Nintendo 3DS - επίσημο θρεντ

μάλλον προς το 3D hardware το βλέπω...
 
Και που'σαι ακόμα!!!!!!
 
Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι κάτι καινοτόμο και τότε ίσως ασχοληθώ με την κονσόλα...
 
aha. Κανείς κατάλαβε τι λέει ο Γιαπωνέζος στο press release τι είναι αυτό. Εγώ βρήκα το παρακάτω link :

http://ds.kombo.com/article.php?artid=7952

Και αναφέρεται σε 3D vision όπως υποψιαζόμουνα!!! Κονόμα που έχει να κάνει :xm: πάλι η BIG N.
 
@divined LOL

wally το Link είναι στα γιαπωνέζικα 8)
 
Καλοκαιρι ερχεται. Οσοι ειστε λευτεροι, να γνωρισετε καμια Γιαπωνεζα τουριστρια να σας βοηθα στις μεταφρασεις :p
 
Η Nintendo είναι πάντοτε καινοτόμα στις ιδέες της. Οπότε πιστεύω πως θα είναι κάτι πολύ "πιασάρικο".
 
Να είναι άραγε κάτι σαν αυτό; :p

614px-VIRTUAL_BOY_sistem.png


Μπά. ;)
 
Το Nintendo ds εχει πανω απο 100 παιχνιδαρες. Αντε με το καλο και το 3ds!
 
Μια απαρρίθμηση θα βοηθούσε! Έχει αρκετά καλά, αλλά νομίζω πολυ λιγότερα απο 100.
 
Όχι, αν και μέγας εχθρός της "N" θεωρώ ότι έχει όντως 100 καλά παιχνίδια στο DS. Το κακό είναι ότι δυσκολεύεσαι να τα εντοπίσεις ανάμεσα στα shovelware. Δεν αναλαμβάνω ευθύνη δημιουργίας της λίστας βέβαια, σίγουρα υπάρχουν πολύ καταλληλότεροι από εμένα να το κάνουν.

Ίσως βέβαια παίζει ρόλο και τι γουστάρεις να παίζεις. Αν πχ θέλεις platform, puzzle, rpg ή strategy έχεις βρει μπόλικο υλικό. Αν προτιμάς shooters ή "βαριά" 3D παιχνίδια, τότε καλύτερα να κοιτάξεις αλλού. :)
 
Maddog είπε:
Όχι, αν και μέγας εχθρός της "N" θεωρώ ότι έχει όντως 100 καλά παιχνίδια στο DS. Το κακό είναι ότι δυσκολεύεσαι να τα εντοπίσεις ανάμεσα στα shovelware. Δεν αναλαμβάνω ευθύνη δημιουργίας της λίστας βέβαια, σίγουρα υπάρχουν πολύ καταλληλότεροι από εμένα να το κάνουν.
Ίσως βέβαια παίζει ρόλο και τι γουστάρεις να παίζεις. Αν πχ θέλεις platform, puzzle, rpg ή strategy έχεις βρει μπόλικο υλικό. Αν προτιμάς shooters ή "βαριά" 3D παιχνίδια, τότε καλύτερα να κοιτάξεις αλλού. :)
Όπως τα λέει ο γιατρός είναι (το να συμφωνούσα μαζί σου σε θέμα για τη Nintendo οφείλω να παραδεχτώ πως δεν το περίμενα... :p )

Αριστουργήματα στο DS (ή έστω πολύ αξιόλογα παιχνίδια) υπάρχουν πάρα πολλά... Το αν είναι 90-100-120, δεν το ξέρω, δεν έχω κάτσει να τα μετρήσω και σίγουρα θα ξέχναγα κάποια ή δεν τα ξέρω... Έχοντας όμως παίξει λόγω της δουλειάς τριψήφιο αριθμό παιχνιδιών για DS την τελευταία 5-ετία, νομίζω πως ο αριθμός δεν είναι υπερβολικός.

Απλώς όπως πολύ σωστά ανέφερε κι ο Maddog, α) επειδή οι εταιρείες είδαν χρήμα και κόσμο έχουν βγάλει ένα σκασμό από shovelware (δεν μπορείτε να φαναστείτε!) και β) υπάρχουν είδη παιχνιδιών που είναι λογικό να μην "ταιριάζουν" στο DS (όπως αντίστοιχα βέβαια και άλλα που ταιριάζουν περισσότερο στο DS από κάθε άλλη πλατφόρμα)...

Αν βρω λίγο χρόνο μέσα στις επόμενες μέρες θα προσπαθήσω να κάνω μια λίστα με τα αξιόλογα παιχνίδια του μηχανήματος, αλλά φοβάμαι ότι το πάμε σε λίγο off-topic το θέμα...
 
H 1η προσπαθεια της Nintendo για motion controls = ΝΕS power glove = Αποτυχια

H 2η προσπαθεια της Nintendo για motion controls = Wii = Τεραστια επιτυχια

H 1η προσπαθεια της Nintendo για 3D φορητο = Virtual Boy = ΠΑΤΑΓΩΔΗΣ Αποτυχια

H 2η προσπαθεια της Nintendo για 3D φορητο = 3Ds = ?????????????
 
Πέρα από το 3D vision, όπως υλοποιηθεί τελικά. Διάβασα ότι θα έχει γραφικές και επεξεργαστικές επιδόσεις εφάμιλλες ενός Nintendo Gamecube, το οποίο από μόνο του εάν αληθεύει θα δώσει τη δυνατότητα για γραφικά επιπέδου PSP, αν όχι ανώτερα.
 
Maddog είπε:
Όχι, αν και μέγας εχθρός της "N" θεωρώ ότι έχει όντως 100 καλά παιχνίδια στο DS. Το κακό είναι ότι δυσκολεύεσαι να τα εντοπίσεις ανάμεσα στα shovelware. Δεν αναλαμβάνω ευθύνη δημιουργίας της λίστας βέβαια, σίγουρα υπάρχουν πολύ καταλληλότεροι από εμένα να το κάνουν.
QFT. Όντας κι εγω "όχι και τόσο φίλος" της Ν, συμφωνώ οτι υπάρχουν αρκετές παιχνιδάρες αλλα που δύσκολα εντοπίζεις.

Ο καλύτερος "οδηγός" που έχω βρεί μέχρι ώρας είναι αυτό το επικό πόστ στο NeoGAF που είναι μάλιστα χωρισμένο και σε κατηγορίες. ;)
 
geoanas είπε:


Μακάρι φιλε geoanas να είναι κάτι τέτοιο!!!!

Άλλα όπως και είναι απο αυτά που γράφουν στα διεθνή sites πρέπει να είναι φοβερό και εννοείτε ότι θα το αγοράσω!!! :)
 
Τα καινουρια videakia με το 3DS τα ειδατε???Αυτα ειναι...Ανυπομονω... :p

[gt]705393[/gt]

[gt]705393[/gt]
 
Πίσω
Μπλουζα