Oι Απαράδεκτοι (1991 MEGA)

Δυσάρεστα νέα!Στις 27/11 και 3/12 το TV Zapping προσφέρει τις επιτυχίες της Πέγκυς Ζήνα και με κασετίνες τραγουδιστών θα συνεχίσει ως τέλος Δεκέμβρη 2009!Και από ότι μου είπε ένας γνωστός μου,δεν είναι όπως ο Τηλεθεατής που βγαίνει σε 2-3 εκδόσεις με διαφορετικές προσφορές,αλλά το tv zapping έχει μόνο την απλή έκδοση με 1,50 euro και την έκδοση με προσφορά!Γιατί κάνω αυτό τον πρόλογο,επειδή προφανώς δεν θα κυκλοφορήσουν Απαράδεκτοι,τουλάχιστον ως τέλος 2009!
 
Αυτό που λες νομίζω ότι είναι τελείως άκυρο! Δε νομίζω να ισχύει με τίποτα! Κυκλοφορεί και αυτό με διάφορες εκδόσεις! Πριν 2-3 βδομάδες κυκλοφόρησε με Απαράδεκτους , με παιδικά παραμύθια , με cd του Πάριου και το απλό. Δηλ 4 διαφορετικές! Οι Απαράδεκτοι δε κόβονται με τίποτα!!!
 
thebest20 είπε:
Δυσάρεστα νέα!Στις 27/11 και 3/12 το TV Zapping προσφέρει τις επιτυχίες της Πέγκυς Ζήνα και με κασετίνες τραγουδιστών θα συνεχίσει ως τέλος Δεκέμβρη 2009!Και από ότι μου είπε ένας γνωστός μου,δεν είναι όπως ο Τηλεθεατής που βγαίνει σε 2-3 εκδόσεις με διαφορετικές προσφορές,αλλά το tv zapping έχει μόνο την απλή έκδοση με 1,50 euro και την έκδοση με προσφορά!Γιατί κάνω αυτό τον πρόλογο,επειδή προφανώς δεν θα κυκλοφορήσουν Απαράδεκτοι,τουλάχιστον ως τέλος 2009!
Φίλε thebest20, είναι δυνατόν να σταματήσει το TV ΖΑΠΙΝΓΚ να διαθέτει τους Απαράδεκτους στη μέση μιας σεζόν, για την οποία έχει μάλιστα προαναγγείλει ότι θα διαθέσει 8 DVDs? Ακόμα και αν ξεκινήσει να διαθέτει μουσικά CDs, το TV ΖΑΠΙΝΓΚ θα τα διαθέτει παράλληλα με τους Απαράδεκτους. Αν κάτι πουλάει αυτή την περίοδο στα τηλεοπτικά περιοδικά, αυτά είναι τα DVDs με τις τηλεοπτικές σειρές - ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ Χριστουγεννιάτικα το TV ΖΑΠΙΝΓΚ να διακινδυνέψει κατά αυτό τον τρόπο τις πωλήσεις του και να εξαγριώσει τους αναγνώστες τους, διακόπτοντας έτσι ξαφνικά (έστω και προσωρινά) τη σειρά που διαθέτει... Οι πηγές σου δεν πρέπει να έχουν ολοκληρωμένες πληροφορίες...
 
Αγαπητοί φίλοι,

Θέλω να σας ενημερώσω ότι η λίστα με τα επεισόδια των Απαράδεκτων στη retrodb ανανεώθηκε ξανά πριν από λίγες μέρες και ότι τα επεισόδια έχουν πλέον μπει οριστικά στη σωστή τους σειρά. Το εγχείρημα αυτό ολοκληρώθηκε με τη συμβουλή της σειράς των επεισοδίων στα DVDs που διατίθενται αυτό το διάστημα από το TV Ζάπινγκ.

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Απαράδεκτοι_%28Οι%29
 
Μπορω να πω κατι;Γιατί γράφετε 37 επ. τον Α΄ κυκλο;Απο οτι ειδα στα επεισοδια οι τιτλοι αρχης αλλαζουν στο 29-30. Η αλλαγη των τιτλων δεν ειναι ενδειξη νεας σαιζον; Απο το μαυρο πλαισιο πηγαμε σε κατι πιο φωτεινο. 28 και 18 μου φαινεται πιο λογικο με την απηχηση που ειχανε παρα 37 και 10. Τι λετε εσεις;
 
mhmerotategiatipino είπε:
Η αλλαγη των τιτλων δεν ειναι ενδειξη νεας σαιζον; Απο το μαυρο πλαισιο πηγαμε σε κατι πιο φωτεινο.
Οχι, η αλλαγη των τιτλων εγινε κατα την πρωτη σεζον, και συγκεκριμενα στο επεισοδιο που προβληθηκε την Τεταρτη μετα το Πασχα εκεινης της χρονιας ("Λεβεντες οικολογοι").
 
Το 2ωρο επεισόδιο "Απαράδεκτη Πρωτοχρονιά" το έδωσε το TV Zapping?
 
bernard.c είπε:
Αγαπητοί φίλοι,
Θέλω να σας ενημερώσω ότι η λίστα με τα επεισόδια των Απαράδεκτων στη retrodb ανανεώθηκε ξανά πριν από λίγες μέρες και ότι τα επεισόδια έχουν πλέον μπει οριστικά στη σωστή τους σειρά. Το εγχείρημα αυτό ολοκληρώθηκε με τη συμβουλή της σειράς των επεισοδίων στα DVDs που διατίθενται αυτό το διάστημα από το TV Ζάπινγκ.

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Απαράδεκτοι_%28Οι%29
Άψογος !!! :thumbup: :thumbup:
 
thebest20 είπε:
Το 2ωρο επεισόδιο "Απαράδεκτη Πρωτοχρονιά" το έδωσε το TV Zapping?
XristosMS είπε:
Μπα όχι, δε θα το βάλουν... :(
Το πρόβαλε όμως το ίδιο το MEGA πριν λίγες μόλις μέρες!

Οι προνοητικοί (και αυτοί που έχουν γυρισμένη την τηλεόρασή τους στο MEGA και όχι στον ΑΝΤ1 και σε άλλα κανάλια) το έγραψαν και μπορούν να έχουν συμπληρωμένη πλέον τη συλλογή τους! ;)

mhmerotategiatipino είπε:
Μπορω να πω κατι;Γιατί γράφετε 37 επ. τον Α΄ κυκλο;Απο οτι ειδα στα επεισοδια οι τιτλοι αρχης αλλαζουν στο 29-30. Η αλλαγη των τιτλων δεν ειναι ενδειξη νεας σαιζον; Απο το μαυρο πλαισιο πηγαμε σε κατι πιο φωτεινο. 28 και 18 μου φαινεται πιο λογικο με την απηχηση που ειχανε παρα 37 και 10. Τι λετε εσεις;
drspiros είπε:
Οχι, η αλλαγη των τιτλων εγινε κατα την πρωτη σεζον, και συγκεκριμενα στο επεισοδιο που προβληθηκε την Τεταρτη μετα το Πασχα εκεινης της χρονιας ("Λεβεντες οικολογοι").
manos426f είπε:
Thanks manos426f!!

Θέλω επίσης να προσθέσω το εξής - και αναφέρομαι σε όλες τις σειρές και στις πληροφορίες (είτε γενικές, είτε για συγκεκριμένα επεισόδια) που έχουμε καταχωρήσει στη RetroDB:

Επιθυμία μας στη RetroDB είναι να καταχωρούμε ακριβή (σωστά) στοιχεία για αγαπημένες σειρές και εκπομπές της Ελληνικής τηλεόρασης. Επιθυμούμε επίσης τα στοιχεία αυτά, καθώς και άλλες πληροφορίες που καταχωρούμε να είναι όσο το δυνατόν πληρέστερες, ούτως ώστε να μπορεί οποισδήποτε ανά πάσα στιγμή να ανατρέξει στη RetroDB για να ενημερωθεί για μία σειρά/εκπομπή. Στην περίπτωση που ανακαλύψετε κάποιο λάθος, κάποια ανακρίβεια, κτλ, να μας ενημερώνετε για να το διορθώνουμε.

