My SNES Games Collection.

manitari666 είπε:
δε χαλαω χατιρι :p
v4s7wi.jpg
Σημερα προοστεθηκε και το donkey kong country!
 
η δικια μου συλλογη

1)Donkey Kong Country

2)Street Fighter 2 super

3)Street Fighter 2 the world warrior

4)super Mario all stars

5)super Mario World

6)U.N. Squadron

7)Yoshis Island

8)Super Soccer
 
Λιγες ακομα προσθηκες με:

world league basketball

lamborghini

super ghouls n ghosts

super castelvania 4
 
Eγω δε μπορω να πω οτι εχω πολλα απο SNES.. εχω μερικα απο τα βασικα οπως ολη τη τριλογια Donkey Kong country, mario all stars, street fighter alpha 2, sunset riders, super metroid, dr mario & tetris, pinocchio, toy story, yoshi's island, dragon the Bruce Lee story..
 
Game List

SNES game list

 


snes (3).jpg


snes (1).jpg


snes (2).jpg

 


DK Country



Moto gp1



Axelay



Secret of mana



Zelda link to past



Double dragon



Ghouls n ghosts



Cybernator



Aero acrobat



Turrican



Mortal Kombat



Mario all stars



Tom n jerry



Super mario world



Toy story



Castlevania iv



Batman returns



Metroid



Terranigma



Mega Man X



The Lost Vikings



Συγχαρητήρια σε όλους τους κάτοχους snes games.


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Glaros Παρα πολύ ωραία η συλλογή σου!!

Μια παράκληση μονο επειδή οι φωτογραφίες σου είναι στο imageshack και χάνονται μετά απο κάποιο καιρό,

θα ήταν καλύτερα να τις περάσεις εδώ στο προφίλ σου οπού υπάρχει το section albums στο οποίο μπορείς να καταχωρείς τις φωτογραφείς σου.

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.
 
[Edit] Ζήτηση παιχνιδιών στο αντίστοιχο υποφόρουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
2 φωτό με τα παιχνίδια που πρόσθεσα στη συλλογή μου!!!100_1896.jpg

ten ten the prisoners of the sun,

tekkaman blade,

mickey in the circus 2,

gradius 3,

zenki,

valis iv,

casper.

100_1895.jpg
 
Ωραίος leaosnes!! Επι τη ευκαιρία, το Gradius είναι κορυφαίο παιγνίδι!
 
mortal kombat 1-2, lion king, demolition man, donkey kong country 1-2, zelda

super metroid, starwing και διαφορα αλλα.Δυστυχως ομως ολα μου τα παιχνιδια εκτος το DK 1 το οποιο ειναι πληρες(κουτι,βιβλιαρακι κτλ)αποτελουνται μονο απο το cartridge.Γιαυτο τωρα αρχιζω να ψαχνω ολα μου τα παιχνιδια στο ebay με το κουτι και το βιβλιαρακι.

Οταν ημουν μικροτερος δεν τα πολυ προσεχα οποτε καποια κουτια χαθηκαν,αλλα καταστραφηκαν και τα σχετικα,και τωρα φυσικα το εχω μετανοιωσει.

Αυτα τα παιχνιδια μου φερνουν τοσες πολλες αναμνησεις απο τα παιδικα μου χρονια.

snes rulesssssssss
 
Μόνο 4 έχω πλέον με μόνο το cartridge, ποτέ δεν είχα συλλογή γιατί τότε όταν είμασταν πιτσιρίκια δεν έπαιζε πολύ χρήμα και όταν έπερνα ένα παιχνίδι έδινα το προηγούμενο για να γλιτώσω κανα φράγκο.Μετά απο ένα σημείο τα νοίκιαζα απο ένα console club γιατί κάποια παιχνίδια δεν βρισκόντουσαν με τίποτα,απο τα τελευταία που θυμάμαι πως είχα αγοράασει ήταν το final fantasy: mystic quest, το είχα νοικιάσει στην αρχή αλλά επειδή δεν άρεσε στον αδερφό μου το τερμάτισα στα γρήγορα και το γύρισα για να πάρω άλλο.Αλλά γι όποιον θυμάται το παιχνίδι, δεν χρειάζοταν να νικήσεις ΟΛΟΥΣ τους εχθρους διότι ήταν φανεροί σε σταθερά σημεία και μπορούσες απλά να νικήσεις αυτούς που σε εμπόδιζαν για να προχωρήσεις.Επειδή εμένα όμως αυτή η βιαασύνη μου είχε κάτσει άσχημα, το βρηκα μετά απο λίγο σε ένα μαγαζάκι, το αγόρασα με ότι λεφτά είχα, το τερμάτισα κρυφά απο τον αδερφό μου νικόντας ΟΛΟΥΣ τους εχθρους και κάνοντας τα ΠΑΝΤΑ και... ανακουφιστηκα. :p
 
