Playmobil

Kambia είπε:
Μπράβο βρε Best :D Επίσης γνωστή αλυσίδα φαστφουντάδικου δίνει με το παιδικό γεύμα και playmobil.
Βούκινο mode on: Πες σε παρακαλώ ότι ήθελες να παραγγείλεις το παιδικό -ειδικά για τα Playmobil, όταν πηγαίναμε Αθήνα! :p

[edit]

thebest20 είπε:
Με μια πρόχειρη μετάφραση από το google translate,από γερμανικά σε αγγλικά,βρήκα από ένα Γερμανικό site,από ποια αξεσουάρ είναι εύκολο να φανεί τι περιέχει η σακούλα:
Fairy: wings (very large)

Lara: pistol belt and head lamp

Cheerleader: relatively empty bag requires a little patience is palpated until the pompoms (for me the most difficult search)

Vampire: collar

Jane: or Monkey Legs / Rock

Sissi is a self-goers (the skirt can not miss)

Bathers: towel similar to the strength of the toga of the Romans

Egyptian: rod or the ribbing of the Rock

Ballet dancer: relatively heavy, but the tutu is still clearly visible

Heidi: apron and basket

Veterinarian: Tube or Dog (Tube is easier)

Japanese: Subjects

Pirate: coat and hat to distinguish the guitarist of the skull may also

Alien: Cloak (easily distinguishable from the Elvis cape)

Guitarist, and hair coat (note: guitar 2 parts)

Elvis cape (is a self-goers)

Baskatballer: Hair is to feel good, comparatively empty bag

Skater: Skatboard feel deitlich (axes are not mounted)

Mexicans: hat is unique (guitar is also 2-piece rear body is separate)

Convict: felt hat (ball and ring are in a transparent bag of extra, non-chain)

Knight: Shield and Collar

Bayer: Vest (significantly shorter than the sheaths and not rear slotted)

Ninja: Belts

Captain America: helmet and shoulder pads

@TheBest20: Ψαχουλεύοντας τον ελληνικό κατάλογο, βρήκα στη σελίδα 2 τις φιγούρες, που αναφέρεις!

Αυτά κυκλοφόρησαν ή ΘΑ κυκλοφορήσουν?!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Βούκινο mode on: Πες σε παρακαλώ ότι ήθελες να παραγγείλεις το παιδικό -ειδικά για τα Playmobil, όταν πηγαίναμε Αθήνα! :p
[edit]

@TheBest20: Ψαχουλεύοντας τον ελληνικό κατάλογο, βρήκα στη σελίδα 2 τις φιγούρες, που αναφέρεις!

Αυτά κυκλοφόρησαν ή ΘΑ κυκλοφορήσουν?!
Καλημερα! :) Αυτα ΘΑ κυκλοφορησουν.Η 2 σειρα (απ'οτι γραφει στον καταλογο παντα) μεσα στον Φεβουαριο και η 3η σειρα τον Αυγουστο. :D
 
stayros είπε:
Καλημερα! :) Αυτα ΘΑ κυκλοφορησουν.Η 2 σειρα (απ'οτι γραφει στον καταλογο παντα) μεσα στον Φεβουαριο και η 3η σειρα τον Αυγουστο. :D
Θένκς, Σταύρε! :)

Playmo-maniacs, ρίξτε ένα σύρμα μόλις βγουν! Μπορεί σιγά-σιγά ν' αρχίσω να μαζεύω πάλι! ;) (ε, ρε θα με καταστρέψετε και θα με χρεοκοπήσετε! :p )
 
D@redevil είπε:
Βούκινο mode on: Πες σε παρακαλώ ότι ήθελες να παραγγείλεις το παιδικό -ειδικά για τα Playmobil, όταν πηγαίναμε Αθήνα! :p
Τίποτα δες μένει κρυφό τελικά :p :p :p

Γιατί δεν ξεκινάς να μαζεύεις και από την σειρά 1? Χμ.... άστο θα το κανονίσω :D
 
Η σειρά 1,έχει σταματήσει να κυκλοφορεί!Εκτός και αν έχουν ξεμείνει,σε μερικά καταστήματα!
 
thebest20 είπε:
Η σειρά 1,έχει σταματήσει να κυκλοφορεί!Εκτός και αν έχουν ξεμείνει,σε μερικά καταστήματα!
Υπάρχουν μπόλικα αποθέματα σε αρκετά μαγαζιά ;)
 
Και για οσους ξεχασαν (και για να θυμηθουμε βεβαια) ποιες ειναι οι φιγουρες της 1ης σειρας...http://www.utoypia.com/promotion.php... :)

Playmobil # 5303-5304 series 1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η πλάκα είναι ότι ο σκελετός,και ο άλλος με το άσπρο πρόσωπο,μπορούν με τη ζακέτα του rockstar kai ίσως με άλλα μαλλια/καπέλο,να μετατραπούν κι αυτοί σε rock/punk τραγουδιστές.Γενικά μπορούν να γίνουν ατελείωτοι συνδυασμοί!Χθες σε ένα site είδα τη vampire woman,με παντελόνι.μαλλιά και καπέλο πειρατή,και γυρισμένο το πρόσωπο από την πλευρά που μοιάζει με κανονική φιγούρα,και θα μπορούσε να είναι το ταίρι του πειρατή!
 
