Oι Απαράδεκτοι (1991 MEGA)

Κάθε τετάρτη το έβαζε οπότε!
 
ChristosM είπε:
Με αφορμη την επαναπροβολη της σειρας σε λιγες μερες απο το mega, σκεφτηκα να κανω δωρο στους φανατικους φιλους των Απαραδεκτων ενα απο τα αυθεντικα τρειλερ και συγκεκριμενα αυτο του δευτερου επεισοδιου.
http://www.youtube.com/watch?v=FFx8oPYQpVE
1000 Μπράβο για το upload

Καλά ελπίζω να πάει καλά η επανάληψη. Εδώ τα φετινά σίριαλ έφαγαν κοτζάμ Τατιάνα.
 
mhmerotategiatipino είπε:
Επισης οι Απαραδεκτοι ειναι 35 και 13 επεισοδια αντιστοιχα. Ειδα το τελος του 35ου και ελεγαν καλο καλοκαιρι.
Καλησπέρα φίλε mhmerotategiatipino,

Από ότι κατάλαβα από τα γραφόμενά σου, το τελ. επεισόδιο του Α' κύκλου είναι το:

1x35 Λος Απαραδεκτάος / Πορτογαλία

Κι εγώ έτσι θυμόμουν από την πρώτη προβολή, αλλά προφανώς κάποιος είχε γράψει ότι είναι το "Παιδιά, της Ελλάδος παιδιά", οπότε αυτό έχει περαστεί στη RetroDB. Επομένως ο Β' κύκλος έχει 13+1=14 επεισόδια, τα ακόλουθα:

2ος κύκλος (1992-93) - 14 επεισόδια:

2x01 (36) Παιδιά, της Ελλάδος παιδιά

2x02 (37) Ο τέλειος άντρας

2x03 (38 ) Το ΚΟ.ΛΑ.Ν (Guest Star: Πέτρος Φιλιππίδης, Δημήτρης Πετρόπουλος)

2x04 (39) Σεξ, τσόντες και βιντεοκασσέτες (Guest Star: Ρέα Χαλκιαδάκη, Σταμάτης Γκίκας, Χριστόφορος Παπακαλιάτης, Χρύσανθος Καγιάς)

2x05 (40) Ο έρωτας γεννήθηκε για δύο

2x06 (41) Και όμως συνέβη

2x07 (42) Επιθεώρηση (Βιντεοκλιπάδες Β' μέρος)

2x08 (43) Θα τον φάω τον Παρασκευά

2x09 (44) Ο ψυχίατρος

2x10 (45) Ποιά Ελένη (Guest Star: Ελένη Φιλίνη)

2x11 (46) Ιστορία μου, αμαρτία μου (Ποιά Ελένη Β' μέρος)

2x12 (47) I am, you are... Θανάσης

2x13 (48 ) Να ζει κανείς ή να μη ζει

2x14 (49) Καλή αντάμωση (τελευταίο Β' Κύκλου)

Κάποιος fan της σειράς να επιβεβαιώσει αυτή την αλλαγή για να "κλείσει" αυτό το θέμα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανοίγω μάλλον άλλο θέμα, αλλά έχω απορία: η φωνή που ακούγεται στο υπέροχο τρειλερ του Χρήστου ποια είναι?
 
Οχι το Παιδια της Ελλαδος παιδια ειναι το τελευταιο. Εγω δεν προσμετρω τα εορταστικα γιαυτο ειπα 35ο (συμφωνα και με την αριθμηση του Ζαπινγκ). Στη βαση που κραταω τα εορταστικα δεν τα υπολογιζω στην αριθμηση γιαυτο σε μπερδεψα. Συγνωμη. Παιδια της Ελλαδος παιδια το τελευταιο και Ο τελειος αντρας το 1ο του 2ου κυκλου.
 
