Playmobil

zouzou είπε:
Μόλις βρήκα αυτό το Φόρουμ, νομίζω πως θα έχει ενδιαφέρον!
http://www.tricornejock.com/phpBB3/portal.php
Ειναι διεθνες φορουμ για τα Playmobil το οποιο

ασχολειται με διοραματα,τροποποιησεις φιγουρων κλπ...

Εχω την τιμη να ειμαι μελος του και να παρουσιαζω κι

εκει οτι φτιαχνω. :)
 
Με αφορμη την σημερινη μερα

που ειναι η Παγκοσμια Ημερα της Γυναικας

η παρακατω φωτογραφια ειναι αφιερωμενη

στις Γυναικες! Ωπου και να ειστε,ωπου και

αν εργαζεστε,με οτι και αν ασχολειστε...

Χρονια σας Πολλα!!!!! :flower: :flower: :flower:

Happy Woman's Day.jpg

Υποσημειωση:Καντε "κλικ" στην φωτο για να την δειτε ολοκληρη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλό!!!!Βάζει και το Playmobil Fanpark κάποιες photos όταν είναι κάποιο σημαντικό γεγονός,πρόσφατα το παρατήρησα,με Τσικνοπέμπτη και Απόκριες!
 
Τη φιγούρα με το άσπρο φόρεμα με τα λουλούδια,και αυτή με το κίτρινο φόρεμα και τα κόκκινα μαλλιά που τις βρήκες?Έχεις αγοράσει τα sets με το γάμο και τη δεξίωση ή τις βρήκες μεταχειρισμένες?
 
thebest20 είπε:
Τη φιγούρα με το άσπρο φόρεμα με τα λουλούδια,και αυτή με το κίτρινο φόρεμα και τα κόκκινα μαλλιά που τις βρήκες?Έχεις αγοράσει τα sets με το γάμο και τη δεξίωση ή τις βρήκες μεταχειρισμένες?
Μεταχειρισμενες απο Μοναστηρακι.

Και οπως βλεπεις σε πολυ καλη κατασταση! :)
 
Πολύ ωραία ιδέα είχες !! Να πω ότι θα ήθελα να παίξω με όλα τα κορίτσια που είναι στο upper level :) . Ούτως ή άλλως, ευχαριστώ
 
@Stayros: Η φωτό είναι απλά θεική! Ευχαριστούμε!

caprice είπε:
Πολύ ωραία ιδέα είχες !! Να πω ότι θα ήθελα να παίξω με όλα τα κορίτσια που είναι στο upper level :) . Ούτως ή άλλως, ευχαριστώ
Εμένα πάλι έπεσε το ματάκι μου στο middle level, να είμαι ειλικρινής! :D
 
Ψηφιακη δημιουργια των FΙ?URES!!!

Πατηστε εδω

Δημιουργηστε την δικη σας φιγουρα!!! :D
 
stayros είπε:
Ψηφιακη δημιουργια των FΙ?URES!!!Πατηστε εδω

Δημιουργηστε την δικη σας φιγουρα!!! :D
Τα έχω δει!Αλλά είναι λίγο βλακεία,γιατί δεν αλλάζουν τα χέρια,τα μαλλιά,το καπέλο!!!!!!!Πάντως και σήμερα που πέρασα από ένα μεγάλο πολυκατάστημα παιχνιδιών, δεν τις είχαν φέρει τις νέες φιγούρες!
 
Πέρα απο το funpark υπάρχουν κάπου αλλού? εγώ που ρώτησα σε κάμποσα μαγαζιά (Θεσ/νικη) μου λένε συνέχεια αααα next week.......μμμμ και φτάσαμε στο Μάρτη
 
Έχω πάρει τις νέες φιγούρες. Πήρα 6 και σύντομα θα σας τις παρουσιάσω :)
 
Kambia είπε:
Έχω πάρει τις νέες φιγούρες. Πήρα 6 και σύντομα θα σας τις παρουσιάσω :)
Περιμένουμε με αγωνία!Έτυχες όλες διαφορετικές?Να φανταστώ όσες σου έτυχαν με 2 πρόσωπα,τις έβαλες από την πλευρά που φαίνεται το κλασικό playmobil πρόσωπο!
 