Tupamaro είπε:
Μόνο 4 έχω πλέον με μόνο το cartridge, ποτέ δεν είχα συλλογή γιατί τότε όταν είμασταν πιτσιρίκια δεν έπαιζε πολύ χρήμα και όταν έπερνα ένα παιχνίδι έδινα το προηγούμενο για να γλιτώσω κανα φράγκο.Μετά απο ένα σημείο τα νοίκιαζα απο ένα console club γιατί κάποια παιχνίδια δεν βρισκόντουσαν με τίποτα,απο τα τελευταία που θυμάμαι πως είχα αγοράασει ήταν το final fantasy: mystic quest, το είχα νοικιάσει στην αρχή αλλά επειδή δεν άρεσε στον αδερφό μου το τερμάτισα στα γρήγορα και το γύρισα για να πάρω άλλο.Αλλά γι όποιον θυμάται το παιχνίδι, δεν χρειάζοταν να νικήσεις ΟΛΟΥΣ τους εχθρους διότι ήταν φανεροί σε σταθερά σημεία και μπορούσες απλά να νικήσεις αυτούς που σε εμπόδιζαν για να προχωρήσεις.Επειδή εμένα όμως αυτή η βιαασύνη μου είχε κάτσει άσχημα, το βρηκα μετά απο λίγο σε ένα μαγαζάκι, το αγόρασα με ότι λεφτά είχα, το τερμάτισα κρυφά απο τον αδερφό μου νικόντας ΟΛΟΥΣ τους εχθρους και κάνοντας τα ΠΑΝΤΑ και... ανακουφιστηκα. :p
Τα ιδια γουστα εχουμε φιλε Tupamaro και οπως και συ ετσι και γω δεν υπηρχε χρημα τοτε με αιματηρες οικονομιες τα αγοραζαμε.Απλα εμενα με εμειναν γιατι δεν υπηρχε στο χωριο μου η στης σερρες μαγαζι που τα εδεινες για να παρεις αλλο με λιγοτερα λεφτα κτλ.Ωσο για το Mystic quest legend πριν κατι μηνες το ξανατερματισα και μπορει να ειναι RPG για αρχαριους αλλα παιζεται πολυ ευχαριστα.Α ρε μεγαλε Tristam:D
 
metalcandyman είπε:
Τα ιδια γουστα εχουμε φιλε Tupamaro και οπως και συ ετσι και γω δεν υπηρχε χρημα τοτε με αιματηρες οικονομιες τα αγοραζαμε.Απλα εμενα με εμειναν γιατι δεν υπηρχε στο χωριο μου η στης σερρες μαγαζι που τα εδεινες για να παρεις αλλο με λιγοτερα λεφτα κτλ.Ωσο για το Mystic quest legend πριν κατι μηνες το ξανατερματισα και μπορει να ειναι RPG για αρχαριους αλλα παιζεται πολυ ευχαριστα.Α ρε μεγαλε Tristam:D

πάνω απο όλα είχε και μουσικάρα, ήμουν και μεταλλάς τότε και καραγούσταρα. ;)

Τώρα τελευταία δεν έχω πάιξει κάποιο γιατί έχω τερματίσει όλα τα rpg του snes ψάχνοντας και το τελευταίο σάιτ για να βρω καμιά νέα μεταγλώτιση.Σε τέτοιο στυλ παιχνιδιού την βγαζω με κάποια rpg ερασιτεχνικά που έχουν φτιάξει στο rpgmaker vx, υπάρχουν διαμαντάκια εκεί.Μακάρι να έβρισκα την όρεξη να ξανατερματίσω κάποια αλλά δεν μου πάει το χέρι, δεν ξέρω.Μάλλον θα βαρεθώ και θα μου χαλάσουν τις ωραίες αναμνήσεις.
 