Kambia είπε:
Γιατί εγώ που κάθησα να το κάνω σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα δεν είδα αποτέλεσμα. Μάλιστα έτυχε να πάρω και 2 φορές την ίδια φιγούρα :( . Καλύτερη μέθοδος είναι με την αφή....
ααααα δε μου τα λετε καλά.... πάνω που μου δώσατε την χαρά τώρα μου την παίρνετε πίσω? γιατιιιιιι? :cry: :cry: :cry:

Kambia πριν που είπες για το παιδικό γεύμα οι φιγούρες είναι είναι απο την σειρά top agents η καινούριες?
 
and1 είπε:
ααααα δε μου τα λετε καλά.... πάνω που μου δώσατε την χαρά τώρα μου την παίρνετε πίσω? γιατιιιιιι? :cry: :cry: :cry: Kambia πριν που είπες για το παιδικό γεύμα οι φιγούρες είναι είναι απο την σειρά top agents η καινούριες?
Οι φιγούρες που δίνει είναι αυτές:

120jehc.jpg


Δεν βλέπω να έχει τον διπλοπρόσωπο!Και μάλλον είναι συμπληρωματικές φιγούρες,αποκλειστικές για τα goodys,δεν υπάρχουν μεμονωμένες σε sets!
 
stayros είπε:
Δεν μαζευομαστε ολοι οι Playmobilοπαθεις να παμε στο Funpark μια βολτιτσα?
Stavros μεεεεεεεεεσααααααα !!!!!!!!! σημείωσε με παρακαλώ!!!!!!
 
and1 είπε:
Stavros μεεεεεεεεεσααααααα !!!!!!!!! σημείωσε με παρακαλώ!!!!!!
To νουμερακι σας παρακαλω! 678ος???? :wait2: ...Συγνωμη αλλα συμπληρωσαμε κυριε Αντρεα...πηγαινετε παρακαλω. :p :D Υ.Γ. Ξερει κανεις κατι γι αυτο εδω?:http://www.geekalerts.com/playmobil-apple-store-playset/ ... :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
To νουμερακι σας παρακαλω! 678ος???? :wait2: ...Συγνωμη αλλα συμπληρωσαμε κυριε Αντρεα...πηγαινετε παρακαλω. :p :D Υ.Γ. Ξερει κανεις κατι γι αυτο εδω?:http://www.geekalerts.com/playmobil-apple-store-playset/ ... :eek:
Η εταιρεία playmobil κατασκεύασε μόνο ένα τέτοιο set με αφορμή την Πρωταπριλιά του 2011.Δηλαδή δεν θα κυκλοφορήσει,απλά μούφα για να ψαρώσουμε!
 
thebest20 είπε:
Η εταιρεία playmobil κατασκεύασε μόνο ένα τέτοιο set με αφορμή την Πρωταπριλιά του 2011.Δηλαδή δεν θα κυκλοφορήσει,απλά μούφα για να ψαρώσουμε!
TheBest, με έσφαξες! :(

Μόλις το είδα ετοιμαζόμουν να ρωτήσω από πού το αγοράζουμε!

Γιατί να είναι ψέμματα... :precry:
 
Κριμα... :( .Παντως ειχε εξυπνη παρουσιαση! Νεα Ελληνικη σελιδα Playmobil στο Facebook:http://www.facebook.com/PlaymobilHellas... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω φάει το πρωινό μου προσπαθώντας να πάω στη δουλειά μου... Μας έκλεισαν οι απεργοί και αναγκαστικά περιμέναμε στο χωριό - πριν μπούμε στη Βιομηχανική...

Κι εκεί που πίνω αμέριμνα το ζεστό νες μου, τι είδα μπροστά μου! :)

(And1, κάτσε κάπου γιατί προβλέπω ότι θα μου λιποθυμήσεις! :D )

attachment.php
 
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα επρεπε να δεις την εκφραση μου οταν διαβασα και ειδα το post σου!!!!!:biglaugh::biglaugh::biglaugh: ειναι φοβερό:dribble:
 
Ελπίζω να σ' άρεσε - κατευθείαν εσένα σκέφτηκα! :D
 
ήταν μια ευχάριστη εκπληξη μπορώ να πω!!!! :D το αστείο ειναι οτι δεν μου εμφάνιζε την φωτο για κάποιο λόγο και είπα απο μέσα μου έχει πλάκα να βρήκε playmobil πειρατές ή να τράβηξες φωτο βιτρίνα καταστήματος με playmobil !!!!:biglaugh: κ πάλι :thanx2:
 
D@redevil είπε:
Έχω φάει το πρωινό μου προσπαθώντας να πάω στη δουλειά μου... Μας έκλεισαν οι απεργοί και αναγκαστικά περιμέναμε στο χωριό - πριν μπούμε στη Βιομηχανική...
Κι εκεί που πίνω αμέριμνα το ζεστό νες μου, τι είδα μπροστά μου! :)

(And1, κάτσε κάπου γιατί προβλέπω ότι θα μου λιποθυμήσεις! :D )

attachment.php
Αυτό τον πειρατή τον έχουν και σε ένα μαγαζί,στη γειτονιά ενός φίλου μου (γνωστό μαγαζί,που έχει τα καλύτερα sets στις πιο φθηνές τιμές της αγοράς)
 
Πίσω
Μπλουζα