Playmobil

Από αυτές,μόνο ο φυλακισμένος έχει 2 πρόσωπα ή και ο κινέζος?Θα προτιμούσα ο φυλακισμένος να μην έχει γένια από τη μία πλευρά!Με την περούκα φαίνεται το πίσω μέρος του φυλακισμένου,τουλάχιστον τα γένια του?
 
Kambia είπε:
Σας παρουσιάζω τις νέες, 8 πλέον τον αριθμό, φιγούρες playmobil της σειράς 2.
attachment.php


Ναι έτυχα και τις 8 διαφορετικές. Βρήκα το κόλπο με τους κωδικούς και δεν την ξανα πατάω ;)

Και όσον αφορά τις φιγούρες που έχουν 2 πρόσωπα τις έβαλα από την κλασική τους, γνώριμη, πλευρά. Δεν νοείται για μένα φάτσα λυπημένη ή άγρια στα playmobil. Τα έχω συνδέσει με το χαμόγελό τους :)
Καλοριζικες Ναταλι! :D :thumbup:
 
Από αυτές μόνο ο φυλακισμένος έχει 2 πρόσωπα. Το ένα είναι το κλασικό χαμόγελο playmobil (αυτο έβαλα ) και το άλλο απλά θλιμμένη φάτσα. Όχι με την περούκα δε φαίνεται το δεύτερο πρόσωπο. Το μαλλι είναι αρκετά μακρύ και το καλύπτει.

@ Σταυρος: Ευχαριστώ.

Σύντομα, ελπίζω, να αποκτήσω και τις υπόλοιπες
 
Θα προτιμούσα να μην είχε ούτε γένια από την πλευρά που είναι χαρούμενος!Αλλά το καλό είναι ότι με το μπλε της γόμας σβήνονται τα γένια!Το έκανα σε πολλές φιγούρες στο παρελθόν,χωρίς να ξεβάψουν το στόμα και τα μάτια!Περίπου ένα 5λεπτο ήθελε αυτή η διαδικασία!

Επίσης,η μπαλαρίνα χωρίς το φόρεμα,έχει πιο λεπτή μέση από τις άλλες φιγούρες?Το φόρεμα μπαίνει και σε άλλες (π.χ. σε αυτές που έχουν μαγιό)?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν έχω κάποια άλλη φιγούρα που να φοράει μαγιό για να το δοκιμάσω αλλά αν κρίνω από το κατω μέρος του σώματός της ναι λογικά μπαίνουν και σε άλλες φιγούρες.
 
Το μυστικο για να πετυχετε διαφορετικες

φιγουρες στην σειρα FI?GURES ειναι απλο... :)

Θα τσεκαρετε τον αριθμο που βρισκεται

ακριβως πανω απο το barcode. Ενα παραδειγμα

φαινεται στην παρακατω φωτογραφια

(ειναι ο αριθμος με το κοκκινο σημαδακι διπλα)

DSC02412.jpg

Απλο και ευκολο! :)
 
Ναι,αυτό πιάνει!Αλλά δεν ξέρεις ποια φιγούρα κρύβεται μέσα,δηλαδή αν κάποιος θέλει μια συγκεκριμένη φιγούρα πρέπει να πάρει πολλά σακουλάκια με διαφορετικούς κωδικούς,δηλαδή να χαλάσει 24? για να πετύχει και τις 12!

Επίσης σε forums ακούω πολλά παράπονα!Πχ σε κάποια να λείπει η περούκα ή να υπάρχει περούκα,αλλά να μην εφαρμόζει ή να έχουν λάθος χέρι,ή γενικά να μην περιέχει ότι ακριβώς θα έπρεπε!Σας έχει τύχει κανένα ελαττωματικό?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για τους κωδικούς εγώ "παίζω" με το επάνω νούμερο. Μέχρι τώρα πιάνει....

Μόλις πήρα άλλα 2 φακελάκια. Το ένα ήταν η Δρακουλίνα :p και είχε το σακουλάκι 2 περούκες. Το δεύτερο η Τιρολέζα και είχε 2 μπουκέτα λουλούδια.
 
