Playmobil Kατάλογοι

καταρχάϛ συγχωρεστε με για τα γρεεκλιση,μπαινω από το ξενοδοχειο που είμαι διακοπεσ! τα σετϛ σε κουβαδακια ήταν 20-ξ0 περιπου,και όντωϛ οι κωδικοι ήταν διαφορετικοι .δυστυχωϛ δεν υπιρχε καταλογοσ,οπωϛ επίσηϛ δεν περιεχονταν σε καταλογο περιπου 20 σετϛ λυρα τιϛ σειραϛ λυρα νεω.ηταν ένα σετ που περιείχε 2οροφο σαλοον/ηοτελ,ενα άλλο με φρουρια και μια άλλη έκδοση του φορτ βραβο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεν κάνω λάθος είναι του thebest20 to blog αυτό :)
 
Ναι δικό μου είναι,αν και δεν το δουλεύω τώρα λόγω έλλειψης χρόνου!Τους καταλόγους τους έχω πάρει κυρίως από ένα γερμανικό site,που έχει κλείσει τώρα!
 
να 'σαι καλα ρε συ!!!!!με πήγες πολλά χρονια πίσω.θυμάμαι κ γω σημείωνα μικρός με κυκλάκι ποιους κωδικούς ήθελα τότε ν αποκτήσω....
 
Εγώ έβαζα v στα κομμάτια που ήθελα να πάρω!Πάντως το συγκεκριμένο κατάλογο σίγουρα δεν τον θυμάμαι!Επίσης τα sets της άγριας δύσης,που είχαν γυναίκες με στήθος και όχι με κοιλιά,προηγήθηκαν της σειράς 1900?Και ακόμα έχω απορία,πότε σταμάτησαν να κυκλοφορούν οι κατάλογοι LYRA (οι κανονικοί όχι η σειρά LYRA NEW)?
 
Νομίζω ότι ήρθε και η δική μου σειρά να πω: "πωωωω! Τι μου θύμισες!"

Από αυτό είχα όλη τη σειρά από την αριστερή σελίδα (windsurf, σκάφος, δύτη - όλα!)...

Πετάχτηκαν φυσικά εν αγνοία μου! :( τα μονάκριβά μου playmobil & τα lego μου! :precry:
 
Όποιος ξέρει,ας μας δώσει τις γνώσεις του!!!!Πότε βγήκε ο τελευταίος κατάλογος LYRA και πότε ο πρώτος της Geobra?Κάποια sets western που είχαν γυναικείες φιγούρες με στήθος,υπήρχαν και από τη LYRA?
 
Και αυτον τον καταλογο θυμαμαι τον ειχα!αφου δεν μπορουσα να εχω τα playmobil που ήθελα είχα για παρηγορια τους καταλόγους... τελικά ολονών τα παιχνίδια πετάχτηκαν εν αγνοία τους ε? εκείνη την μέρα ακόμη την θυμάμαι πάντως
 
Μην ξυνεις πληγες and1...Ασε,μεγαλη η πικρα...
 
Καταλογος (μικρος) PLAYMOBIL Νο3:Μαιος 1990http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=1845DSC01813.jpg
 
Τελικα μου φαινεται οτι ειμαστε πιο ενημερωμενοι εμεις παρα οι Γερμανοι...χεχεχεχεχε... :)
 
Νέος κατάλογος - Ελλάδα 2012

Φωτογραφία0120.jpg

Φωτογραφία0123.jpg

Φωτογραφία0124.jpg

Φωτογραφία0125.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλειος είναι!Βλέπω έβγαλαν sets με ολυμπιακά αθλήματα,που δεν κυκλοφορούν στη Γερμανία!!!!!!!!!!!!!!
 
Θα κυκλοφορήσουν ταυτόχρονα ;)
 
Τα νέα sets παλατιών υπάρχουν στον κατάλογο?Τα παλιά έχουν καταργηθεί?
 
Πίσω
Μπλουζα