Playmobil (νέες κυκλοφορίες)

Νέα sets

Wild Life

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Search-Show?cgid=Afrika

City Action Racing Cars

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Search-Show?cgid=Speed-Racers

Duo Packs

[edit] Dead pics [edit]

[edit] Dead pics [edit]

[edit] Dead pics [edit]

[edit] Dead pics [edit]

Βαλιτσάκια

[edit] Dead pics [edit]

[edit] Dead pics [edit]

[edit] Dead pics [edit]

[edit] Dead pics [edit]

[edit] Dead pics [edit]

Τιμές: duo packs 3,79 euro .Βαλιτσάκι με νεράιδες 38,99 και τα υπόλοιπα βαλιτσάκια 22,99 το καθένα!

5418.jpg

5419.jpg

Μπήκαν και οι Fi?ures 3!!!

http://download.playmobil.com/FunAction/Microsites/FIGURES12_3/US/index.php

Σε λίγες μέρες κυκλοφορούν στην Ελλάδα!!!!!

5239.jpg

5240.jpg

5241.jpg

5242.jpg

5208.jpg

5420.jpg

5421.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νέο set,κυκλοφορεί στο εξωτερικό σε περιορισμένα κομμάτια,μόλις 25 euro.Όπως θα δείτε,δεν υπάρχει βάση στο ισόγειο!!!!!!!!

jhjkhhj.jpg

jkhkjh.jpg
 
Τα καινούρια duo packs πότε κυκλοφορούν;;;

Θέλω τον πρίγκηπα με την πριγκίπισσααααααα!!!!!!!!
 
Αρχές 2013!!!!!!!!!!Κι εμένα μ'αρέσουν τα duo packs!
 
Το νέο σχολείο κυκλοφορεί στην Ελλάδα,στα 45 ευρώ!Είναι μίξη του αμερικάνικου set 5940 (σχολικό λεωφορείο + 3 από τις 4 φιγούρες) όπως επίσης περιέχει και την επίπλωση του 5971.Το κτίριο είναι μόνο εντελώς νέο,παρόμοιο με αυτό που χρησιμοποιήθηκε για το ζωολογικό κήπο,αλλά με άλλα χρώματα.

schoolback5989.jpg

schoolfront5989.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πράγματι, πολύ αμερικάνικο.. Και το κτίριο δε μου αρέσει καθόλου. Πολύ μικρό και άχαρο για σχολείο. Θα μείνω με τις αναμνήσεις των παλιών από δω και πέρα μάλλον... :)
 
Νέα sets θα έρθουν μέσα στο 2013-2014.

25h95p8s7ioj.jpg

231zsgyc6xoh.jpg

2419v2qkdo0c.jpg

a1k2fu9m4oq5.jpg

akinx6qpuro.jpg

bnhmtcix9p0.jpg

cle3vq148pj.jpg

d0q8jhmx9in.jpg

Figures.jpg

FiguresGirls.jpg

PMB 12-13 (4).jpg

PMB 12-13 (5).jpg

PMB 12-13 (6).jpg

PMB 12-13.jpg

Τέλεια είναι!Λατρεύω Figures 4,5 όπως επίσης και τα Specials,και το σπιτάκι εξοχής και το camping!!!!!!!!

ps : Αν μπορούσατε να τα συγχωνεύσετε όλα σε ένα post (επειδή δεν μου επιτρέπει να κάνω attach πάνω από 7-8 αρχεία)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@the best: Αρχίζω να πιστεύω ότι έχεις πολύ καλό μέσο στην εταιρία Playmobil! :diablotin: Είσαι γρήγορος! :)
 
Thanks!!!!Ο κατάλογος κυκλοφόρησε στη Γερμανία,και ανέβασαν κάποια μέλη στο facebook τις photos!Βρήκα κι άλλες,με τα διοράματα του καταλόγου!!!!!!

fairies.jpg

summerfun.jpg

village.jpg

village2.jpg

village3.jpg

Το κύριο χαρακτηριστικό στα νέα sets,είναι το νέο look στα μαλλιά,και νέα χρώματα,αλλά και το anime πρόσωπο στις νεράιδες!
 
Και ακόμα μερικά sets με νεράιδες που ανέβηκαν σήμερα

fairies1.jpg

fairies2.jpg

fairies3.jpg

fairies4.jpg

fairies5.jpg

fairies6.jpg

Είναι υπέροχα!Σε μεταφέρουν σε άλλο κόσμο!Πρώτη φορά κυκλοφορεί ολόκληρο θέμα με νεράιδες,αν και υπήρχαν και 3-4 sets παλιότερα,ενσωματωμένα στο θέμα του παλατιού!
 
Γενικά δεν είδα να έχουν απήχηση τα νέα sets!Εγώ πάντως τα προτιμώ,σε σχέση με τα παλιά.Έχουν αρκετές λεπτομέρειες που ακόμα και μία φιγούρα μπορεί να ενθουσιάσει ένα παιδί.Και οι τιμές από ότι ακούγεται θα είναι πιο μειωμένες σε σχέση με παλιότερα.
 
Γενικά δεν είδα να έχουν απήχηση τα νέα sets!Εγώ πάντως τα προτιμώ,σε σχέση με τα παλιά.Έχουν αρκετές λεπτομέρειες που ακόμα και μία φιγούρα μπορεί να ενθουσιάσει ένα παιδί.
Νομίζω ότι κι οι παλιότεροι αν είχαν την τεχνολογία να τυπώνουν πάνω στο πλαστικό οπως γίνεται σήμερα, το ίδιο θα έκαναν !!! Απλώς εμείς οι (κάπως) "αρχαίοι" προτιμάμε συνήθως τα σετάκια της δικής μας γενιάς. Προσωπικά μάλιστα, προτιμώ 1000 φορές να αγοράσω και να "μεταμορφώσω" μια παλιά φογούρα παρά να αγοράσω μια καινούργια...
 
Νεο βιντεακι κυκλοφορησε...Top Agent 2 :D

Δυστυχως ειναι μονο στα Γερμανικα... :(
 
Ο νέος διπλοπρόσωπος τυπάκος,μ'αρέσει,αλλά είναι στο σετ με το ρομπότ,και κοστίζει 10 ευρώ.Πάντως επειδή συζητούσα πρόσφατα με γνωστό,μου είπε ότι πλέον τα κατασκευάζουν ώστε να προσεγγίζουν τις ανάγκες των σημερινών παιδιών,γι'αυτό και υπάρχει τόση λεπτομέρεια στις φιγούρες,στα μαλλιά,και στα πρόσωπα.Επίσης στοχεύουν στην ασφάλεια των παιδιών (γι'αυτό και τα μαλλιά βγαίνουν με δυσκολία,τα περιλαίμια είναι κολλημένα και δεν έχουν καπέλα).Όσο για τα κτίρια system X είναι πιο ασφαλή,και εύκολα στη μεταφορά (με την προϋπόθεση,ότι θα συναρμολογηθούν από κάποιο γονιό).Τα take-along βαλιτσάκια είναι τα πιο ιδανικά,κυρίως για μικρότερες ηλικίες.
 
Νέα sets,κυκλοφορούν αυτές τις μέρες στην Ελλάδα

5028-Magischer-Kristallpalast-mit-viel-Zubehoer-playmobil-princess.jpg

5029.JPG

Playmobil_5032_01.jpg

στα 29,99 ευρώ το κάθε set
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευτυχώς τα συγκεκριμένα δεν με συγκινούν καθόλου..

Άλλα κομμάτια έχω βάλει στο μάτι αλλά δυστυχώς... έλλειψη χρημάτων στάση εμπορίου :( :(
 
Κι εγώ με αυτά τα είδη δεν τα πάω καλά (ευτυχώς...)
 
Το νέο ξενοδοχείο,από Klickywelt.de

Disco (τιμή 33 euro) (Ανάβει φως και συνδέεται με mp3 player)

Προβολή συνημμένου 62398

Προβολή συνημμένου 62397

Πωλήτρια τουριστικών ειδών (τιμή 10 euro)

Προβολή συνημμένου 62399

Σουίτα/Bungalow (τιμή 40 euro) (συνδέεται με το κεντρικό κτίριο)

Προβολή συνημμένου 62400

Προβολή συνημμένου 62401

Λεωφορείο (τιμή 30 euro) (περιέχει φιγούρες,που δεν φαίνονται στη photo)

Προβολή συνημμένου 62402

Πιο αναλυτικά και σε καλύτερη ποιότητα στο album μου

http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=2227

disco 3.jpg

disco4.jpg

shop.jpg

suite3.jpg

suite 4.jpg

bus 3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Best το έχουμε πει πολλές, φορές βάζε τις φωτογραφίες συνημμένες σε παρακαλώ. Αυτές που πόσταρες πιο πάνω δεν είναι προσβάσιμες σε μη μέλη του http://www.klickywelt.de !

Information
Du hast keine Berechtigung, diesen Dateianhang herunterzuladen.

Δεν έχετε το δικαίωμα να κάνετε λήψη αυτού του συνημμένου.
 
Οριστε τα σετ στα οποια αναφερεται ο Best

καθως επισης κι ενα νεο σετ Πυροσβεστικης

και δεν μπορουν να ειναι εμφανη σε μη μελη

του Klickywelt.de. :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα