My SNES Games Collection.

Το δευτερο. Οχι με την εννοια να το πουλησω καποτε αλλα να ξερω πως εχω κατι που δεν υπαρχει ακομα και στο περιπτερο να το θεσω ετσι ;)
 
Αν το παιχνίδι είναι σφραγισμένο θεωρώ πως είναι καλή τιμή τα 19 ευρώ.
 
morfeas-dsl- είπε:
geo να κανω μια ερωτηση? Το spirou τι Rarity value εχει?Το βρηκα καινουριο στα 19 ευρω και σκεφτομαι να το παρω ή οχι.

Ευχαριστω!
19 ευρώ κοστίζει το παιχνίδι και είναι σφραγισμένο να φανταστώ με την ταινία την κόκκινη που σφράγιζαν τα παιχνίδια στη Γαλλία. Α σου αρέσει πάρτο, μην το σκέφτεσαι....
 
Εγώ είχα τα παιχνίδια looney tunes, cool spot, elite striker, super mario kart, tetris. Μεγάλες μούφες και γενικά μούφα όλο τοπ snes αποτυχία σκέτη. Ψηφίζω playstation.
 
Καλα συγκρινεις ανομοια πραγματα. Αλλο 16μπιτ, αλλο 32μπιτ.

Καλα που δεν ψηφισες και x-box 360.

Αν και νομιζω οτι το SNES ειναι καλυτερο απο το x-box 360.

Ενταξει, δεν ειναι καλυτερο απο το playstation1.
 
Να σας θυμησω το θεμα του thread ? :)
 
rouvinetis_dimitris είπε:
Εγώ είχα τα παιχνίδια looney tunes, cool spot, elite striker, super mario kart, tetris. Μεγάλες μούφες και γενικά μούφα όλο τοπ snes αποτυχία σκέτη. Ψηφίζω playstation.
:takethat:
 
Καλή κονσόλα, την είχα κι εγώ εν έτει 1993. Είχα θυμάμαι τα εξής παιχνίδια-κασέτες:

1. Super Mario All Stars

2. Super Soccer

3. NBA Jam Tournament Edition.

4. Warlock

5. Claymates

6. Ultimate Mortal Kombat 3

7. Super Mario Kart

8. Super Street Fighter 2

9. Street Fighter 2 Turbo
 
το snes είναι η καλύτερη κονσόλα ! την κληρονόμησα από τα αδέρφια μου αφού ήμουν μικρός! τα αδέρφια μου είχαν γύρο στις 8 με 10 κασέτες και τις έκανα γύρο στις 75 τα παιχνίδια που έχω είναι :

donkey kong

donkey kong 2

donkey kong 3

super mario

super mario world 2

super mario world 3

super mario kart

super mario all stars

asterix

asterix and obelix

lycky luke

die strumfe

les strumfe

mickey mania

the magical quest starring

donald in maui mallard

bugs banny rabbit rampage

tiny toon buster bust loose

aladdin

tin tin in tibet

lion king

toy story

pinoccio

porky pigs

daffy dack the marvin mission

black hawk

hagane

super turrican

super probotector

indiana jones

magic sword

legend

dragon's lair

lost viking

capten america

super widget

total carnage

michael jordan

super soccer

fifa international soccer

international super star socccer deluxe

given go

street fighter 2

street fighter 2 turbo

super street fighter 2

mortal compat 2

mortal combat 3

dragon bruce lee story

demon's crest

spawn

super turrican 2

super embire strice back

super starwars return of the jendi

judge dredd

king of dragon

gods

wolfchild

mega man x

jurrasic park

jurrasic park 2

u.n. squandron

starwing

axelay

f1 pole position

f-zero unirraly

music is the weapon

push over

super rtype

phalanx

hyperzone

the lord of the rings volume 1

lagoon

illusion of gaia

the legend of zelda alink to the past

chrono triger

adaptor

nakitek game saver

3 console

7 controls

2 adaptors

2 candle of tv

έχω κάποιες απορίες για κάποια συστήματα του snes [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν εχεις καποιες αποριες, ανοιξε ενα thread και ανεφερε τες να σε βοηθησουμε - ο τροπος που επιλεγεις δεν ειναι ο σωστος.
 
εγω αυτη τη στιγμη εχω με τα κουτακια τους τα εξης

killer instict

mystic quest legend

earthworm jim 2

flashback

earth defense force

international superstar soccer deluxe

ultimate mortal kombat 3

prince of persia 2

primal rage

toy story

push-over

super soccer

jungle strike

fifa 96-97-98

yoshis island

super street fighter II

the pagemaster

street racer

true lies

justice league task force

les schtroumpfs

και σκετα cartridges

blazing skies και street fighter II οπως και απο σποντα αλλα δεν εχω ιδεα πως βρεθηκε στα games μου το final fight 3 ntsc ομως(!!!)

ψαχνω πολλα ακομα οπωτε εχει συνεχεια

να σημειωσω οτι ολα αυτα ειναι παλια games και δεν τα πηρα απο το e bay ολα στα κουτια αψογα!
 
