Oι Warlord στην Ελλάδα!

Εγώ πάντως αγόρασα ήδη το πολυπόθητο "χαρτάκι".

Δε βλέπω την ώρα ...
 
Τελικά, εκτός από τον Krem13 και εμένα, ποιός άλλος πήρε ΗΔΗ εισητήριο, ή θα πάρει σίγουρα ; Μήπως οργανωθούμε και πάμε όλοι μαζί ;
 
Κι εγώ πήρα εισιτήριο εδώ και πολύ καιρό !!! Θα τα πούμε στο Γκαγκάριν στις 27 / 4 [είδατε πώς περνάει ο καιρός ???] .... Γουστάρω πολύ να ξαναθυμηθώ τους αγαπημένους "χεβιμεταλλάδικους ήχους" της εφηβείας μου !!! Όπως το παρακάτω :

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το έχω πάρει από την πρώτη εβδομάδα.
 
εσείς τα έχετε πάρει ήδη στο χέρι ή σας έχουν στείλει ότι θα τα πάρετε από τα ταμεία τη μέρα της συναυλίας ; εμένα μου έχει τύχει το 2ο και φοβάμαι μην γίνει καμια στραβή και τη χάσω,γιατί αν έχει πολύ κόσμο υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να αργήσουν να τα δώσουν :angry:
 
krem13 είπε:
εσείς τα έχετε πάρει ήδη στο χέρι ή σας έχουν στείλει ότι θα τα πάρετε από τα ταμεία τη μέρα της συναυλίας ; εμένα μου έχει τύχει το 2ο και φοβάμαι μην γίνει καμια στραβή και τη χάσω,γιατί αν έχει πολύ κόσμο υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να αργήσουν να τα δώσουν :angry:
Στο χέρι [δεδομένου ότι ... δεν τα πάω καλά με τις "ιντερνετικές αγοραπωλησίες" ... ως ... "retro τυπος" γνωρίζω τη διαδικασία της "αγοράς" με τον "πατροπαράδοτο" τροπο του "χέρι με χέρι" : σου δίνω money στο χέρι / μου δίνεις ticket στο χέρι] !!! Τα εισιτήρια τα πήρα πριν αρκετό καιρό απ' το δισκάδικο ...... έναντι 30 ευρώ το κάθε εισιτήριο !!! Ήδη έχω φυλαγμένα στο συρτάρι και τα 3 εισιτήρια που προμηθεύτηκα για μένα και τους 2 φίλους μου και στις 27 Απριλίου θα βγούνε απ' το συρταρι !!! Όσο για το "να σού τύχει στραβή" .... εεε, δεν το νομίζω ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχει προστεθεί και 2η ημερομηνία στο Gagarin, την Κυριακή 28/4, δεδομένου ότι το Σάββατο είναι ήδη sold out. Το εισιτήριο της Κυριακής στοιχίζει 2 ευρώ λιγότερο, αλλά από το billing απουσιάζουν οι Doomsword.

Εννοείται ότι θα πάω και τις 2 ημέρες.

Ήθελα να ανέβω και Σαλονίκη αλλά πέφτει πολύ άβολη μέρα (Τετάρτη).

EDIT: Μάλλον δεν έχει οριστικοποιηθεί η 2η ημερομηνία στην Αθήνα. Η μόνη αναφορά σε αυτήν προς το παρόν, είναι τα facebook post του διοργανωτή Μανώλη Καραζέρη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O "Μεγάλος" Tsamis ξαναχτυπά...

It amazes me that people would show up in masses to see KREATOR at the Principal and not WARLORD. I can't believe this show is not sold out which seems to confirm my original suspicions that this was an "all talk - no ticket" type of fan base. If people can't discern the difference between KREATOR (noise) and WARLORD (music) then it is hard for me to think about coming halfway across the world to play in front of 500 people Other people are impressed by this, I'm not !!!

https://www.facebook.com/events/437702726272542/

Εdit: Κι επειδή έφαγε απίστευτο κράξιμο, το έσβησε... Μάλιστα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ μαζί του όσον αφορά τους Kreator (και όλους τους "συναδέλφους" τους), κι αυτό είναι προσωπική μου (και δική του) άποψη και κανείς δε μπορεί να κάνει το δικηγόρο των kreator για να του την πει. Ομως πιστεύω ότι επρεπε να σταματήσει να ποστάρει από ενα σημείο και ύστερα, δεν του πάει.
 
Ναι αλλά έτσι απαξιώνει τους 500 που αγόρασαν τα εισιτήρια. Εγώ διαβάζοντάς το δε θα πάω. Να πάω για ποιο λόγο? Για να λέω οτι "Κοίτα βγήκαν από αγγαρεία στη σκηνή επειδή δεν είναι sold out?"

Τι να πούνε άλλα συγκροτήματα που πάνε σε άλλα μέρη και δεν πέφτει καρφίτσα και στο Principal είναι ένας εδώ και ένας παραπέρα? Γούστα είναι αυτά. Κάποιοι μαζεύουν κόσμο, κάποιοι άλλοι οχι.
 