Tupamaro είπε:
Ετσι ακριβως ειμαι και γω φιλε.μπορει να φανει υπερβολικο αλλα εχω τερματισει οτι RPG υπαρχει σε nes,master system,snes,mega drive(sega cd,32x),playstation,playstation 2,n64,saturn,Dremcast,game cube wii τα μεχρι τωρα και δεκαδες αλλα σε φορητες κονσολες.δεν με παει η καρδια να τα ξαναπαιξω οχι για τιποτα αλλο αλλο γιατι τα εχω τερματισει 3 και 4 φορες το καθενα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δινω κι εγω σε πληρη λίστα τα παιχνίδια της δικής μου συλλογής:

Asterix & Obelix

Super Metroid

Super Mario world 2: Yoshi's island

Super punch out

Super Castlevania IV

Super Mario all stars

Donkey Kong country

Donkey Kong country 2

Donkey Kong country 3

Super Mario world

Tiny Toons : Buster Busts Looses

Dragon: The Bruce Lee story

Lamborghini American challenge

Super Mario kart

Super ghouls and ghosts

Zelda a link to the past

Tetris & dr.Mario

Starwing

Pinocchio

Toy story

UN squadron

Street fighter alpha 2

Street fighter II

The Magical Quest Mickey Mouse

Ultimate Mortal Kombat 3

Sunset riders

F zero

Spirou
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jackie dragon είπε:
Δινω κι εγω σε πληρη λίστα τα παιχνίδια της δικής μου συλλογής:
Asterix & Obelix

Super Metroid

Super Mario world 2: Yoshi's island

Super punch out

Super Castlevania IV

Super Mario all stars

Donkey Kong country

Donkey Kong country 2

Donkey Kong country 3

Super Mario world

Tiny Toons : Buster Busts Looses

Dragon: The Bruce Lee story

Lamborghini American challenge

Super Mario kart

Super ghouls and ghosts

Zelda a link to the past

Tetris & dr.Mario

Starwing

Pinocchio

Toy story

UN squadron

Street fighter alpha 2

Street fighter II

The Magical Quest Mickey Mouse

Ultimate Mortal Kombat 3

Sunset riders

F zero

Spirou
Mάζεψες ότι καλό platform παίζει βλέπω, σωστός.ένα που προτείνω σε όλους και το ψάχνω ο ίδιος γιατί θυμήθηκα πως πιτσιρικάς το είχα λιώσει είναι αυτό:

[h=1]Maui Mallard in Cold Shadow[/h]

Τέλεια γραφικά, ζόρικο gameplay, πανέμορφη μουσική, must have για το snes.

[h=1][/h]
 
Tupamaro είπε:
Mάζεψες ότι καλό platform παίζει βλέπω, σωστός.ένα που προτείνω σε όλους και το ψάχνω ο ίδιος γιατί θυμήθηκα πως πιτσιρικάς το είχα λιώσει είναι αυτό:Maui Mallard in Cold Shadow

Τι θυμηθηκες τωρα ρε φιλε.Απιστευτο παιχνιδι.Θυμαμαι να διαβαζω review στο αλμανακο οταν πρωτοκυκλοφορησε.Τωρα πιστευω ειναι δυσκολο να βρεθει το παιχνιδι σε pal!!
 
sephirothson είπε:
Τι θυμηθηκες τωρα ρε φιλε.Απιστευτο παιχνιδι.Θυμαμαι να διαβαζω review στο αλμανακο οταν πρωτοκυκλοφορησε.Τωρα πιστευω ειναι δυσκολο να βρεθει το παιχνιδι σε pal!!
Αλμανάκο, τι μου θύμισες... Το είχα διαβάσει και εγώ το review, όπου είχε πάρει εκπληκτική βαθμολογία και το ήθελα σα τρελός για το mega drive μου αλλά που να το βρεις επαρχία! Ηταν και πανακριβα τα παιχνίδια τότε! Ισως πρέπει να το ξαναψάξω!
 
Tρέμε geo2004z ,όπου να 'ναι σε φτάνω. :p

DSC00850.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα