Oι Απαράδεκτοι (1991 MEGA)

tonytony είπε:
Η ποιότητα είναι αρκετά καλή , το μενού φτωχό , μην περιμένετε υπότιτλους και extras...Οι τίτλοι της αρχής υπάρχουν , του τέλους όχι...Είχε άραγε???Δε θυμάμαι...Τελειώνει με το "Τέλος επεισοδίου".
Έτσι τελείωνε κανονικά. Δεν έχουν κόψει τίποτα, από ότι μας περιγράφεις. Όλοι οι συντελεστές αναγράφονταν στους τίτλους αρχής (εξού και η μεγάλη διάρκεια τους...)
 
thebest20 είπε:
Τα επεισόδια "Να ζει κανείς η να μη ζει" και "Βοήθεια,οικειακή βοηθός" τα έχει δει κανείς?Είναι σίγουρο ότι έχουν γυριστεί τέτοια επεισόδια?
Στο πρωτο ο διευθυντης του Σπυρου και του Βλασση θελει να βαλει τερμα στη ζωη του γιατι τον εγκατελειψε η γυναικα του, στο δευτερο η Μαρια Φιλιππου στο ρολο μιας Κυπριας κοπελας που προσλαμβανεται ως οικειακή βοηθός.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
drspiros μήπως ξέρεις πόσα είναι συνολικά τα επεισόδια?
 
Βρε φίλε thebest20,δες και στη RetroDB,που είναι ΤΑ σαϊνια εκεί μέσα,κανείς δε γνωρίζει,αναφέρει,πόσο μάλλον θυμάται -μέχρι στιγμής- κάποιο επιπλέον επεισόδιο,οπότε μην ταλαιπωρείσαι τζάμπα,μάλλον τα επεισόδια είναι το πολύ 50,μαζί με τα εορταστικά...
 
Ειμαι περιεργος να δω την ποιοτητα της εικονας που εχουν....αν ειναι τιποτα του στυλ TVrip τοτε θα παρω μονο τα 5-6 επεισοδια που εχω σε ποιοτητα VHS rip απο τις αρχες του 90..αυτα που κυκλοφορουν στο ιντερνετ δηλαδη...αν και ειμαι τοσο καμμενος που μαλλον θα τα παρω ολα για να τα εχω σε καλη ποιοτητα και ηχο...για να μπορω να βαζω τερμα τον κρυσταλλινο ηχο του << OK YES ,OK YES!! σ'ειδα στο Συνταγμα προχθες!!!>> και τα υπολοιπα επη της σειρας!!!

υ.γ.=ειπατε και εσεις...λειπει ο Μαρτης απο την Σαρακοστη..??οπου απαραδεκτοι και ο Μπιρλας-Κορκος μεσα!!
 
Η γνωμη μου ειναι να υποστηριζουμε οσο μπορουμε αυτες τις κινησεις αγοραζοντας και οχι κατεβαζοντας/κλεβοντας τα dvd αν θελουμε να συνεχισουμε να βλεπουμε τις αγαπημενες μας σειρες να βγαινουν σε dvd.
 
:dribble: το αγορασα επιτελους!! αντε να δουμε .θα μπορουσαν να κανουν μια πιο ομορφη θηκη :p :p
 
Χμμ.. 7 ευρώ τα δύο επεισόδια.. Μπααα, δεν νομίζω..

Μιχάλης
 
Η κασετινα πραγματικα πολυ καλη, ανωτερη των γνωστων. Να λεμε και τα καλα.
 
Παιδιά , μην κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Αρκεί που έχουμε τα dvd. Aυτό πρέπει να μας νοιάζει. Τώρα και η θήκη καλή είναι. Και σε πλαστική διάφανη, να μας το έδιναν, πάλι θα μου άρεσε. Όσο για την απόκτηση του περιοδικού,ο τίτλος είναι...

Το κυνήγι του χαμένου περιοδικού...

Χρειάστηκα 2 περίπτερα για να το βρώ... Εσείς το βρήκατε εύκολα???Νομίζω σε πολλά που είδα φευγαλέα , πρέπει να είχε εξαντληθεί.
 
whatohh είπε:
Παιδιά , μην κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Αρκεί που έχουμε τα dvd. Aυτό πρέπει να μας νοιάζει. Τώρα και η θήκη καλή είναι. Και σε πλαστική διάφανη, να μας το έδιναν, πάλι θα μου άρεσε. Όσο για την απόκτηση του περιοδικού,ο τίτλος είναι...
Το κυνήγι του χαμένου περιοδικού...

