Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ παιδιά!

Επισυνάπτω και φωτογραφία του κάστρου λίγο καιρό αφότου το έφερε ο άντρας μου (το 2010), μαζί με τον μπέμπη μου!

παιδιά 009.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
playmofan είπε:
Ρε παιδιά, για όνομα του Θεού.....Θα με κάνετε να αρχίσω να ψάχνω σε κάθε κάδο που βρίσκω μπροστά μου....Κάλά είσαι πολυ τυχερή πάντως Candy4ever;) !
Παιδιά τελικά αυτοί οι κάδοι προσελκύουν playmobil..!! Αν θυμάμαι καλά και η Mytinyworld είχε βρει ένα σπάνιο playmobil έξω απο κάδο σχεδόν άθικτο(νομιζω το πειρατικο καραβι)...!! Δεν βρισκω το ποστ της αλλά το θυμάμαι που μας το είχε πει..!!

Candyforever είναι τρομερό απόκτημα λέμε..!! Ειδικά για να το στολίσεις με λαμπάκια τα Χριστούγεννα κάτω απο το δεντρο..τρομερη φιγούραα... :D
 
Αυτά είχε βρει η Mytinyworld . Πλοίο, καράβι θα έλεγα, είχε αλλά όχι το πειρατικό.

Candy4ever σουπερ το απόκτημά σου.
 
Όπως πάντα η ΚΑΜΒΙΑ σαν τις φαρμακευτικές αλοιφές....δρα τοπικ-α, άμεσα και αποτελεσματικά.... ;) :flower:
 
Α, να γελάσετε τι έπαθα εγώ σήμερα....Βγάζω τον σκύλο βόλτα κρατώντας στο ένα χέρι το λουρί του και στο άλλο μία σακούλα σκουπίδια...Και λέω από μέσα μου, ε ρε πλάκα θα'χε να βρω και γω κανά πεταμένο playmobil στα σκουπίδια. Φτάνω στον κάδο και σηκώνω το χέρι να πετάξω τα σκουπίδια και τι βλέπω στον κάδο ανακύκλωσης. Κουτί playmobil κωδικός 5139, οχυρό και λιμενοφύλακες!!! Ε ρε γλέντια λέω... Κοιτάζω δεξιά, κοιτάω αριστερά μη με δει κανείς και ντου στον κάδο....Εντάξει....Άδειο ήταν αλλά κάτι ήταν και αυτό. Καλά ξεκινήσαμε....Πάμε για άλλα ;) !!
 
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ το έπαθα κ γω πριν από 1 μήνα κ ενας τύπος με κοιτούσε μμμμ λίγο παράξενα μπορώ να πω. Συγκεκριμένα ήταν ο κωδικός 3770 [westerntrain] Όταν είδα το κουτί είπα ΌΠΑ? Έψαξα λίγο αλλά τζίφος, μόνο η συσκευασία.
 
Καταλαβαίνεις την έκπληξή και την αγωνία μου ε? Εν έτη 2012 εκεί που περπατάς ανέμελος να βρεις συσκευασία Playmobil και μάλιστα ενός τόσου παλιού κωδικού. Που θα μου πάει όμως, μια του κλέφτη δυο του κλέφτη...........:mad:
 
Stayro τα σπάει η συλλογή σου με τους ιππότες......πραγματικά υπέροχη.......προσωπικά πιο πολύ μου αρέσουν οι κίτρινοι ιππότες...!!!!!!!!!

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:D Είναι τρελλοί αυτοί οι ΑΕΚτζήδες! :D

Πολύ ωραία κερκίδα! :thumbup:
 
Καλά..... Όλα τα λεφτά είναι οι φαλακρές φιγούρες playmobil:D, πολύ γέλιο και η άσχετη φιγούρα (!) πάνω αριστερά.... η σημαία της ΑΕΚ τι κωδικός είναι? γιατί ψάχνω στο βιβλίο εξαρτημάτων και δεν τον βρίσκω ;) !!!
 
Χαχαχαχα ε ρε παιδιά τι να κάνω????? η ασχετη φιγούρα έπρεπε να μπεί να γεμίσει η κερκίδα........όσο για τους καραφλούς που λέτε τους έχω από τότε 20 χρόνια και τότε δεν μου άρεσαν να φοράνε μαλλιά....Αλλά δυστύχως τα έχασα.....Αυτή η φωτογραφία είναι σχετίκα παλιά, ας είναι καλά οι κίτρινοι ιππότες......χαχαχα

Φίλε playmofan ο κωδίκος της σημαίας είναι 1924.....χαχαχαχα....έχω κάνει μια μίξη playmobil με subbuteo....κρίμα που η playmobil δεν έχει μεγάλο κατάλογο εξαρτημάτων ποδοσφαίρου.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
playmofan είπε:
Α, να γελάσετε τι έπαθα εγώ σήμερα....Βγάζω τον σκύλο βόλτα κρατώντας στο ένα χέρι το λουρί του και στο άλλο μία σακούλα σκουπίδια...Και λέω από μέσα μου, ε ρε πλάκα θα'χε να βρω και γω κανά πεταμένο playmobil στα σκουπίδια. Φτάνω στον κάδο και σηκώνω το χέρι να πετάξω τα σκουπίδια και τι βλέπω στον κάδο ανακύκλωσης. Κουτί playmobil κωδικός 5139, οχυρό και λιμενοφύλακες!!! Ε ρε γλέντια λέω... Κοιτάζω δεξιά, κοιτάω αριστερά μη με δει κανείς και ντου στον κάδο....Εντάξει....Άδειο ήταν αλλά κάτι ήταν και αυτό. Καλά ξεκινήσαμε....Πάμε για άλλα ;) !!
Νομίζω πως θ αρχίσω ξανά την ανακύκλωση.θα κάνει καλό στη συλλογή μου... :)
 
Τέλειο είναι.Τα τείχη δεν μ'αρέσουν τόσο,όσο το μεσαιωνικό σπιτάκι.Αυτό μέσα χωράει έπιπλα?Από ότι βλέπω κάτι έχει στον μεσαίο όροφο!Το κουτί που φαίνεται,είναι το set με την παιδική χαρά?
 
Λοιπόν, άμα σε πω ότι κι εγώ το κουτί στη ντουλάπα δεξιά, πρόσεξα?! :D

Τι καλούδι είναι αυτό και γιατί είναι κρυμμένο!? :cool:
 
με power ranger αρχηγο κερκίδας δεν μασάμε τιποτα χαχαχαχα..αντε μωρη ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑ
 
Παιδιά, το κουτί που είδατε είναι αυτό το κομμάτι:

playmobil-playground-set-4070.jpg

Το είχα βρει σε προσφορά, ενώ είχε ήδη αρχίσει να γίνεται ρετρό! :cool:
 
Candy4ever είπε:
Παιδιά, το κουτί που είδατε είναι αυτό το κομμάτι:
Προβολή συνημμένου 52237

Το είχα βρει σε προσφορά, ενώ είχε ήδη αρχίσει να γίνεται ρετρό! :cool:
Καλά το κατάλαβα!Είναι όντως σπανιότατο,και δεν κυκλοφορεί.Έχω ένα παρόμοιο από παλιά,της LYRA,που είναι το πλήρες set της παιδικής χαράς, αλλά σίγουρα τώρα είναι σκόρπια κομμάτια στο πατάρι!
 
Kambia είπε:
Σήμερα αποφάσισα να παίξω :D
picture.php


Από το σετ λείπει η καθαρίστρια (μάλλον είχε ρεπό :p ). Κατά τα άλλα είναι σε τέλεια κατάσταση.

αυτο το σετ, ποιας χρονολογιας ειναι;;;

το βρηκα στα παιχνιδια του γαμπρου μου, αλλά ελειπαν κομματια και οι φιγουρες οι μισες ηταν πειρατες και οι αλλες μισες δικες του...

Προβολή συνημμένου 52370

Προβολή συνημμένου 52371

Προβολή συνημμένου 52372

Προβολή συνημμένου 52373

Προβολή συνημμένου 52374

img20120516001321.jpg

img20120516001328.jpg

img20120516001348.jpg

img20120516001414.jpg

img20120516001500.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεις και γράφει Λύρα είναι αυτό

Σαν κωδικός #3448 εμφανίστηκε το 1978 μέχρι το 1993 (αν δεν κάνω λάθος)
 
Πίσω
Μπλουζα