MEGA - The Twenty

Ελπίζω μόνο τα 5-6 επεισόδια της παράτασης να είναι καινούρια γιατί απόψε κατά 99% το the twenty θα είναι σε επανάληψη!

-Ούτε τρέιλερ έπαιξε

-Η επανάληψη σήμερα το απόγευμα ήταν της προπροηγούμενης εβδομάδας

-Το σάιτ αν και αρχικά είχε τρέιλερ της νέας εκπομπής και τη διαφήμιζε, πλέον αναφέρεται στην εκπομπή της 6ης Δεκεμβρίου και μόνο.
 
latinsoapsfever είπε:
Ελπίζω μόνο τα 5-6 επεισόδια της παράτασης να είναι καινούρια γιατί απόψε κατά 99% το the twenty θα είναι σε επανάληψη!-Ούτε τρέιλερ έπαιξε

-Η επανάληψη σήμερα το απόγευμα ήταν της προπροηγούμενης εβδομάδας

-Το σάιτ αν και αρχικά είχε τρέιλερ της νέας εκπομπής και τη διαφήμιζε, πλέον αναφέρεται στην εκπομπή της 6ης Δεκεμβρίου και μόνο.
Μάλλον αυτό θα συμβεί. Τι άκυροι, Θεέ μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πώς είναι η απόψινη εκπομπή? Κανένα σχόλιο?
 
bernard.c είπε:
Πώς είναι η απόψινη εκπομπή? Κανένα σχόλιο?
Κέρδισε ο Μάινας ως ηθοποιός δραματικής σειράς και η ατάκα ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ από το Σ'Αγαπώ, Μ'Αγαπάς ως ατάκα.
 
Ε καλα το χα πει για το Μάινα, αυτό όμως που είχε πολύ γέλιο ήταν η Μπότση: Γουστάρεις τη χωριάτισσα Κωστάκη;

Αν και περίμενα να μπει το "Προσκυνήστε το Είδωλο".... Αν μη τι άλλο οι ατάκες όλες ήταν απολαυστικότατες. Πολύ γέλιο....

Την άλλη Κυριακή το "Πιο Αχτύπητο Δίδυμο" και (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) η "Αγαπημένη πρωταγωνίστρια Δραματικής σειράς". Θα φέρει εκπλήξεις!! :D :D
 
sunset89 είπε:
Ε καλα το χα πει για το Μάινα, αυτό όμως που είχε πολύ γέλιο ήταν η Μπότση: Γουστάρεις τη χωριάτισσα Κωστάκη;Αν και περίμενα να μπει το "Προσκυνήστε το Είδωλο".... Αν μη τι άλλο οι ατάκες όλες ήταν απολαυστικότατες. Πολύ γέλιο....

Την άλλη Κυριακή το "Πιο Αχτύπητο Δίδυμο" και (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) η "Αγαπημένη πρωταγωνίστρια Δραματικής σειράς". Θα φέρει εκπλήξεις!! :D :D
Εγώ ήθελα να μπει το ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΡΑ της Φλώρας από τους 2 Ξένους, η ατάκα Καίγεται ο .... από τις Σαββατογεννημένες και η ατάκα από το 50-50 Άντε Να Χαθείς που έλεγε ο Νικηφόρος στην Ελισάβετ.
 
"Προσκυνήστε το Είδωλο" σε ποιά σειρά το έλεγαν??
 
XristosMS είπε:
"Προσκυνήστε το Είδωλο" σε ποιά σειρά το έλεγαν??
Η σειρά δεν άξιζε, αλλά η συγκεκριμένη καλτ φιγούρα, ήταν όλα τα λεφτά! Στον "Κακό Βεζύρη" η τραγουδιάρα ερωμένη του υπουργού.

Εντιτ: Βρήκα κι ένα βίντεο! κάπου στη μέση το λέει.

http://www.youtube.com/watch?v=jefbaggAHgc&feature=related

Η υπόλοιπη σειρά πατάτα! :p
 
Γενικά καλά ήταν τα αποτελέσματα σήμερα,με εξαίρεση ότι βγάζει όλο τους ίδιους και τους ίδιους ηθοποιούς!
 
