Playmobil

Άλλος ένας Playmofan :sta2 :stayros Ξεκίνησες κ με το αγαπημένο θέμα της kambia όποτε πήρες bonus ;) Παρεμπιπτόντως στα public Τσιμισκής έχουν στηθεί διάφορες βιτρίνες Playmobil καθώς κ ένα κάστρο. Δοκίμασα να βγάλω φωτο με το κινητό αλλά δεν φαίνονται καθόλου κ αυτό γιατί οι βιτρίνες είναι στημένες μεσα στη στοά κ είναι ψιλοσκοτεινά.
 
DimitrisK είπε:
Προς το παρόν εκανα ενα μικρο φωτορομάντζο με τους καουμπόηδες.
Ωραια δουλεια Δημητρη!!!! :thumbup:

By the way...καλως ηρθες στoν Playmoκυκλο του retromaniax!!!! :sta2

and1 είπε:
Δοκίμασα να βγάλω φωτο με το κινητό αλλά δεν φαίνονται καθόλου κ αυτό γιατί οι βιτρίνες είναι στημένες μεσα στη στοά κ είναι ψιλοσκοτεινά.
Βουτας την ψηφιακη,κανεις ΝΤΟΥ στο καταστημα και ξεκινας την φωτογραφηση με την εξης δικαιολογια...

"Παιδια,1.000 συγνωμη αλλα με εχουν ζαλησει τα ανηψακια μου να φωτογραφισω τις βιτρινες"....:biglaugh:
 
stayros είπε:
Βουτας την ψηφιακη,κανεις ΝΤΟΥ στο καταστημα και ξεκινας την φωτογραφηση με την εξης δικαιολογια...

"Παιδια,1.000 συγνωμη αλλα με εχουν ζαλησει τα ανηψακια μου να φωτογραφισω τις βιτρινες"....:biglaugh:
Αμέ! Για τον Χιούι τον Λιούι και τον Ντιούι θα πω ότι είναι :biglaugh::biglaugh::biglaugh: Πάντως η πιο ωραία βιτρίνα ήταν η Χριστουγεννιάτικη. Απο την μια πλευρά είχε την φάτνη με τους 3 μάγους και απο την άλλη την Χριστουγεννιάτικη αγορα.
 
πάντα οι χριστουγενιάτικες βιτρίνες που ειχανε στημένα playmobil ήταν η πιό εντυπωσιακές !!!
 
Χαίρομαι πού σας άρεσε παιδιά :D Ελπιζω πολυ σύντομα να καταφερω να φωτογραφίσω σεναριο με Ιπποτες και πειρατές. Κατάφερα επιτυχώς να συνθέσω τα σετ στην αρχική τους κατάσταση, γιατι οπος ολοι φαντάζομαι ξερεται απο τα δικα σας, οι μισοι ιπποτες ειχαν καταλήξει ντυμένοι αστροναύτες, και παει λέγοντας...

Εχω κολλήσει γιατί δεν βρίσκω σχοινί για να επισκευάσω το πειρατικό καραβι 3550 δυστηχως. Ψαχνω να βρω το original αλλα τπτ...
 
Αλλη μια φορα στο βαθρο!!! :)

Που: Tricornejock.com

Γεγονος: Διαγωνισμος φωτογραφιας Νοεμβριου

Θεμα: "Outdoor"

Ψηφοφορια: Απο 1 εως 15 Δεκεμβριου






1st place



The Guardian


(Kids at play/Canada = 11 votes)

attachment.php


2nd place


Monkeys Business


(Retroplaymo/Greece = 10 votes)

attachment.php



3rd place



The Church


(Georgeag1972/Greece = 8 votes)

attachment.php


 
Μια χαρα Σταυρο , ανεβηκες και μια θεση απο τον προηγουμενο μηνα! (καλα δεν θυμαμαι ;; :p )

ps. Και ο τριτος Ελληνας παντως :D .
 
'Εεεεετσι! :)

Μπράβο Σταυρί! :flower:

Μπράβο και στο άλλο παλικάρι! Ά, ρε Ελλαδάρα! :d@redevil
 
DimitrisK είπε:
Εχω κολλήσει γιατί δεν βρίσκω σχοινί για να επισκευάσω το πειρατικό καραβι 3550 δυστηχως. Ψαχνω να βρω το original αλλα τπτ...
Φίλε Δημήτρη για να βεις το original σχοινί θέλει πολύ υπομονή κ επιμονή .Το έχω βρει στο ebay ελάχιστες φορές αλλά πολύ ακριβό.

stayros είπε:
Αλλη μια φορα στο βαθρο!!! :)
Συγχαρητήρια κ πάλι Σταύρο :thumbup: Πάντα τέτοια ;)
 
Αυτα ειναι!! :bow: Για ενα ψηφο εχασες την πρωτια-δεν πειραζει ομως...το χριστουγεννιατικο θεμα ποτε θα βραβευθει????
 
Ajax87 είπε:
Μια χαρα Σταυρο , ανεβηκες και μια θεση απο τον προηγουμενο μηνα! (καλα δεν θυμαμαι ;; :p )
Πολυ καλα θυμασαι Γιαννη. ;)

Η πιτσιρικα απο τον Καναδα σταθερη στην πρωτη θεση παντως. :)

Να 'σαι καλα φιλε, σε ευχαριστω!!! :thumbup:

Ajax87 είπε:
ps. Και ο τριτος Ελληνας παντως :D .
Και τι Ελληνας....Καρντασης Σαλλονικιος!!!! :D

D@redevil είπε:
'Εεεεετσι! :)
Μπράβο Σταυρί! :flower:

Μπράβο και στο άλλο παλικάρι! Ά, ρε Ελλαδάρα! :d@redevil
Σε ευχαριστω πολυ Μαριαννα μου!!! :flower:

Το αλλο παληκαρι ειναι απο τα μερη σου, Θεσαλλονικιος!!! :D

and1 είπε:
Φίλε Δημήτρη για να βεις το original σχοινί θέλει πολύ υπομονή κ επιμονή .Το έχω βρει στο ebay ελάχιστες φορές αλλά πολύ ακριβό.
Συμφωνω με τον Αντρικο.

Οτι βρισκεις εξαρτηματα απο τα παλια πειρατικα καραβια,βρισκεις αλλα ειναι λιγο "τσιμπημενα"... :precry:

Θελει πολυ ψαξιμο παντως. :)

and1 είπε:
Συγχαρητήρια κ πάλι Σταύρο :thumbup: Πάντα τέτοια ;)
Να 'σαι καλα Αντρικο!!! :sta2

angel_grig είπε:
Αυτα ειναι!! :bow: Για ενα ψηφο εχασες την πρωτια-δεν πειραζει ομως...το χριστουγεννιατικο θεμα ποτε θα βραβευθει????
Σε ευχαριστω πολυ Γρηγορη! :thumbup:

Το Χριστουγννιατικο ηδη κατεβηκε στον διαγωνισμο Δεκεμβριου,αποτελεσματα θα ξερω

κατα τις 15 Ιανουαριου. :stayros
 
Συγχαρητήρια στα παιδιά,είναι υπέροχα όλα.

Παρακάτω ανεβάζω ένα μέρος από τον κατάλογο του 2014 (Γερμανία,Αυστρία) 2015 (Ελλάδα και υπόλοιπες χώρες).Τα υπόλοιπα τα είχαμε δει το καλοκαίρι (εμπορικό κέντρο κλπ).

http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=2687

οι photos είναι από το klickywelt.de

Eπίσης και φέτος κυκλοφορούν τα 2 νέα Play & Give στην Ελλάδα,για φιλανθρωπικό σκοπό

head.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχαρητήρια και απο εμενα στους νικητές του διαγωνισμού...και Super και ο κατάλογος!

Σχετικά με το σκοινάκι για το καράβι 3550 μίας και ισως ψάχνει και κανείς άλλος να επισκευάσει vintage playmobil, βρήκα στο ebay με αυτα τα keywords "Shamballa Nylon Cord" σκοινί που ειναι σχεδόν ίδιο με το original, στα 1,5mm. Και μονο 2 ευρο.
 
Μπράβο Σταύρε!! Συγχαρητήρια για μια φορά ακόμα!!

Τέλειο το Λούνα Παρκ από το νέο κατάλογο.
 
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά υπάρχει ένα blog το οποίο παρουσιάζει κ σατιρίζει την Ελληνική επικαιρότητα μέσα απο την ματιά των playmobil. Δείτε εδώ
 
and1 είπε:
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά υπάρχει ένα blog το οποίο παρουσιάζει κ σατιρίζει την Ελληνική επικαιρότητα μέσα απο την ματιά των playmobil. Δείτε εδώ
Μια χαρα τα λεει...ειδικα αυτο με τα προβατα...
 
pardalotzatziki είπε:
Μια χαρα τα λεει...ειδικα αυτο με τα προβατα...
:thumbup: :thumbup: :thumbup: Δεν είχα ξαναδει κάτι τέτοιο κ οφείλω να ομολογήσω ότι εξεπλάγην ευχάριστα :D Δες κ παλιότερες δημοσιεύσεις του (2013) Απο την μια γελάς αλλά απο την άλλη προβληματίζεσαι :xm:
 
Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάτι με ενοχλεί κάθε φορά που πέφτω πάνω στο συγκεκριμένο blog...
 
Πίσω
Μπλουζα