Playmobil (νέες κυκλοφορίες)

Έχει πάρει κάπου το μάτι σας το νέο τεύχος του περιοδικού playmobil ; Αν ναι, τι φιγούρα έχει;
 
Αααααχχχχχ!! Βλέπω συνέχεια τέτοια "ειδικα" περιοδικά με τέτοιου είδους δωράκια στα ψιλικατζίδικα που πάω για να αγοράσω χαρτάκια (panini εννοείται)..

Κρίμα όμως, δεν είμαι συλλέκτης playmobil.. Λεπτομέρειες.. Χαχαχα!! :p
 
stayros είπε:
Το τρεχον τευχος ειναι το #24 με δωρο τον Χρυσο Ιπποτη...για να παρεις μια ιδεα....το αντιστοιχο -περσινο -γερμανικο.... :sta2
Σ' ευχαριστώ πολύ Σταυρή :) Ξέρουμε μήπως αν έχει βγει αυτό το τεύχος εδώ στην Ελλάδα; Έψαξα σε μερικά περίπτερα αλλά δεν βρήκα κάτι.

viking4a είπε:
Κρίμα όμως, δεν είμαι συλλέκτης playmobil.. Λεπτομέρειες.. Χαχαχα!! :p
Δεν πειράζει που δεν είσαι, είμαστε εμείς γι αυτό πες την Κυρα-Χέλγκα να μας στείλει μερικά τεύχη κ φιγούρες που θέλουμε :p :p:p
 
and1 είπε:
Σ' ευχαριστώ πολύ Σταυρή :) Ξέρουμε μήπως αν έχει βγει αυτό το τεύχος εδώ στην Ελλάδα; Έψαξα σε μερικά περίπτερα αλλά δεν βρήκα κάτι.
Δεν το εχω "τρακαρει" πουθενα επισης Αντρικο... :(

and1 είπε:
Δεν πειράζει που δεν είσαι, είμαστε εμείς γι αυτό πες την Κυρα-Χέλγκα να μας στείλει μερικά τεύχη κ φιγούρες που θέλουμε :p :p:p
+1:thumbup:
 
Καλή χρονιά!!!!!!Μου έκαναν δώρο playmobil πυροσβέστες (5366) :( (δεν το έχω παραλάβει ακόμα) αλλά μου το είπαν

Ευτυχώς έχει κάρτα αλλαγής και θα πάρω τη φουσκωτή βάρκα (5439) με τη μαμά και τα παιδάκια,και ένα δύο ακόμα special (ίσως τον αρχιτέκτονα,και τη μαμά με παιδί,μωρό και καρότσι).Δεν βρίσκω κάτι άλλο να με ικανοποιεί από τις νέες σειρές.

Εμπορικό,βίλα κλπ τα έχουν τα ανήψια μου,και δεν μου πολυαρέσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλή χρονιά κ σε σένα thebest και καλορίζικο το νέο σου playmoαπόκτημα. Παρατηρούσα το νέο καράβι της playmobil κ αυτό που μου έκανε κακή εντύπωση είναι ότι έχει 70? όπως κ το προηγούμενο με την διαφορά ότι έχει μόνο 3 φιγούρες κ απο εξαρτήματα σχεδόν τίποτα :xm:

6678-15-p-contents.jpg (πηγή)

a4008789051356-p5135-3.jpg (πηγή)
 
Όντως πολύ μέτριο και τα πανιά χάλια.Μόνο οι φιγούρες αξίζουν!!!!Θα έχετε και φωτος μου από τα νέα αποκτήματα.
 
Τελικά το παρέλαβα το δώρο μου,είναι το 5665,με 4 αστυνομικούς,και όχι πυροσβέστες όπως είχα γράψει πιο πάνω (δικό μου λάθος,δεν το είχα δει και μου είχαν πει ότι μου πήραν πυροσβέστες).Το μόνο που αξίζει από αυτό το set είναι το κυνηγόσκυλο,αλλά θα το αλλάξω,γιατί το κυνηγόσκυλο μπορεί να βρεθεί και στο set με το διασώστη από τη σειρά με τις Άλπεις.

Όσο για τις νέες σειρές περιμένω τα μοντέλα,για να αγοράσω τουλάχιστον τα 3 μικρότερα sets,και τα duo packs,playmofriends τα οποία είναι οικονομικά.
 
Τα χθεσινά,η φουσκωτή βάρκα με 3 φιγούρες και ο αρχιτέκτονας με πίσω του το τραπέζι με τα εργαλεία.Η βικτωριανή κυρία και ο ψαράς είναι πιο παλιές μου αγορές,πριν 20 μέρες περίπου.
 
Νέος κατάλογος playmobil 2016

Νέος κατάλογος εξαρτημάτων 2016
 
My pleasure :) Πάντως αυτό που δεν είδα στον κατάλογο είναι τα figures απο την σειρά 11. Σκέφτομαι μήπως τ' αντικατέστησαν με τα playmofriends. Κατα τ' άλλα χορτασε το μάτι μου να βλέπω πειρατές :D
 
Επειδή τα έχω δει πολύ καιρό πριν,δεν με ενθουσίασε κάτι!Η σειρά playmofriends είναι τέλεια,όπως επίσης και η σειρά με το modeling
 
Νέα βαλιτσάκια τα οποία θα κυκλοφορήσουν στην Αμερική. Πολύ πιθανόν να τα δούμε κ δω κάποια στιγμή.

Πηγή

image_131094.png

5649_product_box_front.png

5650_product_detail.png

5656_product_detail.png

5655_product_detail.png

5654_product_detail.png

5653_product_detail.png

5652_product_detail.png

5657_product_detail.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νέα βαλιτσάκια τα οποία θα κυκλοφορήσουν στην Αμερική. Πολύ πιθανόν να τα δούμε κ δω κάποια στιγμή.

Πηγή

5656_product_detail.png

5655_product_detail.png

5652_product_detail.png

5653_product_detail.png

5657_product_detail.png

5654_product_detail.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία η πριγκήπισσα και αυτή με τα φορέματα.
 
Ένα βιντεάκι απο την έκθεση παιχνιδιών στην Νυρεμβέργη με τα νέα Playmobil που θα κυκλοφορήσουν στην Γερμανία το δεύτερο εξάμηνο. Εμείς αν δεν κάνω λάθος θα τα δούμε το 2017


Όπως είπα κ στην Ναταλή η ανακύκλωση καλά κρατεί :p
 
and1 είπε:
Όπως είπα κ στην Ναταλή η ανακύκλωση καλά κρατεί :p
Δεν πειράζει. Με βολεύουν τα Ρωμαϊκά και τα Αιγυπτιακά. Έχω κενά να συμπληρώσω στη συλλογή μου :D

Όλα τα υπόλοιπα δε με "συγκινούν" ιδιαίτερα.
 
Πίσω
Μπλουζα