Χρειάστηκα 2 περίπτερα για να το βρώ... Εσείς το βρήκατε εύκολα???Νομίζω σε πολλά που είδα φευγαλέα , πρέπει να είχε εξαντληθεί.
Αυτό παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον! γιατί αν γίνονται ανάρπαστα τα τεύχη σημαίνει ότι όχι απλά υπάρχει ζήτηση παλαιών καλών προγραμμάτων, αλλά ο κόσμος διψά να παρακολουθεί τέτοια εκλεκτά πραγματάκια.... ΑΥΤΟ ως απάντηση στον Μπούτο που απαξιεί να τα δείξει on tv. και ναι δεν έχουμε όλοι μηχανάκια για να αποδειχθεί πώς τιμάμε τις επαναλήψεις "δις εξαμαρτείν" και "χάριτες".

όποιος βρει βρε παιδιά, στοιχεία και αριθμούς διαπιστευμένους σχετικά με τις πωλήσεις των τευχών με τα dvd ας κάνει τον κόπο να ρίξει μια ενημέρωση. αξίζει να το δούμε αυτό! :)
 
Είχα πάνω απο 2 χρόνια να αγοράσω περιοδικό τηλεόρασης, αλλά οι απαράδεκτοι με έκαναν να ξαναρχίσω σήμερα... Υψηλές προσδοκίες, μέτριο αποτέλεσμα... Η θήκη πρωτότυπη, αλλά φτωχή. Δε μπορούσαν που δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν κάποια extras, δε μπορούσαν ούτε να φτιάξουν κάποιο ενθετάκι με πληροφορίες; Πολύ άρπα κόλα η υπόθεση νομίζω. Ο μόνος λόγος που θα συνέχιζα να παίρνω τα dvd είναι μόνο η ποιότητα εικόνας και ήχου... Αν θυμηθώ μάλιστα την αναλογία τιμής-αριθμού επεισοδίων ανα δίσκο, μπορεί και να τσαντιστώ και να σταματήσω... Μη μου το θυμήσετε...

edit

Αισθητικά η πίσω όψη της θήκης δε μου άρεσε καθόλου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κανονικά έπρεπε να είχε 4 επεισόδια κάθε dvd!Αλλά κι έτσι καλά είναι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Τα ανέβασαν και στο ιντερνετ τα 2 πρώτα επεισόδια από το dvd μαζί με τα εξώφυλλα της κασετίνας
Αυτο παλι να μην το σχολιασω. Απλα να πω οτι αυτες οι κινησεις θα γυρισουν μπουμερανγκ.
 
α ρε thebest20 άμα κι εσύ που είσαι "δηλωμένος" "απαράδεκτος" "τρισχαριτικός" & "δισεξαμαρτινίτικος" τα βλέπεις απ' το νετ, πάει φαλήρισε το mega των early 90s.

Πρόταση: Κήρυξε το αντάρτικο στο σπίτι και πιάσε μια τηλεόραση για τις μεσημεριανές επαναλήψεις. μπορεί μηχανάκι να μην έχεις, αλλά να στείλεις τη θετική σου ενέργεια σε Θεσσαλονίκη και Κρήτη (που είναι γνωστό ότι εκεί υπάρχουν τα περισσότερα δείγματα μηχανακίων της agb) και καντους όλους να συντονιστούν τα μεσημέρια!

όσο για τα dvd, εε πάρε κάνα δυο να πεις κι εσύ ότι συμμετείχες! η αλήθεια είναι με τέτοια τιμή και μόνο δύο επεισόδια, χωρίς εξτρας, το νετ φαντάζει απαγορευμένος καρπός έτοιμος για δάγκωμα

Διπλό όφελος: Και τα ρετροσήριαλ θα πάνε καλά και θα αποδυναμωθούν οι πρόσφατες σειρές του αντ1 μπας και αποφασίσει να ρίξει στον ανταγωνισμό κάτι πιο.... κλασικό!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αντε σειρα εχουν οι αυθαιρετοι!!!!!♥♥
 
mideia83 είπε:
αντε σειρα εχουν οι αυθαιρετοι!!!!!♥♥
Αν εχουν καλες πωλησεις τοτε πολλα σηριαλ θα ακολουθησουν. Γι αυτο και πρεπει να υποστηριζουμε τα περιοδικα που μας προσφερουν τα σηριαλ που αγαπαμε και ζηταμε...
 
ChristosM είπε:
Αν εχουν καλες πωλησεις τοτε πολλα σηριαλ θα ακολουθησουν. Γι αυτο και πρεπει να υποστηριζουμε τα περιοδικα που μας προσφερουν τα σηριαλ που αγαπαμε και ζηταμε...
Πες τα! μαζι σου...Εγω παιρνω κ τις 3 σειρες που κυκλοφορουν..
 
Γενικά είμαι ευχαριστημένος με την ποιότητα και την κασετίνα. Απλά θα μπορούσαν να έχουν ένα ένθετο π.χ. με τις περιλήψεις, αντί να τις βάζουν στις χαρτινες θήκες που ουσιαστικά είναι άχρηστες
 
Πίσω
Μπλουζα