Δύο περούκες,και 2 μπουκέτα?Τέλεια!!!Τέλεια η Δρακουλίνα και ταυτόχρονα τρομακτική με τα 2 της πρόσωπα!Και ακόμα πιο τέλεια τα μαλλιά!

Η άλλη η Τιρολέζα ποια φιγούρα είναι?
 
Ωραία,σου εύχομαι να τις αποκτήσεις όλες!Οι γυναικείες φιγούρες είναι οι καλύτερες!Από τις αντρικές μ'αρέσουν μόνο Skater,Punk,Elvis και ο μπασκετμπολίστας!
 
Ευχαριστώ Best.

Κοίτα να δεις που εμένα μου αρέσουν οι αγορίστικες περισσότερο! :eek:
 
Εμένα γενικά μ'αρέσουν ότι έχει σχέση με ζωή στην πόλη,και βικτωριανή εποχή!Μακάρι να βγάλουν και fi?ures 4 και να έχουν από βικτωριανή εποχή!
 
Σήμερα ασχολήθηκα με αυτή την εποχή των playmobil. Μπορώ να πω αρκετά ενδιαφέρουσα.

Μονοπώλησε το ενδιαφέρον μου (και της κόρης μου :) ) αυτό

attachment.php


και αυτό

attachment.php
 
To σπίτι αυτό είναι ακριβό,140?.Τα έπιπλα έχουν συνολικά γύρω στα 125?.Το βαλιτσάκι αυτό,έχει 42? και έχει πολύ χώρο για έπιπλα,οπότε συμφέρει!
 
@The Best: Μισό λίγο να καταλάβω! Το συνολικό κόστος είναι:

σπίτι = βαλιτσάκι + έπιπλα = 125 + 42 = 167 euro???

Καλά κατάλαβα?! :eek:
 
D@redevil είπε:
@The Best: Μισό λίγο να καταλάβω! Το συνολικό κόστος είναι:
σπίτι = βαλιτσάκι + έπιπλα = 125 + 42 = 167 euro???

Καλά κατάλαβα?! :eek:
Όχι ακριβώς!Απλά είπα ότι τα έπιπλα που όλα τα κουτιά έχουν συνολικά 125? χωράνε στο βαλιτσάκι που έχει 42?.Το κανονικό σπίτι άδειο χωρίς τα έπιπλα έχει 140?.Δηλαδή για να αποκτήσεις όλη τη σειρά πληρώνεις 265?.
 
thebest20 είπε:
Όχι ακριβώς!Απλά είπα ότι τα έπιπλα που όλα τα κουτιά έχουν συνολικά 125? χωράνε στο βαλιτσάκι που έχει 42?.Το κανονικό σπίτι άδειο χωρίς τα έπιπλα έχει 140?.Δηλαδή για να αποκτήσεις όλη τη σειρά πληρώνεις 265?.
Το σκέφτηκα το 140 + 125 = 265, αλλά σκέφτηκα πως αποκλείεται! Κάποιο λάθος θα κάνω!....

Βρε παιδιά, ιδέα μου ή είναι κομματάκι ακριβά?.... Η καρδιά μου πόνεσε όταν διάβασα αυτό το 265....

(ή εγώ μπορεί να έχω "κακομάθει" από τις σειρές Fi?ure & Specials που είναι προσιτότατες!)
 
Πολύ απλό,αγοράζεις τα έπιπλα ξεχωριστά,πχ 1 κουτί στο τόσο,και για σπίτι υπάρχουν κουκλόσπιτα απλά πλαστικά,με ζωγραφισμένες πόρτες και παράθυρα,που κοστίζουν 30-40?.Κάποια είναι μεταλλικά,κάποια άλλα ξύλινα,πάντως καλής ποιότητας!Υπάρχει ένα από σκληρό χαρτί της εταιρίας KROOOM,και το έχουν δοκιμάσει με τα έπιπλα της playmobil σε κάποιο κατάστημα!
 
Πίσω
Μπλουζα