NBA JAM T.E. (Review)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.322
Αντιδράσεις
5.915
NBA JAM T.E.

 


Προβολή συνημμένου 82620

Ωσο ρεαλιστικα και αν προσπαθουν να κανουν τα sports παιχνιδια την σημερινη εποχη απο τα ποδοσφαιρακια και τα μπασκετακια μεχρι τεννις,βολευ κλπ παντα θα υπαρχουν παιχνιδια που το μονο πραγμα που δεν μας ενδιαφερει σαυτα ειναι τα γραφικα.Ενα απο αυτα τα διαχρονικα και πολυ αγαπημενα παιχνιδια ειναι το NBA JAM και συγκεκριμενα το NBA JAM T.E που ειναι το κορυφαιο για μενα της σειρας (στα arcades) και αισθητα βελτιωμενo σε σχεση με το αρχικο NBA JAM.Αγαπημενοι παικτες,τρελα καρφωματα,πολυ ξυλο,ενα καρο κρυμενοι χαρακτηρες,καθολου κανονες αλλα και παιχνιδι μεταξυ τεσσαρων παικτων δημιουργουν ενα απο τα κορυφαια και πιο διασκεδαστικα μπασκετακια ολων των εποχων.

Προβολή συνημμένου 82621

Το NBA JAM ειναι απο τα sports παιχνιδια που πραγματικα δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να μην τα γουσταρει.Ητε του αρεσουν τα αθλητικα παιχνιδια ητε οχι το NBA JAM ειναι για ολα τα γουστα γιατι δεν εχει καποιο πολυπλοκο gameplay με δεκαδες επιλογες με αλαγες παικτων η να βλεπουμε την κουραση την ψυχολογια κλπ του καθε παικτη ωστε να προτιμησουμε αυτον στον εκαστοτε αγωνα η καποιον αλλον αλλα αντιθετα ολα ειναι απλα και κατανοητα και η λογικη του παιχνιδιου ειναι οι ποντοι και το ξυλο που πεφτει.Ενα αρνητικο του παιχνιδιου που πρεπει να πω πριν ξεκινησω τα του gameplay ειναι οτι το NBA JAM T.E ειναι απο τους πλεον αχορταγους κερματοφαγος και σιγουρα δεν ηταν απο τα arcades Που προοριζοταν για το φτωχο μπατζετ που ειχαμε ως πιτσιρικαδες οταν πηγαιναμε να παιξουμε.Ο λογος για τα παραπανω ηταν οτι χρειαζοταν δυο κερματα για ενα credit και οχι ενα οπως το συνολο των arcades και δεν εφτανε αυτο αλλα για καθε περιοδο χρειαζοταν να βαλουμε αλλα δυο κερματα συνολο 8 κερματα δηλαδη για να παιξουμε εναν αγωνα και αν πηγαιναμε παραταση χρειαζοταν αλλα δυο συνολο 10 κερματα για εναν αγωνα.Πραγματικα δεν υπαρχει μεγαλητερος κερματοφαγος απο το NBA JAM.

Στο παιχνιδι λοιπον πριν ακομα επιλεξουμε ομαδα μας δεινει την δυνατοτητα το παιχνιδι να ορισουμε το ονομα μας με καποια λεξη μεχρι 3 γραμματα και μολις το κανουμε αυτο μετα πρεπει να ορισουμε μηνα και μερα.Αυτο το πραγμα περα απο το τυπικο εχει και ουσια γιατι αν νικησουμε την ομαδα που θα παιξουμε εναντιον της και φυγουμε απο το μαγαζι οταν παμε να το ξαναπαιξουμε και βαλουμε το ονομα τον μηνα κλπ θα συνεχισουμε απο κει που σταματησαμε και οι ομαδες που εχουμε νικησει θα παραμενουν ετσι και δεν θα πρεπει να της ξανανικησουμε.Φυσικα η μεγαλη μαγκια ειναι οτι αν βαλουμε για ονομα καποια συγκεκριμενα αρχικα οπως και μηνα και μερα ξεκλειδωνουμε κρυφους παικτες οπως αστερες του NBA,διαφορους αλλους οπως ο μπιλ κλιντον αλλα και δημιουργους του παιχνιδιου οπως και χαρακτηρες της midway απο αλλα παιχνιδια οπως το mortal kombat πχ με τους reptile,scorpion,sube zero κλπ να ειναι διαθεσημοι.Συνηθως αυτοι οι χαρακτηρες ειναι καλητεροι απο αυτους που υπαρχουν στης ομαδες αλλα δεν ειναι και δεδομενο αυτο.Εκτος απο τους συγκεκριμενους κωδικους υπαρχουν και καποια αλλα cheats που πραγματοποιουνται με τον συνδιασμο πληκτρων και του μοχλου σε συγκεκριμενο σημειο του παιχνιδιου και εχουν ως αποτελεσμα οι παικτες μας να γεινονται πολλοι κοντοι η να εχουν μεγαλα κεφαλια κλπ.Με αυτους τους κωδικους γεινοταν χαμος την δεκαετια του 90 στο χωριο μου που παιζαμε NBA JAM γιατι δεν ηταν ολα τοσο ευκολα οπως τωρα με το ιντερνετ οποτε οποιος ηξερε καποιον κωδικο η cheat ηταν βασιλιας.Μεχρι και λεφτα βγαζανε διαφοροι απο αυτα αλλα ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν σπηλωνουμε χαχαχαχαχα :diablotin:

Προβολή συνημμένου 82622

Μολις τελειωσουμε με τους κωδικους ερχεται η στιγμη να μπουμε στα ενδοτερα του παιχνιδιου και να διαλεξουμε μια απο της 27 διαθεσιμες ομαδες που εχουμε να διαλεξουμε μεσα απο καποιους παικτες σε καθε ομαδα αλλα στο παιχνιδι παιζουμε δυο εναντιον δυο.Μολις επιλεξουμε την ομαδα μας και απο ποιους παικτες αποτελειται αρχιζει ο αγωνας.Ο καθε αγωνας αποτελειται απο 4 περιοδους και το gameplay ειναι απλο και κατανοητο.Τον εναν παικτη τον ελεγχουμε εμεις και τον αλλον το παιχνιδι αλλα και με τον αλλον παικτη μπορουμε να πασαρουμε και να σουταρουμε αλλα δεν μπορουμε να τον ελεγξουμε.περα απο τον μοχλο λοιπον εχουμε 3 κουμπια στην διαθεση μας ενα για σουτ ενα για πασα και ενα για το Turbo που αυξανει την ταχυτητα μας.Περα απο τα σουτ και τα καρφωματα που γεινονται με το σουτ αλλα και την βοηθεια του turbo με το κουμπι της πασας μπορουμε να ριχνουμε ξυλο ωστε να κλεψουμε την μπαλα απο τον αντιπαλο αλλα να τον σπρωξουμε οταν σηκωνετε για καρφωμα οπως και με το κουμπι του σουτ να του ριξουμε μια μεγαλοπρεπεστατη ταπα.Εκτος απο αυτα μπορουμε να συνεργαστουμε και με τον συμπαικτη μας και οταν σηκωνεται για καρφωμα αν του δωσουμε την μπαλα φτιαχνουμε εξαιρετικες φασεις και καρφωματα.Επισης αν βαλουμε 3 συνεχωμενα καλαθια τοτε ημαστε on fire και μπαινει οτι σουτ και να ριξουμε και εχουμε αυτη την δυνατοτητα μεχρι να δεχτουμε καλαθι.Η καθε περιοδος διαρκει 3 λεπτα συνολο 12 λεπτα για καθε αγωνα.Η δυσκολια του παιχνιδιου κυμαινεται σε πολυ υψηλα επιπεδα και σε σημειο να θελετε να παρετε μια βαριοπουλα και να διαλησετε την καμπινα.Δεν ειναι λιγες οι φορες που μπορει στην αρχη να παρετε και διαφορα 6 με 8 ποντους αλλα μετα το ηλεκτρονικο θα σας ξεσκισει δεν θα μπαινει κανεναν σουτ και σε καθε καρφωμα θα σας σταματανε με καποια ταπα η ακομα και θα βρισκεται στεφανη.Πολλες φορες στην τεταρτη περιοδο οι αντιπαλοι μεταμορφωνονται και απο παρταλια γεινονται παικταραδες και δεν θα μπορειτε να παρετε ανασα απο το να σας κλεβουν την μπαλα.Γενικα το NBA JAM ειναι πολυ δυσκολο παιχνιδι και για να νικησετε και της 27 ομαδες θα φτησετε αιμα.

