Phoenix 02 - Δεκέμβρης 2008

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254


Οι μουσικές ερωτήσεις του GrandPrix

Συνέντευξη - Θοδωρής Δεβέλεγκας 4

Console review - Virtual Boy 6

Hardware Review - DivIDE/+ 8

Software Review - PC Ditto 10

MacGyver 12

Special Review - Seven Cities of Gold 14

Μulti Review - 16bit Horror 17

Multi Review – Yet Another Spectrum Platforms Review 20

Game Review - Santaʼs Xmas Capers 23

Game Review - Doom II 25

Game Review – Terramex 27

Game Review – Armalyte 28

Game Review – Cholo 30

Game Review - Jungle King 32

Game Review - CJ Elephant Antics 33

Game Review – Combat 34

Game Review – RedHawk 35

Listing – Λεξάριθμος 36

Adventure Paradise 37

ScummBox 40

XYZZY 41

Χριστουγεννιάτικο Grand Prix 43

Δεκέμβρης στα περιοδικά 48
 
Φανταστικό! Μπράβο παιδιά!
 
Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος σήμερα,που ένα ακόμη τεύχος μας είδε το "φως της ημέρας" !

Μπράβο σε όλους !
 
Εξαιρετικό και μπράβο άλλη μία φορά.
 
Πολλά (μα πάρα πολλά) συγχαρητήρια σε όλους του συντελεστές της προσπάθειας αυτής, που μας έδωσαν ένα ακόμη τεύχος υπερπλούσιο σε ύλη και με την γνωστή υψηλή ποιότητα που μας έχουν συνηθίσει τα παιδιά που γράφουν αλλα και που επιμελούνται των εικαστικών και του layout.

Το περιοδικό θεωρώ οτι μπορεί να σταθεί άνετα δίπλα σε επαγγελματικές προσπάθειες!

Για μια ακόμη φορα ... Respect :bow:
 
Άψογη δουλειά!!! Ισάξιο ή και καλύτερο από τα περιοδικά εκείνης της εποχής. Άφθονο υλικό και πολύ προσεγμένο.

:thanx2:
 
Ωπ? Τί; Πού; Ποιος; Πότε; ΠΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩω
 
Μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα από τη συγκίνηση............

Xmas Respect στην ομάδα......... :bow: :bow: :bow:
 
Χα, χα, χα! Νιεντε το μελάνι του εκτυπωτή της γυναίκας μου! Ευτυχώς πρόλαβε και βγήκε όλο!!! :)
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!
 
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Τί να πω, παιδιά; Μπράβο και πάλι Μπράβο! Απίστευτα χορταστικό τεύχος! Έκανα μια ανασκόπηση του τεύχους και πραγματικά όλα τα θέματα είναι πολύ ενδιαφέροντα. Πάρα πολύ καλά τα reviews αλλά και οι επιλογές των παιχνιδιών. Πραγματικά επαγγελματική δουλειά. Ή μάλλον καλύτερα "ερασιτεχνική", με την έννοια της αγάπης για αυτό που κάνεις.

Μια γρήγορη ερώτηση στον PhilVr. Γράφεις στο review του PC-Ditto ότι μπορείς να παίξεις με αυτό στον ST adventures του PC, αλλά όλα τα παιχνίδια που αναφέρεις έχουν και ST version. Γιατί να τα παίξεις μέσω...Λαμίας;
 
ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ σχέση με το τεύχος 1. Αυτή τη φορά ο DTP-man έδωσε ρέστα. :headbangdude:

Maddog είπε:
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!
Δε χρειαζόταν Ευχαριστώ. Τζάμπα είναι :D :D :D :D
 
Απάγενε ρε :)

Που να σου καεί ο GS και τουλάχιστον 2 Mac :cool:
 
Δεν εχω λογια. Εξαιρετική δουλεια!!!!

Υγ. Φτου... τελειωσε το μελανι :(
 
Το τεύχος ήταν πολύ καλό όσο το διάβασα...δεν λέω άριστο για να έχετε περιθώρια βελτίωσης :)

Σας γράφω απλά ότι κατορθώσατε ν' αναβιώσετε στο μυαλό μου τις στιγμές εκείνες που έπιανα το πίξελ στα χέρια μου για να (ξανα)διαβάσω τ 'αγαπημένα μου review.

Είδατε λοιπόν που πάσχουν τα "κανονικά" περιοδικά του σήμερα; Δεν έχουν το πάθος και την διάθεση που χαρακτηρίζει την δική σας δουλειά! Αυτό φαίνεται και στον πιο άσχετο!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

Υ.Γ. Μόνο μελανό σημείο τα review του ατάρι...βέβαια τα λάθη είναι για να γίνονται... :)
 
spyros_s είπε:
Υ.Γ. Μόνο μελανό σημείο τα review του ατάρι...βέβαια τα λάθη είναι για να γίνονται... :)
Ναι, θα μπορούσε να ήταν και πολύ χειρότερα όμως.. Φαντάσου πόσο θα έπεφτε η ποιότητα αν είχαν review της Amiga; :eek:
 
Θα εχουμε καμια δεκαρια σελιδες Amiga στο αλλο τευχος :nervous: :)
 
Shock είπε:
Απάγενε ρε :) Που να σου καεί ο GS και τουλάχιστον 2 Mac :cool:
Ωχ σόρι!! :eek: Δεν υποννοούσα κάτι περί του ποιόντος της δουλειά σας αγαπητέ. Απλώς , αυτή τη φορά ξέραμε πού πατάγαμε, και είχαμε και πιο έξυπνες ιδέες, εχουμε μια βάση τελοσπάντων. Οχι ότι η δουλειά του Γουάλεως είναι καλύτερη (μην το πάρει και πάνω του :D ), αν και του αξίζουν συγχαρητήρια που έμαθε σε μικρό χρονικό διάστημα να δουλεύει QE.

Το'σωσα; :nervous:


ChrisTOS είπε:
Ναι, θα μπορούσε να ήταν και πολύ χειρότερα όμως.. Φαντάσου πόσο θα έπεφτε η ποιότητα αν είχαν review της Amiga; :eek:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! Ημαρτον!!!!
 
!

ρε παιδιά...δεν μου φορτωνει την σελίδα εμένα, δεν μπορώ να το δω το περιοδικο
 
Πίσω
Μπλουζα