Αα ναι το θυμήθηκα τώρα, thanks Sunset!
 
bernard.c είπε:
Πώς είναι η απόψινη εκπομπή? Κανένα σχόλιο?
Η δικη μου γνωμη ειναι πως, με εξαιρεση τις αστειες μεταμφιεσεις του Γιωργου Καπουτζιδη, ηταν βαρετη και ανουσια. Τα αποτελεσματα στην δευτερη κατηγορια, ηταν χαζα, αστοχα, και στις περισσοτερες περιπτωσεις πολυ μακρια απο την εννοια "ατακα που εγραψε ιστορια". (Ειδικα αυτο το "εγραψε ιστορια" ειναι για γελια). Φρασεις οπως "Οχι μεσα" ή "Με τη μανα μου ρε" δεν θεωρουνται ατακες που γραφουν ιστορια! Ελαχιστες ειναι αυτες που πραγματικα εχουν γραψει ιστορια στην Ελληνικη τηλεοραση. Θυμιζω το "Ευτυχειτε" και το "Σας Αγαπω".
 
ChristosM είπε:
Φρασεις οπως "Οχι μεσα" ή "Με τη μανα μου ρε" δεν θεωρουνται ατακες που γραφουν ιστορια!
+1

Αφού βάλανε όμως το "προσωπικά ζητήματα συζήτηση κομμένη" χαλάλι τους ;)
 
Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα του Τηλεκοντρόλ, το THE TWENTY πήρε παράταση 8 επεισοδίων και αντί για 12 επεισόδια, θα απολαύσουμε 20, από τους δέκτες μας.

Προσωπικά, θεωρώ ότι αν εξαιρεθούν τα αποτελέσματα που ο καθένας μας, για δικούς του λόγους, περιμένει με αγωνία, ένα σημαντικό ατού της εκπομπής, είναι η ευρηματικότητα της υπεύθυνης παραγωγής, να μπαίνει ο παρουσιαστής μες στις σκηνές και φυσικά τα κείμενα του Καπουτζίδη. Ίσως με άλλον παρουσιαστή, να μην είχε τόση επιτυχία.

Κι εγώ που τον Καπουτζίδη δεν τον εκτιμούσα ιδιαίτερα, με έχει "κερδίσει" σε αυτή του τη συμμετοχή.

Για την ιστορία την προηγούμενη Κυριακή το τελευταίο τέταρτο έκανε γύρω στο 36,8%! Εύγε σε όσους τιμούν τα επετειακά! Μακάρι να εχουμε και προβολές ολόκληρων των προγραμμάτων που αναδεικνύονται αγαπημένα από τις εικοσάδες!

EDIT

Ο Καπουτζίδης...Ινδός

Ημερομηνία: 11/12/2009

Γιώργος Καπουτζίδης : Ο άνθρωπος με τα χίλια πρόσωπα με αφορμή το Twenty του Mega : Τον έχουμε δει πότε μούσκεμα απ’τη βροχή πλάι στη Βάνα Μπάρμπα, πότε στο κρεβάτι του Χριστόφορου Παπακαλιάτη, πότε στο πλευρό του Μπέζου την ώρα που έπεφτε με αυτοκίνητο απ’τον γκρεμό…Στο επεισόδιο που έρχεται και έχει να κάνει με τις δύο κατηγορίες "Αγαπημένη πρωταγωνίστρια δραματικής σειράς" και "Αχτύπητο δίδυμο" θα…κεντήσει και πάλι αφού θα γίνει από…Ινδός και μαιτρ του καράτε μέχρι… λαϊκή αοιδός.

Φυσικά αναφερόμαστε στην περίφημη Ρούλα,η οποία θα κάνειφωνητικά[!]στο"Τζιβαέρι" -που έπαιζε η Μπάρμπα,ο Κόκλας και ο Βογιατζής-,θα παίξει και πάλι τον λατρεμένο Χοσέ που έπαιζε στις "Σαββατογεννημένες".

Θα τον δούμε, επίσης, να…εισβάλλει και πάλι στο "Άλμα Λίμπρε" με δερμάτινο και σκληρό ύφος, ενώ θα τον απολαύσουμε και ως μαιτρ του καράτε να μπαίνει δυναμικά στο "Σαν στο σπίτι σας" των Μαρίας Μπακοδήμου και Φώτη Σεργουλόπουλου. Το…κερασάκι στην τούρτα όμως είναι ότι θα τον δούμε ως Ινδό-κλαίγανε όλοι από τα γέλια την ώρα που τον είδαν ανάλογα μεταμφιεσμένο!- να μπαίνει στις "Αέρινες σιωπές" που παίχτηκαν με μεγάλη επιτυχία για τρία χρόνια…

tvzapping.gr

Σχόλιο: Άντε να ρθει η Κυριακή. :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
MΑΚΡΑΑΑΑΝ η καλύτερη εκπομπή σήμερα και τα πιο απολαυστικά αποτελέσματα!! (κατά τη δική μου άποψη πάντα, που την περίμενα πως και πώς)

Τελικά η ψηφοφορία δεν είναι μούφα!! ό,τι ψηφίζεις παίρνεις!!! :D

:bow: :bow: :bow: :bow: :cheers: :cheers:

Και επειδή αυτήν εδώ την είχα κακό άχτι από τις κωμικές ηθοποιούς, ανταποδίδω για..... "ρεβάνς": :Ρ

tyhn70mybaxfxppfrqmw.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κρίμα που δεν μπήκαν: Καραμπέτη, Δανδουλάκη, Κομνηνού, Ιωάννα Παππά, Ναταλία Δραγούμη στην 20αδα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ το χάρηκα για την Αλεξανδριανή, είναι εκπληκτική και λατρεμένη. Την είχα στηρίξει άπειρες φορές άλλωστε.

Έτσι, τάπα στα 15χρονα. Ευχάριστη έκπληξη και η Μπαζάκα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1

 

 


Δήμητρα Παπαδοπούλου - Θοδωρής Αθερίδης Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς


 


2


 


Άννα Παναγιωτοπούλου - Κατιάνα Μπαλανίκα Ντόλτσε Βίτα


 


3


 


Έλντα Πανοπούλου - Χρήστος Κωστής Ρετιρέ


 


4


 


Ειρήνη Κουμαριανού - Έφη Παπαθεοδώρου Στο Παρα Πέντε


 


5


 


Βασίλης Ρίσβας - Μάκης Παπαδημητρίου Μαύρα Μεσάνυχτα


 


6


 


Αντιγόνη Δρακουλάκη - Παναγιώτης Πετράκης Τα Μυστικά της Εδέμ


 


7


 


Βλάσης Μπονάτσος - Ισαβέλλα Βλασιάδου Άλλα Κόλπα


 


8


 


Άρης Σερβετάλης - Μήτσος Είσαι το Ταίρι μου


 


9


 


Ντίνα Κώνστα - Χρυσούλα Διαβάτη Δύο Ξένοι


 


10


 


Χρήστος Μπίρος - Γιώργος Γεωγλερής Περί Ανέμων και Υδάτων


 


11


 


Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους - Απόστολος Γκλέτσος Ψίθυροι Καρδιάς


 


12


 


Πέτρος Φιλιππίδης - Τάσος Χαλκιάς Χάι Ροκ


 


13


 


Μαρία Σολωμού - Σάννυ Χατζηαργύρη Singles


 


14


 


Γρηγόρης Αρναούτογλου- Ράνια Θρασκιά Όμορφος Κόσμος το Πρωί


 


15


 


Σταύρος Ζαλμάς - Κοραλία Καράντη Άφρικα


 


16


 


Μαριάννα Τουμασάτου - Ελισάβετ Μουτάφη Βέρα στο Δεξί


 


17


 


Φώτης Σεργουλόπουλος - Μαρία Μπακοδήμου Σαν στο Σπίτι σας


 


18


 


Γιάννης Μπέζος - Θέμις Μπαζάκα Απών


 


19


 


Άννα Παναγιωτοπούλου - Ελένη Γερασιμίδου Ροζαλία


 


20


 


Μάριος Αθανασίου - Ελίνα Ακριτίδου Απαγορευμένη Αγάπη


http://www.megatv.com/thetwenty/

To site έχει 2 φορές τη Μπαζάκα,στη θέση 8 και 9 για Δραματική Ηθοποιό!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγώ την ψήφισα , Την θυμάμαι και στην Πρόβα Νυφικού με την καλη εμπειρία.

thebest20 είπε:
1

Δήμητρα Παπαδοπούλου - Θοδωρής Αθερίδης Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς

2

Άννα Παναγιωτοπούλου - Κατιάνα Μπαλανίκα Ντόλτσε Βίτα

3

Έλντα Πανοπούλου - Χρήστος Κωστής Ρετιρέ

4

Ειρήνη Κουμαριανού - Έφη Παπαθεοδώρου Στο Παρα Πέντε

5

Βασίλης Ρίσβας - Μάκης Παπαδημητρίου Μαύρα Μεσάνυχτα

6

Αντιγόνη Δρακουλάκη - Παναγιώτης Πετράκης Τα Μυστικά της Εδέμ

7

Βλάσης Μπονάτσος - Ισαβέλλα Βλασιάδου Άλλα Κόλπα

8

Άρης Σερβετάλης - Μήτσος Είσαι το Ταίρι μου

9

Ντίνα Κώνστα - Χρυσούλα Διαβάτη Δύο Ξένοι

10

Χρήστος Μπίρος - Γιώργος Γεωγλερής Περί Ανέμων και Υδάτων

11

Άννα-Μαρία Παπαχαραλάμπους - Απόστολος Γκλέτσος Ψίθυροι Καρδιάς

12

Πέτρος Φιλιππίδης - Τάσος Χαλκιάς Χάι Ροκ

13

Μαρία Σολωμού - Σάννυ Χατζηαργύρη Singles

14

Γρηγόρης Αρναούτογλου- Ράνια Θρασκιά Όμορφος Κόσμος το Πρωί

15

Σταύρος Ζαλμάς - Κοραλία Καράντη Άφρικα

16

Μαριάννα Τουμασάτου - Ελισάβετ Μουτάφη Βέρα στο Δεξί

17

Φώτης Σεργουλόπουλος - Μαρία Μπακοδήμου Σαν στο Σπίτι σας

18

Γιάννης Μπέζος - Θέμις Μπαζάκα Απών

19

Άννα Παναγιωτοπούλου - Ελένη Γερασιμίδου Ροζαλία

20

Μάριος Αθανασίου - Ελίνα Ακριτίδου Απαγορευμένη Αγάπη

http://www.megatv.com/thetwenty/
Δεν μπήκαν και ήταν αδικία: ο Γιάννης με την Δήμητρα από τους Απαράδεκτους, ο Μάκης και ο Σπύρος από τους Ευτυχισμένους Μαζί, η Μαρίνα και ο Κωνσταντίνος από τους 2 Ξένους, ο Μπουλάς με τον Ζούγκα στο Απίστευτα Κι Όμως Ελληνικά, οι ΑΜΑΝ, ο Τζίμης και ο φίλος του από τους 10 μικρούς Μήτσους και ο Μαλτέζος και ο Σκορπιός.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DianaTheSuperstar91 είπε:
Κρίμα που δεν μπήκαν: Καραμπέτη, Δανδουλάκη, Κομνηνού, Ιωάννα Παππά, Ναταλία Δραγούμη στην 20αδα.
Αυτές που αναφέρεις δεν ήταν υποψήφιες σε αυτην την κατηγορία..

Υ.Γ. Απαράδεκτη η ένατη θέση για Ντίνα Κωνστα - Χρυσούλα Διαβάτη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την Αλεξανδριανή Σικελιανού δεν την ήξερα. Πρώτη φορά την άκουγα αν και όταν την είδα κάτι μου θύμισε. Παρόλα αυτά μου φάνηκε αρκετά ταλαντούχα. Όσο για την κατάταξη στο δίδυμο? Ό,τι να ναι. Κατά τη γνώμη μου έτσι έπρεπε να ναι:

1. ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΔΙΑΒΑΤΗ-ΝΤΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑ (μα 9???????) :(

2. ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΘΟΔΩΡΗΣ ΑΘΕΡΙΔΗΣ

3. ΑΝΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΤΙΑΝΑ ΜΠΑΛΑΝΙΚΑ
 
Πίσω
Μπλουζα