Playmobil

Eπίσης στα μέσα του 2012 στη Γερμανία και τον Ιανουάριο του 2013 διεθνώς θα επανακυκλοφορήσουν στον κατάλογο εξαρτημάτων 4 εκπληκτικά sets!

- Western Schoolhouse (3767)

 


- Museum (3449)


 


- Mounted Guards (5580)


 


- Advertising Column (5350)


http://www.playmofriends.com/forum/index.php?topic=10701.0
 
Ιδου και οι φωτο απο τα σετ

3767Playmobil 3767.jpg

3449Playmobil 3449.jpg

5580Playmobil 5580.jpg

5350Playmobil 5350.jpg
 
Ειναι super τα νεα δεν λέω αλλα κανα παλιο set και για μας ρε παιδια? :cry: :cry: :cry: Όσο αναφορά τα μεταχειρισμένα παιχνίδια παρακαλώ να μπει τ' όνομά μου στη λίστα!!!! :p
 
Πειρατες...veeeeeryyyy next year!!!!! :p :p:D:D
 
stayros είπε:
Πειρατες...veeeeeryyyy next year!!!!! :p :p:D:D
:mad: :banghead: :rant: :angry: Stavros μη ξύνεις πληγές!!!!!! By the way μαυρα μαντάτα για τους πωλητες του ebay τα νεα αυτά set.....χαχαχαχαχαχαχαχαχα:biglaugh::biglaugh::biglaugh: δεν θα έχουν την " αποκλειστικότητα"
 
Τέλεια τα μωβ!! Αυτό με την κολώνα το ήθελα!

And1, πολύ μου αρέσει το αβαταρ σου!

Ειδικά το νήμα του πλεϊμομπίλ, έχει γίνει πολύ αγαπημένη μου παρέα :) Να είστε όλοι καλά! Και να ξεφαντώνουμε πάντα με τα καινούρια -παλιά- ευρήματά μας!
 
and1 είπε:
:mad: :banghead: :rant: :angry: Stavros μη ξύνεις πληγές!!!!!! By the way μαυρα μαντάτα για τους πωλητες του ebay τα νεα αυτά set.....χαχαχαχαχαχαχαχαχα:biglaugh::biglaugh::biglaugh: δεν θα έχουν την " αποκλειστικότητα"
Μαυρα...δε λες τιποτα!:biglaugh:

Ε,μα...το ειχαν παρακανει πια!:mad:

Ειχαν ενα δυσερευτο σετακι ο καθενας και ειχαν παει την τιμη στο Θεο!!!!! :rant:
 
Thanks zouzou να είσαι καλα!!!! :D η αλήθεια είναι οτι κ γω με το που είδα την εικόνα αυτή είπα ααα εδώ είμαστε!!!!:dribble:

Άραγε η playmobil έχει πάρει χαμπάρι οτι έτσι και ξαναβγάλουν στην κυκλοφορία παλιά set θα την κάνουν λαχείο ? Όσο αναφορά για τους πωλητές του ebay πολύ το χαίρομαι!!!

Όπως λες και συ Stavro ΕΕΕΕ ΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τη ζημια ομως οι καραγκιοζηδες που πουλανε στο ebay την κανανε!!ναι μεν τωρα δεν πουλανε κ βλεπεις τις αστειες τιμες να πεφτουν καθε βδομαδα ανα 10 δολλαρια(τι να το κανεις σε κατι starcom k infaceables που τα ξεκινησανε 600 δολλαρια)!! αλλα πηγαν με ενα ματσο λεφτα εν ετη 2006-7 κ αδειασανε ολα τα μαγαζακια τα παλια κ φευγανε με φορτηγα απο κει μεσα!! 3-4 εδω μεσα στο φορουμ μπορει να τσιτωσουν κ να αρχισουν να μου στελνουν παλι pm οτι τα λεφτα τα εχουν εχουν φαει οι πολιτικοι κ τετοιες βλακειες κ πως θα βγαλω λεφτα κ τετοιες βλακειες!!αλλα ειναι ολοι τους για γελια κ ρεζιλιδες για να μην τιποτα παραπανω
 
5350 και 5580 τα έχω,βέβαια αποσυναρμολογημένα,με μερικές ελλείψεις!στο γαλλικό κατάλογο εξαρτημάτων πριν 2-3 χρόνια,πουλούσαν το 5350 αποκλειστικά,αλλά χωρίς τις φιγούρες,και μάλιστα σε πολύ χαμηλή τιμή 1,99?.
 
Θα σας παρακαλέσω να μην αρχίσουμε πάλι τα περι ebay και τι κάνουν όσοι πουλάνε. Διαγράφηκαν μερικά off topic για να μην δυναμιτίσουμε το θέμα.

Και με την ευκαιρία να ξέρετε οτι αν δείτε να λείπουν μηνύματά σας από το παρόν θρεντ στις προσεχείς μέρες θα είναι γιατί θα μεταφερθούν σε άλλα θρεντ μια και εδώ πιάσαμε πλέον να μιλάμε για νέα σετ και τα έχουμε μπερδέψει με τα παλιά. Να ξεκαθαρίσουμε λίγο το "τοπίο" :) Κοινώς θα εκτελούνται Μετακομίσεις - Μεταφοραί :D
 
Για όποιον ενδιαφέρεται οι νέες φιγούρες έχουν ήδη αρχίσει να έρχονται στα καταστήματα!!Θέλω να πετύχω στον Skater,τον Elvis,τον Punk Rockstar,το φυλακισμένο,τη μπαλαρίνα,τη μαζορέτα,την κοπέλα με την πετσέτα,τη Vampire Lady,τη Geisha και τη νύφη!
 
Αν εχετε δει την ταινια του 2007 Mr. Magorium's Wonder Emporium

θα παρατηρησατε οτι γυρω στα 15' δειχνει μια σκηνη για λιγα δευτερολεπτα

με Playmobil!!! Για του λογου το αληθες,οριστε και τα screenshots...

bscap0000.jpg

bscap0001.jpg

bscap0002.jpg

bscap0003.jpg

bscap0004.jpg
 
Και το remake της ταινίας "Ζητείται ψεύτης" ξεκινάει με τον πρωταγωνιστή σε μικρή ηλικία,και δείχνει στην αρχή κάποια playmobil από τα πρώτα!

2uzou1x.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και σπάω το μυαλό μου να θυμηθώ πού τα έχω δει πιο πρόσφατα:


Playmobil style! :D
 
Τελικά μετά από χρόνια μου λύθηκε η απορία ώς προς τι μοιάζουν τα μαλλιά ορισμένων εκ των χαρακτήρων. Ξέρετε το κλασικό μαλλί κυρίως των αρσενικών φιγούρων...

kEPQ3.jpg


Καλά ντε μη βαράτε! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Και σπάω το μυαλό μου να θυμηθώ πού τα έχω δει πιο πρόσφατα:

Αυτά έχουν και μύτη!Θα έλεγα ότι είναι animated,δηλαδή φτιαγμένα με υπολογιστή!!!!!
 
thebest20 είπε:
Αυτά έχουν και μύτη!Θα έλεγα ότι είναι animated,δηλαδή φτιαγμένα με υπολογιστή!!!!!
Πράγματι! Σίγουρα είναι animated, απλά μάλλον βασίστηκαν σαν κεντρική ιδέα στα playmobil.

Κι εγώ τις μύτες πρόσεξα - σε συνδυασμό με τα μαλλιά, γι' αυτό κι έγραψα "Playmobil Style"! ;)

Πάντως τα πόδια & ο κορμός του "Φώτη" και του "Σπύρου" μου φαίρνουν σε σουλούπι playmobil, ενώ των γυναικών όχι...

Άλλη διαφορά είναι τα χέρια τους - δεν έχουν το χαρακτηριστικό "υ" που συναντάμε στα Playmobil!

Η αλήθεια είναι όμως, ότι (ως αθεράπευτη φαν της σειράς! :flower: ) όταν είδα τους τίτλους αρχής, κατευθείαν στα Playmobil πήγε το μυαλό μου!
 
Πίσω
Μπλουζα