Playmobil

Εύχομαι σε όλους σας, χρόνια πολλά και καλή Χρονία! Πάνω από όλα ΥΓΕΙΑ φίλοι μου!!!

Όπως γνωρίζετε, συνηθίζεται στις γιορτινές αυτές ημέρες, να αγοράζουμε παιχνίδια στα καμάρια μας (αλλά και στον εαυτό μας εννίοτε χιχιχιχι... ::) )

Λοιπόν, σας παραθέτω τα νέα καλλούδια που αποκτήσαμε στην συλλογή μας (εγώ και τα πιτσιρίκια μου) τις ημέρες αυτές....

Προβολή συνημμένου 122598

1. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΙ ΙΠΠΟΤΕΣ

DSC02668.jpg

Προβολή συνημμένου 122587Προβολή συνημμένου 122586Προβολή συνημμένου 122588Προβολή συνημμένου 122589Προβολή συνημμένου 122590

2. ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΕΣ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΤΩΝ

Προβολή συνημμένου 122595Προβολή συνημμένου 122594Προβολή συνημμένου 122593Προβολή συνημμένου 122596

3. ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟ ΣΠΙΤΙ & ΟΥΣΣΑΡΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ

Προβολή συνημμένου 122597

4. ΑΓΓΛΙΚΗ ΦΡΟΥΡΑ

Προβολή συνημμένου 122600Προβολή συνημμένου 122599Προβολή συνημμένου 122601

5. ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΤΗΛΕΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟ ΚΑΡΑΒΙ RC & ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΠΛΟΙΑΡΙΟ

Προβολή συνημμένου 122602Προβολή συνημμένου 122603Προβολή συνημμένου 122604

Προβολή συνημμένου 122605Προβολή συνημμένου 122606

και τέλος το άσχετο, πλην όμως εντυπωσιακό θέμα των .... POP STARS!! :acoustic:

Προβολή συνημμένου 122607

:thanx2: ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ λοιπόν ;) , σε όλους!!! Τα σχόλια δικά σας.

DSC02665.jpg

DSC00003.jpg

DSC00004.jpg

DSC00006.jpg

DSC00007.jpg

DSC02667.jpg

DSC02666.jpg

DSC02669.jpg

DSC02670.jpg

DSC02671.jpg

DSC02672.jpg

DSC00019.jpg

DSC00018.jpg

DSC00008.jpg

DSC00009.jpg

DSC00016.jpg

DSC00010.jpg

DSC00011.jpg

DSC00012.jpg

DSC00014.jpg

DSC00015.jpg

DSC00017.jpg
 
kpanag είπε:
.....

:thanx2: ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ λοιπόν ;) , σε όλους!!! Τα σχόλια δικά σας.
Ποια σχόλια βρε kpanag??? Έχω καταπιεί τη γλώσσα μου...!!!

ΤΕΛΕΙΑ είναι.
 
Χρόνια πολλά κ Καλή Χρονιά kpanag .Βλέπω λίγα πράματα :p Καλορίζικα κ καλόπαιχτα ;)

Πως θα γίνει να μου δώσεις το νησί? :p :p :p

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πραγματικα ετσι στημενα χαιρεσαι να τα βλεπεις σαρεσουν δε σαρεσουν τα playmobil.Πολυ τυχερα τα παιδια σου φιλε kpanag.
 
Surprised.jpg

......:augenrollen::animeek::burn::what::augenrollen::animeek::burn::what:........
smiley-shocked016.gif
"]
smiley-shocked016.gif
[/url]......
smiley-shocked017.gif
"]
smiley-shocked017.gif
[/url]......
stretcher.gif
"]
stretcher.gif
[/url]

....Και μετα απο την μικρη εκδηλωση εκπληξης.....μπορειτε να συνεχισετε ελευθερα.....:biglaugh:

Καλοριζικα και Καλοπαιχτα!!!!! :thumbup:
 
Σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για τα καλά σας λόγια!

Σε αυτό το σημείο καλό είναι να αναφέρω και τους ευγενικούς χορηγούς όπως νονούς, γιαγιάδες και θείους..... αλλιώς δεν.....καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Μιλάμε για πολύ μεγάλο κόστος, ιδίως για τα σημερινά δεδομένα!

Έτσι απλά να αναφέρω, κατόπιν πρόχειρων υπολογισμών που έκανα, ότι για να συμπληρώσει κάποιος κάποια από τα θέματα, χρειάζεται κατά μέσο όρο minimum τα 250,00 Ευρώ :sad: (χωρίς τα σχετικά αντικείμενα από τον κατάλογο εξαρτημάτων :precry: ).

