Playmobil (νέες κυκλοφορίες)

and1 είπε:
άλλο ένα νεο set http://playmodb.org/setpics/5972.jpg

πρόκειται για βαλιτσάκι με ιππότες όπως θα διαπιστώσετε.τώρα αν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και πότε δεν έχω ιδέα :(

για όποιον ενδιαφέρεται το σετ αυτό υπάρχει στον αμερικάνικο κατάλογο

http://playmodb.org/cgi-bin/showinv.pl?setnum=5972


 
thanks Aardvark

 


http://www.facebook.com/media/set/?set=a.179173988854246.32450.119512978153681&type=1



 
Τα κουτιά στα νέα playmobil θα αλλάξουν,θα έχουν λογότυπα όπως αυτά που υπάρχουν στο site των playmobil

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Search-Show?cgid=S_ARTIKEL

Eπίσης τελευταία μ'αρέσει αυτό το set,το οποίο θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα το 2013

5167-p.jpg
5167-p.jpg

Η τιμή του κυμαίνεται από 40? μέχρι 55?.Συνήθως στην Ελλάδα αυτά έχουν γύρω στα 45?.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακομη ενα νεο σετακι (κωδ.4839) ερχεται σε λιγες

μερες στα καταστηματα!!!!!!!!! :D


Προτεινωμενη τιμη: 45 ευρω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μου πολυαρέσει.45? είναι πολλά για όχημα!Και από ότι βλέπω δεν περιέχει πολλα:

[edit] Dead pics [edit]

Από οχήματα,το τροχόσπιτο είναι στην ίδια τιμή,αλλά έχει πολλές εκπλήξεις μέσα (αποθηκευτικούς χώρους + τραπέζι,καρέκλες,κρεβάτια,όλα αποσπώμενα,ψυγείο με χυμούς κλπ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προτεινωμενη ειπαν,οχι τελικη!

Μπορει μεχρι να βγει στην κυκλοφορια

να το ξανασκεφτουν και να την μειωσουν...για να δουμε! :)

Εν τω μεταξυ το σετακι αναλυτικα
 
Πάντως σε πολλά αλλάζουν οι τιμές,στα Western σαν προτεινόμενη τιμή είχαν 39,99? στο βαλιτσάκι,και 25,99? στην άμαξα,και στη συνέχεια μειώθηκαν περίπου κατά 10? το κάθε set!Αλλά στα περισσότερα αυξάνονται!
 
Σε Γερμανικό forum με playmobil ανάρτησαν τον νεο κατάλογο εξαρτημάτων για το 2012 αλλά επειδή δεν είμαι μέλος δεν μπορω να πάρω τις φώτο.Το μόνο που κατάφερα να δω ήταν μια λεζάντα και κάποιους κωδικούς.Όποιος μπορέσει και τον βρει ας τον ποσταρει [αν επιτρέπεται] για να μας φύγει η περιέργεια.Έχω την εντυπωση οτι κάπου εκει στις φιγούρες είδα νεο σετ με πειρατές εκτός αν ήταν οφθαλμαπάτη:what:
 
Είναι τέλειος,βέβαια οι φώτος είναι μικρές!Έχει ένα σετάκι με 3 πειρατές!!!!!Έχει πολύ σπάνια ΥΠΕΡΟΧΑ sets,όπως το παλιό κρεβάτι του πρώτου βασιλικού παλατιού,μαζί με βασιλική καρέκλα,έχει βασιλικό παιδικό δωμάτιο με κρεβάτια το ένα πάνω στο άλλο,επίσης το saloon του 1994,και το γραφείο του σερίφη,που υπήρχε και στον κατάλογο εξαρτημάτων του 2009.Το κορυφαίο όμως είναι το κτίριο σχολείο-εκκλησία το οποίο πρωτοκυκλοφόρησε τη δεκαετία του 80.Τέλος υπάρχει η επέκταση του ξενοδοχείου με 40?.

edit : έχει και σετ με κλοπή στο μουσείο,νομίζω είναι παρόμοιο με αυτό που ο Σταύρος είχε φτιάξει διόραμα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολύ ενδιαφέρον αυτό.ο κατάλογος θα ισχύει και για ελλάδα?
 
Ναι,θα ισχύει για Ελλάδα,αλλά από τέλος 2012 με αρχές 2013!!!Οι τιμές είναι τέλειες!!!Ξέχασα να γράψω ότι έχει και σπίτι άδειο,με χώρο για 3 δωμάτια,με 60? το οποίο μετατρέπεται και σε αστυνομικό τμήμα όπως επίσης και πιτσαρία,με 18?,και σύγχρονα έπιπλα (υπνοδωμάτιο και λουτρό μαζί) με 13?!Και για τους fans της μεσαιωνικής σειράς,υπάρχει το μουσείο με 45?.
 
τέλεια :dribble: άλλη μια ερώτηση:το saloon και το κτίριο σχολείο-εκκλησία,μήπως είδες πόσο έχουν?
 
guitarmaniac είπε:
τέλεια :dribble: άλλη μια ερώτηση:το saloon και το κτίριο σχολείο-εκκλησία,μήπως είδες πόσο έχουν?
Το saloon 25? με μερικά έπιπλα χωρίς φιγούρες.το κτίριο σχολείο-εκκλησία 23? με όλα τα έπιπλα,δηλαδή πάγκους κλπ,χωρίς φιγούρα επίσης!Όλα είναι σε πολύ καλές τιμές!!!!!!
 
πράγματι πολύ καλές τιμές.αν σκεφτείς ότι στο ebay φτάνουν και τα 100+ Ε. :)
 
Μόνο το stand που είναι ίδιο με το 5350,της ροζ σειράς,έχει 10? και χωρίς φιγούρες!Το ίδιο ακριβώς,και με 3 φιγούρες το είχα πάρει μόνο 900 δρχ όταν ήμουν 4-5 χρονών.Αλλά προφανώς είναι από τα πιο σπάνια,γι'αυτό και η τιμή είναι τσιμπημένη!
 
Νέο exclusive set στο toysrus

pTRU1-12851731enh-z6.jpg
pTRU1-12851731enh-z6.jpg

http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=12945090&prodFindSrc=search

Η τιμή του είναι πολύ τσιμπημένη!Λίγο πολύ τις έχω τις φιγούρες και την άμαξα!Το αυτοκίνητο είναι αυτό που πωλείται στο fanpark!!Μέσα το σπίτι φαίνεται να έχει έπιπλα στο ισόγειο,αλλά πάνω κλειστό εντελώς!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλειο set!!!!!!!!!!!

victorian011.jpg

victorian013.jpg

victorian014.jpg

victorian015.jpg

victorian016.jpg

victorian017.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά έτσι κάνουν;; ρίχνουν τη βόμβα και σφυρίζουν αδιάφορα;; Τι έιναι αυτό το σετ; Κυκλοφορεί ήδη κάπου, έχει κυκλοφορήσει; θα έρθει και σε εμάς;; καμιά πληροφορία βρε παιδί!!!
 
Spybil είπε:
Καλά έτσι κάνουν;; ρίχνουν τη βόμβα και σφυρίζουν αδιάφορα;; Τι έιναι αυτό το σετ; Κυκλοφορεί ήδη κάπου, έχει κυκλοφορήσει; θα έρθει και σε εμάς;; καμιά πληροφορία βρε παιδί!!!
Ξέχασα να πω!Κυκλοφορεί στην Αμερική μόνο,και κοστίζει 120$, πολύ τσιμπημένη τιμή!Οι photos είναι από άτομο που το έχει αγοράσει!

Αν κρίνουμε από κάποια sets που κυκλοφόρησαν στην Αμερική πέρυσι και φέτος ήρθαν στην Ελλάδα (ενώ δεν υπάρχουν στη Γερμανία),ίσως σε 1 χρόνο κυκλοφορήσει εδώ κι αυτό!
 
thebest20 είπε:
Ξέχασα να πω!Κυκλοφορεί στην Αμερική μόνο,και κοστίζει 120$, πολύ τσιμπημένη τιμή!Οι photos είναι από άτομο που το έχει αγοράσει!Αν κρίνουμε από κάποια sets που κυκλοφόρησαν στην Αμερική πέρυσι και φέτος ήρθαν στην Ελλάδα (ενώ δεν υπάρχουν στη Γερμανία),ίσως σε 1 χρόνο κυκλοφορήσει εδώ κι αυτό!
Eυχαριστώ Τhe best 20. Άντε με το καλό και στα μέρη μας!!
 
Πίσω
Μπλουζα