Playmobil

pardalotzatziki είπε:
Το ξερω, απλα το εγραψα ετσι γιατι στους αγωνες(μηχανοκινητους που βλεπω εγω, αλλα και αλλους) ειναι σημαντικο το να εισαι μεσα στην τριαδα.
Μωρε μια χαρα ειναι... :) ...το θεμα ειναι να αρεσει η προσπαθεια που παρουσιαζεις. :)

Anyway...Nα πουμε και καμια ειδηση. :D

Λοιπον,στην Γερμανια ετοιμαζονται για τα 40 χρονια της Playmobil (1974-2014), απο την 1-12-2013 ξεκινα οι εκδηλωσεις

για τον εορτασμο της επετειου,οι οποιες θα κρατησουν παρακαλω...μεχρι της 22-6-2014!!! :D

file.php


file.php


file.php


file.php


file.php


Πηγη


 
Θα καεί το πελεκούδι εκεί στη Γερμανία :D 40 χρόνια είναι αυτά :award: :award: :award: Κάπου πήρε το μάτι μου κ κάποιους επετειακούς κωδικούς αλλά που όμως :what:

Thanks Stayros για τις φώτος :thumbup: Να φανταστώ θα εκθέσουν sets απο τους πρώτους κωδικούς ε? Δε λέω για διοράματα γιατί είναι λογικό να υπάρξουν .Συγχαρητήρια κ για την τρίτη θέση στο διαγωνισμό :worship: Πάντα τέτοια!!! Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι η πιτσιρίκα έκανε πάρα πολύ καλή δουλειά παρόλο το νεαρό της ηλικίας της.

ps Στον online Γερμανικό κατάλογο θα δείτε τις επετειακές εκδόσεις για τα 40 χρόνια ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχαρητήρια Σταύρο για τη 3η θέση. Πάντως η πρώτη photoshopια μεν αλλά μου άρεσε αρκετά.

Υγ. Πάμε Γερμανία????
 
αντε μωρέ παιδια να κανουμε μια εκδρομη όλοι μαζι οι playmobilακιδες.θα τους κουφάνουμε τους γερμαναραδες
 
Δεν με τρέλαναν οι επετειακές εκδόσεις.Περίμενα κάτι καλύτερο και πιο συλλεκτικό.Η μόνη σειρά που δεν είχα δει είναι οι νέες μηχανές,οι οποίες είναι τέλειες!!!!!
 
and1 είπε:
Thanks Stayros για τις φώτος :thumbup: .Συγχαρητήρια κ για την τρίτη θέση στο διαγωνισμό :worship: Πάντα τέτοια!!!

Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι η πιτσιρίκα έκανε πάρα πολύ καλή δουλειά παρόλο το νεαρό της ηλικίας της.
Να 'σαι καλα Αντρικο σε ευχαριστω πολυ!!!:[

Ναι,οντως η μικρη εκανε ωραια δουλεια. :)

Kambia είπε:
Συγχαρητήρια Σταύρο για τη 3η θέση. Πάντως η πρώτη photoshopια μεν αλλά μου άρεσε αρκετά.
Σε ευχαριστω Ναταλι μου!!!! :flower:

Και μενα επισης και γι αυτο και την ψηφισα. :)

Kambia είπε:
Υγ. Πάμε Γερμανία????
Μωρε αμα μπορουσα θα ειχα φυγει ηδη... :precry: ...Οχι για την εκθεση καθε αυτου

αλλα να τους εδινα ενα χερακι βοηθειας βρε αδερφε....:biglaugh:

thebest20 είπε:
Δεν με τρέλαναν οι επετειακές εκδόσεις.Περίμενα κάτι καλύτερο και πιο συλλεκτικό.
Να σου πω...μια απο τα ιδια επισης. Το κανεις που το κανεις βαλε ενα σετακι της προκοπης,ας ειναι επανεκδοση.

thebest20 είπε:
Η μόνη σειρά που δεν είχα δει είναι οι νέες μηχανές,οι οποίες είναι τέλειες!!!!!

Και οι προηγουμενες ηταν ωραιες.
smiley-eatdrink009.gif
"]
smiley-eatdrink009.gif


[/url]

Ξερω παντως μια ψυχη που θα πεσει τα ανασκελα μολις τις δει... :supergrin:
 
stayros είπε:
(...) Ξερω παντως μια ψυχη που θα πεσει τα ανασκελα μολις τις δει... :supergrin:
Ναι, οκ, έπεσα! Πότε έρχονται στην Ελλάδα?! :D :D :D

Δεν γίνεται να έχω μόνο την πρώτη εξάδα - ντροπή!

Στα νεώτερα, χάρη στην ενημέρωσή σας και στην πολύτιμη καθοδήγηση της Ναταλί, είμαι πανευτυχής κάτοχος του Santa Set! :D

Θα ανοιχτεί και θα μπει κάτω από το δεντράκι μου εφέτο!

:thanx2: to all!
 
D@redevil είπε:
Πότε έρχονται στην Ελλάδα?!
Του χρονου θα κανουν σουζες εδω... :D

D@redevil είπε:
Δεν γίνεται να έχω μόνο την πρώτη εξάδα - ντροπή!
Βλεπω το πας για ντουζινα....:biglaugh:

D@redevil είπε:
Στα νεώτερα, χάρη στην ενημέρωσή σας και στην πολύτιμη καθοδήγηση της Ναταλί, είμαι πανευτυχής κάτοχος του Santa Set! :D
Θα ανοιχτεί και θα μπει κάτω από το δεντράκι μου εφέτο!

:thanx2: to all!
Αντε καλοριζικο!!!! :thumbup:

Θελουμε unpacking με νοημα και χιουμορ.... :D
 
Αν και σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να κάνω κάτι στα δικά σου standars, έχω κάτι κατά νου! ;)

Στις 12/12 στολίζουμε δέντρο οι Κερκυραίοι, οπότε stay tuned! ;)
 
D@redevil είπε:
Δεν γίνεται να έχω μόνο την πρώτη εξάδα - ντροπή!Στα νεώτερα, χάρη στην ενημέρωσή σας και στην πολύτιμη καθοδήγηση της Ναταλί, είμαι πανευτυχής κάτοχος του Santa Set! :D
Έτσι μπράβο :D Είσαι σε καλό δρόμο :thumbup:

D@redevil είπε:
Στις 12/12 στολίζουμε δέντρο οι Κερκυραίοι, οπότε stay tuned! ;)
Τόσο αργά? :eek:
 
and1 είπε:
Στην Κέρκυρα στολίζουμε πάντα μετά του Αγ. Σπυρίδωνα (12/12 τον Spybil μην ξεχάσουμε! :biglaugh:), γιατί υποτίθεται ότι αφού μεγαλώνει και η μέρα "σπυρί-σπυρί", θα βλέπουμε και καλύτερα για να στολίσουμε (ντεμέκ!)....

Από παιδάκι κρατεί η παράδοση, οπότε stay tuned! :D
 
D@redevil είπε:
Στην Κέρκυρα στολίζουμε πάντα μετά του Αγ. Σπυρίδωνα (12/12 τον Spybil μην ξεχάσουμε! :biglaugh:), γιατί υποτίθεται ότι αφού μεγαλώνει και η μέρα "σπυρί-σπυρί", θα βλέπουμε και καλύτερα για να στολίσουμε (ντεμέκ!)....
Από παιδάκι κρατεί η παράδοση, οπότε stay tuned! :D
αν μιλάμε για μια παράδοση που κρατάει πριν από τη δεκαετία του '20 δεν είναι κάτι το παράλογο.
 
Μεσω της ηλεκτρονικης σελιδας του Μουσειου Speyer - του χωρου ωπου θα φιλοξενησει

την επετειακη εκθεση για τα 40 χρονια της playmobil - ανακοινωθηκε και επισημα η εναρξη της εκθεσης!!! :D

Περισσοτερα θα διαβασετε εδω.
 
φύγαμεεεεεεεεεεεεεε......:dribble::dribble::dribble::dribble::dribble:
 
Φωτογραφίες από την επετειακή έκθεση της Playmobil για τα 40 χρόνια παρουσίας στο χώρο του παιχνιδιού μέσω της επίσης σελίδας της Playmobil Hellas στο facebook.
 
Κλασικα ρετρο mind games και παζλ με παλια σετακια playmobil. :)

Για να παιξετε πατηστε εδω & εδω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
10381344046_beb3be860e_o.png


Αρκετά μέτριες,από αντρικές φιγούρες μ'αρέσουν αυτός με το μαγιό,το τζίνι (Αλαντίν,τι είναι αυτός τελοσπάντων),το αγόρι με τις πυτζάμες και ο καλοκαιρινός Άγιος Βασίλης.τον οποίο θεωρώ πρωτότυπο.Ο διπλοπρόσωπος είναι αντιγραφή το κεφάλι από άλλη φιγούρα,και το σώμα από άλλη.Από τις γυναικείες μ'αρέσουν οι 3 στα δεξιά (πριγκήπισσα με περίεργο φόρεμα,ξωτικό,και κορίτσι με κοντή φούστα),επίσης αυτή με το χούλα χούπ και αυτή με τις κοτσίδες.Καλά όλες οι άλλες επαναλαμβανόμενες.Την πριγκήπισσα με την κορώνα την έχουν σε κάθε σειρά,απλά με άλλα χρώματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντού και πάντα Playmobil!!!!!

1505417_556986871051301_1439247017_n.jpg
 
Υπέροχο το παραπάνω εξώφυλλο !

Και εγω δεν μπορω να ξεκολησω ακομα απο τα PLaymobil. Εχω τεραστια συλλογη απο την 70'ς/80'ς, Western, Ιππότες, Πειρατές και φυσικά ολα τα διαστημόπλοια.

Προσπαθώ να τους κανω μια καλη φωτογραφηση και να τα οργανώσω εδω και λιγο καιρο, αλλα δεν εχω προλάβει να στήσω την υπερπαραγωγή που σκέπτομαι με καστρα, Ιππότες και πειρατές.

Προς το παρόν εκανα ενα μικρο φωτορομάντζο με τους καουμπόηδες.

65669_163478680482911_95985617_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτά είναι! Wagon και Fort Union. Παλιά κλασικά σετ.

Πολύ την έχωσες όμως την κα. Dolly :D
 
Πίσω
Μπλουζα