Playmobil

Καλησπέρα παίδες!

Να ρωτήσω κάτι εάν γνωρίζετε....

Υπάρχει επίσημη λέσχη στην Ελλάδα για τους φίλους των Playmobil συλλέκτες ή μη?
 
.....................
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και βεβαια υπαρχει επισημη αναγνωρισμενη λεσχη φιλων PLAYMOBIL.Η Ελλαδα εχει δικια της φωνη στο χωρο των playmos.Ονομαζετε Playfigures Club of Greece κ οποιος εχει αμφιβολιες ας ρωτηση την Κα Εφραιμιδου .Διευθυντρια Marketing της Playmobil Ελλαδας. [edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
playmofreak είπε:
Και βεβαια υπαρχει επισημη αναγνωρισμενη λεσχη φιλων PLAYMOBIL.Η Ελλαδα εχει δικια της φωνη στο χωρο των playmos.Ονομαζετε Playfigures Club of Greece κ οποιος εχει αμφιβολιες ας ρωτηση την Κα Εφραιμιδου .Διευθυντρια Marketing της Playmobil Ελλαδας.[edited].
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε playmofreak!!!
 
"Παιδάκια" ακούστε λιγάκι κάτι. Εδώ πέρα συζητάμε για τα playmobil, για τα νέα τους, για τις συλλογές μας, για τις αναμνήσεις μας με αυτά, για πληροφορίες.

Από κει και πέρα δεν μας ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοί προς τρίτους και το τί διαφορές έχετε μεταξύ σας ως συλλέκτες, clubs ή ότι άλλο έχετε και είστε. Με γειά σας, με χαρά σας αλλά όχι εδώ μέσα παρακαλώ.
 
horst_brandstaetter_gross.jpg R.I.P playmo-μπαμπα...Καλο Παραδεισο...Τα παιδια (μικρα και μεγαλα) θα σε ευγνωμονουν και θα σε θυμουνται....
 
καλησπέρα,γνωριζει καποιος να μου πει τη γνωμη του gia playmobil της antex απο αργεντινη,ευχαριστω
 
Φίλε τα έχω δει και εγώ αλλά όχι από κοντά... σκεφτόμουν να αγοράσω απ το διαδίκτυο ένα διαστημόπλοιο της σειράς playmospace αλλά τα έξοδα αποστολής ήταν αβάσταχτα υψηλά. Η εταιρεία δεν παράγει πια playmobil... αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις πολλές πληροφορίες :)
 
Λες για τον κωδικό 3536;

Ιωάννης1ος είπε:
Φίλε τα έχω δει και εγώ αλλά όχι από κοντά... σκεφτόμουν να αγοράσω απ το διαδίκτυο ένα διαστημόπλοιο της σειράς playmospace αλλά τα έξοδα αποστολής ήταν αβάσταχτα υψηλά. Η εταιρεία δεν παράγει πια playmobil... αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις πολλές πληροφορίες :)
 
τα αγαπημένα μου κομμάτια από playmobil, υπήρχαν πολλές διαφημίσεις σε παιδικά περιοδικά...πάντα τα ήθελα αλλά δεν τα απέκτησα...

16727_10152304884153456_7261157249160536247_n.jpg

...τι όμορφα κοριτσάκια!!!

10653838_10152304873013456_557342658560601747_n.jpg

1535416_10152304873168456_4834540508824575961_n.jpg
 
BETTY BOOP είπε:
τα αγαπημένα μου κομμάτια από playmobil, υπήρχαν πολλές διαφημίσεις σε παιδικά περιοδικά...πάντα τα ήθελα αλλά δεν τα απέκτησα...
Προβολή συνημμένου 134580Προβολή συνημμένου 134581Προβολή συνημμένου 134582
Και δυστυχως ουτε τωρα μπορεις να τα αποκτησεις αφου με τις τιμες που πιανουν τα συγκεκριμενα...αστο!
 
BETTY BOOP είπε:
τα αγαπημένα μου κομμάτια από playmobil, υπήρχαν πολλές διαφημίσεις σε παιδικά περιοδικά...πάντα τα ήθελα αλλά δεν τα απέκτησα...
Προβολή συνημμένου 134580Προβολή συνημμένου 134581Προβολή συνημμένου 134582

...τι όμορφα κοριτσάκια!!!

angel_grig είπε:
Και δυστυχως ουτε τωρα μπορεις να τα αποκτησεις αφου με τις τιμες που πιανουν τα συγκεκριμενα...αστο!
..kυκλοφορεί το αρχοντικό των playmobil; Τιμή; (απλώς για ενημέρωση...)
 
Ιωάννης1ος είπε:
Προβολή συνημμένου 134610Ζαχάρωνα τον 3535...Προβολή συνημμένου 134609

ακόμα μου αρέσει αν και θα προτιμούσα το κομμάτι που έφτιαξε η ΛΥΡΑ!
Με χαλάει σε αυτό το κομμάτι που είναι άσπρες οι οθόνες ,εκτος και εάν υπάρχουν αυτοκόλλητα αλλά δεν φαίνονται στην φωτογραφία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο που έχεις αναρτήση φιλε μου ειναι η έκδοση της Antex.απο Αργεντινή.Ειναι λιγο ψιλομουφα.στην Γερμανική έκδοση αλλα και στην Λύρα εχει αυτοκόλλητα στις οθόνες
 
ρε παιδια, εγω θυμαμαι οτι στην εποχη μου ηταν μικρη η θεματολογια των παιχνιδιων. Δηλαδη ηταν οι στρατιωτες/ινδιανοι, οι ιπποτες και κανα δυο ακομα. Τωρα ετυχε και επεσε στα χερια μου ενας καταλογος και εμεινα με το στομα ανοιχτο....

Ειδα ενα σωρο διαφορετικα πραγματα και μαλιστα ειδα και για πρωτη φορα γυναικες PLAYMOBIL με καμπυλες κιολας!!!!!!!!!! Ηταν μεγαλη η εκπληξη απο το ποσο μπροστα εχουν παει πλεον....
 
Από το 1987 είναι οι γυναίκες με στήθος.Την εποχή που γεννήθηκα δηλαδή.Πιο σπάνια είχα της LYRA χωρίς στήθος.Εσύ μάλλον είχες μέχρι 80s.
 
Πίσω
Μπλουζα