Playmobil

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
zouzou είπε:
Εγώ είδα ένα προχτές που είχε δώρο έναν ιππότη λεοντόκαρδο ή κάπως έτσι. Δεν ξέρω αν είναι το καινούριο τεύχος ή το προηγούμενο.. Ακριβούτσικο όμως το περιοδικό... προτιμώ να τα δίνω στα specials!
Αυτό με τον ιππότη,είναι το προηγούμενο τεύχος!Είναι ακριβό,γιατί η φιγούρα που περιέχει,είναι συλλεκτική,και δεν κυκλοφορεί σε μικρά κουτάκια!Μπορεί να είναι λίγο παλιότερη και να μην κυκλοφορεί σε κάποιο set,ή να υπάρχει σε μεγάλα sets!
 
Το προηγουμενο ειναι.Ενταξει,αν σκεφτεις οτι ειναι 3μηνιαια η κυκλοφορια του,δεν νομιζω οτι ειναι πολλα για το περιοδικο.

Γνωμη μου παντα,ετσι? :) Να μην παρεξηγηθω κιολας.

Ααααααα...Να μην το ξεχασω (ατιμα γηρατια :P ) ...κοιταξα το προηγουμενο τευχος,

το #8 βγαινει στις 23/2 για οποιον ενδιαφερεται. ;)
 
Το επόμενο τεύχος,λέει τι έχει για δώρο?
 
Φαντάζομαι κάποιον πειρατή!
 
το καλό που τους θέλω να είναι πειρατής το δώρο !!!!:mad: καλά καλά αστιεύομαι...... :P
 
Δυστυχως... :(

Ουτε καν φιγουρα δεν ειναι το δωρο...

Εχει να κανει με Αφρικη...

Απ' οτι δειχνει στο οπισθοφυλλο

δεινει κατι σαν χαρτη της Αφρικης

μαζι με κατι πετραδακια σαν θησαυρο και κατι

εργαλειακια-ντε και καλα-ανασκαφων.

Μουφα αυτη τη φορα το δωρο... :(

Μεγαλο ενδιαφερον πρεπει να εχει ο διαγωνισμος παντως!!! :)

Απ' οτι δειχνει το ενα δωρο ειναι το 4826

Playmobil #4826.jpg

Βρηκα το αντοιστιχο Γερμανικο για να παρετε

μια εικονα:εδω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
and1 είπε:
Stavros είναι στανταρ αυτό? δηλ δεν εχει πειρατή? :(
Ο νέος Γερμανικός κατάλογος

http://download.playmobil.com/public/eCS/Store/de/FSICatalog/index.html
Ειναι σιγουρο.Αλλα...υπαρχει παντα ενα αλλα ;)

το περιοδικο #7 που κυκλοφορει εδω σε εμας

με δωρο τον Ιπποτη...στην Γερμανια εχει το #10εδω

και το #12 εχει δωρο Πειρατη εδω

και μαλιστα απο την καινουργια σειρα του 2012!!!

Οποτε πολυ πιθανον στο #9 η' #10 το δικο μας

να δουμε δωρο Πειρατη!!!!!! :D
 
Όποιος το πάρει ας μας πει αν έχει review στις νέες φιγούρες (Fi?ures 2 ή Fi?ures 3)
 
Μμμ.. τώρα που είπα να το παρω κι εγώ, έχει πειρατές και ιππότες και Αφρικές ;; :D

Τίποτα σε πιο κοριτσίστικο βάζει ποτέ;;
 
zouzou είπε:
Μμμ.. τώρα που είπα να το παρω κι εγώ, έχει πειρατές και ιππότες και Αφρικές ;; :D Τίποτα σε πιο κοριτσίστικο βάζει ποτέ;;

Όχι!Κι εγώ περιμένω να βάλει κάποια φιγούρα από τη ζωή στην πόλη!
 
thebest20 είπε:
Όχι!Κι εγώ περιμένω να βάλει κάποια φιγούρα από τη ζωή στην πόλη!
μη ξεχνάτε πως υπάρχουν κ οι φιγούρες που είναι δώρο με το παιδικό γεύμα.
 
Αν αναφέρεσαι σε αυτές που έδινε δώρο γνωστή αλυσίδα φαστ φούντ, σήμερα που πήγα με τα παιδιά δυστυχώς είχε άλλα δώρα πλέον. :(
 
Τις πήραμε, τις πήραμε αυτές με το παιδικό γεύμα! Τουλάχιστον αυτές που μου άρεσαν. Τελείωσε η προσφορά όμως.

Σήμερα ήταν και η κλήρωση των δύο δώρων. Δυστυχώς καμία ειδοποίηση μέχρι στιγμής... :(
 
Πριν από λίγο είδα ένα παιδάκι στο δρόμο που κρατούσε με τα δυο του χέρια το κουτί από το αρχηγείο των Top Agents,φαίνεται μόλις το αγόρασε!
 
Σχετικά με τις Fi?ures.Στο ίδιο κουτί υπάρχουν 48 σακουλάκια τα οποία είναι 12 boys,12 girls και κάθε φιγούρα Χ2 φορές.Σε κάθε κουτί οι 2πλές φιγούρες έχουν ίδιους κωδικούς,οπότε είναι εύκολο να βρεθούν!Αν όμως το κατάστημα τις έχει βγάλει από τα κουτιά και τις έχει ανακατέψει,τότε είναι δύσκολο να βρεθούν!Σε γνωστό κατάστημα,όταν ήταν στην παλιά του διεύθυνση,είχε τα σακουλάκια όλα σε ένα κουτί,ανοιχτό,το οποίο χωριζόταν σε 2 κομμάτια,μπλε και ροζ.Όταν τέλειωνε ολόκληρο,έβγαζε νέο κουτί!Όταν το κατάστημα μεταφέρθηκε σε νέα διεύθυνση τις είχε βάλει ανακατωμένες!

Επίσης οι κωδικοί έχουν να κάνουν με την ημερομηνία που πακετάρονται,και με ποια σειρά μπαίνουν στο κουτί!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγώ όπου κ αν έχω πάει τις έχω δει ανακατεμένες,ποτέ σε κουτί. Θα δοκιμάσω να δώ αυτό που λες με τον κωδικό κ ελπίζω να πιάσει!!!! ;)
 
Στο κατάστημα με τα "τέλεια παιχνίδια" τις είχε σε κουτί πριν μεταφερθεί σε νέα διεύθυνση!Μπορεί και επίτηδες να τις ανακατεύουν!Το καλό είναι να πάει κάποιος την πρώτη μέρα που θα τις φέρουν να τις ψάξει κατευθείαν από το κουτί!
 
Αλλο παλι και τουτο... :o

Το ξερατε οτι καποτε τα Kellogg's

εδιναν δωρο Playmobil?

Ιδου και η φωτο εδω
 
stayros είπε:
Αλλο παλι και τουτο... :o Το ξερατε οτι καποτε τα Kellogg's

εδιναν δωρο Playmobil?

Ιδου και η φωτο εδω
Ίσως έγινε μόνο στο εξωτερικό (η διαφήμιση είναι γαλλική),ή και στην Ελλάδα,πολύ πριν γεννηθώ!Πρώτη φορά βλέπω το κουτί αυτό των Kellogg's!Τo Hemo θυμάμαι μόνο ότι έδινε playmobil specials!
 
Πίσω
Μπλουζα