Οι Kreator έχουν βγάλει 15 album τα τελευταία 30 χρόνια, έχουν δώσει χιλιάδες συναυλίες σε όλο τον πλανήτη και τους έχει δει εκατομμύρια κόσμος. Ο Τσάμης τους θεωρεί υποδεέστερους ενώ αυτός έχει βγάλει μετά βίας 16 original κομμάτια και έχει κάνει 1 (ΜΙΑ) συναυλία πριν από 11 χρόνια. Μετά από όσα έγιναν έχω ξενερώσει σε τέτοιο βαθμό που σκέφτομαι να ψάξω για αγοραστή για το εισιτήριο μου. Ακόμα μια περίπτωση καβαλημένου καλλιτέχνη....
 
Πολύ δυσάρεστη έκπληξη, αυτές οι δηλώσεις.

Αλλά του έχω αδυναμία του Βασίλη (Τσάμη) και τον συγχωρώ ότι και να πει.
 
Και καλα εκαναν και τον εκραξαν.Ειμαι φανατικος οπαδος των Kretaor τους εχω δει σε αρκετες συναυλιες και ειδικα οταν επαιξαν με τους sodom και Destruction εφαγα μαζι με μια σειρα μου για παρτη τους 80 μερες φυλακη και παρα τριχα γλυτωσαμε την ΕΔΕ.Hμουν στον εβρο τοτε πηραμε 2 μερες αδεια για αλλο λογο και δεν γυρισαμε κανονικα μεσα και μας μπαγλαρωσε η στρατονομια οταν πηγαμε στο στρατοπεδο δυο μερες μετα το περας της αδειας.Ειναι πολυ πολυ λιγος ο τυπος για να μιλαει γιαυτη την τεραστια μπαντα και το κραξιμο που εφαγε πολυ λιγο ειναι.
 
Van_M είπε:
Οι Kreator έχουν βγάλει 15 album τα τελευταία 30 χρόνια, έχουν δώσει χιλιάδες συναυλίες σε όλο τον πλανήτη και τους έχει δει εκατομμύρια κόσμος. Ο Τσάμης τους θεωρεί υποδεέστερους ενώ αυτός έχει βγάλει μετά βίας 16 original κομμάτια και έχει κάνει 1 (ΜΙΑ) συναυλία πριν από 11 χρόνια. Μετά από όσα έγιναν έχω ξενερώσει σε τέτοιο βαθμό που σκέφτομαι να ψάξω για αγοραστή για το εισιτήριο μου. Ακόμα μια περίπτωση καβαλημένου καλλιτέχνη....
Συμφωνω απολυτα σε ολα :thumbup: Και καλα εκαναν και τον εκραξαν.Ειμαι φανατικος οπαδος των Kreator τους εχω δει σε αρκετες συναυλιες και ειδικα οταν επαιξαν με τους sodom και Destruction εφαγα μαζι με μια σειρα μου για παρτη τους 80 μερες φυλακη και παρα τριχα γλυτωσαμε την ΕΔΕ.Hμουν στον εβρο τοτε πηραμε 2 μερες αδεια για αλλο λογο και δεν γυρισαμε κανονικα μεσα και μας μπαγλαρωσε η στρατονομια οταν πηγαμε στο στρατοπεδο δυο μερες μετα το περας της αδειας.Ειναι πολυ πολυ λιγος ο τυπος για να μιλαει γιαυτη την τεραστια μπαντα και το κραξιμο που εφαγε πολυ λιγο ειναι.
 
Απο "συμπαθων"εγινα φαν του Τσαμη...

Εχει διαφορα απο"Noise" σε "Music"..
 
Ρε παιδια το μισο διαδυκτιο επεσε να τον φαει, εναν ανθρωπο να μου πουλησει εισητηρια δεν μπορω να βρω, τοσο παρανοικοι ειμαστε στην Ελλαδα;
 
Δεν πα να λέει. Αν ασχολούμαστε με το χαρακτήρα του κάθε καλλιτέχνη και όχι με τη μουσική του, θα έπρεπε να ακούμε ελάχιστα πράγματα.
 
Ο τιτανομέγιστος Bill, ζήτησε ένα ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ μέσω FB.

Δε μπορώ παρά να θυμηθώ τα λόγια του Νικόλαου Πλαστήρα :

"Το πλανάσθαι ανθρώπινον, αλλά το ομολογείν την πλάνην, είναι ανώτερος πολιτισμός και ευγενέστερος ανδρισμός."

Τα σέβη μου ...
 
Ολοι κάνουμε λάθη, η ΜΑΓΚΙΑ είναι να τα παραδεχόμαστε.

ΥΓ. Επιμένω ότι οι κρεάτορ είναι NOISE, η remus της μπέμπας μου κάνει πιο γλυκό ήχο :D
 
Rygar είπε:
Ολοι κάνουμε λάθη, η ΜΑΓΚΙΑ είναι να τα παραδεχόμαστε.
ΥΓ. Επιμένω ότι οι κρεάτορ είναι NOISE, η remus της μπέμπας μου κάνει πιο γλυκό ήχο :D
Αυτα ειναι γουστα.Οπως εσυ πχ γουσταρεις να ακους τα γλυκαναλατα που βαζεις μερικες φορες στο Chat:pετσι και γω οπως και εκκατομυρια αλλοι γουσταρουμε να ακουμε Κreator,slayer,sodom,Destruction,Death,Morbid Angel και δεκαδες αλλες μπαντες.
 
Πίσω
Μπλουζα