καλησπερα.εχω την κονσολα απ το 93 και κατεχω τα εξης παιχνιδια:

super mario all stars

lion king

killer instict

mortal kombat 3

starwing

(με κουτια)

zelda a link to the past

doom

super mario world

super metroid

f zero

(χωρις)
 
Παρομοιως για το SNES κι εμενα θεωρω πως ειναι η καλυτερη κονσολα.. Αξιζει να αναφερουμε πως στην Ιαπωνια συνεχιζαν να κυκλοφορουν νεα παιχνιδια για το SNES εως το 1999 με 2000 (!) λογω της μεγαλης αγαπης που εδειξαν οι Ιαπωνες για την κονσολα! Απιστευτο και ομως αληθινο! Εγω απο τη πλευρα μου απο την αρχη που πρωτογνωρισα την κονσολα ενιωσα μια ξεχωριστη μαγεια.. Ειναι κατι το τρομερο!
 
Συμφωνω και εγω - αλλα ας μην αρχισουμε να θιγουμε το θεμα της καλυτερης ή οχι κονσολας - εχω σβησει ενα καρο posts σε αυτο το thread. Ας postαρουμε τη συλλογη μας απο SNES games.
 
Συμφωνοι! Αλλωστε δεν ειχα σκοπο να ανοιξω τετοιο θεμα για πολεμο και λοιπα. Αυριο θα σας πω κι εγω τη συλλογη απο τα παιχνιδια μου στο SNES!
 
σήμερα πήρα τα :soule blazer και

harvest moon .αλλα δεν το πιστεύω η γλώσσα τους είναι γερμανικά ka ξενέρωσα
 
leaosnes είπε:
σήμερα πήρα τα :soule blazer καιharvest moon .αλλα δεν το πιστεύω η γλώσσα τους είναι γερμανικά ka ξενέρωσα
Καλή αγορά φίλε μου αλλά δυστυχώς τα δύο αυτά παιχνίδια μόνον στη Γερμανική γλώσσα μπορείς να τα βρεις καθώς πωλούνται άφθονα. Οι Αγγλικές εκδόσεις είναι τα πιο σπάνια παιχνίδια του Snes και η τελευταία φορά που είχα δει το αγγλικό κασετάκι του Soul Blazer στο Ebay ήταν πριν από δύο χρόνια και η δημοπρασία είχε τερματίσει πάνω από 400 ευρώ. Παραδόξως το Harvest Moon στην Αγγλική γλώσσα είναι ακόμη πιο σπάνιο και δυσεύρετο καθώς κυκλοφόρησε σε ελάχιστα κομμάτια. Να φανταστείς ακόμη και οι Άγγλοι ισχυρίζονται ότι δεν κυκλοφόρησε το παιχνίδι στη χώρα τους. Αυτό βέβαια είναι αναληθές διότι έχω την αγγλική έκδοση στο κουτί της και μπορώ να το αποδείξω. Παρομοίως και με το Soul Blazer. Ακόμη ένα αγγλικό copy έχω δει από άγγλο συλλέκτη. Ενώ τόσα χρόνια που κοιτάω σε ebay και σε άλλα παρόμοια site δεν έχω δει ποτέ μου το Harvest Moon προς πώληση.....ποτέ. Οπότε, αν εμφανιστεί κάποτε, φαντάζομαι η τιμή του θα φτάσει στα ύψη.
 
geo2004z είπε:
Προσκυνώ!

Θέλω να το παραγγείλω από το e-Bay πάνω από χρόνο, αλλά όποτε το βρίσκω στα Αγγλικά είναι πανάκριβο! Το άτιμο μόνο στα Γερμανικά κυκλοφορεί!
 
Kain είπε:
Προσκυνώ!Θέλω να το παραγγείλω από το e-Bay πάνω από χρόνο, αλλά όποτε το βρίσκω στα Αγγλικά είναι πανάκριβο! Το άτιμο μόνο στα Γερμανικά κυκλοφορεί!
Πολύ όμορφο παιχνιδάκι αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι από την τριλογία το Soul Blazer ήταν το καλύτερο ενώ το Illusion of Time μέτριο. Για μένα όμως, το καλύτερο RPG που κυκλοφόρησε στην Ευρώπη ήταν το Secret of Mana.....ένα παιχνίδι επικό!!!!!

Όντως, η Αγγλική η έκδοση και η Αυστραλιανή είναι οι πιο ακριβές. Για μένα λάθος που ψάχνεις στο ebay διότι θα πληρώσεις πολλά. Κοίτα και καμιά αγγελία στην Ελλάδα, διότι η έκδοση που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα είναι η αγγλική και ευτυχώς πουλήθηκαν αρκετά κομμάτια στη χώρα μας. Και επίσης, οι τιμές με τις οποίες πωλούνται τα παιχνίδια στη χώρα μας είναι ικανοποιητικές.
 
Εγω παντως βρηκα το terranigna για 20 ευρω, αγγλικο, μονο κασετα.

Καποτε υπηρχε ενα μαγαζι που ειχε 10 αγγλικα σφραγισμενα, καποιος εξυπνος

τα πηρα και τα 10 για 50 ευρω. Εγω τοτε ειχα 5-6 παιχνιδια, δεν ηξερα την αξια του.

Τα final fight ψανχω, σε οποιαδηποτε εκδοση, αλλα δεν τα βρισκω.
 
Πίσω
Μπλουζα