Oι Απαράδεκτοι (1991 MEGA)

thebest20 είπε:
Μόνο αυτά τα 45 επεισόδια υπάρχουν+τα 2 εορταστικά ή υπάρχουν κι άλλα τα οποία δεν έχουν προβληθεί σε επανάληψη!Δεν το βρίσκω λογικό ο πρώτος κύκλος να έχει 37 επεισόδια και ο δεύτερος μόνο 10!
Τα επεισοδια ηταν 64. Στην τελευταια επαναληψη δεν προβληθηκαν ολα.
 
Κορυφαίο επεισόδιο είναι αυτο με την Eurovision 1992. Το τραγούδι τα σπάει!!
 
Τα επεισόδια ήταν όντως 45 + 2 εορταστικά φίλε thebest20.....

Φίλε ChristosM κάποιο λάθος κάνεις....
 
Κι όμως... έχει δίκαιο ο φίλος ChristosM

Τα επεισόδια ήταν 64!!! Μπορείς να το διαπιστώσεις και σε αυτό το site

http://www.senariografoi.gr/script.php?l=gr&p=membersDetails&member=156

Tip: Παιδιά το ξέρετε πως η σειρά είχε προταθεί στον ΑΝΤ1 αλλά την απέρριψαν με τη δικαιολογία πως δεν θα κάνει επιτυχία!!!! Ντόινγκ!
 
Επιμένω ότι πρόκειται για λάθος,καθότι:

Α)Κανείς δε θυμάται ή αναφέρει κάποιο από τα επεισόδια που δεν περιλαμβάνονται στα 45 +2.....

Β)Ακόμη και το imdb αναφέρει 51-52 επεισόδια,αλλά κι εκεί ακόμη πολλοί από τους τίτλους επεισοδίων είναι κενοί,κοινώς έχουν κάνει λάθος,δεν τους βγαίνει η αρίθμηση...

Γ)Δε μπορεί κανένα από τα υποτιθέμενα έξτρα επεισόδια να μην προβλήθηκε σε επανάληψη !

Δ)Σε όλο το internet αναφέρονται το πολύ 47 επεισόδια -πολλά με ασφαλμένες παραλλαγές στους τίτλους-,τα άλλα όλα δεν είχαν τίτλο;

Για όλα τα παραπάνω,επιμένω λοιπόν ότι τα επεισόδια ήταν 45 + 2.....
 
Και τελικά,πολύ από καιρό μετά,οφείλω να παραδεχτώ ότι ναι,έκανα λάθος,τα επεισόδια σίγουρα ΔΕΝ είναι 45+2 εορταστικά,καθότι χθες είδα άλλα δύο που δεν είχα υπόψην,με τίτλους "Να ζει κανείς ή να μη ζει" και "Βοήθεια....οικιακή βοηθός" !!!

Ήταν ομολογουμένως τεράστια η έκπληξή μου,καθότι για καιρό τώρα φαινόταν ότι η λίστα ήταν απόλυτα σωστή !

Anyway,τα επιβεβαιωμένα επεισόδια λοιπόν αυτή τη στιγμή είναι 47+2 (η λίστα ανανεώθηκε στο αρχικό post) και πλέον πιστεύω ότι υπάρχουν κι άλλα που δεν έχουν προβληθεί σε επανάληψη,εξ' ου και το μεγάλο αυτό μπέρδεμα..!!
 
η σκηνη που με τρελαινει.....

η Ρένια και ο Χαλακατεβάκης, κανουν πρόβα πως θα παρουσιασουν το τραγουδι που σκοπεύουν να στειλουν στην eurovision.

Ο Χαλακατεβάκης αρχίζει να χορευει στον ρυθμό που παίζει η Ρένια στο ντέφι, ενω ταυτόχρονα τραγουδάει:

<<χοντρουλη μου, εσυ εισαι το μανουλι μου, χοντρουλη μου.....>>
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
<<χοντρουλη μου, εσυ εισαι το μανουλι μου, χοντρουλη μου.....>>
Μήπως θυμάται κάποιος, πως λεγόταν το γυναικείο συγκρότημα που το τραγούδαγε στην πραγματικότητα ;
 
Τα κακά κορίτσια! :D
 
DINO είπε:
Τα κακά κορίτσια! :D
Κι όμως όχι! Το συγκρότημα εκείνο λεγόταν "Τατουάζ", αυτό ήταν το μόνο τους "σουξέ" από το μόνο δίσκο που κάνανε και επίσης μέλος του γκρούπ υπήρξε η Στέλλα Γεωργιάδου ("Τώωρα μου μιλάει, τώωρα με φιλάει"...)
 
Το'ψαξα το θέμα και έχεις δίκιο! :bow:

Κι όμως... Θα έπαιρνα όρκο! :shake:

Σόρυ guys!!! :eek:
 
χαχαχα το θρυλικό τραγούδι του γιάννη

οκ yes ok yes σε ειδα στο συνταγμα προχθές

οκ no ok no απο τη πορτα σου περνωω

οκ yes ok yes παει η ελλαδα για εκλογεεςς

τρομερη σειρα ρε παιδια.....

παρολο που ειμαι 16 χρονών την λατρέυω αυτην την σειρά και γενικά τους ηθοποιούς που πάιζανε....
 
panpan είπε:
χαχαχα το θρυλικό τραγούδι του γιάννη
οκ yes ok yes σε ειδα στο συνταγμα προχθές

οκ no ok no απο τη πορτα σου περνωω

οκ yes ok yes παει η ελλαδα για εκλογεεςς

τρομερη σειρα ρε παιδια.....

παρολο που ειμαι 16 χρονών την λατρέυω αυτην την σειρά και γενικά τους ηθοποιούς που πάιζανε....
Οντως απο τις καλες σειρες τις ιδιωτικης τηλεορασης αν και προσωπικα προτιμουσα τις τρεις χαριτες.
 
stam1370 είπε:
Κι όμως όχι! Το συγκρότημα εκείνο λεγόταν "Τατουάζ", αυτό ήταν το μόνο τους "σουξέ" από το μόνο δίσκο που κάνανε και επίσης μέλος του γκρούπ υπήρξε η Στέλλα Γεωργιάδου ("Τώωρα μου μιλάει, τώωρα με φιλάει"...)
Το συγκεκριμένο κομμάτι το έχω σε μια συλλογή ΄"Το Πακέτο" με κομμάτια του 92
 
Στα γενέθλιά του ο Γιάννης παίρνει δώρο μία... παντόφλα!

Γιάννης: Παντελής έλλειψη ευαισθησίας! Πα-ντε-λής!

Δήμητρα: Ποιος Παντελής;

Εκπληκτική σειρά, πρωτοποριακή για την εποχή της, θυμάμαι που επαναλαμβάναμε τις ατάκες την επομένη στο σχολείο. Ατάκες που μου έχουν μείνει (όσο επιτρέπει η ...μνήμη):

"τι έγινε, ρε παιδιά;" του Σπύρου, όταν δεν του βγαίνανε τα πράγματα όπως τα περίμενε,

"ήμουν και στο Πολυτεχνείο" (ή κάτι παρόμοιο?) πάλι του Σπύρου, όταν τον έπιανε το επαναστατικό του,

το χαρακτηριστικό σφύριγμα του Μπονάτσου (αλλά εισπνέοντας όχι εκπνέοντας...), όταν περνούσε η Ρένια από μπροστά του στο γραφείο,

"το αστροπελέκι", η Ρένια δηλαδή στη γλώσσα του Γιάννη

Χρειάζομαι δόσεις Απαράδεκτων, νομίζω, επειγόντως!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το "Τι έγινε ρε παιδιά" ήταν κλασική ατάκα του Σπύρου και την επαναλάμβανε σχεδόν σε κάθε επεισόδιο
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
δεν ήταν παντόφλα, αλλά τσόκαρο
Τσοκαρο;;;; Αχ, η μνήμη μου έχει αρχίζει να τα παίζει...

thebest20 είπε:
Το "Τι έγινε ρε παιδιά" ήταν κλασική ατάκα του Σπύρου και την επαναλάμβανε σχεδόν σε κάθε επεισόδιο
Ναι, γιατι ποτε δεν του πηγαινανε τα πραγματα οπως ηθελε!

Θυμαμαι ενα επεισοδιο που ηθελε να απατησει τη Δημητρα και εκεινη το ψυλλιαστηκε και του εμφανιστηκε με περουκα και μαυρα γυαλια σε μια επιδειξη, νομιζω, στο σπιτι του Γιαννη. Τελικα ο Σπυρος αποφασίζει να κάνει κατάσταση μαζί της ζητώντας τη βοήθεια του Γιάννη. Όταν ανακαλυψε οτι ειναι η Δημητρα, κοντεψε να βαλει τα κλαματα. (ή και εδω έχω κενά μνήμης;; Βοηθάτε, παιδιά!!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα