[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

εμ.... η καινουρια σειρα που λες δεν ειναι η κανονικη!!ειναι αυτη που βγαινει digitial one shot!!που σημαινει θα ειναι ενα τευχος για καθε ηρωα!!σαν origin φαση!!τον ηρωα sir laser lot ειναι δημιουργημα του geoff johns μεγαλου σεναριογραφου κομικ κ μεγαλου motu fan k απλα η mattel τον εκανε κ φιγουρα!! κ εχει βγει κ ενα αλλο κομικ 6 τευχων που εχουν αλλαξει το στορυ κατα πολυ!!ο σκελετορ στο greyskull k o he-man κ οι αλλοι κυριαρχοι με απωλεια μνημης!!!! οσο για πισω στα 80'ς η σειρα δεν εληξε αδοξα απλα εκανε τον κυκλο της to 88' πηγαν να τα ανανεωσουν το 89 κ το 00 (ταχω ξαναγραψει σε αλλο ποστ οποτε δεν τα ξαναλεω ολα περι τσεπης χρηματοσ κ φανσ και παραπονων)... κ ακομα μεχρι σημερα η σειρα των 80'ς παραμενει η πιο κερδοφορα σειρα παιχνιδιων ever!!
 
Theophilos είπε:
... η οποία το έχει ξεφτιλίσει τελείως με κάτι τραγικές φιγούρες, όπως ο mighty spector ή ο sir laser lot. Δεν μου κάνουν αίσθηση και τα καινούργια bios... Και δεν μπορείς να ξεκινάς την καινούργια σειρά comics, που οι fans περίμεναν τόσο καιρό με λαχτάρα, με πρώτο χαρακτήρα τον... sir laser lot! Μια ζωή λάθος κινήσεις... Μόνο το χρήμα... Θα πρέπει πρώτα να επενδύεις στους fans και μετά στην τσέπη σου... Γι' αυτό τελείωσε και η σειρά άδοξα πίσω στα 80s. Πάντως αν και είμαι vintage fan, δεν μπορώ να πω ότι δεν με ευχαριστούν οι motuc.
Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσότερο φίλε μου.Οντώς το έχει ξεσκίσει το θέμα η mattel.Παρόλο που έχει δημιουργήσει τον αγαπημένο μου ήρωα,δεν μπορώ να μην παραδεχτώ οτι το μόνο που την νοιάζει είναι πως θα βγάλει περισσότερα φράγκα.Δεν μπορώ να καταλάβω πότε σκοπεύει να βγάλει κάποιους χαρακτήρες που έχουν να εμφάνιστουν απο το toyline του '80 όπως rokkon,stonedar,multibot,modulok,extendar,ninjor,blast attack,blade,dragstor,saurod,gwildor,horde trooper,rotar,twistoid.'Ελεος ποια με τους νεους χαρακτήρες(sir laser lot kai mighty spector τρισαθλιοι), εαν και όμολογώ ότι κάποιοι άλλοι έχουν ενδιαφέρον.Ας ελπίσουμε ότι οι masters θα μείνουν στο προσκήνιο για πόλλα χρόνια ακόμα.Τα comics δεν τα έχω διαβασει.Εσύ τα έχεις διαβάσει?Αμα βγούνε όλα τα 6 τεύχη θα τα πάρω απο το Ebay.Αλήθεια έχεις πάρει και τα ψηφιακά comics?Τα κατεβάζεις απο κάποιο site έτσι δεν είναι?Πως πληρώνεις για αυτα?Περιμενουμε με αγωνία το υπόλοιπο της συλλογής σου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
wheeled warrior είπε:
εμ.... η καινουρια σειρα που λες δεν ειναι η κανονικη!!ειναι αυτη που βγαινει digitial one shot!!που σημαινει θα ειναι ενα τευχος για καθε ηρωα!!σαν origin φαση!!τον ηρωα sir laser lot ειναι δημιουργημα του geoff johns μεγαλου σεναριογραφου κομικ κ μεγαλου motu fan k απλα η mattel τον εκανε κ φιγουρα!! κ εχει βγει κ ενα αλλο κομικ 6 τευχων που εχουν αλλαξει το στορυ κατα πολυ!!ο σκελετορ στο greyskull k o he-man κ οι αλλοι κυριαρχοι με απωλεια μνημης!!!! οσο για πισω στα 80'ς η σειρα δεν εληξε αδοξα απλα εκανε τον κυκλο της to 88' πηγαν να τα ανανεωσουν το 89 κ το 00 (ταχω ξαναγραψει σε αλλο ποστ οποτε δεν τα ξαναλεω ολα περι τσεπης χρηματοσ κ φανσ και παραπονων)... κ ακομα μεχρι σημερα η σειρα των 80'ς παραμενει η πιο κερδοφορα σειρα παιχνιδιων ever!!
Φίλε ww, ξέρω ότι είναι one shot digital. Τα έχω αγοράσει όλα... Και έχω ήδη και τα δύο τεύχη της dc από τη σειρά των 6 τευχών!! Νομίζω όμως ότι και τα digital θεωρούνται νέα σειρά. Κάτι σαν προπομπός των 6 τευχών, η οποία όμως βγαίνει παράλληλα με αυτά!!! Απλά λέω ότι δεν περίμενα να ξεκινήσουν τα digital με τον sir laser lot!!! Χάθηκε ο κόσμος να ξεκινήσουν με τον man at arms (του οποίου παρεπιπτόντως η ιστορία ήταν όλα τα λεφτά, βλ. το outfit της sorceress). Επίσης γνωρίζω καλά και το new adventures of he-man, των οποίων δεν είμαι fan... Πάντως το 2000 ήταν καλή η προσπάθεια και πολλά υποσχόμενη, παραμένω βέβαια fan της filamation. Συμφωνώ και με τα λεγόμενα σου στα προηγούμενα ποστ. Είναι όντως ακόμη και σήμερα κερδοφόρα σειρά. Το "άδοξα" σημαίνει ότι θα μπορούσαν να συνεχίσουν με την καταπληκτική σειρά powers of grayskull, κάτι που δεν έκαναν από λάθος κινήσεις... Δεν νομίζω ότι απλά έκανε τον κύκλο της. Υπήρχαν πολλά καταπληκτικά πράγματα στα σκαριά!!! Αυτή είναι η άποψή μου. Διόρθωσε με αν κάνω κάτι λάθος, οι απόψεις σου είναι σεβαστές...

faceless είπε:
Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσότερο φίλε μου.Οντώς το έχει ξεσκίσει το θέμα η mattel.Παρόλο που έχει δημιουργήσει τον αγαπημένο μου ήρωα,δεν μπορώ να μην παραδεχτώ οτι το μόνο που την νοιάζει είναι πως θα βγάλει περισσότερα φράγκα.Δεν μπορώ να καταλάβω πότε σκοπεύει να βγάλει κάποιους χαρακτήρες που έχουν να εμφάνιστουν απο το toyline του '80 όπως rokkon,stonedar,multibot,modulok,extendar,ninjor,blast attack,blade,dragstor,saurod,gwildor,horde trooper,rotar,twistoid.'Ελεος ποια με τους νεους χαρακτήρες(sir laser lot kai mighty spector τρισαθλιοι), εαν και όμολογώ ότι κάποιοι άλλοι έχουν ενδιαφέρον.Ας ελπίσουμε ότι οι masters θα μείνουν στο προσκήνιο για πόλλα χρόνια ακόμα.Τα comics δεν τα έχω διαβασει.Εσύ τα έχεις διαβάσει?Αμα βγούνε όλα τα 6 τεύχη θα τα πάρω απο το Ebay.Αλήθεια έχεις πάρει και τα ψηφιακά comics?Τα κατεβάζεις απο κάποιο site έτσι δεν είναι?Πως πληρώνεις για αυτα?Περιμενουμε με αγωνία το υπόλοιπο της συλλογής σου
Πολύ σωστά faceless. Για τα digitals googlάρισε τη λέξη comixology και όλες οι απορίες σου θα λυθούν!!! Είναι το site απ' όπου αγοράζεις τα digitals... Πολύ εύκολο, χρείαζεσαι απλά πιστωτική ή χρεωστική κάρτα. Η συλλογή σου καταπληκτική!! Κάπου εκεί βρίσκομαι κι' εγώ. Τα παλιά κόμικς τα έχω όλα σε ψηφιακή μορφή. Ακόμη και τα βιβλία!!! Σύντομα θα ανεβάσω κι' άλλες φωτογραφίες...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μα δεν ειναι θεμα να σαι φαν της filmation!!αυτο αφορα καθαρα το παιδικο κ οχι την σειρα παιχνιδιων!! η mattel εκανε τα σχεδια κ της επανασχεδιασεις κ απλα εδινε αλοτε στην filmatiion στη dic κ mιke young για να κανει τα παιδικα/ διαφημισεις για τα παιχνιδια!! κ ξεκινησανε με τον sir laser lot!!γιατι απλα ηταν καινουρια φιγουρα δεν ειχε εμφανιστει καν στα παιδικα καινουριος ηρωας κ απλα θελανε να τον παρουσιασουνε πρωτα!! οσο για τα λεγομενα μου εννοουσα σε αλλο thread για ηρωες των 80'ς . οχι εδω!!

