Megalicious Classics μου

"Το Σόι Μας" δαγκωτό!!
 
Ξεκινησε η νεα ψηφοφορια,οι υποψηφιες σειρες ειναι : "βιος ανθοσπαρτος" , "θυματα ειρηνης" και "οι φρουροι της Αχαϊας" το λινκ βρισκεται εδω
 
katerinak είπε:
Ξεκινησε η νεα ψηφοφορια,οι υποψηφιες σειρες ειναι : "βιος ανθοσπαρτος" , "θυματα ειρηνης" και "οι φρουροι της Αχαϊας" το λινκ βρισκεται εδω
Ψιλοαδιάφορες μου φαίνονται αυτές... :( Όλες έχουνε ξαναπροβληθεί σχετικά πρόσφατα...
 
Ψήφισα "Φρουροί της Αχαΐας" αν και καμία από τις 3 σειρές δεν με τρελαίνει!
 
Συμφωνω και γω και οι 3 αυτες σειρες με ειναι αδιαφορες.
 
Η νεα ψηφοφορια περιλαμβανει τις σειρες : "ετσι ξαφνικα" , "Λενη" και "γυναικες"
 
Oι "Γυναίκες" κέρδισαν σε αυτή τη ψηφοφορία. Οι 3 επόμενες σειρές που "διαγωνίζονται" είναι "Ο μεγάλος θυμός" , "Η αίθουσα του θρόνου" και "Οι μάγισσες της Σμύρνης".
 
η αιθουσα του θρονου παιχτηκε περσι παιδες τον μεγαλο θυμο εχω να δω χρονια...."μεγαλο θυμο δαγκωτο" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Οι σειρές που έχουνε πολλά πολλά χρόνια να προβληθούνε και θεωρούνται εξαιρετικά σπάνιες και ελπίζω να ανέβουνε κάποια στιγμή είναι οι εξής (διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος).

 


1. Άλλη μια φασαρία



2. Άλλη το πρωί άλλη το βράδυ



3. Οι άνδρες δεν υπάρχουν πια



4. Απών (μπήκε σε ψηφοφορία αλλά δεν κέρδισε...)



5. Αχ Ελένη



6. Βανίλια σοκολάτα



7. Γίγας Μοτέλ



8. Δίψα



9. Η Ελίζα και οι άλλοι



10. Εμείς και εμείς



11. Ένας αξιολάτρευτος μπελάς



12. Επαγγελματίες



13. Επικίνδυνη λήψη



14. Εσύ αποφασίζεις



15. Κάζα ντι μακαρόνι



16. Κάμερα καφέ



17. Κρις κρος



18. Λαβ σόρι (αν και το σιχαίνομαι)



19. Ο μεγάλος θυμός (ελπίζω να ανέβει την ερχόμενη Δευτέρα)



20. Μη φοβάσαι τη φωτιά



21. Μπελάδες για δύο



22. Ξενοδοχείο Αμόρε



23. Πες το ψέμματα



24. Ρίχτερ μιούζικ



25. Σκιές πάνω από την πόλη



26. Τζιν και τσέρι



27. Τηλεμπόρα



28. Τράπεζα



29. Φρούτα εποχής



30. Οι χρηματιστές


 


 
Πες το ψέματα,Κρις Κρος,Τηλεμπόρα έπαιξαν σχετικά πρόσφατα.Λαβ Σόρρυ,Εμείς κι εμείς έχουν πενταετία να παίξουν.Οι σειρές Άλλη μια φασαρία και Φρούτα εποχής,προβλήθηκαν στα 20 χρόνια MEGA,αλλά δεν ξέρω αν ήταν ολόκληρες (πχ άλλη μια φασαρία παίχτηκαν 7 η 9 επεισόδια).Οι άλλες σπάνιες΄!
 
Και απο μενα "Μεγαλος θυμος", που έχει να προβληθει το λιγοτερο 6 χρονια.
 
Όποιο και να βγει εδώ δεν μ'ένδιαφέρει και τόσο,δεν είμαι πολύ fan των κοινωνικών σειρών.Αλλά σίγουρα είναι ιστορικής αξίας αυτές οι σειρές.
 
Δεν υπάρχει αμφιβολία πως τη Δευτέρα θα ανέβει "Ο μεγάλος θυμός"! Η διαφορά είναι χαοτική!!! Συγκεκριμένα αυτή τη στιγμή...έλαβον!!!

 


"Ο μεγάλος θυμός" 20.230 ψήφους



"Η αίθουσα του θρόνου" 8.778 ψήφους



"Οι μάγισσες της Σμύρνης" 1.585 ψήφους.



 
Καλησπέρα φίλοι μου,

Καθώς προσπαθώ να ενημερώσω το πρώτο post του παρόντος thread με τις πληροφορίες από τις ψηφοφορίες, μήπως θυμάται κανείς να μου πει ποιες ήταν οι "αντίπαλες" σειρές της σειράς "Σαββατογεννημένες", η οποία τελικά επικράτησε στην 3η κατά σειρά ψηφοφορία; Αδυνατώ να θυμηθώ...
 
bernard.c είπε:
Καλησπέρα φίλοι μου,
Καθώς προσπαθώ να ενημερώσω το πρώτο post του παρόντος thread με τις πληροφορίες από τις ψηφοφορίες, μήπως θυμάται κανείς να μου πει ποιες ήταν οι "αντίπαλες" σειρές της σειράς "Σαββατογεννημένες", η οποία τελικά επικράτησε στην 3η κατά σειρά ψηφοφορία; Αδυνατώ να θυμηθώ...
απ οτι βλεπω εδω οι σειρες ηταν "σαββατογεννημενες" , "εισαι το ταιρι μου" και "κατι τρεχει με τους διπλα"
 
bernard.c είπε:
Καλησπέρα φίλοι μου,
Καθώς προσπαθώ να ενημερώσω το πρώτο post του παρόντος thread με τις πληροφορίες από τις ψηφοφορίες, μήπως θυμάται κανείς να μου πει ποιες ήταν οι "αντίπαλες" σειρές της σειράς "Σαββατογεννημένες", η οποία τελικά επικράτησε στην 3η κατά σειρά ψηφοφορία; Αδυνατώ να θυμηθώ...
Ήταν το "Είσαι το ταίρι μου" και το "Κάτι τρέχει με τους δίπλα". :)
 
katerinak είπε:
απ οτι βλεπω εδω οι σειρες ηταν "σαββατογεννημενες" , "εισαι το ταιρι μου" και "κατι τρεχει με τους διπλα"

tonytony είπε:
Ήταν το "Είσαι το ταίρι μου" και το "Κάτι τρέχει με τους δίπλα". :)
Είστε και οι δύο super-γρήγοροι και βοηθητικοί!! :)

Σας ευχαριστώ και τους δύο πάρα πολύ παιδιά!
 
Πίσω
Μπλουζα