MEGA - The Twenty

konkar είπε:
Την Αλεξανδριανή Σικελιανού δεν την ήξερα. Πρώτη φορά την άκουγα αν και όταν την είδα κάτι μου θύμισε. Παρόλα αυτά μου φάνηκε αρκετά ταλαντούχα.
Και πολύ σωστά σου φάνηκε! :D

Όσο για την κατάταξη στο δίδυμο? Ό,τι να ναι. Κατά τη γνώμη μου έτσι έπρεπε να ναι:

1. ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΔΙΑΒΑΤΗ-ΝΤΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑ (μα 9???????) :(

2. ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΘΟΔΩΡΗΣ ΑΘΕΡΙΔΗΣ

3. ΑΝΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΤΙΑΝΑ ΜΠΑΛΑΝΙΚΑ
Ναι ήταν λίγο κουλό, αλλά να χρωστάμε και χάρη που δε βγήκε Αρναούτογλου-Κλάρα πρωτιά!!
 
Καλησπέρα σε όλους!! Πρώτο μήνυμα μετά από καιρό... μέρες ήθελα να γράψω και καλύτερη αφορμή από τα σημερινά αποτελέσματα δεν θα έβρισκα. Χάρηκα πολύ για το αποτέλεσμα στην δραματική ηθοποιό, αλλά απογοητεύτηκα για την 9η μόλις θέση της Διαβάτη-Κώνστα (όπως και πολλοί απ'ότι είδα) θα τις ήθελα στην 2η θέση.... Πάλι καλά δηλαδή που η πρωτιά ήταν σε δίδυμο που την άξιζε!
 
Καλώς όρισες Silence! Ελπίζουμε να απολαύσεις την παρέα μας!
 
Πάλι καλά που βγήκαν η Δήμητρα με το Θοδωρή και η Σάσα με τη Χριστίνα!
 
Sunset μου, τα θερμά μου συγχαρητήρια! :p Άντε βρε, την πήρατε την πρωτιά, χαλάλι σας! την αξίζατε και με το παραπάνω!!!

Δεν το είδα ακόμα το χθεσινό, αλλά πέρασα για τα συγχαρητήρια! ;)
 
;)

Μάχη Γιγάντων την ερχόμενη Κυριακή. Οι κατηγορίες Αγαπημένη Κωμωδία και Αγαπημένος Παίχτης Reality αναμένονται με ενδιαφέρον (φυσικά η πρώτη πιο πολύ). Θα κονταροχτυπηθούν

Παρά Πέντε-Απαράδεκτοι-50-50 και Μαύρα Μεσάνυχτα.

θα είναι από τις κατηγορίες εκείνες που θα προκαλέσουν τα περισσότερα σχόλια, μιας και το 90% των τηλεθεατών, παρακολουθεί φανατικά τις κωμωδίες και εκεί καταχωρήθηκαν οι περισσότερες ψήφοι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λογικά αγαπημένη Κωμωδία θα βγεί ένα από αυτά:

"Οι απαράδεκτοι","Ντόλτσε Βίτα","Δύο Ξένοι","Είσαι Το Ταίρι Μου" ή "Ευτυχισμένοι Μαζί"...μη μας κάνουν την έκπληξη και βγάλουν πρώτη την Πολυκατοικία ή τους Λατρεμένους Γείτονες

Αγαπημένος παίκτης Reality τι εννοεί?Από όλα τα Reality που έχουν υπάρξει στο Mega (Bar,Party,Φάρμα 1,Φάρμα 2,Survivor 1,Survivor 2)?Μου κάνει εντύπωση που υπάρχει τέτοια κατηγορία!
 
thebest20 είπε:
Λογικά αγαπημένη Κωμωδία θα βγεί ένα από αυτά:"Οι απαράδεκτοι","Ντόλτσε Βίτα","Δύο Ξένοι","Είσαι Το Ταίρι Μου" ή "Ευτυχισμένοι Μαζί"...μη μας κάνουν την έκπληξη και βγάλουν πρώτη την Πολυκατοικία ή τους Λατρεμένους Γείτονες

Αγαπημένος παίκτης Reality τι εννοεί?Από όλα τα Reality που έχουν υπάρξει στο Mega (Bar,Party,Φάρμα 1,Φάρμα 2,Survivor 1,Survivor 2)?Μου κάνει εντύπωση που υπάρχει τέτοια κατηγορία!
Οι σειρές που αναφέρεις υπάρχουν σε τρείς κατηγοριες:Αγαπημένη κομεντι,Αγαπημένη κωμική σειρά και Αγαπημένη οικογενειακή κωμωδία.

http://www.megatv.com/20/
 
thebest20 είπε:
Λογικά αγαπημένη Κωμωδία θα βγεί ένα από αυτά:"Οι απαράδεκτοι","Ντόλτσε Βίτα","Δύο Ξένοι","Είσαι Το Ταίρι Μου" ή "Ευτυχισμένοι Μαζί"...μη μας κάνουν την έκπληξη και βγάλουν πρώτη την Πολυκατοικία ή τους Λατρεμένους Γείτονες
Κατ αρχάς τα μισά από αυτά που λες είναι σε άλλες κατηγορίες. οι 4 πρώτες θα είναι αυτές που έβαλα στο Σποιλερ... Δύο ξένοι/Ντόλτσε Βίτα Κομεντί είναι.
 
Οκ κατάλαβα...αλλά δεν λέει για αγαπημένο παίκτη reality,μάλλον εννοείς αγαπημένο παρουσιαστή reality!
 
Στις κατηγορίες του My Mega υπήρχε μία που λεγόταν Παίκτης Ριάλιτυ τάλεντ σόου που άφησε εποχή. Αύτη θα ανακοινωθεί την Κυριακή. Ο παρουσιαστής κτλ θα έρθει αργότερα. Οι κατηγορίες του My Mega είναι της ανοιχτής ψηφοφορίας που φέρει συνήθως τα πιο παράδοξα αποτελέσματα. Μέχρι στιγμής έχουν ανακοινωθεί γύρω στις 7 κ απομένουν άλλες 9 περίπου. Φαντάζομαι όμως ότι την κατηγορία "Στιγμή που σε έκανε να δακρύσεις" που είναι πολύ λυπηρά αυτά που γράφανε εκεί, δε θα τολμήσουν να την κάνουν countdown!
 
LAPD 8η καλύτερη κωμική σειρά της 20ετίας. Καπουτζίδης: Σε όποιον δεν αρέσουν τα αποτελέσματα να σηκωθεί να φύγει.

Γιώργο σε πάω!!

Αυτός ο άνθρωπος ξέρει να σφάζει με το γάντι.
 
Τα είδατε τα αποτελέσματα για τον καλύτερο παίκτη reality?
 
Αίσχος!!!!!!

Για εμάς οι Απαράδεκτοι είναι το Νο1 σίριαλ (κωμικό) της ελληνικής τηλεόρασης.
 
Δεν θα σχολιάσω τη σειρά των σειρών γιατι εχω βαρεθεί να τα λεω!Θα πω οτι στενοχωρήθηκα γιατι καποιες αγαπημένες μου σειρές δεν μπήκαν όπως "Η Ελίζα και οι άλλοι","Κάπου σε ξέρω" και "Ροζαλία",ξερω οτι δεν είχαν μεγάλη επιτυχία αλλα εδω μπήκαν σειρές που κόπηκαν.....
 
whatohh είπε:
Αίσχος!!!!!!
Για εμάς οι Απαράδεκτοι είναι το Νο1 σίριαλ (κωμικό) της ελληνικής τηλεόρασης.
Ναι, οι Απαράδεκτοι σε πείραξαν εσένα που βγήκαν και δεύτεροι. Δε κοιτάς που οι πραγματικά καλές κωμωδίες πήραν Απαράδεκτες θέσεις. Μακράν τα πιο ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ αποτελέσματα της εκπομπής. Jumboέλεος δηλαδή.
ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ, ΤΙ DECADENCE!!!!!!!!
 
pp.gif
 
@ konkar

Τα αποτελέσματα, βλέποντας τις προηγούμενες εκπομπές, δεν θα μπορούσαν να είναι και πολύ διαφορετικά. Εκμέκ παγωτό δεν έχει δει ποτέ ένα 15χρονο. Ήταν φυσικό (κρίνοντας πάντα από τις προηγούμενες ψηφοφορίες) σειρές διαμάντια , να είναι σε πολύ χαμηλές θέσεις. Αλλά πίστευα πώς οι Απαράδεκτοι θα μπορούσαν να είναι στην πρώτη θέση. Και ναι, αυτό με πείραξε εμένα.
 