Zippo είπε:
Κορυφαίο επεισόδιο είναι αυτο με την Eurovision 1992. Το τραγούδι τα σπάει!!
Συμφωνώ από τα κορυφαία επεισόδια και προφητικό. Αν κρίνω από τις μετέπειτα συμμετοχές μας στην Eurovision ότι αναφέρεται σε εκείνο το επεισόδιο έγινε πραγματικότητα

Επίσης κάνει την πρώτη του εμφάνιση ο Γίωργος Γιαννόπουλος (ο Στέλλιος Ελ. Γαργαμπίκας από το Αχ και να ξέρες) στον ρόλο του μαέστρου.
 
mhmerotategiatipino είπε:
Οχι το Παιδια της Ελλαδος παιδια ειναι το τελευταιο. Εγω δεν προσμετρω τα εορταστικα γιαυτο ειπα 35ο (συμφωνα και με την αριθμηση του Ζαπινγκ). Στη βαση που κραταω τα εορταστικα δεν τα υπολογιζω στην αριθμηση γιαυτο σε μπερδεψα. Συγνωμη. Παιδια της Ελλαδος παιδια το τελευταιο και Ο τελειος αντρας το 1ο του 2ου κυκλου.
Επομένως, δεν υπήρχε κάποιο λάθος στη RetroDB. Διότι διαβάζοντας το post σου για τους "Απαράδεκτους" mhmerotategiatipino το οποίο είχες γράψει στο thread για την πρόοδο και τις αλλαγές στη RetroDB, είχα μείνει με την εντύπωση ότι είχαμε κάνει κάποιο λάθος που έπρεπε να διορωθεί...

Μόλις το διάβασα, κόντεψα να γίνω aytoseinaiologospoupino ;)
 
Συμφωνώ με τον mhmerotategiatipino, πάντως, ότι τα εορταστικά/επετειακά/σπέσιαλ επεισόδια δεν πρέπει να προσμετρούνται με τα υπόλοιπα της σειράς! Θα πρέπει να αναφέρονται ξεχωριστά.
 
Χθες οι Απαράδεκτοι πήγαν πάρα πολύ καλά!

21,5

28,7

26,6

26,3

Να σημειώσω οτι και η Dolce Vita έκανε πολύ καλά νούμερα μετα που μετακινήθηκε στις 4 αφού απο εκει που έκανε μονοψήφια στις 3 υστερα εφτανε ανετα 20%!!
 
errikos20 είπε:
Χθες οι Απαράδεκτοι πήγαν πάρα πολύ καλά!21,5

28,7

26,6

26,3

Να σημειώσω οτι και η Dolce Vita έκανε πολύ καλά νούμερα μετα που μετακινήθηκε στις 4 αφού απο εκει που έκανε μονοψήφια στις 3 υστερα εφτανε ανετα 20%!!
Αβυσσος η ψυχη του τηλεθεατη....
 
Μπράβο...Πολλούς fans έχει ακόμα και τώρα η σειρά!
 
Ακόμα και τώρα, μετά από τόσες φορές που έχω δει τα επεισόδια, κάθε μεσημέρι κάνω καινούριο συκώτι από τα γέλια!!

Απαράδεκτοι-διαχρονική αξία!!!!

Ατάκα από το σημερινό:

Βλάσης: Ariba muchachos!

Δήμητρα: Ποιός είναι ο Μουτσάτσος;

Βλάσης: Ένας καθηγητής στην Πάντειο!!! :rofl: :rofl: :rofl:
 
Αμ το επεισόδιο με τον Φιλιππίδη αστυνομικό; Προτού αποχωρήσει το όργανο, το οποίο έφαγε καλά στο σπίτι της Δήμητρας, αφού βρέθηκε και καλά το κλεμμένο αυτοκίνητο των Απαράδεκτων, κάνει μία ερώτηση:

Φιλιππίδης: Στο κριθαράκι, βάζετε φρέσκια ντομάτα ή πελτέ;
 
Άλλη απίστευτη ατάκα από το σημερινό! Ο Γιάννης και η Δήμητρα συζητούν για τα προβλήματα του γάμου της Δήμητρας με το Σπύρο:

Γιάννης: Ους ο Θεός συνέζευξε, άνθρωπος μη χωριζέτο!

Δήμητρα: Ναι, αλλά ο Σπύρος δεν είναι άνθρωπος!
 
Εκει στο Mega ή αρεσκονται στα παραμυθια ή δεν ξερουν τι τους γινεται. Στο χθεσινο επεισοδιο "Τριτση, Τριτση, μανα μου" στα σχολια γραψανε οτι το επεισοδιο προβαλλεται για πρωτη φορα, αφου η περιοδος εκεινη συνεπεσε με το θανατου του αειμνηστου πολιτικου. Ας αποκαταστησουμε την αληθεια λοιπον. Το συγκεκριμενο επεισοδιο προβληθηκε κανονικοτα το 1992, δυο μηνες περιπου πριν το θανατο του Τριτση (Απριλιος '92). Εκτοτε δεν ξαναπροβληθηκε στις επαναληψεις που ακολουθησαν, αλλα παιχτηκε στα 15α γενεθλια του καναλιου το 2004. Χθες ηταν η 3η προβολη του...
 
Μπράβο drspiros για την ορθή εξιστόρηση του τι συνέβη.

Από αυτό το γεγονός και μόνο, μπορούμε να καταλάβουμε πόση σημασία δίνει το MEGA στις παλιές σειρές του... Είναι δυνατόν οι "ειδικοί" να κάνουν λάθη και να τους διορθώνουμε εμείς οι τηλεθεατές? :(

Πραγματικά, με λυπεί πολύ αυτό το γεγονός...
 
bernard.c είπε:
Μπράβο drspiros για την ορθή εξιστόρηση του τι συνέβη.Από αυτό το γεγονός και μόνο, μπορούμε να καταλάβουμε πόση σημασία δίνει το MEGA στις παλιές σειρές του... Είναι δυνατόν οι "ειδικοί" να κάνουν λάθη και να τους διορθώνουμε εμείς οι τηλεθεατές? :(

Πραγματικά, με λυπεί πολύ αυτό το γεγονός...
Μα ποιος σου είπε βρε Bernard ότι εσύ είσαι λιγότερο "ειδικός" από τους τεχνικούς που επιμελούνται τις λεζάντες; Τους δίνουν ένα κειμενάκι μερικοί που υποτίθεται γνωρίζουν και αυτό είναι όλο. Μη νομίζετε ότι ανατρέχουν και σε ντοκουμέντα της εποχής. Ό,τι να ΄'ναι. :xm:
 
Το διάβασα κι εγώ το σχόλιο του mega και απ'ότι θυμάμαι έλεγε ότι λίγες μέρες μετά την προβολή του επεισοδίου ο Τρίτσης έπαθε εγκεφαλικό και μετά από μερικές βδομάδες πέθανε, οπότε αυτό που κατάλαβα είναι ότι προβάλλεται πρώτη φορά σε επανάληψη...
 
Για την ιστορία, ο Τρίτσης υπέστη εγκεφαλικό στις 30 Μαρτίου 1992, ημέρα που "έφυγε" ο αρχαιολόγος Μανόλης Ανδρόνικος. Θυμάμαι ότι στις ειδήσεις έκανε δηλώσεις η Μελίνα Μερκούρη για την κατάσταση υγείας του Τρίτση ('κρίσιμη' ήταν τα λόγια της) και έκπληκτη ξέσπασε σε λυγμούς λέγοντας "Πέθανε; Ω, συμφορά..." όταν οι δημοσιογράφοι της είχαν πει: "Δεν ξέρω αν το πληροφορηθήκατε, πέθανε και ο Μανόλης Ανδρόνικος". Ο Τρίτσης κατέληξε στις 7 Απριλίου 1992.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παραμονη πρωτοχρονιας του 1991 .. οι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και το MEGA ετοιμασανε ενα υπεροχο εορταστικο προγραμμα .. ΔΗΜΗΤΡΑ.. ΣΠΥΡΟΣ.. ΓΙΑΝΝΗΣ ... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΚΑΙ ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ ΒΛΑΣΗΣ ΜΠΟΝΑΤΣΟΣ ..... απολαυστε το 1ο και το 2ο μερος ..φυσικα θα το δουμε ολο και..ΟΛΟΙ!!

http://www.youtube.com/watch?v=ZtVaszso9bo

http://www.youtube.com/watch?v=CCMC0shTG9A
 
Πίσω
Μπλουζα