[PANINI] Bravestarr (1988 )

Και ΝΑΙ!! Επιτελους αποκτησα κι εγω το πολυποθητο αλμπουμ, και μαλιστα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!

Ηθελα να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας.. :)
 
Και ΝΑΙ!! Επιτελους αποκτησα κι εγω το πολυποθητο αλμπουμ, και μαλιστα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ!! :award:

Ηθελα να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας.. :)

/>

Το αλμπουμ εχει περιπου [B]20 ελλειψεις[/B], οι οποιες θα συμπληρωθουν σουμπιτο, απο ακολλητο σετ που περιμενε 2 χρονια να χρησιμοποιηθει.. ;) /emoticons/wink@2x.png 2x

Προς το παρον κανει μια κουρμπα, αλλα πιστευω 2 μερες που θα ειναι κατω απο απειρους τομους Αστεριξ, θα.. "στρωσει" χαρακτηρα! :p

20150422_155935.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικο Bill!!!! :thumbup:
 
Ευχαριστω φιλε! :)

Το κακο ειναι οτι το ειχα παραγγειλει απο Αμερικη πριν κατεβω Ελλαδα και τωρα με περιμενει στην Γερμανια να ανοιξω τον φακελο.

Ηρθε μαζι με το Thundercats, το Bravestarr εχει 1 ελλειψη και το Thundercats καμια 50αριά ελλειψεις..

Και τα δυο μαζι, με τα μεταφορικα μεσα, μου βγηκαν 80?.

Τσιμπημενη τιμη, αλλα μεχρι χτες που βρηκα στο κεντρο Θεσσαλονικης αρκετα παλια Ελληνικα αλμπουμ, νομιζα οτι δε θα το βρω ποτέ.

Τελικα, η υπομονη ειναι αρετη! :p

Γι'αυτο, να περιμενετε και να μη κανετε αυτο που εκανα εγω..χαχα!!
 
Με τις υγείες σου Βασίλη. Βρήκες δηλαδή το ελληνικό άλμπουμ στην Αμερική; Αυτά είναι...
 
johnny19818 είπε:
Με τις υγείες σου Βασίλη. Βρήκες δηλαδή το ελληνικό άλμπουμ στην Αμερική; Αυτά είναι...
Γιαννη,αυτο που εννοει ο Βασιλης - αν το καταλαβα καλα - ειναι οτι βιαστηκε να παρει το αλμπουμ απο Αμερικη

και το ξαναβρηκε (αυτη τη φορα ομως το ελληνικο) στην Θεσσαλονικη. ;)

Οπως και να εχει ειναι πολυ ομορφο και σπανιο αλμπουμ!!! :)
 
stayros είπε:
Γιαννη,αυτο που εννοει ο Βασιλης - αν το καταλαβα καλα - ειναι οτι βιαστηκε να παρει το αλμπουμ απο Αμερικηκαι το ξαναβρηκε (αυτη τη φορα ομως το ελληνικο) στην Θεσσαλονικη. ;)

Οπως και να εχει ειναι πολυ ομορφο και σπανιο αλμπουμ!!! :)
Χμμ... Αυτό ακούγεται πιο λογικό. Θα μας πει ο Βασίλης βέβαια. Απλά το είπα επειδή έχω δει ελληνικά προϊόντα από Αμερική να διακινούνται προς πώληση.
 
Γιαννη ευχαριστω φιλαρακι μου!

Ειναι ακριβως οπως τα ειπε ο Σταυρος.. ;)

Σε ενα αλλο θεμα πριν κανα μηνα λεγαμε για τον πονο μου το Bravestarr, που δε το εβρισκα πουθενα και τοτε μου εστειλε ενας φιλος το link που υπηρχε στo ebay, σχετικα με ενα Thundercats και ενα Bravestarr (στα Αγγλικα), και κοστος 80?. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Αν δε το ειχα παρει τοτε αυτο, θα ειχα γλιτωσει τα λεφτα, γι'αυτο ειπα οτι η υπομονη ειναι αρετη. :p

Και προχτες που εκανα εφοδο των vikings στην Θεσσαλονικη, το βρηκα στα Ελληνικα κι οχι καλη κατασταση..

Αλλα ειναι καρασπανιο, οποτε το τσιμπησα και σε καλη τιμη.. ;)
 
80 euro για 2 άλμπουμ; Και μετά λέω εγώ ότι η συλλογή βιντεοπαιχνιδιών είναι ακριβό χόμπυ :p .
 
Αστα να πανε.. Δικο μου λαθος..

Ειχα μεινει ακομα οτι το δολλαριο ειναι το μισο απο το ευρω!!! Χαχα!!!

90 δολλαρια βγηκαν κι εγω εστειλα μηνυμα σ'εναν φιλο μου να το αγορασει για μενα..

Την αλλη μερα το πρωι μου εστειλε μηνυμα στο whatsapp φωτο με την ισοτιμια δολλαριου-ευρω και την παραγγελια που εκανε και μου ειπε οτι ηδη το πηρε!! Επαθα τραμπάκουλο αλλα δε μπορουσα να κανω κατι μετα, το κακο ειχε γινει.. :frypan:

Τωρα του χρωσταω ακομα λεφτα του φιλου..

Γιαννη, ολα τα χομπι ειναι ακριβα φιλε, το ενα περισσοτερο το αλλο λιγοτερο.

Υπαρχουν και αλμπουμ που ξεπερνανε τα 500?, κι ενα που παει ως τα 5.000? , εξαρτωνται καποια πραγματα (που αν θες θα στα εξηγησω απο κοντα).. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά, φαντάζομαι πως κάποια κομμάτια θα είναι πολύ δυσεύρετα και συνάμα ακριβά. Όσο για την ισοτιμία δολλαρίου/ευρώ άστα να πάνε. Το είδα κι εγώ μια μέρα και εκεί που το ήξερα 1 ευρω = 1,3 ευρώ σχεδόν, πλέον έχουν ίδια τιμή, έπαθα πλάκα.
 
viking4a είπε:
Και ΝΑΙ!! Επιτελους αποκτησα κι εγω το πολυποθητο αλμπουμ, και μαλιστα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ!! :award: Ηθελα να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας.. :)

/>

Το αλμπουμ εχει περιπου [B]20 ελλειψεις[/B], οι οποιες θα συμπληρωθουν σουμπιτο, απο ακολλητο σετ που περιμενε 2 χρονια να χρησιμοποιηθει.. ;) /emoticons/wink@2x.png 2x

Προς το παρον κανει μια κουρμπα, αλλα πιστευω 2 μερες που θα ειναι κατω απο απειρους τομους Αστεριξ, θα.. "στρωσει" χαρακτηρα! :p
ΜΠΡΑΒΟ Billy για την εξαιρετική σου ανακάλυψη...!!!

Είδες η Σαλόνικα "έκπληξη" που σού φύλαγε...;;;

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ φίλε μου... :clap:
 
Χαχα!! Μερικα τα κρατησα χωρις καν να τα αναφερω ακομα, μονο εσυ κι ο beniz_z τα ξερετε (προς το παρον) ;)

Το αλλο που κρατησα ειναι το..... Σσσσσσ!! δε το λεω, μυστικοο!! :shtup:

Ευχαριστω για τα καλοριζικα φιλε.. Αυτο, το Masters of the Universe και το Thundercats (στα Ελληνικα), ειναι τα απωθημενα μου..

Το ενα σβηνεται, μενουν τα αλλα δυο.. ;)
 
Μπράβο Βασίλη!!!

Ε, τα άλλα 2 που πήρες μπορείς να τα πουλήσεις πάλι στο ebay να πάρεις πίσω τα λεφτά!

Φαντάζομαι θα ενδιαφέρονται πολλοί, αφού είναι και στα αγγλικά!!
 
Ευχαριστω Κωνσταντινε, να'σαι καλα φιλε! :)

Σιγα μη τα πουλησω (μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται), το λαθος εγινε..χαχαχα!!! :p

Ειπαμε, ειναι απωθημενα μου... Οσες φορες και να τα εχω και να τα βρω μπροστα μου, δε προκειται να τα δωσω τα συγκεκριμενα! ;)

Υ.Γ. εσυ δε μου ειχες στειλει το link πωλησης στο ebay ή κανω λαθος?
 
viking4a είπε:
Ευχαριστω Κωνσταντινε, να'σαι καλα φιλε! :)
Σιγα μη τα πουλησω (μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται), το λαθος εγινε..χαχαχα!!! :p

Ειπαμε, ειναι απωθημενα μου... Οσες φορες και να τα εχω και να τα βρω μπροστα μου, δε προκειται να τα δωσω τα συγκεκριμενα! ;)

Υ.Γ. εσυ δε μου ειχες στειλει το link πωλησης στο ebay ή κανω λαθος?
Ναι, εγώ! ;)

Σου'στειλα και ένα prive μήνυμα πριν λίγο..
 
NΕΟ εύρημα για την συλλογή μου!!! :)

100% γεμάτο, σε πολύ καλή κατάσταση.. 15? (!) χαχα!!
 
viking4a είπε:
NΕΟ εύρημα για την συλλογή μου!!! :) 100% γεμάτο, σε πολύ καλή κατάσταση.. 15? (!) χαχα!!
15 ευρω κ.....φαρδε και το εχεις και ξανα?ασε και σε μας τιποτα χαχαχα
 
Πολύ όμορφο αλμπουμ!!!
 
finally είπε:
15 ευρω κ.....φαρδε και το εχεις και ξανα?ασε και σε μας τιποτα χαχαχα

Ναι φίλε..Όντως είχα τύχη,απο εκεί που δε το είχα καθόλου, εδώ κι ένα χρόνο που περαςε,πλέον το έχω 3 φορές, και τα 3 συμπληρωμένα..το ένα αγγλική και τα δυο ελληνική έκδοση.. Και είμαι ίσως και ο μόνος που μ αρέσει όταν βρίσκω κάτι να λέω και τιμή,κι όχι να το κρύβω όπως κάνουν σχεδόν όλοι δε ξέρω κι εγώ γιατί..τι φοβούνται..

Το Bravestarr να σε πληροφορήσω είναι ένα απο τα άλμπουμ που έχω απωθημένα απο μικρός (σύνολο είναι περίπου 10), και όσες φορές κι αν το βρω,άδειο η γεμάτο και το έχω, δε θα τα πουλήσω ποτέ αλλου..πες το κόλλημα,πες το όπως θες..

Μπέτι, πράγματι, ωραίο άλμπουμ, όπως σχεδόν όλα που έβγαζε η panini δεκαετία 80s. Ευχαριστώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα