[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

υπηρχε ενας "κακος" που ειχε διαφανο στομαχι και οταν τον πιεζες απο πισω εβγαζε ψευτικο αιμα , τον θυμαται κανεις... τον ειχα δει οταν ημουν 6 χρονων και ακομα δεν μπορω να ξεχασω ποσο [edit] ας προσέχουμε τις εκφράσεις μας [edit] μου χε φανει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Phantomlord τι χρώμα ήταν ο "κακός"; δε μου λέει κάτι..

Νόμιζα πως όλες οι φιγούρες Blackstar είχαν τσακμακόπετρα και φώτιζαν στο στήθος.
 
ηταν κακος των he-man , νομιζω μια φιγουρα σκελετορ. Τωρα αν δεν ηταν he-man και ηταν αλλης σειρας παιχνιδιων δεν ξερω.. αλλα ηταν καλης ποιοτητας δεν ηταν ελληνικο.

καπως ετσι ηταν το στηθος του .



cobra bat.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οταν λες ηταν καλης ποιοτητας δεν ηταν ελληνικο τι εννοεις?
 
οτι δεν ηταν απο τις ελληνικες κοπιες κακης ποιοτητας gi joe , playmobile κλπ που πουλαγαν στις πανυγηρια κυριως. Οτι ηταν οφισιαλ he-man.
 
αυτος οντως!! θενξ wheeled απιστευτο παιχνιδι !!
 
ηταν απο τις τελευταιες φιγουρες που κυκλοφορησαν ποτε για την σειρα το 87 κ σπανια!!!
 
makisimos είπε:
DONKIX από σήμερα έχω έναν καλό λόγο για να σε μισώ...!!!!! grrrrrrrrrrrrrrrrrr......... Αυτό ειναι που φωνάζω τόοοσο καιρό..!!!! Αναστασία τρέξεεε...!!! Αυτόν είχα....!! Θυμηθηκα και το κουτί...!!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....!! Kολάστηκα απογευματιάτικα...!! Γούρλωσαν τα μάτια μου, το σαγονι μου έπεσε κάτω, τα σαλια άρχισαν να τρέχουν ανεξελεγκτα....!!!
Μακισιμακο ετρεξα!!! Με ειχαν βοηθησει τα παιδια και τον βρηκαμε! :D
 
Παιδιά έχω πάρα πολλά από Masters of the Universe!! (τα περισσότερα είναι κληρονομιά) χεχε







Θα σας δείξω τα υπόλοιπα το βραδάκι αν θέλετε, βαριέμαι τώρα να βγάζω φωτογραφίες :p

motu 1.jpg

motu 2.jpg

motu 3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ορίστε παιδιά οι φώτος του Αστρόπλοιου του Σκόρπιο που βρήκαμε:

[edit] dead photobucket photo [edit]

 


[edit] dead photobucket photo [edit]


Θα μπει αγγελία, εγώ μόνο πόνυ μαζεύω ;) Αλλά βρέθηκε μπροστά μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρήκα λίγο χρόνο και έβγαλα μερικές ακόμη φωτογραφίες απ' την συλλογή μου, τρεις γενιές MOTU (198Χ, 200Χ, MOTUC), όταν μπορέσω θα βάλω και άλλες :)



















motu 1.jpg

motu 2.jpg

motu 3.jpg

motu 4.jpg

motu 5.jpg

motu 6.jpg

motu 7.jpg

motu 8.jpg

motu 9.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίες οι φιγούρες σου Rio Blast!

O Skeletor ξέρει καλά να ποζάρει!!!
 
εχω 3 φιγουρες σφραγισμενες απο mattel. Ειναι πιο ωραιες απο κοντα αλλα τεσπα :)

IMG_0403.jpg
 
Eιναι λιγο μετεπειτα για εμενα,εγω ειμαι της γενιας των G-Force,but good news για καποιους!


Η Ματελ ξαναβγαζει καποια κομματια.





Masters of the Universe 30th Anniversary Classics collection




 
η mattel βγαζει πολυ καιρο τωρα την σειρα classics τωρα βγαζει μερικους ηρωες απο το the new adventures of he-man k οι καινουριες φιγουρες που παρουσιασε για τον ιουνιο ειναι o horde prime k o snake man at arms! κ θα αρχισει παλι να βγαζει τα mini comics!
 
και το wind raider ειναι το πρωτο οχημα στη σειρα classics με artwork του rudy obrera ο οποιος εκανε τον σχεδιασμο των κουτιων για την παλια σειρα!!
 
Μπράβο Rio Blast, πάρα πολύ όμορφα!!!
 
Πίσω
Μπλουζα