Playmobil Kατάλογοι

george_1986 είπε:
Βλέπω πως έχουν κυκλοφορήσει οι επεκτάσεις για τα νέα κάστρα!!!Η ρωμαική αρένα δεν στοίχιζε 100? ή μου φαίνεται;

Όσο αφορα το 4255 και το 4251 στο γερμανικό σαιτ της playmobil, δεν τα εμφανίζει στην αναζήτηση!

Μήπως πάνε για καταργηση;
Η Ρωμαϊκή Αρένα είναι προσφορά στη μισή τιμή.Τα 4251 και 4255 έχουν καταργηθεί ως κυκλοφορία σε κουτιά,ακόμη και στην Ελλάδα.Γι'αυτό μάλλον μπήκαν στον κατάλογο εξαρτημάτων.Πάντως είναι πολύ πρακτικό το 4255 γιατί αν μαζεψεις το μπαούλο,τα μικροεξαρτήματα και τους ληστές,υπάρχει χώρος για τα sets 4253 και 4254.
 
Πάντως στον τελευταίο ελληνικό κατάλογο εξαρτημάτων του 2010, κυκλοφορούν αυτά τα δύο σετ χωρίς τους άσπρους τοιχούς, μόνο τα έπιπλα!!!!!!! και η τιμή είναι 15 ? μου φαίνεται το καθένα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι το ξέρω...συμφέρει πολύ μαζί με τους τοίχους,στα 25? το καθένα.Επιπλέον,ενώνονται και μεταξύ τους,αλλά και με οποιοδήποτε κτίριο System X (βέβαια δεν ταιριάζουν τα χρώματα αν συνδεθούν με άλλο κτίριο εκτός από το παλάτι).Αλλά και η επέκταση 7483 με τα 30? συμφέρει γιατί έχει περισσότερο χώρο σε σχέση με άλλα σπίτια.Από ότι είδα πριν λίγο καιρό (σε site που δεν το θυμάμαι) είχε χωρέσει σε 1 όροφο το μπάνιο,το δωμάτιο γονιών,το δωμάτιο των παιδιών και το δωμάτιο του μωρού (απλά είχε βάλει τα παιδιά κρεβάτια το ένα πάνω στο άλλο,και είχε αφαιρέσει κάποια έπιπλα όπως το παιδικό γραφείο,και τα μικροεξαρτήματα-παιχνίδια των παιδιών)
 
Kαι ενας απο τους δικους μου , 90-91.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τέλειος είναι!Λογικά είναι ο πρώτος ελληνικός κατάλογος που βγήκε από τη Geobra.
 
Όντως είναι ο πρώτος κατάλογος της Geobra.

Έχω στην κατοχή μου όλους τους καταλόγους που έχουν εκδοθεί στην Ελλάδα από την Geobra. Πρέπει να αξιωθώ να τους σκανάρω...
 
Τελικά βγήκε ο κατάλογος εξαρτημάτων 2011?Όποιος τον έχει (αν δεν μπορεί να τον σκανάρει) ας μας πει για τις νέες προσθήκες,τις τιμές,και τι έχει καταργηθεί.
 
Μπορείς να τον βρεις εύκολα σε όλα σχεδόν τα καταστήματα παιχνιδιών.
 
Νέος γερμανικός κατάλογος εξαρτημάτων:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Οι photos είναι από το site http://www.klickywelt.de
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάντως δε βλέπω καμία εικόνα thebest20. Για κάνε ένα edit στο ποστ σου να τις ξαναβάλεις
 
Βασικά επειδή είμαι μέλος στο συγκεκριμένο γερμανικό site ίσως φαίνονται μόνο σε εμένα!Θα τις ανεβάσω στο album μου καλύτερα!
 
Έχω βρει όλους τους Γερμανικούς καταλόγους σε μορφή pdf!Επιτρέπεται να τους βάλω εδώ σε rapidshare link?Είναι υλικό που δεν κυκλοφορεί πλέον,και γενικά οι κατάλογοι διανέμονται δωρεάν.
 
Γερμανικής προελεύσεως = μην πάρετε Lyra

:(
 
Nice βρηκα επιτελους μια καλουτσικη φωτο απο το χαμενο Τσιρκο μου οπως και τους μοτοσυκλετιστες πολισμανους που ειχα τοτενες!

 


capturexv.jpg


 


capturerez.jpg
 
Ευχαριστούμε για τους καταλόγους
 
Το 2009 ειχαν επανακυκλοφορησει κατι κομματια με την επωνυμια Classic Edition,οσο τα ειδατε εσεις αλλο τοσο τα ειδα και εγω.

 

Ενταξει δεν κοιταγα κιολας. :D
attachment.php
 
Δεν τα είδα σε καταστήματα αλλά θυμάμαι και από παλιότερη συζήτηση που έγινε για τα παραπάνω κομμάτια οτι μπορούσες να τα βρεις στο FunPark και εννοείται αν έκανες παραγγελία ;)

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Γνωρίζουμε πόσοι κωδικοί βγήκαν της LYRA σε κουβαδάκια? Είχε κυκλοφορήσει κανένας κατάλογος? Μου κάνει εντύπωση κιόλας που το ίδιο σετ έχει άλλο κωδικό στο κουβαδάκι και άλλο στην χάρτινη συσκευασία χωρίς να έχουν καμία απολύτως διαφορά.
 
Πίσω
Μπλουζα