οπως κ ναχει ολες οι αποψεις ειναι δεκτες ολονων κ απολους! φαν ειμαστε ολοι! δεν τιθεται καν θεμα διαφωνιας! ουτε διορθωσης!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε νομίζω ότι διαφωνούμε κάπου... Οκ για όλα αυτά που λες. Τη γνώμη μου λέω... Έχω διαβάσει τα λεγόμενά σου στα άλλα threads. Παρακολουθώ γενικά τι γίνεται, απλά δεν έπαιρνα μέρος. Βρήκα ευκαιρία τώρα να τα πω γιατί είμαι και εγώ motuόπληκτος, όπώς είπε και ο dr slump!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό είναι το πνεύμα!!! By the way, τι λες γι' αυτά που έγιναν στο he-man.org?
 
επειδη μπορει να γεμισουμε το εδω με οφφ τοπικ παμε στα pm ! σου χα στειλει ενα κ πιο πριν χαχα αν ειναι απαντα κ σε αυτο.
 
Και συνεχίζωguardians of castle grayskull.jpgFor your viewing pleasure...

masters of the universe-the movie.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wheeled warrior σβήσε κανένα αποθηκευμένο μήνυμα, δεν μπορώ να στείλω πμ
 
30 ιανουαριου βγαινει κ το origin of he-man one shot

motu-origin_of_he-man_1_02.jpg

k o richard wenk σεναριογραφος του the mechanic k expendables 2 γραφει την ταινια he-man
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναρωτιεμαι τι θα δειξει ενα απλο one shot...Χαθηκε να το εκαναν ενα mini-series;
 
O john chu, που έκανε το gi joe 2 σκηνοθετεί... Για να δούμε... Θα πάρει πάντως κάνα δύο χρονάκια μέχρι να δούμε trailer... Περιμένουμε με αγωνία το one shot του he-man!!! Αυτό θα είναι πολύ καλή φάση, εμένα προσωπικά μου αρέσει το approach της dc...
 
Πολύ ακριβό για μένα πάντως.... Εδώ έκανα αμάν για να ολοκληρώσω τη vintage συλλλογή μου. Ορίστε και άλλες φωτογραφίες...Battle for Eternia 1.jpg

Και μερικές ακόμη...Heroic warriors.jpg Όπως και να 'χει πάντως έκαναν καταπληκτική δουλειά και με το motuc grayskull...

Royal Meeting.jpg

Battle for Eternia 2.jpg

The power of Point Dread.jpg

Evil Warriors.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rio Blast είπε:
$250 + ταχυδρομικά + φόροι = πανάκριβο!
Και γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο οι προπαραγγελίες παραμένουν ακόμη στο 15%!

Και όπως το κόβω, δεν θα ξεπεράσουν το 65 %.

Η Ματτέλ παράγει συλλεκτικά παιχνίδια χωρίς να σκέφτεται την οικονομική κρίση.
 
mightymaxhellas είπε:
Και γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο οι προπαραγγελίες παραμένουν ακόμη στο 15%!Και όπως το κόβω, δεν θα ξεπεράσουν το 65 %.

Η Ματτέλ παράγει συλλεκτικά παιχνίδια χωρίς να σκέφτεται την οικονομική κρίση.
Ο Έλληνας συλλέκτης σίγουρα θα έχει πρόβλημα. Ξέρεις όμως πόσοι τρελαμένοι motuc fans Υπάρχουν στην Γερμανία; Μόνο αυτοί να αγοράσουν η mattel θα πλουτίσει. Και ας μην ξεχνάμε ότι τα αμερικανάκια ζουν στον κόσμο τους. Κι αυτοί θα αγοράσουν μην ανησυχείς. Άσε που γενικά ο πορωμένος συλλέκτης δεν υπολογίζει την οικονομική κρίση. Θα προτιμήσει να μη... φάει για μια εβδομάδα (που λέει ο λόγος) για να πάρει το grayskull. Πάντως, απ' ότι βλέπω στο internet υπάρχουν και συνειδητοποιημένοι fans που τα χώνουν στη mattel, η οποία γενικά δεν έχει και το καλύτερο customer service.
 
Και μερικές ακόμη φωτογραφίες από τη συλλογή μου που ήθελα εδώ και καιρό να ανεβάσω, αλλά δεν είχα χρόνο! Fright Zone!!!IMG_3784.jpg

Και το δεύτερο μέρος...IMG_3789.jpg

Και το τρίτο μέρος για πάρτη σας...IMG_3790.jpgΕτοιμάζω και ένα vintage keldor custom. Μόλις ολοκληρωθεί θα ποστάρω φώτο...

IMG_3793.jpg

IMG_3780.jpg

IMG_3781.jpg

IMG_3782.jpg

IMG_3783.jpg

IMG_3788.jpg

IMG_3785.jpg

IMG_3786.jpg

IMG_3787.jpg

IMG_3792.jpg

IMG_3791.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα