MEGA - The Twenty

konkar είπε:
Συμφωνώ αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες. Είναι δυνατόν να μην είσαι ευχαριστημένος/η με τη 2η θέση και να την θεωρείς αίσχος? Να σου θυμίσω μόνο τι θέση θα έπαιρναν οι Απαράδεκτοι αν δεν είχαν προβληθεί προ πενταετίας σε επανάληψη για μια ολόκληρη χρονιά.
Πολυ σωστη παρατηρηση konkar.

Δεν εχω δει (ακομα) την εκπομπη αλλα διαβαζοντας τα αποτελεσματα στο post του thebest20 βλεπω πως το Δις Εξαμαρτειν ειναι μεσα στην 20αδα. Αρα αρκετος κοσμος το θυμοταν και το ψηφισε. Με ποια λογικη, λοιπον, κοπηκε? Ως αποτυχια? Πότε θα καταλαβει το χαζοmega οτι τα νουμερα τηλεθεασης που δινει αυτη η κ---εταιρεια ειναι μαγειρευμενα?

Και οι Χαριτες και το Εκμεκ και οι Αυθαιρετοι και το Εξαμαρτειν ειναι σειρες που ο κοσμος αγαπαει και θελει να τις βλεπει. Ας κοψουν λοιπον τις μ------ς.
 
ChristosM είπε:
Πολυ σωστη παρατηρηση konkar.Δεν εχω δει (ακομα) την εκπομπη αλλα διαβαζοντας τα αποτελεσματα στο post του thebest20 βλεπω πως το Δις Εξαμαρτειν ειναι μεσα στην 20αδα. Αρα αρκετος κοσμος το θυμοταν και το ψηφισε. Με ποια λογικη, λοιπον, κοπηκε? Ως αποτυχια? Πότε θα καταλαβει το χαζοmega οτι τα νουμερα τηλεθεασης που δινει αυτη η κ---εταιρεια ειναι μαγειρευμενα?

Και οι Χαριτες και το Εκμεκ και οι Αυθαιρετοι και το Εξαμαρτειν ειναι σειρες που ο κοσμος αγαπαει και θελει να τις βλεπει. Ας κοψουν λοιπον τις μ------ς.
Συμφωνώ απόλυτα Χρήστο και ειδικά για τις 3 Χάριτες! 6η σειρά και πάνε για κόψιμο;; Έλεος.

Θα δω όμως την εκπομπή αναλυτικά αύριο, γιατί σήμερα μόνο τα αποτελέσματα πρόλαβα να διαβάσω, που όπως διαπιστώνω ήταν ακριβώς με τν ίδια σειρά που τα περίμενα και τα έγραψα πριν λίγες μέρες.

ENTIT: Πάντως τώρα το είδα, μεγάλη αδικία για τη Στέλλα Μπεζ στη 17η θέση. Μόνο αυτή έχει αφήσει εποχή. :p :p:p:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγω πιστευω πιστευω πως ειναι στημενο ολο αυτο το σκηνικο , ναι αυτοι ειναι οι ψηφοι αλλα την σειρα την διαλεγουν αυτοι
 
Tassos είπε:
εγω πιστευω πιστευω πως ειναι στημενο ολο αυτο το σκηνικο , ναι αυτοι ειναι οι ψηφοι αλλα την σειρα την διαλεγουν αυτοι
Αν εννοείς το My Mega, πολύ πιθανόν! Αλλά την κεντρική ψηφοφορία όχι! Εκεί ό,τι ψηφίζεις παίρνεις. Μόνο στην ανοιχτή, που γράφαμε τις επιλογές μας μπορεί κάτι να γίνεται. Στην άλλη κατηγορηματικά όχι.

Πάντως έχω προσέξει ότι ο Καπουτζίδης είναι και λίγο "ότι μας συμφέρει λέμε". Το πρόσεξα κάργα την προηγούμενη Κυριακή, το πρόσεξα και σήμερα που έβλεπα για τις κωμωδίες. Άποψή μου ότι σε κάποια συγκεκριμένα σημεία, θα έπρεπε να είναι πιο αντικειμενικός.

Anyway, την επόμενη Κυριακή παύση, θα δούμε το Χριστουγεννιάτικο του Σ' Αγαπώ, Μ' Αγαπάς. The Twenty από τον καινούριο χρόνο πάλι, να μαστε καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Αν εννοείς το My Mega, πολύ πιθανόν! Αλλά την κεντρική ψηφοφορία όχι! Εκεί ό,τι ψηφίζεις παίρνεις. Μόνο στην ανοιχτή, που γράφαμε τις επιλογές μας μπορεί κάτι να γίνεται. Στην άλλη κατηγορηματικά όχι.
Πάντως έχω προσέξει ότι ο Καπουτζίδης είναι και λίγο "ότι μας συμφέρει λέμε". Το πρόσεξα κάργα την προηγούμενη Κυριακή, το πρόσεξα και σήμερα που έβλεπα για τις κωμωδίες. Άποψή μου ότι σε κάποια συγκεκριμένα σημεία, θα έπρεπε να είναι πιο αντικειμενικός.

Anyway, την επόμενη Κυριακή παύση, θα δούμε το Χριστουγεννιάτικο του Σ' Αγαπώ, Μ' Αγαπάς. The Twenty από τον καινούριο χρόνο πάλι, να μαστε καλά.
Ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου
 
sunset89 είπε:
Πάντως έχω προσέξει ότι ο Καπουτζίδης είναι και λίγο "ότι μας συμφέρει λέμε". Το πρόσεξα κάργα την προηγούμενη Κυριακή, το πρόσεξα και σήμερα που έβλεπα για τις κωμωδίες. Άποψή μου ότι σε κάποια συγκεκριμένα σημεία, θα έπρεπε να είναι πιο αντικειμενικός.
Τι εννοείς? Γίνε πιο συγκεκριμένη. Σε ποιο σημείο δεν ήταν αντικειμενικός?
 
Δεν θα σχολιάσω την κατηγορία με τους παίκτες riality αλλά όσο αναφορά την εικοσάδα με τις αγαπημένες κωμωδίες :

α) Τι δουλεια έχει εκεί ο Κακός Βεζύρης και το αν υπήρχες θα σε χώριζα. Αποτυχημένες και οι δύο. Υπάρχουν πολύ καλύτερες. Επίσης το ποιος μας πιάνει είναι ένα κακέκτυπο του παρά πέντε

β) Συμφωνω με την πρώτη θέση. Το πάρα πέντε είναι μια κωμωδία από τις καλύτερες που έχουν παιχτεί στην ελληνική τηλεόραση και έχει ένα από τα πιο προτότυπα σενάρια που έχουν γραφτεί ποτέ. Επίσης έχει φοβερές ερμηνείες από όλους τους ηθοποίούς.

γ) το 50-50 και το Μαύρα Μεσάνυχτα έχουν γραφτεί από τους ίδιους ανθρώπους. Τον Βασίλη Ρίσβα και την Δήμητρα Σάκαλη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
whatohh είπε:
Τι εννοείς? Γίνε πιο συγκεκριμένη. Σε ποιο σημείο δεν ήταν αντικειμενικός?
Στα σημεία που αφορά υποψηφιότητες φίλων του και προσωπικών του γούστων. Έχω εντοπίσει δυο-τρεις φορές κάποια ατοπήματα.

Σαφώς και όλοι έχουμε γούστα και υποστηρίζουμε τις επιλογές μας, αλλά από τη στιγμή που εκείνος παρουσιάζει τη συγκεκριμένη εκπομπή και λέει ότι "ο κόσμος ψήφισε οπότε οτιδήποτε είναι σεβαστό", κάποια σχόλια τύπου "αυτό θα έπρεπε να είναι πρώτο" ή εκείνο "αξίζει περισσότερο", που διαπίστωσα σε κάποιες φάσεις (Δε θα ήθελα να πω σε ποιες για ευνόητους λόγους), θα ήταν προτιμότερο να λείπουν.

@tzias σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω μαζί σου. Ειδικά το Αν υπήρχες θα σε χώριζα ούτε στην 25άδα δε θα ήταν λογικά, αλλά προβλήθηκε πρόσφατο και έπαιζαν ηθοποιοί που είναι στα πάνω τους αυτόν τον καιρό, οπότε ψήφισε η νεολαία.
 
tzias57 είπε:
Το πάρα πέντε είναι μια κωμωδία από τις καλύτερες που έχουν παιχτεί στην ελληνική τηλεόραση και έχει ένα από τα πιο προτότυπα σενάρια που έχουν γραφτεί ποτέ. Επίσης έχει φοβερές ερμηνείες από όλους τους ηθοποίούς.
Το "Στο παρα πεντε" ειναι οντως απο τις καλυτερες κωμικες σειρες, αλλα μην ξεφευγουμε και λεμε πως ειχε φοβερες ερμηνειες απο ολους τους ηθοποιους. Ειδικα ενα ατομο απο την πενταδα ηταν (και παραμενει) μεγαλο "αγγουρι"...
 
Όποιος ξέρει σίγουρα ας ενημερώσει!Έχει σήμερα taxi girl και twenty?Το teletext δεν γράφει πάντα τα σωστά προγράμματα!
 
thebest20 είπε:
Όποιος ξέρει σίγουρα ας ενημερώσει!Έχει σήμερα taxi girl και twenty?Το teletext δεν γράφει πάντα τα σωστά προγράμματα!
Από τις 31 Γενάρη πάλι!
 
Το Twenty όμως τέλειωσε?Δεν έχει κι άλλα?Από 31 Ιανουαρίου δεν θα το συνεχίσει?
 
Το Twenty όμως τέλειωσε?Δεν έχει κι άλλα?Από 31 Ιανουαρίου δεν θα το συνεχίσει?
 
thebest20 είπε:
Το Twenty όμως τέλειωσε?Δεν έχει κι άλλα?Από 31 Ιανουαρίου δεν θα το συνεχίσει?
Εννοείται, θα πάει τουλάχιστον μέχρι Μάρτη. Τουλάχιστον!
 
thebest20 είπε:
Το Twenty όμως τέλειωσε?Δεν έχει κι άλλα?Από 31 Ιανουαρίου δεν θα το συνεχίσει?
Εννοείται, θα πάει τουλάχιστον μέχρι Μάρτη. Τουλάχιστον!
 
Πάλι καλά που πήρε παράταση και αυτό, αλήθεια!

Το Taxi Girl από ότι βλέπω θα ξεκινήσει μία εβδομάδα νωρίτερα.
 
Κυριακή, 10 Ιανουαρίου 2010

Για 4 ακόμα επεισόδια το twenty του MEGA



Για τέσσερά ακόμα επεισόδια παίρνει παράταση τελικά το πολύ πετυχημένο ''The twenty'' με τον Γιώργου Καπουτζίδη και έτσι θα ολοκληρωθεί στα τέλη Φεβρουαρίου. Η επετειακή εκπομπή του MEGA κατάφερε να

αγαπηθεί από το κοινό και να προκαλέσει τα θετικά σχόλια των τηλε-κριτικών. Ανάμεσα στις πιο ενδιαφέρουσες μάχες που θα δούμε στα επόμενα επεισόδια είναι αυτές για την αγαπημένη παρουσιάστρια και τον αγαπημένο παρουσιαστή.
 
Μα πώς στο καλό θα χωρέσουν τόσες κατηγορίες που έχουν μείνει ακόμα σε πέντε εκπομπές;; :( :(

Standar θα πάει και για κάτι παραπάνω, δε γίνεται αλλιώς.

Πρέπει να δούμε ακόμα:



Αγαπημένη Αστυνομική Σειρά/Πρωταγωνιστής Αστυνομικής/Πρωταγωνίστρια Αστυνομικής



Αγαπημένο Δράμα Εποχής/Πρωταγωνιστής Δράματος-Εποχής/Πρωταγωνίστρια Δράματος-Εποχής



Αγαπημένη Καθημερινή Σειρά/Πρωταγωνιστής Καθημερινής /Πρωταγωνίστρια Καθημερινής



Πρωταγωνίστρια Κοινωνικής Σειράς/Πρωταγωνιστής Κοινωνικής Σειράς



Αγαπημένη Κομεντί/Πρωταγωνίστρια Κομεντί/Πρωταγωνιστής Κομεντί



Πρωταγωνιστής Οικογενειακής Κωμωδίας/Πρωταγωνίστρια Οικογενειακής Κωμωδίας



Αγαπημένη Σατιρική Σειρά/Πρωταγωνίστρια Σατιρικής/ Πρωταγωνιστής Σατιρικής



Αγαπημένη Θανάσιμη Πεθερά



ΕΚΠΟΜΠΕΣ/ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΣ κτλ που είναι ένα σωρό δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα



Και από το My Mega μας έχουν μείνει οι εξής κατηγορίες:



Ερωτική ιστορία που σου έκανε κλικ

Η στιγμή εκτός σειράς που σε έκανε να δακρύσεις (αν και δεν πιστεύω να τολμήσουν να το παρουσιάσουν στο twenty)

Το πιο δυνατό φινάλε σειράς ή εκπομπής

Εκπομπή ή σειρά που θέλεις να ξεχάσεις (ούτε αυτό πιστεύω να τολμήσουν να το βγάλουν στον αέρα-αν και πολύ θα το θέλαμε )

Η καλύτερη παρέα σε σειρά ή εκπομπή

Η πιο σέξι πρωταγωνίστρια

Ο ήρωας που σου έσπαγε τα νεύρα (όλοι στην πυρά)

Η οικογένεια που λάτρεψες



Και άντε να πούμε ότι κάποιες κατηγορίες έχουν πολύ λίγες υποψηφιότητες. Αλλά και πάλι όλα τα παραπάνω χωράνε σε λίγες εκπομπές;; Ή ψηφίζαμε και τα μισά θα δούμε στο τέλος; Θα πάει μέχρι Πάσχα μάλλον. Αφού ο Καπουτζίδης δήλωσε (μέσα σε άλλα) ότι μιλάνε για είκοσι επεισόδια! :)
 
Θα γελάσουμε πολύ την άλλη Κυριακή!

Οι δύο κατηγορίες που θα ανακοινωθούν είναι η Αγαπημένη Κομεντί και ο Ήρωας που σου έσπαγε τα νεύρα!!

Ντάξει η πρώτη κατηγορία νομίζω μέσα σε άκρες είναι αναμενόμενη για όσους στήριξαν συγκεκριμένες σειρές

1. Δύο Ξένοι, 2. Είσαι το ταίρι μου 3. Ντόλτσε Βίτα

Αλλά πεθαίνω για την κατηγορία με τον πιο σπαστικό ήρωα. Ειχα ψηφίσει και τον Μπούτο μία φορά αλλά δε νομίζω να είναι στην 20άδα.... :( ( :p )

Πάντως πολύ αργά τις πάνε τις κατηγορίες και ελπίζω να μην αφήσουν καμία απ' έξω........
 
Η Ντόλτσε βίτα πρέπει να είναι στην πρώτη θέση.
 
Πίσω
Μπλουζα