MEGA - The Twenty

konkar είπε:
Η Ντόλτσε βίτα πρέπει να είναι στην πρώτη θέση.
Κι εγώ θα το ήθελα αλλά στην πρώτη θέση είναι οι Δύο Ξένοι και μάλιστα, σαν τρίβια να πούμε, ότι είναι η σειρά που εισέπραξε τις περισσότερες ψήφους από όλες τις κατηγορίες και με αυτόν τον τρόπο ανακηρύσσεται και ως "η πιο επιτυχημένη σειρά του Mega".

Δε συμφωνώ, αλλά έτσι είναι! Οι (όποιες) ψήφοι μίλησαν! :)
 
Πού το ξέρεις ότι είναι οι Δυο ξένοι?? Το μόνο ωραίο στη σειρά είναι οι θεές Ντένη και Φλώρα με τις απίστευτα υπέροχες ατάκες τους. Είναι μοναδικές και οι δυο. Όλα τα υπόλοιπα τα έχω βαρεθεί.
 
konkar είπε:
Πού το ξέρεις ότι είναι οι Δυο ξένοι?? Το μόνο ωραίο στη σειρά είναι οι θεές Ντένη και Φλώρα με τις απίστευτα υπέροχες ατάκες τους. Είναι μοναδικές και οι δυο. Όλα τα υπόλοιπα τα έχω βαρεθεί.
Για να το λέει η sunset89, κάτι θα ξέρει! Της έχω τυφλή εμπιστοσύνη! ;)
 
Singles 4 από τις 20 θέσεις στο The Twenty? OK κύριε Μπούτο το καταλάβαμε είστε ο καλύτερος, εσείς το φτιάξατε το κανάλι... :p
 
Χάρηκα που βγήκαν οι σειρές που ήθελα στις 3 πρώτες θέσεις. Μόνο που ήταν σε λάθος σειρά. Νομίζω έτσι θα ήταν καλύτερα:

1. Ντόλτσε βίτα

2. Δυο ξένοι

3. Είσαι το ταίρι μου

αλλά ωραία θα ήταν και

4. Αχ! Ελένη

Υ.Γ. Respect Sunset89!!!!! Ήξερε από πριν την 1η θέση κι εγώ την αμφισβήτησα. Μικρός είμαι μωρέ, θα μάθω. :D
 
latinsoapsfever είπε:
Singles 4 από τις 20 θέσεις στο The Twenty? OK κύριε Μπούτο το καταλάβαμε είστε ο καλύτερος, εσείς το φτιάξατε το κανάλι... :p
Ο Μπούτος δεν έχει καμία σχέση με την εξαγωγή των αποτελεσμάτων της "κλειστής" ψηφοφορίας, αν αυτό υπονοείς :) . Τα αποτελέσματα βγαίνουν όπως ακριβώς στήριξε ο κόσμος σειρές/πρωταγωνιστές.

Τώρα είναι μεγάλη συζήτηση η "πατάτα" που έκαναν να θέσουν 4 ξεχωριστές υποψηφιότητες για την ίδια σειρά, λες και η θεματολογία διέφερε πάάάρα πολύ ανα σεζόν. Τεσπα.

konkar είπε:
Υ.Γ. Respect Sunset89!!!!! Ήξερε από πριν την 1η θέση κι εγώ την αμφισβήτησα. Μικρός είμαι μωρέ, θα μάθω. :D
Λολ! :p

Συμφωνώ με την κατάταξη που λες αλλά για μένα:

1. Ντόλτσε βίτα

2. Είσαι το ταίρι μου

Ως απόδειξη ότι δεν είναι αναγκαία πάντα η τσιρίδα και το σεξουαλικό υπονοούμενο για να θεωρηθεί επιτυχημένη μία κωμωδία (Δυο Ξένοι).

Την επόμενη Κυριακή θα δούμε τις κατηγορίες Αγαπημένο Τηλεπαιχνίδι και Καλύτερη Παρέα σε σειρά ή εκπομπή.

EDIT: Να και το σχετικό άρθρο από το Ζάπινγκ

http://www.tvzapping.gr/tvnews/todaynews/?entityid=3415f1b6-f155-4903-9ec9-9f2e1a6ab96f
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάλι είμαι υπερευχαριστημένος με την πρώτη θέση των "Δυο Ξένων"!!!!!!! :) Απλα θα ήθελα το "Αχ Ελένη" στην 4η!
 
Τώρα είναι μεγάλη συζήτηση η "πατάτα" που έκαναν να θέσουν 4 ξεχωριστές υποψηφιότητες για την ίδια σειρά, λες και η θεματολογία διέφερε πάάάρα πολύ ανα σεζόν.
Μιλάω γενικά για τις ψηφοφορίες και όχι ότι αλλοίωσε τα αποτελέσματα μετά τη ψηφοφορία... κατά τη διάρκεια το έκανε, στη συγκεκριμένη περίπτωση δίνοντας σε μία σειρά τέσσερις φορές περισσότερη ώθηση από τις άλλες , και σε όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες εμμέσως αφού σειρές της τελευταίας πενταετίας συναγωνίζονταν σειρές που έχουμε να δούμε 15 χρόνια και βάλε. Και ψήφοι μόνο μέσω ίντερνετ βεβαίως ώστε να ψηφίσουν μαζικά οι ..συνομήλικοι του MEGA που άρχισαν να καταλαβαίνουν από το 99 και μετά, ενώ θα μπορούσαν να κάνουν τη ψηφοφορία και με άλλο τρόπο πχ με κουπόνι μέσω των περιοδικών και εφημερίδων του ΔΟΛ με τον ίδιο τρόπο που γίνονται τα "πρόσωπα" του TV έθνος....

Αν η 5η θέση του Λάκη του Γλυκούλη ως αγαπημένη κομεντί, που στα 40 χρόνια δεν θα τον θυμόμαστε καν, πρέπει να μας ικανοποιεί, πάω πάσο.

Για τη πρώτη τριάδα σαφώς και δεν έχω αντίρρηση! Αλοίμονο, αν ήταν άλλη αυτό και αν θα ήταν σκάνδαλο!!
 
latinsoapsfever είπε:
Αν η 5η θέση του Λάκη του Γλυκούλη ως αγαπημένη κομεντί, που στα 40 χρόνια δεν θα τον θυμόμαστε καν, πρέπει να μας ικανοποιεί, πάω πάσο.
Πρώτον, δε νομίζω να υπάρχει κανείς που να πιστεύει ότι ο Γλυκούλης αξίζει σα σειρά και ποιότητα.

Και δεύτερον τα περί Μπούτου τα έχουμε αναλύσει πολλάκις, αλλά η στρατηγική του, δεν αποδείχθηκε σε όλες τις κατηγορίες και όλους τους τομείς (γενικότερα εκτός ψηφοφορίας) επιτυχημένη. Και ο ίδιος θα αργήσει πολύ να το δεχθεί επί της ουσίας.
 
Οι "Παρά Πέντε" ξανά μαζί

Σας έλειψε η λατρεμένη παρέα του "Παρά Πέντε";Τότε θα έχετε την χαρά-και εμείς μαζί σας!- να απολαύσατε μια … απρόσμενη συνάντησή της που κράτησε όσο ένα σπέσιαλ γκεστ μόνο! Με αφορμή την κατηγορία "Η πιο αγαπημένη παρέα της τηλεόρασης" του ''The twenty'' Καρύδη, Κωνσταντινίδου, Αγγέλου και Λάμπρη πήγαν στο στούντιο που γυρίζεται η δυνατή εκπομπή και έκαναν ένα "πάντρεμα" έκπληξη με τον Γιώργο Καπουτζίδη.

Περισσότερα για το περιεχόμενο αυτής της ειδικής συμμετοχής δεν γνωρίζουμε, ωστόσο το θέμα είναι ότι βρέθηκαν όλοι και πάλι μαζί σε τηλεοπτικό πλατό όπως παλιά και το χάρηκαν πάρα πολύ.

Παρότι όλοι τρέχουν πια με άλλες δουλειές αποδέχτηκαν την πρόταση του καναλιού με πολλή χαρά καθώς τους δόθηκε η ευκαιρία να ξαναβρεθούν μαζί σε "πακέτο" όπως τότε…

Πηγή: http://www.tvzapping.gr
 
Τέλεια νέα...λατρεμένη σειρά το Παρά Πέντε,αν και πρόσφατη!
 
Retronia μου οι τελευταίες θέσεις δεν έχουν retro τηλεπαιχνίδια.

Το Power Of 10, το Λεφτά στα Τυφλά ας μην σχολιάσω.

Ο Τροχός της Τύχης μόνο του ΑΝΤ1 άξιζε με τον G-Poly και την Στέλλα Μανωλά a.k.a. Κρίστα.

Το Βρες την Φράση το έβλεπα στην Β'Δημοτικού όταν γυρνούσα από το σχολείο, μου άρεσε και ο Μακρίδης χαχα.

Ο Καπουτζίδης κράζει την κοπελίτσα του Mega Banca τότε και νυν χωρισμένη Ελένη Μενεγάκη. Σταμάτης Κορκολής είπε και μετά ο Μάκης έβρισκε χαχα.
 
Πολύ καλά τα αποτελέσματα σήμερα σε γενικές γραμμές. Χάρηκα που μπήκε το Ντίσνευ κλαμπ στις παρέες αν και περίμενα το Λόγω ΤΙμής λίγο πιο ψηλα. Η Πρωτιά αναμφισβήτητα τέλεια.

Την άλλη Κυριακή άλλες δύο κατηγορίες στις 22.50

Αγαπημένη Ψυχαγωγική Εκπομπή (Το Μπράβο θα διαπρέψει)

Σέξυ Πρωταγωνίστρια (επιτέλους! άντε και είναι η δεύτερη κατηγορία που περίμενα πως και πως)

Μείνετε συντονισμένοι!

Και αυτό που περίμεναν οι φανς του Παρά Πέντε:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπημένο Τηλεπαιχνίδι


1


 


ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ



2


 


TAXI GIRL



3


 


ΚΟΝΤΡΕΣ



4


 


ΡΟΥΚ ΖΟΥΚ



5


 


Ο ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΡΙΚΟΣ



6


 


ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ



7


 


Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΞΑΝΘΙΑΣ



8


 


ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΑΣ



9


 


ΚΟΝΤΡΑ ΠΛΑΚΕ



10


 


ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΖΑΡΙ



11


 


ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ



12


 


SUMUSU



13


 


FIFTY FIFTY (50:50)



14


 


MEGA BANCA SHOW



15


 


ΒΡΕΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ



16


 


ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ



17


 


POWER OF 10



18


 


ΤΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ



19


 


ΛΕΦΤΑ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ



20


 


ΡΩΣΙΚΗ ΡΟΥΛΕΤΑ



Αγαπημένη παρέα σε σειρά ή εκπομπή



1


 


Απαράδεκτοι



2 Στο Παρά Πέντε



3 50-50



4 Η Ζωή μας μια Βόλτα



5 Ρετιρέ



6 Singles



7 Ευτυχισμένοι Μαζί



8 Λόγω Τιμής



9 Disney Club



10 Να με Προσέχεις



11 Καρέ της Ντάμας



12 Είμαστε Στον Αέρα



13 Άγρια Παιδιά



14 Εμείς κι Εμείς



15 Όμορφος Κόσμος το Πρωί



16 Τα μυστικά της Εδέμ



17 Μεταξύ μας



18 Απίστευτα κι όμως Ελληνικά



19 Απόσταση Αναπνοής



20 Και Πάλι Φίλοι


Και φυσικά οι πρώτες θέσεις ήταν τέλειες!!!!!!!!!!!!!!!

ps: Πόσα επεισόδια έχει ακόμα?
 
