Oι Απαράδεκτοι (1991 MEGA)

thebest20 είπε:
Το "Τι έγινε ρε παιδιά" ήταν κλασική ατάκα του Σπύρου και την επαναλάμβανε σχεδόν σε κάθε επεισόδιο
Ναι, γιατι ποτε δεν του πηγαινανε τα πραγματα οπως ηθελε! :D

Θυμαμαι ενα επεισοδιο που ηθελε να απατησει τη Δημητρα και εκεινη το ψιλιαστηκε και του εμφανιστηκε με περουκα και μαυρα γυαλια σε μια επιδειξη, νομιζω, στο σπιτι του Γιαννη. Τελικα ο Σπυρος αποφασίζει να κάνει κατάσταση μαζί της ζητώντας τη βοήθεια του Γιάννη. Όταν ανακαλυπτει οτι ειναι η Δημητρα, κοντεψε να βαλει τα κλαματα. (ή και εδω έχω κενά μνήμης;; Βοηθάτε, παιδιά!!)
 
Νομίζω το είχα δει πρόσφατα!!!!!!Πάντως αυτή τον έβριζε,"θα πήγαινες με άλλη,θα με απατούσες,ντροπή σου" και κάτι τέτοια του έλεγε!
 
Οι Απαράδεκτοι θα επιστρέψουν με ένα νέο επεισόδιο,ενώ ο Βλάσσης θα είναι κατασκευασμένος από υπολογιστή!
 
thebest20 είπε:
Οι Απαράδεκτοι θα επιστρέψουν με ένα νέο επεισόδιο,ενώ ο Βλάσσης θα είναι κατασκευασμένος από υπολογιστή!
To έχω αναφέρει πιο πάνω και είπαμε ότι κάτι τέτοιο αποκλείστηκε λόγω των αντιδράσεων που θα προκαλέσει.
 
sunset89 είπε:
To έχω αναφέρει πιο πάνω και είπαμε ότι κάτι τέτοιο αποκλείστηκε λόγω των αντιδράσεων που θα προκαλέσει.
Αλλά ακόμα και αν ΔΕΝ προκαλούσε αντιδράσεις, πρέπει να έχουμε υπόψη μας ένα πράγμα: προκειμένου να πουλήσουν ορισμένα έντυπα, για να δημιουργήσουν εντυπώσεις ορισμένοι σε blogs, για να ανεβάσουν την τηλεθέαση κάποιες εκπομπές, δημιουργούν ένα σωρό "ειδήσεις".

Το θέμα της "επιστροφής" των απαράδεκτων δεν τέθηκε ΠΟΤΕ στο MEGA, αλλά υπάρχει μόνο στα κεφάλια ορισμένων που δημιουργούν εντυπώσεις...

Απλή λογική χρειάζεται: μια τέτοια παραγωγή για να γινει χρειάζεται ΑΠΕΙΡΑ φράγκα... Αν γινόταν-και για να υπάρξει απόσβεση-θα έπρεπε να γίνουν περισσότερα απο 1-2 επεισόδια... Τα κανάλια σε καμία περίπτωση στους δύσκολους καιρούς που περνάμε δε θα τα έδιναν... Αλλά ακόμη και να τα έδιναν, νομίζετε οτι η Δ. Παπαδοπούλου ΘΕΛΕΙ και έχει όρεξη να γράψει κάτι πάνω στην παλιά παρέα μας?

Αυτή η "μόδα" που υπάρχει στο χώρο της μιντιακής ενημέρωσης σχετικά με τα 20χρονα του MEGA και του ΑΝΤ1 έχει αρχίσει να μου τη δίνει... Βγαίνει ο κάθε άσχετος και ουσιαστικά κάνει είδηση το "θέλω" του.... Θες κύριε να δεις reunion των Απαράδεκτων, του παρα πέντε, του 50-50 ή ακόμα-ακόμα του Ρετιρέ? Πες "ΘΕΛΩ" ή "ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ"... Μην κάθεσαι και λες "στο MEGA το σκέφτονται", "το MEGA έκανε πρόταση" και άλλα τέτοια χαριτωμένα... Διάβασα τις προάλλες κάπου οτι ούτε λίγο ούτε πολύ ο ΑΝΤ1 θα κάνει επετειακά επεισόδια σε....15(!!!!!)-μια μια τις έλεγε με το όνομα τους-σειρές! Εϊμαστε με τα καλά μας? Γράφουμε ο,τι θέλουμε, δημιουργούμε ελπίδες στο κοινό και τελικά μένει ο έρμος ο τηλεθεατής-retromaniax στα κρύα του λουτρού...

Ας κρατάμε λοιπόν μικρό καλάθι στα όσα διαβάζουμε ή ακούμε, ας περιμένουμε επίσημες ανακοινώσεις απο τα κανάλια και ας μην ενισχύουμε την παραφιλολογία...

Τέλος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
To έχω αναφέρει πιο πάνω και είπαμε ότι κάτι τέτοιο αποκλείστηκε λόγω των αντιδράσεων που θα προκαλέσει.
Ευτυχως που δεν θα γινει. Φρικαλεο θα ηταν.
 
thebest20 είπε:
Οι Απαράδεκτοι θα επιστρέψουν με ένα νέο επεισόδιο,ενώ ο Βλάσσης θα είναι κατασκευασμένος από υπολογιστή!
Από περιέργεια,ποια είναι η πηγή γι' αυτό ;
 
Για δώσε ένα link ρε συ,να δω τι γράφουν εκεί οι τύποι....
 
Όταν είχε βγει το 1991 είδα σε περιοδικό προγράμματος τηλεόρασης τον τίτλοι "οι Απαράδεκτοι" και σκέφτηκα: "Χμμ.. Όπως λέμε οι Αυθαίρετοι... Κάτι διαφορετικό δεν θα μπορούσαν να σκεφτούν;"

Που να το φανταστώ!
 
stam1370 είπε:
Κι όμως όχι! Το συγκρότημα εκείνο λεγόταν "Τατουάζ", αυτό ήταν το μόνο τους "σουξέ" από το μόνο δίσκο που κάνανε και επίσης μέλος του γκρούπ υπήρξε η Στέλλα Γεωργιάδου ("Τώωρα μου μιλάει, τώωρα με φιλάει"...)

Όντως...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=J1NMiOu4p5Q]YouTube - Tatouaz - xontrouli mou

Άσχετο, το βίντεο αυτό έχει εξώφυλλο τα κακά κορίτσια...
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5_kx0ht53AU&feature=related]YouTube - Aparadektoi - Zitw to Ethnos

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=e2ETzt9VA78&feature=related]YouTube - Ξ�Ξ*Ξ�ΞʽΞ�Ξ�Ξ�Ξ�Ξ?Ξ�Ξ� -- Ξ�Ξ�Ξ�Ξ�Ξ�Ξ�Ξ�Ξ?Ξ�Ξ�Ξ� EUROVISION

Τα δύο απίστευτα τραγούδια των Απαράδεκτων!

(Ειδικά το πρώτο είχα να το ακούσω πάνω από 10 χρόνια... :eek: )
 
:clap: :clap: Τέλεια..... δεν μπορώ να πω τίποτα παραπάνω...
 
Εγώ πάντως δεν μπορώ να φανταστώ Απαράδεκτους χωρίς Βλάσση! Θα προτιμούσα μια εκπομπή reunion με Δήμητρα-Σπύρο-Γιάννη-Ρένια-Χαλακατεβάκη και αρκετούς guest star (πχ Φιλιππίδη, Φιλίνη) όπου θα συζητούσαν διάφορα ευτράπελα από τη σειρά, θα εδειχναν βιντεάκια από γυρίσματα κλπ παρά να δω Απαράδεκτους χωρίς Βλάσση. Δεν ξέρω, δεν μου κάθεται... :(

Θα ήταν σαν βλέπω Δύο Ξένους χωρίς το Μαρκορά! :(

Εσείς τι λέτε?
 
serano915 είπε:
Εγώ πάντως δεν μπορώ να φανταστώ Απαράδεκτους χωρίς Βλάσση! Θα προτιμούσα μια εκπομπή reunion με Δήμητρα-Σπύρο-Γιάννη-Ρένια-Χαλακατεβάκη και αρκετούς guest star (πχ Φιλιππίδη, Φιλίνη) όπου θα συζητούσαν διάφορα ευτράπελα από τη σειρά, θα εδειχναν βιντεάκια από γυρίσματα κλπ παρά να δω Απαράδεκτους χωρίς Βλάσση. Δεν ξέρω, δεν μου κάθεται... :( Θα ήταν σαν βλέπω Δύο Ξένους χωρίς το Μαρκορά! :(

Εσείς τι λέτε?
Θα συμφωνήσω,αλλά λένε ότι θα κατασκευάσουν ολόγραμμα για το Βλάσση,δεν ξέρω τι είναι ακριβώς αυτό,κάτι σαν να φαίνεται η μορφή του,αλλά θα είναι κατασκευασμένη από ηλεκτρονικό υπολογιστή!Φρικιαστικό θα είναι αν γίνει κάτι τέτοιο!
 
Απο 31 Αυγουστου οι Απαραδεκτοι και παλι στις οθονες μας στις 15.30 (μετα τις Τρεις Χαριτες!)
 
Και ένα ΣΟΥΠΕΡ ΝΕΟ!!! Να γιατί αναβλήθηκαν τελευταία στιγμή οι "Απαράδεκτοι" από τις επαναλήψεις του MEGA!...Έρχονται σύντομα σε DVD από το περιοδικό TV ΖΑΠΙΝΓΚ όλα τα επεισόδια!!!Το πόσο σύντομα δε ξέρω αλλά...φαντάζομαι πολύ σύντομα! Αυτά!
 
Αφήνω ασχολίαστο το γεγονός να βγουν οι Απαράδεκτοι σε ντιβιντί. Είναι too good to be true!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφήνω ασχολίαστο το γεγονός να βγουν οι Απαράδεκτοι σε ντιβιντί. Είναι too good to be true!!!!!!!!

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά με αμφισβητείς??? :( :cry: Όχι φίλε μου μιλάω αλήθεια πάρε το περιοδικό και θα το δεις! :)
 
Πίσω
Μπλουζα