Προβολή συνημμένου 82623

Για τα γραφικα του παιχνιδιου δεν υπαρχουν και πολλα να πουμε γιατι ειναι το τελευταιο που μας νοιαζη στο NBA JAM.Τα γραφικα ειναι ιδια με του πρωτου NBA JAM με μεγαλους χαρακτηρες και γενικα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο αλλα φροντιζουν να ταιριαζουν απολυτα με το υφος του παιχνιδιου.Το ιδιο και για τον ηχο που εκτος απο τον ανουσιο ηχο του κοινου που ζητοκραυγαζει εχουμε της ατακες του εκφωνητη με κλασικοτερη το μπουμσακαλακα μετα απο καποιο καρφωμα.Σε γενικες γραμμες και τα γραφικα και ο ηχος ειναι απλα για να συμπληρωνουν το παιχνιδι και οχι να εχουν πρωταγωνιστικο ρολο γιατι τον ρολο αυτον το εχει το εκπληκτικο και διασκεδαστικοτατο gameplay του.

Το NBA JAM Τ.Ε ειναι αισθητα καλητερο απο το πρωτο NBA JAM με καποιες ενδιαφερουσες προσθηκες και κραταει την μαγεια που εχασε η σειρα μετα απο αυτο.Eξαιρετικο και ακρως διασκεδαστικο gameplay που σε συνδιασμο με παιχνιδι μεταξυ τεσσαρων ατομων γεινεται δυναμιτης αλλα και φανταστικο single player παιχνιδι κατατασουν το NBA JAM στην κορυφη της λιστας του συγκεκριμενου ειδους αθλητικων παιχνιδιων και πολυ ψηλα στην λιστα γενικα των sports games.

YΓ 1: Αυτη την εποχη παιζω ταυτοχρωνα το NBA JAM T.E στο mame οπως και το NBA JAM στο Wii αλλα και το NBA JAM στο κινητο μου.Εχω τρελα με την σειρα NBA JAM(Η αχρηστη πληροφορια της ημερας :D ).

ΥΓ 2: Παρακατω ειναι ολοι οι κωδικοι μαζεμενοι για οποιον βαριεται να ψαχνει.

AIR MORRIS WIL 1/1

BARKER PCB 5/9

BARKLEY BRK 2/20

BERAN SAB 8/29

BOON EJB 2/22

BOOTY MVB 4/1

BROWN DEE 11/29

CARLTON JMC 8/5

COLEMAN DC_ 6/21

COX PGC 4/11

DABELSTINE DOZ 12/31

DAVIES RJD 9/3

DAVIS WBD 8/17

DEAL LTD 4/30

DILLON JPD 6/3

DIVITA SAL 2/1

EWING PAT 8/5

Forden DWF 9/28

GAY RMG 8/11

GENTILE JPG 1/23

GOSKIE TWG 12/7

GRANNER CG_ 12/4

GREEN JDG 5/31

HAY JWH 9/20

HEAGER JEH 7/13

HEITSCH WMN 11/11

HOSKINS KER 10/10

Jarvis EPG 1/27

Kamm VLK 11/9

Kemp KMP 11/26

Kinkead DIE 1/1

Lasko AML 8/31

Linhoff JFL 4/16

Liptak SL_ 6/24

Loffredo ML_ 5/25

Lowes JML 11/4

Macika REM 3/26

Malone KRL 7/24

Martinez MAM 8/7

Mednick CMM 7/2

Mourning ZO_ 2/8

Newcomer JRN 6/18

Olajuwon HAK 1/21

Olivia LOR 2/20

Oursler SNO 1/3

Penacho MDP 1/13

Petro GNP 10/8

Pippen PIP 9/25

Pontarelli VJB 4/11

Rivett RJR 1/17

Robinson ROB 8/6

Sharpe ROG 8/1

Simpson JMS 2/22

Skiles JMS 7/29

Thomas ZEK 4/30

Tobias TOB 8/24

Tsui JYT 11/28

Turmell MJT 3/22

Vogel VOG 6/27

Webber WEB 3/1

Wilkins DOM 4/16

Εδω εχουμε τους κρυφους χαρακτηρες οπως scorpion,sub zero κλπ αλλα προσοχη γιατι οι παρακατω κωδικοι λειτουργουν μονο στης εκδοσεις 1.0 και 2.0 του NBA JAM T.E και οχι στης 3.0 και 4.0.

Elvicous ELV JAN 8

Grim Reaper GRM OCT 31

Kerry Hoskins KER OCT 10

Kongo KNG JAN 16

Lorraine Olivia LOR FEB 20

Raidon RAD JUL 9

Reptile RPT NOV 11

Scorpion SCO JUL 6

Sub Zero SUB DEC 5

Tim Coman TJC OCT 11

Τα cheats Που γεινονται με τον συνδιασμο κουμπιων και μοχλου ειναι πολλα και βαριεμαι να τα γραφω αλλα δυο απο αυτα που εχουν πλακα τα μεγαλα κεφαλια δηλαδη και τα νανακια γεινονται ως εξης.Στην οθονη που εμφανιζεται το Tonight's Matchup για τα νανακια κραταμε τον μοχλο κατω δεξια και παταμε με την σειρα τουρμπο,σουτ,πασα,τουρμπο,σουτ,πασα,τουρμπο,σουτ,π ασα.Για τα μεγαλα κεφαλια κραταμε τον μοχλο πανω και παταμε και κραταμε πατημενα το τουρμπο και την πασα.

[video=youtube;ZzMGcohM-F0]

 
metalcandyman είπε:
Ενα αρνητικο του παιχνιδιου που πρεπει να πω πριν ξεκινησω τα του gameplay ειναι οτι το NBA JAM T.E ειναι απο τους πλεον αχορταγους κερματοφαγος και σιγουρα δεν ηταν απο τα arcades Που προοριζοταν για το φτωχο μπατζετ που ειχαμε ως πιτσιρικαδες οταν πηγαιναμε να παιξουμε.Ο λογος για τα παραπανω ηταν οτι χρειαζοταν δυο κερματα για ενα credit και οχι ενα οπως το συνολο των arcades και δεν εφτανε αυτο αλλα για καθε περιοδο χρειαζοταν να βαλουμε αλλα δυο κερματα συνολο 8 κερματα δηλαδη για να παιξουμε εναν αγωνα και αν πηγαιναμε παραταση χρειαζοταν αλλα δυο συνολο 10 κερματα για εναν αγωνα.Πραγματικα δεν υπαρχει μεγαλητερος κερματοφαγος απο το NBA JAM.
Αυτό μάλλον είχε να κάνει με τον μαγαζάτορα της γειτονιάς σου, αφού δεν θυμάμαι να το είχα συναντήσει αλλού (σε άλλα παιχνίδια ναι, αλλά όχι στο NBA Jam).

Επίσης, επειδή πολλοί παίκτες γκρίνιαζαν, κάποιοι μαγαζάτορες το είχαν ρυθμίσει ώστε να χρειάζεται να πληρώνεις μόνο αν δεν ήσουν μπροστά στο τέλος της περιόδου (χμμμ... το τελευταίο μπορεί και να ίσχυε μόνο στο Run n' Gun, δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά νομίζω πως το είχα συναντήσει σε αρκετά μαγαζιά έτσι και στο NBA Jam...).
 
