Megadrive ή SNES; [και ολίγον από AMIGA πλέον]

Από όσο θυμάμαι στο Street Fighter 2 ήταν ακριβώς το αντίθετο.
 
telonio είπε:
Από όσο θυμάμαι στο Street Fighter 2 ήταν ακριβώς το αντίθετο.
δεν ειχαν μεγαλη διαφορα σχεδον ιδια ηταν, περισσοτερα χρωματα στο snes,γρηγοροτερο στο mega drive( αν δεις την αποκλειστικη εκδοση street fighter 2,5 turbo στο md θα χασεις πασα ιδεα , πραγματικο διαμαντι :)
 
Όντως η έκδοση του snes είχε 256 χρώματα και ήταν πιό αργή από αυτή του megadrive. Αντικειμενικά πιστεύω ότι το παιχνίδι στο snes ήταν πιο κοντά στο coin op. Βέβαια τελευταία φορά που το είδα και στις δύο κονσόλες ήταν πάνω από μία δεκαετία και μπορεί να είμαι και λίγο υπερβολικός. :)
 
Αντικειμενικότατα:

SNES all the way.
 
MEGADRIVE. Kαθομουν και χαζευα το Afterburner ωρες. Για να μην μιλησουμε για το HYPER MEGA REVIEW του PIXEL στο Sonic.............

Αν και μεγαλη ζημια ειχα παθει και με το Castlevania για SNES........
 
και το castlevania στο mega drive ειναι υπεροχο, εκεινη η πιστα στην Ελλαδα(level 2 greece) ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε 16 bit μηχανημα(ειδικα οταν αρχιζε η πιστα,πισω στο 1994, ειχα μεινει αφωνος)
 
SNES

Καθαρά και μόνο για τα παιχνίδια.

Θυμάμαι τη ζήλια των φίλων μου οταν παίζαμε SF και δεν ειχε βγεί ακόμα το 6κουμπο χειρηστήριο για το MD!!!!
 
την δυναμη του το mega drive την δειχνει με το virtual racing(το εχω ακομη) παιδια ειναι εκπληκτικο το πως ενα μηχανημα του 1988 τρεχει τετοιο παιχνιδι, για να μην αναφερω το thunderforce 4 ενα παιχνιδι που συγκρινεται μονο με την 32 bit arena:cool:
 
jaguar-man είπε:
την δυναμη του το mega drive την δειχνει με το virtual racing(το εχω ακομη) παιδια ειναι εκπληκτικο το πως ενα μηχανημα του 1988 τρεχει τετοιο παιχνιδι
Το Virtua Racing χρησιμοποιούσε όμως το SVP οπότε δεν μπορείς να πείς ότι κατάφερνε από μόνο του το MD να τρέχει τέτοιο παιχνίδι. Συμφωνώ παρόλο αυτό ότι πρόκειται για εκπληκτικό παιχνίδι
 
elefas είπε:
Το Virtua Racing χρησιμοποιούσε όμως το SVP οπότε δεν μπορείς να πείς ότι κατάφερνε από μόνο του το MD να τρέχει τέτοιο παιχνίδι. Συμφωνώ παρόλο αυτό ότι πρόκειται για εκπληκτικό παιχνίδι
ας μην ξεχναμε οτι και το donkey στο snes ειχε το chip fx2...................................................
 
Ισχύει αυτό φίλε jaguar; Έχω την εντύπωση ότι το DK είναι καθαρόαιμο SNES παιχνίδι. Συμφωνα με αυτή τη σελίδα http://en.wikipedia.org/wiki/Super_FX το Super FX 2 χρησιμοποιούσαν τα:

* Doom [4]

* Super Mario World 2: Yoshi's Island

* Winter Gold
 
To DKC δεν ειχε Super FX απλα ειχε pre-rendered graphics..

Δεν ηταν ενδεικτικο δυναμης του SNES.

Ηταν απλα μαγκια της RARE να το σκεφτει και να απαιτησει απο τη Ν πανακριβα SGI συστηματα που εκαναν ουσιαστικα τη δουλεια...
 
σοβαρα παιδια? εχω διαφημιστικο που εχει το doom και το donkey 3 και χαρακτηριστικα λεει<> ουπς γραψτε λαθος παιδια :confused: :confused:
 
pooky είπε:
Παρεπιπτοντως παλικαρι μου αφου ο μαστροσονικ suck τοτε γιατι συνεχιζεις

να παιζεις μαζι του,να συζητας μαζι του και να ασχολεισε με την εταιρεια του? :diablotin: :diablotin:
 
SONIC είπε:
Παρεπιπτοντως παλικαρι μου αφου ο μαστροσονικ suck τοτε γιατι συνεχιζειςνα παιζεις μαζι του,να συζητας μαζι του και να ασχολεισε με την εταιρεια του? :diablotin: :diablotin:
Γιατί είμαι και αντιδρασστικός αλλά και ατιμούλης!!!!!!! :diablotin: :diablotin: :D :D
 
pooky είπε:
Γιατί είμαι και αντιδρασστικός αλλά και ατιμούλης!!!!!!! :diablotin: :diablotin: :D :D
In that case you are now officialy banned from all spicy stuff:diablotin:

Ακουστηκε ποιο ωραια στα αγγλικα η παραπανω φαση :D
 
Αν εχετε να συζητησετε κατι σχετικα με τα λογοτυπα που χρησιμοποιειτε θα ηταν προτιμοτερο να το κανετε με pms ή δια ζωσης.

Δεν ξερω αν ξαναγυρισαμε στο Δημοτικο - παντως το "Κατώ" ειναι λαθος τονισμενο - και η αναφορα (ονομαστικα μαλιστα και οχι με τα καλυτερα λογια, ακομα και χαρην αστειοτητος) σε χρηστες του GRM ειναι το λιγοτερο αστοχη.
 
telamonas.stokos είπε:
Αν εχετε να συζητησετε κατι σχετικα με τα λογοτυπα που χρησιμοποιειτε θα ηταν προτιμοτερο να το κανετε με pms ή δια ζωσης.
Δεν ξερω αν ξαναγυρισαμε στο Δημοτικο - παντως το "Κατώ" ειναι λαθος τονισμενο - και η αναφορα (ονομαστικα μαλιστα και οχι με τα καλυτερα λογια, ακομα και χαρην αστειοτητος) σε χρηστες του GRM ειναι το λιγοτερο αστοχη.
1oν Το ορθογραφικο λαθος που με τοση ευγενεια τονισες εγινε σε στιγμη βιασυνης:mad:

2ον Το βρισκω μικροπρεπες αντι να μου πεις στα ισια οτι σε ενοχλησε ο χαρακτηρισμος μου πρως τον Πουκυ να μου τονισεις ενα απλο ορθογραφικο λαθος για να με προσβαλεις:mad:

3ονΗ παραπανω ανοητη υπογραφη εδω και μερες μου σπαει τα νευρα ομως την κραταω διοτι καπως πρεπει να την πω στον ενοχλητικο Πουκυ.:mad:

(φυσικα το οτι ο αγαπητος Πουκυ γραφει το ευγενεστατο Sonic suck δεν ενοχλει κανεναν)
 
Πίσω
Μπλουζα