Oι Απαράδεκτοι (1991 MEGA)

Σχετικά με τους Απαράδεκτους κάτι. Μόλις πήρα το ΖΑΠΙΝΓΚ και γράφει πως η δειρά θα ολοκληρωθεί σε 24 dvd (48 επεισόδια) και 3 κασετίνες. Τόσα ήταν τα επεισόδια βρε παιδιά???Είμαι στη δουλειά τώρα και δε μπορώ να δω το βιβλίο...
 
tonytony είπε:
Σχετικά με τους Απαράδεκτους κάτι. Μόλις πήρα το ΖΑΠΙΝΓΚ και γράφει πως η δειρά θα ολοκληρωθεί σε 24 dvd (48 επεισόδια) και 3 κασετίνες. Τόσα ήταν τα επεισόδια βρε παιδιά???Είμαι στη δουλειά τώρα και δε μπορώ να δω το βιβλίο...
Ναι τοσα ηταν τα επεισοδια, οποτε ολα καλα. Μακαρι να ακολουθησουν και αλλα mega classics...
 
ChristosM είπε:
Ναι τοσα ηταν τα επεισοδια, οποτε ολα καλα. Μακαρι να ακολουθησουν και αλλα mega classics...
Ναι γιατί δεν θα βάλουν το Πρωτοχρονιάτικο που διαρκεί 2 ώρες!
 
παιδια επεσε η τιμη τους στο περιοδικο η οχι γιατι ενω ελεγε 6 και 90 ειχε ενα κιτρινο αυτοκολητο που ελεγε 5 και 40 και εγω η χαζη πληρωσα 7 ευρω
 
mideia83 είπε:
παιδια επεσε η τιμη τους στο περιοδικο η οχι γιατι ενω ελεγε 6 και 90 ειχε ενα κιτρινο αυτοκολητο που ελεγε 5 και 40 και εγω η χαζη πληρωσα 7 ευρω
5.40 + 1.50 που κάνει το περιοδικό στην απλή του μορφή=6.90:D
 
Τουλάχιστον εγώ που δεν το αγοράζω,κατεβάζω τα dvd-rips από το internet ώστε να τα έχω όλα σε τέλεια ποιότητα!Είναι και λίγο εκμετάλλευση αυτό που κάνουν,θα μπορούσαν να το βάζουν στην tv,αλλά μην τα θέλουμε και όλα!Ελπίζω να συνεχίσει η κασετίνα!Επιπλέον έχω και ένα πρόβλημα,προτιμώ τα avi dvd-rip αρχεία από τα vob dvd!
 
Ξέρετε ποιό ήταν το τελευταίο επεισόδιο της πρώτης χρονιάς??

Από τότε θυμάμαι ήταν ένα που οι Απαράδεκτοι είχαν πάει στη θάλασσα ενώ είχε και πολύ τραγούδι.
 
Στην κασετίνα πάντως δεν τα έχει χωρίσει ανάλογα με τη χρονιά,αλλά 16 επεισόδια σε κάθε κασετίνα...νομίζω το τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου λέγεται "Ο Έρωτας Γεννήθηκε Για Δύο"
 
νομίζω ότι τό τελευταίο επεισόδιο (τού πρώτου κύκλου) ήταν τό "Ο ΖΩΝΤΑΝΟΣ Ο ΧΩΡΙΣΜΟΣ".
 
To τελευταίο του α κυκλου είναι το "Παιδιά της Ελλάδος Παιδιά"
 
Νομίζω ότι τό τής ελλάδος τά παιδιά είναι τό έβδομο τού δευτέρου κύκλου.
 
Η βικιπαίδεια πρέπει να τα έχει λίγο ανακατωμένα...το καλό είναι ότι μάθαμε ότι είναι 49 επεισόδια (τα 48 θα υπάρχουν στα dvd εκτός από το 2ωρο εορταστικό "Απαράδεκτη Πρωτοχρονιά")
 
thebest20 είπε:
Η βικιπαίδεια πρέπει να τα έχει λίγο ανακατωμένα...το καλό είναι ότι μάθαμε ότι είναι 49 επεισόδια (τα 48 θα υπάρχουν στα dvd εκτός από το 2ωρο εορταστικό "Απαράδεκτη Πρωτοχρονιά")
Το βιβλίο του Βαλούκου λέει ότι είναι 64!!!Τόσο λάθος είναι???Τι ισχύει τελικά???
 
tonytony είπε:
Το βιβλίο του Βαλούκου λέει ότι είναι 64!!!Τόσο λάθος είναι???Τι ισχύει τελικά???
Ίσως προβλεπόταν να βγουν 64,αλλά κόπηκε!Πάντως το tv-zaping θα δώσει 3 κασετίνες από 16 επεισόδια σε κάθε κασετίνα (48 επεισόδια δηλαδή).Και για τις 3 Χάριτες κάποιος μου είπε ότι ήταν 112 τα επεισόδια,αλλά ήταν γύρω στα 90 (92 μαζί με το 2 ωρο εορταστικό και τα making off)
 
tonytony είπε:
Το βιβλίο του Βαλούκου λέει ότι είναι 64!!!Τόσο λάθος είναι???Τι ισχύει τελικά???
Ναι αυτο το βιβλιο εχει παρα πολλα λαθη, παρολο που ηταν μια πολυ καλη πρωτη προσπαθεια συγκεντρωσης των ελληνικων σηριαλ.
 
Αν πηρες τη δευτερη εκδοση του Βαλουκου εχει παρα πολλα λαθη ως προς τον αριθμο επεισοδιων (το διαπιστωσα στο Χρωμα του Φεγγαριου και αλλου που δε θυμαμαι). Δυστυχως, γιατι στηριζομουν σε αυτον για τις προσφατες σειρες αλλα τωρα δεν το ρισκαρω να περασω λαθος στοιχεια. :(
 
mhmerotategiatipino είπε:
Αν πηρες τη δευτερη εκδοση του Βαλουκου εχει παρα πολλα λαθη ως προς τον αριθμο επεισοδιων (το διαπιστωσα στο Χρωμα του Φεγγαριου και αλλου που δε θυμαμαι). Δυστυχως, γιατι στηριζομουν σε αυτον για τις προσφατες σειρες αλλα τωρα δεν το ρισκαρω να περασω λαθος στοιχεια. :(
Α ωστε υπαρχουν λαθη και στην δευτερη εκδοση με τα "καινουργια" σηριαλ? Κριμα. Παντως στην παλια υπαρχουν πολλα, κυριως ως προς τον αριθμο επεισοδιων.
 
Α αυτα τα λαθη ηταν ανεκαθεν δωρακι. Μα γ... το κερ...ό μου μην το βγαζεις το ρημαδι αν δεν ξερεις... :(
 
Άκουσα ότι από Δεκέμβρη το tv-zapping θα δίνει σε κάθε τεύχος 2 dvd με Απαράδεκτους,καθώς από το 2010 θα ξεκινήσει να δίνει συλλογές με μουσική!
 
thebest20 είπε:
Άκουσα ότι από Δεκέμβρη το tv-zapping θα δίνει σε κάθε τεύχος 2 dvd με Απαράδεκτους,καθώς από το 2010 θα ξεκινήσει να δίνει συλλογές με μουσική!
Συλλογες με μουσικη? Σιγουρη επιτυχια, χα χα...

Αν γινει αυτο τοτε θα εχει κανει ενα μεγαλο βημα προς τα πισω. Ευγε!
 
Πίσω
Μπλουζα