Το Nba Jam TE (και τα αλλα της σειρας) ειναι απο τα ελαχιστα παιχνιδια μπασκετ που μου αρεσουν! Ειδικα στο διπλο ειναι πολυ διασκεδαστικο , πολυ ωραιο παιχνιδι με πολυ χιουμορ :p . Μπραβο για το Review Billy! :thumbup:
 
Αυτο που θυμαμαι εγω ,ηταν το ποσο μεγαλα ηταν τα κεφαλια σε σχεση με το σωμα των παικτων,ετσι το μαθα στο arcade που το πρωτοδα και μου κακοδειχνε μετα σε αλλες εκδοσεις.


Ιστορικο παιχνιδι με την Midway στα καλυτερα της.
 
Olorin είπε:
Αυτό μάλλον είχε να κάνει με τον μαγαζάτορα της γειτονιάς σου, αφού δεν θυμάμαι να το είχα συναντήσει αλλού (σε άλλα παιχνίδια ναι, αλλά όχι στο NBA Jam).
Επίσης, επειδή πολλοί παίκτες γκρίνιαζαν, κάποιοι μαγαζάτορες το είχαν ρυθμίσει ώστε να χρειάζεται να πληρώνεις μόνο αν δεν ήσουν μπροστά στο τέλος της περιόδου (χμμμ... το τελευταίο μπορεί και να ίσχυε μόνο στο Run n' Gun, δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά νομίζω πως το είχα συναντήσει σε αρκετά μαγαζιά έτσι και στο NBA Jam...).
Μια ζωη σε δεκαδες μαγαζια με ηλεκτρονικα σε δεκαδες επισης περιοχες της ελλαδας ποτε δεν συναντησα ΝΒΑ JAM T.E. που επρεπε να βαλω 1 κερμα για ενα credit.Αντιθετα οπου και να επαιξα το NBA JAM Τ.Ε. επρεπε να βαλω 2 κερματα για ενα credit και συνολο 8 για να παιξω εναν αγωνα.Επισης καποιοι φιλοι που μενουν στην αμερικη και εμεναν και τοτε ειχαν ακριβως το ιδιο θεμα με τα 8 κερματα και στα μαγαζια με ηλεκτρονικα εκει.Εννοοιται οτι ειναι θεμα ρυθμισεων αλλα οπου και να το επαιξα οι κουφαλες που ειχαν το μαγαζι παντα ειχαν δυο κερματα για ενα credit.

Aardvark είπε:
Αυτο που θυμαμαι εγω ,ηταν το ποσο μεγαλα ηταν τα κεφαλια σε σχεση με το σωμα των παικτων,ετσι το μαθα στο arcade που το πρωτοδα και μου κακοδειχνε μετα σε αλλες εκδοσεις.
Ιστορικο παιχνιδι με την Midway στα καλυτερα της.
Mαλον το ειδες αρχικα με το cheat για τα μεγαλια κεφαλια γιατι κανονικα στο παιχνιδι ειναι απολυτα φυσιολογικη η σωματικη διαπλαση των παικτων.Αν δεις στο τελος του δευτερου υστερογραφου γραφω πως γεινεται το συγκεκριμενο cheat.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nαι με cheat ηταν αυτο που ειχα δει,μου αρεσε ετσι ,εδινε προσωπικοτητα στους παιχτες και στο παιχνιδι.
 
metalcandyman είπε:
Μια ζωη σε δεκαδες μαγαζια με ηλεκτρονικα σε δεκαδες επισης περιοχες της ελλαδας ποτε δεν συναντησα ΝΒΑ JAM T.E. που επρεπε να βαλω 1 κερμα για ενα credit.Αντιθετα οπου και να επαιξα το NBA JAM Τ.Ε. επρεπε να βαλω 2 κερματα για ενα credit και συνολο 8 για να παιξω εναν αγωνα.Επισης καποιοι φιλοι που μενουν στην αμερικη και εμεναν και τοτε ειχαν ακριβως το ιδιο θεμα με τα 8 κερματα και στα μαγαζια με ηλεκτρονικα εκει.Εννοοιται οτι ειναι θεμα ρυθμισεων αλλα οπου και να το επαιξα οι κουφαλες που ειχαν το μαγαζι παντα ειχαν δυο κερματα για ενα credit.
Τι να σου πω, ίσως και να έτυχε στα μαγαζιά που σύχναζα εγώ... Άλλωστε αυτά τα dip switches μπορεί εύκολα να τα πειράξει ο εκάστοτε μαγαζάτορας, τόσο το κόστος όσο και άλλες λεπτομέρειες. (π.χ. θυμάμαι αρκετά ποδοσφαιράκια που σε άλλα μαγαζιά έχανες το credit σου αν ερχόσουν ισοπαλία και σε άλλα είχε π.χ. πέναλτι...)

metalcandyman είπε:
Mαλον το ειδες αρχικα με το cheat για τα μεγαλια κεφαλια γιατι κανονικα στο παιχνιδι ειναι απολυτα φυσιολογικη η σωματικη διαπλαση των παικτων.Αν δεις στο τελος του δευτερου υστερογραφου γραφω πως γεινεται το συγκεκριμενο cheat.
Ναι, ήταν από τα πιο διάσημα cheats εκείνης της εποχής... Μάλιστα ήταν τόσο δημοφιλές, που στην έκδοση του παιχνιδιού για Atari Jaguar που είχα, είχε ΜΟΝΟ τα μεγάλα κεφάλια...
 
Aardvark είπε:
Αυτο που θυμαμαι εγω ,ηταν το ποσο μεγαλα ηταν τα κεφαλια σε σχεση με το σωμα των παικτων,ετσι το μαθα στο arcade που το πρωτοδα και μου κακοδειχνε μετα σε αλλες εκδοσεις.
Ιστορικο παιχνιδι με την Midway στα καλυτερα της.
Η το ειδες σε cheat mode η στην Jaguar εκδοση που ηταν εξαρχης με μεγαλα κεφαλια! lol
 
Και στο 32Χ τα κεφάλια ήταν τεράστια by default.
 
Γενικα τα μεγαλα κεφαλια και τα νανακια ηταν must για οποιον επαιζε NBA JAM και σχεδον ποτε δεν εβλεπες να παιζει καποιος κανονικα.Επισης απο τους κωδικους αυτους που τους ηξεραν και οι πετρες ηταν οι WIL JAN 1 και SAL FEB 1.
 
metalcandyman είπε:
Μια ζωη σε δεκαδες μαγαζια με ηλεκτρονικα σε δεκαδες επισης περιοχες της ελλαδας ποτε δεν συναντησα ΝΒΑ JAM T.E. που επρεπε να βαλω 1 κερμα για ενα credit.Αντιθετα οπου και να επαιξα το NBA JAM Τ.Ε. επρεπε να βαλω 2 κερματα για ενα credit και συνολο 8 για να παιξω εναν αγωνα.
Ετσι ήταν και εδω στην Δράμα...φαίνεται εμείς στην βόρεια Ελλάδα είχαμε την αποκλειστικότητα :p Κορυφαίο παχνίδι που έλιωσα στο snes(το NBA JAM κυρίως)και μέχρι και σήμερα παραμένει το αγαπημένο μου αθλητικό παιχνίδι.Αξέχαστα τουρνουά με τους κολλητους μου τότε
 
Φοβερο παιχνιδι, μας αδειαζε τις τσεπες σε χρονο DT εκεινες τις ωραιες εποχες...

Στο μεγαλο διορωφο ηλεκτρονικαδικο της Τζωρτζ (κοντα στην πλατεια Κανιγγος) απ'οσο θυμαμαι ηθελε 1 credit ανα περιοδο και ανα παικτη.

Επισης, πολυ καλη και πιστή στο πρωτοτυπο η συγχρονη εκδοση του. Απο τα λιγα παιχνιδια που εξακολουθω να παιζω στο PS3.
 
Και εγω στο ναο των arcades στην Tζωρτζ το γνωρισα ,εκει ειχε τα μεγαλα κεφαλια,θυμαμαι και το σημειο που το'χε.
 
Aardvark είπε:
Και εγω στο ναο των arcades στην Tζωρτζ το γνωρισα ,εκει ειχε τα μεγαλα κεφαλια,θυμαμαι και το σημειο που το'χε.
Τι μαγαζαρα ηταν αυτη... Ναος πραγματικος, οπως το λες. Κριμα να μην εχει βρεθει καποια φωτογραφια του απο τότε.

Απ'οτι θυμαμαι τα NBA JAM οταν πρωτοβγηκαν τα ειχε στο βαθος του ισογειου, διπλα στην σκαλα που πηγαινε επανω.

Εκει ειχε δυο-τρεις λουξ καμπινες διπλα-διπλα, αυτες που η οθοναρα ηταν μακρια και καθοσουν σε κατι σαν παγκο, κοινο και για τους δυο παικτες, που επαιζαν παντα τα "hot" παιχνιδια.

Μετα οταν ψιλοπερασε η μοδα του νομιζω τα εβαλε επανω, σε κανονικες καμπινες.

Δεν θυμαμαι ομως αν ειχε ποτέ τετραπλο NBA JAM εκει...
 
Ναι εκει τα θυμαμαι και εγω ακριβως σε εκεινο το σημειο,ισως να ηταν και κανα sequel του Jam βεβαια.
 
Απιστευτο παιχνιδι αν και το ευχαριστιομουνα οταν επαιζα με καποιον φιλο(οπως και τα ποδοσφαιρακια με εξαιρεση το Tehkan που το ευχαριστιεμαι και παιζοντας μονος :)

χαβαλες μπινελικια και σπρωξιμο μεχρι τελικης πτωσεως!

βρηκα μια καμπινα καπου την μακεδονια(η οποια σημειωτεον αν θυμαστε ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ)

αλλα δυστυχως την ειχανε μετατρεψει σε πρωιμο multi game machine με αρχαιο υπολογιστη-πλακετα μεσα...με ποιο σκεπτικο δεν μπορεσα να καταλαβω ποτε. ανετα για αυτην την καμπινα θα εβγαζα και το κρεβατι μου απτο δωματιο αλλα δυστυχως.

metalcandy περιμενω ομως βιντακι να σκιζεις τα ραμματα απο ολες τις ομαδες και να το τερματιζεις non stop! :)
 
spineshankd είπε:
metalcandy περιμενω ομως βιντακι να σκιζεις τα ραμματα απο ολες τις ομαδες και να το τερματιζεις non stop! :)
χαχαχαχαχα ωραιος :D Οπως ειπα αυτο τον καιρο παιζω το NBA JAM T.E. στο mame οπως επισης και την εκδοση του Wii αλλα και την εκδοση που εχω στο iphone.Στο mame εχω βγαλει 18 απο της 27 ομαδες στο Wii 20 και στο κινητο 24 και μεχρι τωρα δεν εχω καμια ηττα.Πολυ θα ηθελα παντως φιλε να το τερματισω μονορουφι και να το ανεβασω αλλα δυστηχως δεν εχω τον χρονο.Μολις φτασω στην τελευταια ομαδα αμα ειναι θα το καταγραψω απο εκει και θα το ανεβασω.
 
metalcandyman είπε:
χαχαχαχαχα ωραιος :D Οπως ειπα αυτο τον καιρο παιζω το NBA JAM T.E. στο mame οπως επισης και την εκδοση του Wii αλλα και την εκδοση που εχω στο iphone.Στο mame εχω βγαλει 18 απο της 27 ομαδες στο Wii 20 και στο κινητο 24 και μεχρι τωρα δεν εχω καμια ηττα.Πολυ θα ηθελα παντως φιλε να το τερματισω μονορουφι και να το ανεβασω αλλα δυστηχως δεν εχω τον χρονο.Μολις φτασω στην τελευταια ομαδα αμα ειναι θα το καταγραψω απο εκει και θα το ανεβασω.

αναμενουμε μεγαλε γκουρου των arcades :)
 
Η ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ του basket απειρα κερματα θυμαμαι.
 
Πίσω
Μπλουζα