Το retromaniax έχει "επιτύχει" να συγκεντρώσει πολλά μέλη τα οποία έχουν πολύ γερές γνώσεις επί των τηλεοπτικών θεμάτων. Όλοι μαζί μπορούμε να συμβάλλουμε για να καταστήσουμε τη RetroDB σημείο αναφοράς όσον αφορά τις σειρές και εκπομπές που έχουν προβληθεί από την Ελληνική τηλεόραση. Και αν αναλογιστούμε πόσα στοιχεία εμπολουτίζουν αυτή τη βάση δεδομένων καθημερινά και πόσες πληροφορίες είναι σήμερα διαθέσιμες, θα τολμούσα να πω ότι είμαστε σε πολύ καλό δρόμο! :)
 
Άρα τα στοιχεία σας είναι σωστά, από ότι κατάλαβα. Χμ...Για να δούμε το 1ο του 2ου κυκλου αυτην την Παρασκευη να δουμε τι θα αλλαξει....
 
Από 15 Μαρτίου και κάθε απόγευμα στις 4, οι Απαράδεκτοι επιστρέφουν με διπλό επεισόδιο. Δυστυχώς όμως, προβλέπω και λίγο πετσοκόψιμο για την κάλυψη του τηλεοπτικού χρόνου..... :xm:
 
sunset89 είπε:
Από 15 Μαρτίου και κάθε απόγευμα στις 4, οι Απαράδεκτοι επιστρέφουν με διπλό επεισόδιο. Δυστυχώς όμως, προβλέπω και λίγο πετσοκόψιμο για την κάλυψη του τηλεοπτικού χρόνου..... :xm:
Τωρα που τα αγορασαμε ας κανουν οτι θελουν. Μονοι τους θα τα βλεπουν, ουτως η αλλως!
 
sunset89 είπε:
Από 15 Μαρτίου και κάθε απόγευμα στις 4, οι Απαράδεκτοι επιστρέφουν με διπλό επεισόδιο. Δυστυχώς όμως, προβλέπω και λίγο πετσοκόψιμο για την κάλυψη του τηλεοπτικού χρόνου..... :xm:
Θα ακολουθήσω την Amita και θα δω την θετική πλευρά του πράγματος. Φαντάζεστε να έδειχνε τις σειρές που ζητάμε τόσο καιρό? Σίγουρα θα ήταν πετσοκομμένες και με έκτακτα δελτία. Οπότε, κανένα πρόβλημα.
 
Ομολογώ ότι χαίρομαι που τελικά θα τα δείξει, γιατί δεν τα είχα αγοράσει. Θεωρούσα πανάκριβη την "προσφορά" τους, δύο μόνο επεισόδια σε κάθε dvd. Πήρα μόνο τα τεύχη με τις θήκες οπότε ελπίζω να τις γεμίσω τώρα...
 
konkar είπε:
Θα ακολουθήσω την Amita και θα δω την θετική πλευρά του πράγματος. Φαντάζεστε να έδειχνε τις σειρές που ζητάμε τόσο καιρό? Σίγουρα θα ήταν πετσοκομμένες και με έκτακτα δελτία. Οπότε, κανένα πρόβλημα.
Θα συμφωνήσω... Βλέπω τη θετική πλευρά του πραγματος! Αλλωστε θέλω να βλέπω κάτι χαλαρωτικό το μεσημέρι που γυρνάω από τη δουλειά, και οι Απαράδεκτοι είναι ό,τι πρέπει!!!
 
Με αφορμη την επαναπροβολη της σειρας σε λιγες μερες απο το mega, σκεφτηκα να κανω δωρο στους φανατικους φιλους των Απαραδεκτων ενα απο τα αυθεντικα τρειλερ και συγκεκριμενα αυτο του δευτερου επεισοδιου.

http://www.youtube.com/watch?v=FFx8oPYQpVE
 
Πίσω
Μπλουζα