Αυτό που τελικά καταλαβαίνω είναι ότι πρέπει (λόγω κόστους) κάποιος που συλλέγει να επιλέγει μια έως το πολύ 3 σειρές, με βάση την οικονομική του κατάσταση πάντα, και να την ακολουθεί αυστηρά αλλιώς θα χαθεί η "μπάλα" :brick: !!

Το αμέσως επόμενο ερώτημα είναι: Μπορείς να αντισταθείς;

Τα άτιμα (όπως βλέπετε άλλωστε) είναι υπέροχα :flower: .

Λίγα λόγια θέλω να πω και για το κάστρο των Λεοντόκαρδων. Το παρείγγειλε ο γιός μου από τον νονό του.

Εγώ προσπαθούσα να τον μεταπείσω καθότι και πολύ ακριβό το έβρισκα (να σκάσει τώρα ο άνθρωπος στα καλά καθούμενα 170,00 Ευρώ) αλλά και δεν μου "πολυγέμιζε" το μάτι καθότι θεωρώ ότι τα καλύτερα κάστρα ever ήταν οι κωδικοί 3666 με το παλιό σύστημα κουμπώματος και 3268 με τα 3 extension του από το νέο σύστημα system X (παρεπιπτόντως, γιατί δεν σας αρέσει ;) .

Τελικά δεν είχα δίκαιο. Έχει κάτι διαφορετικό το οποίο το καταλαβαίνεις όταν το δεις στημένο (παγίδες στην πύλη, πύργο με ασανσέρ, αρκετό χώρο μέσα σαν προαύλιο και το κυριότερο, διαφορετικότητα σε σχεδιασμό που ξεφεύγει από τα τετραγωνοποιημένα ή ορθογωνιοποιημένα κάστρα).

Επίσης είναι εύκολο στην συναρμολόγηση του. Σε μόλις 2 ώρες το είχα έτοιμο (το 3268 χρειάστηκε να κάνω σχεδόν 5 ώρες για να το τελειώσω...).

Το κομμάτι όμως που κλέβει τις εντυπώσεις είναι η σκηνή POP STARS.

Μέχρι και η σύζυγος ενθουσιάστηκε η οποία "βαράει" άσχημα :frypan: , σε σπατάλες όπως τις θεωρεί, τέτοιου είδους!

Ασχολήθηκα μαζί της (με την σκηνή συναυλίας εννοώ :D ) αρκετές ώρες και ξέρετε κάτι; Το καταευχαριστήθηκα!!!! Έβαλα τους "μουσικούς" μου με τη βοήθεια του MP3, να παίξουν από ψαλμωδίες Χριστουγεννιάτικες μέχρι και Hard Rock κομμάτια. Μπράβο στα παιδιά, ξέρουν να παίζουν τα...πάντα :clap: . Τα φωτορυθμικά...τι να πω! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!! Ακολουθούν τον ρυθμό της εκάστοτε μελωδίας. Μπράβο στο δημιουργικό τμήμα της Playmobil. ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Σας κούρασα ε? Συγγνώμη για την πολυλογία μου.....

Πάω να παίξω τώρα. Έφυγααααααα.... :go:
 
Καλύτερη έναρξη Playmo-χρoνιάς δεν γίνεται! Απλά wow!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταπληκτικά τα αποκτήματα, αλλά και ο σχολιασμός-περιγραφή σου kpanag ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!

Να τα χαίρεσαι (εσύ κατά κύριο λόγο, απ'ότι καταλάβαμε :) ) και

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
 
Spybil είπε:
Καταπληκτικά τα αποκτήματα, αλλά και ο σχολιασμός-περιγραφή σου kpanag ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!Να τα χαίρεσαι (εσύ κατά κύριο λόγο, απ'ότι καταλάβαμε :) ) και

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
Σ' ευχαριστώ πολύ, να είσαι πάντα καλά! ;)
 
Φίλε kpanag Καλή Χρονιά!!! Το 2015 να φέρει σε όλους μας υγεία, επιτυχίες και όλες τις σειρές της playmobil να παίζουν τα παιδάκια μας και εμείς μαζί τους!!!!!

Εμείς μετατρέπουμε σχεδόν όλα τα δώρα των παιδιών μας σε playmobil ; ) δίνουμε σκληρές μάχες να μην καταστρέφονται συσκευασιες αλλιώς δεν μπορουμε να κάνουμε τις πολύτιμες αλλαγές!!! Καλόπαιχτα λοιπον τα playmobil σας και ευχαριστουμε για το υπερθέαμα!!!
 
Ιωάννης1ος είπε:
Φίλε kpanag Καλή Χρονιά!!! Το 2015 να φέρει σε όλους μας υγεία, επιτυχίες και όλες τις σειρές της playmobil να παίζουν τα παιδάκια μας και εμείς μαζί τους!!!!! Εμείς μετατρέπουμε σχεδόν όλα τα δώρα των παιδιών μας σε playmobil ; ) δίνουμε σκληρές μάχες να μην καταστρέφονται συσκευασιες αλλιώς δεν μπορουμε να κάνουμε τις πολύτιμες αλλαγές!!! Καλόπαιχτα λοιπον τα playmobil σας και ευχαριστουμε για το υπερθέαμα!!!
Σ' ευχαριστώ Ιωάννη1ε!

Πόσο σωστά τα λες!

Ακριβώς έτσι είναι..σκληρές μάχες για τις συσκευασίες αλλά και στο να μην χαθούν τα εξαρτήματα. Μετά από κάθε παιχνίδι γίνεται καταγραφή! :boss:

Κάτι άλλο να ρωτήσω τώρα εάν ξέρει κάποιος από εσάς φίλοι!

Απ' ότι βλέπω η σειρά western αρχίζει και μειώνεται να το πω?!

Πρόκειται μήπως να ανανεωθεί στο 2015 ή 2016 με νέα κομμάτια? Ο καινούργιος κατάλογος που κυκλοφορεί στην Γερμανία έχει πολύ λίγα από τα ήδη γνωστά, και κάποια στον κατάλογο εξαρτημάτων.

Ξέρετε κάτι?

Σας θυμίζω απλά ότι η σειρά Western βρίσκεται στην κορυφή των προτιμήσεων μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό συμβαίνει σε όλες τις σειρές ν' αφαιρούν δηλ. κάποια κομμάτια κ καμιά φορά να βάζουν καινούρια. Τώρα το αν θα βγάλουν νέα σειρά wastern δεν το ξέρω. Φαντάζομαι έχει να κάνει κ με τις πωλήσεις κ τι απήχηση είχε στον κόσμο η σειρά. Με βάση τον νέο Γερμανικό κατάλογο πάντως βλέπω θα κυκλοφορήσουν 2 φιγούρες σε σακουλάκι κ μια φιγούρα σε κουτί (special) Το τελευταίο μάλλον θ' αργήσει κανα χρόνο.
 
and1 είπε:
Αυτό συμβαίνει σε όλες τις σειρές ν' αφαιρούν δηλ. κάποια κομμάτια κ καμιά φορά να βάζουν καινούρια. Τώρα το αν θα βγάλουν νέα σειρά wastern δεν το ξέρω. Φαντάζομαι έχει να κάνει κ με τις πωλήσεις κ τι απήχηση είχε στον κόσμο η σειρά. Με βάση τον νέο Γερμανικό κατάλογο πάντως βλέπω θα κυκλοφορήσουν 2 φιγούρες σε σακουλάκι κ μια φιγούρα σε κουτί (special) Το τελευταίο μάλλον θ' αργήσει κανα χρόνο.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Εχεις κάποια εικόνα ή link για την φιγούρα σε κουτί (special)?

Τα άλλα σε figures series 8 και 9, τα είδα.

Να 'σαι καλά!
 
kpanag είπε:
Ευχαριστώ για την απάντηση!
Εχεις κάποια εικόνα ή link για την φιγούρα σε κουτί (special)?

Τα άλλα σε figures series 8 και 9, τα είδα.

Να 'σαι καλά!

Μπορείς να δεις εδώ ;)
 
Φιλοι φανατηκοι με την καλη εννοια παντα,επιτελους σας βρηκααααα :)

μπηκα να πω μια καλημερα σε ολους και σιγα σιγα θα παρακαλουθω τη συζητηση
 
Καλώς ήρθες και καλώς μας βρήκες jnakats :)
 
Πάλι καλά που δεν άδειασαν τις αποθήκες με τα εμπορεύματα...

Επ μια στιγμή τώρα που το θυμήθηκα που είναι τα τυχερα σακουλάκια μας; :eek:
 
Πίσω
Μπλουζα