσύ θες να πεις ότι κάποιοι το παίζουν ειδήμονες-παντού υπάρχουν τέτοιοι τύποι-τότε γιατί δεν το λες από την αρχή, αφού «πεθαίνεις» να το πεις. :D :p :) Σε τοπικό επίπεδο πάντως δεν υπάρχει κατάστημα με ικανοποιητικές νέες φιγούρες οπότε γιατί να μην στραφεί κάποιος στο διαδίκτυο για ανεύρεση παλαιοτέρων και άρα καλυτέρων παιγνιδιών; Τώρα σε ότι αφορά τον Todd McFarlane άπιαστος στα κόμικ αλλά οι υλοποιήσεις του σε μορφή φιγούρων δεν μου αρέσει προσωπικά αλλά ούτε και συγκρίνονται με το σχεδιαστικό στυλ παιγνιδιών τύπου MOTU, Blackstar ή Visionaries. Ακόμα το ότι υπάρχουν sites «από πάντα» δεν σημαίνει ότι τα ήξεραν και όλοι από πάντα!

Ουφ, ελπίζω να μην κούρασα. Πάω για ύπνο οπωσδήποτε... :sleep: :sleep: :sleep:

Πάρε και ένα καλό τώρα για να σου φτιάξω διάθεση (δεν αφορά MOTU αλλά Blackstarr, ελπίζω να μην βγαίνω εκτός θέματος):

http://20thcenturytoycollector.com/posts/2013/08/17/david-mattingly-interview-blackstar-artwork/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μαλιστα...μεγαλη ανακαλυψη !!ελα πες αληθεια nanopako πλακα κανεις ε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O Eatock έφτιαξε κανάλι στο you tube... Όποιος γουστάρει filmation motu θα το απολαύσει. Το comentary είναι πολύ καλό.
 
Kαλα νεα για τους MOTU fan... :)

Αποφασιστηκε να κυκλοφορισει η Ταφρος για Καστρο Grayskull

που ειχε σχεδιασει ο Μαρκ Τειλορ 31 χρονια πριν.

Πηγη
Castle-Moat_promo.jpg


Castle-Moat_promo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφου περασα ευχαριστα και με πολυ νοσταλγια κοιτωντας ολα τα σχολια(28 σελιδες ειναι αυτες) ειπα κι εγω να συνεισφερω κατι στο ολο θεμα... Παρα απο το γεγονος οτι ειμαι μεγαλος φαν της σειρας ειχα σχετικα λιγες φιγουρες:

1)Flying Fists He-Man and Terror Claws Skeletor(σε συσκευασια 2 μαζι)

2)Skeletor, Webstor, Mer-Man(σε συσκευασια 3 μαζι)

3)He-Man, Man-at-Arm, Man-E-Faces(σε συσκευασια 3 μαζι)

4)Snout Spout(τον οποιο ανταλλαξα με τον Webstor και τον Skeletor γιατι δεν τον εβρισκα πουθενα)

Απο ολες αυτες τις φιγουρες διασωθηκε μονο μια, ο Terror Claws Skeletor:

Skeletor-Terror Claws.jpg
 
Theophilos είπε:
Άστα να πάνε...
Εγώ πάντως θέλω αυτά Άγιε μου Βασίλη...

Προβολή συνημμένου 90749Προβολή συνημμένου 90750
...και τελικά ο Άγιος Βασίλης μου έφερε μόνο τον Karg.

Καλή φάση παιδιά, ο τύπος που τα φτιάχνει είναι πραγματικός καλλιτέχνης. Όποιος παραγγείλει δεν θα χάσει.
 
lordraiden είπε:
Αφου περασα ευχαριστα και με πολυ νοσταλγια κοιτωντας ολα τα σχολια(28 σελιδες ειναι αυτες) ειπα κι εγω να συνεισφερω κατι στο ολο θεμα... Παρα απο το γεγονος οτι ειμαι μεγαλος φαν της σειρας ειχα σχετικα λιγες φιγουρες:
1)Flying Fists He-Man and Terror Claws Skeletor(σε συσκευασια 2 μαζι)

2)Skeletor, Webstor, Mer-Man(σε συσκευασια 3 μαζι)

3)He-Man, Man-at-Arm, Man-E-Faces(σε συσκευασια 3 μαζι)

4)Snout Spout(τον οποιο ανταλλαξα με τον Webstor και τον Skeletor γιατι δεν τον εβρισκα πουθενα)

Απο ολες αυτες τις φιγουρες διασωθηκε μονο μια, ο Terror Claws Skeletor:

Προβολή συνημμένου 94295
Αυτά που είχες ήταν τα gift sets. Πολύ σπάνια κομμάτια σήμερα. Κρίμα που δεν διασώθηκαν.

Στην Ελλάδα τα είχες αγοράσει;
 
Theophilos είπε:
Αυτά που είχες ήταν τα gift sets. Πολύ σπάνια κομμάτια σήμερα. Κρίμα που δεν διασώθηκαν. Στην Ελλάδα τα είχες αγοράσει;
Ναι gift sets ηταν και μαλιστα ηταν λιγο ακριβα... το 1ο σετ ηταν απο την νονά μου δωρο τα αλλα 2 τα πηρα εγω... αν θυμάμαι καλά απο ενα πολυκατάστημα στον Πειραιά που εχει κλείσει τωρα... μην με ρωτησεις ονομα δεν θυμάμαι...
 
Αυτα ειναι!!!! :thumbup:
 
υπαρχει λογος που γραφω σ αυτο το θεμα,θα τον δειτε στα 00:36 - 01:12 λεπτα του βιντεο που βρισκεται στο ποστ
 
Ευχαριστουμε Κατερινακι για το ευρημα!!!! :flower: :thanx2:
 
[El Greco] Οι Κυρίαρχοι του Σύμπαντος

Μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι ενω τους εχουμε μνημομευσει σε πολλα

νηματια -ειτε σε παιδικες σειρες,ειτε σε αλλα φιγουροθεματα -δεν εχουν το

δικο τους καθαρο θεμα..οι Κυριαρχοι του Συμπαντος!!!!! :eek:

Απο την αλλη με παραξενευει που υπαρχουν 3 διαφορετικα θεματα

για τους Σεληνανθρωπους....Θεμα 1ο (2007),Θεμα 2ο (2009) και Θεμα 3ο (2010)!!!!! :eek:

Λοιπον....

Για να θυμηθουν οι παλιοτεροι και για να μαθαινουν

και οι νεοτεροι που μπορει να μας διαβαζουν... :)


El Grego

Oι Κυριαρχοι του Συμπαντος

attachment.php





 
Επειδή δεν κατέω από τις φιγούρες.... Αν πιστεύετε ότι πρέπει να συγχωνευθούν θέματα, κάντε ένα καλό και στείλτε pls ένα πμ! :)

Και στο θέμα μας τώρα: εκπληκτικό εύρημα!!!

Αυτούς τους θυμάμαι! :)

[edit] έχω την εντύπωση ότι είναι οι ίδιοι με το θέμα που παρέθεσε η Κατερίνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστός ο σταυρος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προς το παρόν έγιναν κάποιες συγχωνεύσεις. Θέλει όμως μεταφορά ποστ για να γίνουν πιο ξεκάθαρα τα θέματα. Θα εκτελούνται εργασίες λοιπόν :)
 
katerinak είπε:
Σταυρο μηπως εχουν σχεση μ αυτο το θεμα ;
Καμια σχεση!!!!! :eek:

Μπορει να μοιαζουν στον τιτλο (Masters Of The Universe/ Οι Κυριαρχοι του Συμπαντος) αλλα ειναι

εντελως διαφορετικες σειρες!!!!!

Για να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα.

Οι Κυριαρχοι της El Greco ειναι στην ουσια ενα "παντρεμα" δυο διαφορετικων σειρων παιχνιδιων.

Οι μεν φιγουρες των Κυριαρχων βασιζονται στην τηλεοπτικη σειρα και σειρα παιχνιδιων Blackstar,

ενω η δε ονομασια τους βασιζεται στην επισης τηλεοπτικη σειρα και σειρα παιχνιδιων Masters Of The Universe.

Απλα ανοιξα το θεμα για να υπαρχει αυτονομο και να μπορει καποιος που ψαχνει να διαβασει/μαθει για το εν λογο παιχνιδι,

να μπορει να το εντωπισει ευκολα και να απαντησει εκει για τις οποιες αναμνησεις του.

Βεβαια επειδη υπαρχει αυτο το "περιεργο" παντρεμα που προανεφερα,

συγχωνευονται τα θεματα με ομοια που προυπαρχουν με αποτελεσμα

να λαμβανονται λαθος και μπερδεμενες πληροφοριες απο αυτον που αναζητα να διαβασει για τους Κυριαρχους.
 
Ναι... Επειδή στο θέμα που έγινε συγχώνευση αναφέρονται και της El Greco θα γίνει διαχωρισμoς των ποστ και το θέμα θα σπάσει σιγά σιγά (30 σελίδες ποστ δεν είναι και εύκολο :) )
 
Καμια δυναμη δεν μπορει να τους δαμασει!!!

 
Πίσω
Μπλουζα