Και εγώ χάρηκα που επιτέλους αναφέρθηκε το disney club! Εκτός από τον Καπουτζίδη που ομολόγησε ότι δεν το θυμόταν σαν να το είχε ξεχάσει και το MEGA γενικότερα!

Στα τηλεπαιχνίδια θα ήθελα το Taxi Girl πολύ πιο κάτω και το Μεγάλο Παζάρι λίγο ψηλότερα... ( Θα ήμουν πλεονέκτης αν ζητούσα βέβαια και το ίδιο για τα Ρουκ Ζουκ & Αδύναμο κρίκο; )
 
Αρκετά καλό το χθεσινό επεισόδιο. Όσον αφορά την αγαπημένη παρέα δεν έχω να πω κάτι καθώς ήταν έτσι όπως ήθελα τα αποτελέσματα. Στα τηλεπαιχνίδια όμως θα προτιμούσα να είναι έτσι:

1. Ραντεβού στα τυφλά

2. Ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος

3. Taxi girl

4. Ο πιο αδύναμος κρίκος

5. Ρουκ ζουκ

Πολύ μου άρεσε που θυμήθηκαν χθες το Disney club. Το έβλεπα μανιωδώς, μικρός.
 
To sumusu τι είναι????????????Βλακεία που βγήκε το "Μια τρύπα στο νερό",το θεωρώ χάλια!
 
Το tv zapping αναφέρει:

http://www.tvzapping.gr/TvNews/TodayNews/?EntityID=9ba12eab-2388-49ad-a64d-5008c65a1709

Στο "Ρετιρέ" κ όχι μόνο

Ημερομηνία: 18/02/2010

Ο Γιώργος Καπουτζίδης δεν ασχολείται με την ψηφοφορία και τα αποτελέσματά της αυτή την Κυριακή αλλά θα μας θυμίσει κάτι από ''Ρετιρέ'' καθώς ενσαρκώνει την ''Ειρήνη-Τζόυς Ευείδη" και άλλα μεγάλα νούμερα που πέρασαν από την οθόνη του MEGA. Θυμάται στιγμές σειρών και εκπομπών που σημείωσαν εξαιρετικά νούμερα τηλεθέασης ή για να το πούμε αλλιώς "Τα Μεγάλα Νούμερα"...

Θα τον δούμε, εξάλλου, ως Μυρτώ Αλικάκη στην "Αναστασία", ως Άνθιμος Ανανιάδης στη "Μαρία την άσχημη" και δεν σταματά εκεί…

----------------------------------------------------------------------

Δηλαδή τι στο καλό; Πάλι δε θα δούμε αποτελέσματα; Πάλι αναβάλλονται για την επόμενη Κυριακή; Ουφ, κρίμα. Και τα περίμενα. Παρόλα αυτά, το θέαμα αν είναι όπως τα λέει το περιοδικό, εκτός από πολύ ενδιαφέρον, θα έχει και πολύ πλάκα. Να δω τον Καπουτζίδη γυμνό στη μπανιέρα, να παριστάνει την "Αναστασία" και τι στον κόσμο!
 
Ευτυχως στην πιο σεξυ πρωταγωνιστρια η ναυπλιωτου βγηκε δευτερη...ευτυχωσ γιατι αυτη τη στιγμη θα χα τρελαθει θα χα πηδηχτει απ το παραθυρο...παντως γενικα τα αποτελεσματα ηταν λιγο ακυρα...
 
Τα αποτελέσματα για την πιο σέξι πρωταγωνίστρια για μένα επιβεβαίωσαν μια εντύπωση που έχω εδώ και χρόνια: πως στις τηλεψηφοφορίες, είτε πρόκειται για talent show, είτε για reality είτε για αυτό που παρακολουθούμε τώρα η συντριπτική πλειοψηφία των ψηφοφόρων είναι γυναίκες.
 
Πίσω
Μπλουζα