Παίκτης Reality ή Talent Show Που Άφησε Εποχή

1

 


Ανδρέας Παρασκάκης Bar(2001-02)



2 Βασίλης Λάσκος Η Φάρμα Ι(2002-03)



3 Νίκος Λαμπρινάκης Survivor I(2003-04)



4 Ηλίας Βαλάσης Survivor I(2003-04)



5 Μαίρη Γεώρτση Bar(2001-02)



6 Τάμτα Super Idol(2003-04)



7 Λουκάς Κοσμίδης So you think You Can Dance(2006-07)



8 Ειρήνη Ψυχράμη Pop Stars(2002-03)



9 Λορένζτο Καριέρε Bar(2001-02)



10 Νάντια Ζαγκλή Survivor Ελλάδα-Τουρκία(2006-07)



11 Έλενα & Φένια Τσιτικίδου So You think You Can Dance II(2007-08)



12 Derya Durmuslar Survivor Ελλάδα-Τουρκία(2006-07)



13 Ειρήνη Πιπιτσούλη Η Φάρμα Ι(2002-03)



14 Πέτρος Ζλάτκο So You think You Can Dance I(2006-07)



15 Αλέξης Αρβανιτίδης Η Φάρμα Ι(2002-03)



16 Στέλλα Μπεζαντάκου Bar(2001-02)



17 Μιτς Φιστρόβιτς So You think You Can Dance I(2006-07)



18 Σπύρος Σούλης Survivor I(2003-04)



19 Τσίλα Η Φάρμα ΙΙ(2003-04)



20 Μαργαρίτα Κώστογλου So You think You Can Dance(2007-08)


Αγαπημένη Κωμική Σειρά

 


1


 


ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ



2


 


ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ



3


 


ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ



4


 


ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ



5


 


Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ



6


 


3 ΧΑΡΙΤΕΣ



7


 


ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ



8


 


L.A.P.D.



9


 


ΤΙ ΨΥΧΗ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΜΩΡΗ;



10


 


ΑΥΘΑΙΡΕΤΟΙ



11


 


ΕΚΜΕΚ ΠΑΓΩΤΟ



12


 


ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ



13


 


ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ



14


 


ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ



15


 


BIG BANG



16


 


ΑΝ ΥΠΗΡΧΕΣ ΘΑ ΣΕ ΧΩΡΙΖΑ



17


 


ΚΑΚΟΣ ΒΕΖΙΡΗΣ



18


 


ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ



19


 


ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ!



20


 


ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ
 
whatohh είπε:
@ konkar
Τα αποτελέσματα, βλέποντας τις προηγούμενες εκπομπές, δεν θα μπορούσαν να είναι και πολύ διαφορετικά. Εκμέκ παγωτό δεν έχει δει ποτέ ένα 15χρονο. Ήταν φυσικό (κρίνοντας πάντα από τις προηγούμενες ψηφοφορίες) σειρές διαμάντια , να είναι σε πολύ χαμηλές θέσεις. Αλλά πίστευα πώς οι Απαράδεκτοι θα μπορούσαν να είναι στην πρώτη θέση. Και ναι, αυτό με πείραξε εμένα.
Συμφωνώ αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες. Είναι δυνατόν να μην είσαι ευχαριστημένος/η με τη 2η θέση και να την θεωρείς αίσχος? Να σου θυμίσω μόνο τι θέση θα έπαιρναν οι Απαράδεκτοι αν δεν είχαν προβληθεί προ πενταετίας σε επανάληψη για μια ολόκληρη χρονιά.
 
Πίσω
Μπλουζα