Μεγάλο συγκρότημα στη Θεσσαλονίκη, διοργανώνει διαγωνισμό με δώρο ένα πλήρες σετ κάστρου των ιπποτών, αξίας διακοσίων πενήντα ευρώ!

Πληροφορίες εδώ: http://www.kerdiseto.blogspot.com/2012/03/facebook-250.html

430077_314556938594157_186922314690954_811515_1894528900_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα παιδιά!!!!!Σήμερα το πρωί έκανα μια φοβερή πατάτα και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας με σκοπό αν έστω κ ένας σχεδιάζει να κάνει κάτι τέτοιο να ΜΗΝ μπει στη διαδικασία και το κάνει ΠΟΤΕ....Χρησιμοποίησα οινόπνευμα πάνω σε κάτι σπαθάκια,κιάλια, και γενικα εξοπλισμό πειρατών και το αποτελέσμα ήταν φυσικα να ξεβάψουν και ν' αποκτήσουν ενα χρώμα μμμμ της σκουριάς να πω?Εκείνο το ωραίο χρυσαφί χρώμα δυστυχώς πάει κ το μόνο που μου άφησε ήταν λεκέδες στα χέρια μου και ΝΕΥΡΑ.... Sorry αν βγήκα εκτός θέματος απλά ήθελα αν το πω για να το ξέρετε κ να αποφύγετε να κάνετε τέτοια γκάφα......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
and1 είπε:
Καλησπέρα παιδιά!!!!!Σήμερα το πρωί έκανα μια φοβερή πατάτα και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας με σκοπό αν έστω κ ένας σχεδιάζει να κάνει κάτι τέτοιο να ΜΗΝ μπει στη διαδικασία και το κάνει ΠΟΤΕ....Χρησιμοποίησα οινόπνευμα πάνω σε κάτι σπαθάκια,κιάλια, και γενικα εξοπλισμό πειρατών και το αποτελέσμα ήταν φυσικα να ξεβάψουν και ν' αποκτήσουν ενα χρώμα μμμμ της σκουριάς να πω?Εκείνο το ωραίο χρυσαφί χρώμα δυστυχώς πάει κ το μόνο που μου άφησε ήταν λεκέδες στα χέρια μου και ΝΕΥΡΑ.... Sorry αν βγήκα εκτός θέματος απλά ήθελα αν το πω για να το ξέρετε κ να αποφύγετε να κάνετε τέτοια γκάφα......
Οινοπνευμα?????!!!!!!!! :eek: o_O

Ποτε!!!!!!!! Απογορευεται δια ροπαλου!!! :nono: :nono: :nono: :nono:

Ζεστο νερο και κρεμοσαπουνο για το καθαρισμα

των Playmobil!
 
Στην αρχή αυτό έκανα αλλά δεν ξέρω τι μ' έπιασε και είπα αααα δεν ρίχνω και οινόπνευμα να 'ρθει να δέσει το πράμα? κ η καταστροφή δεν άργησε να έρθει..... :cry: :cry: :cry:
 
and1 είπε:
Στην αρχή αυτό έκανα αλλά δεν ξέρω τι μ' έπιασε και είπα αααα δεν ρίχνω και οινόπνευμα να 'ρθει να δέσει το πράμα? κ η καταστροφή δεν άργησε να έρθει..... :cry: :cry: :cry:
Αααα...ρε Αντρικο...Δεν ηξερες,Δεν ρωταγες?

Στειλε ενα πμ...τι τα εχουμε τα ρημαδια?

Τελος παντων...εγινε μεγαλη ζημια?
 
Δυστυχως στον εξοπλισμό έγινε.....
 
Kambia είπε:
Έχω πάρει τις νέες φιγούρες. Πήρα 6 και σύντομα θα σας τις παρουσιάσω :)
Σας παρουσιάζω τις νέες, 8 πλέον τον αριθμό, φιγούρες playmobil της σειράς 2.

attachment.php


thebest20 είπε:
Περιμένουμε με αγωνία!Έτυχες όλες διαφορετικές?Να φανταστώ όσες σου έτυχαν με 2 πρόσωπα,τις έβαλες από την πλευρά που φαίνεται το κλασικό playmobil πρόσωπο!
Ναι έτυχα και τις 8 διαφορετικές. Βρήκα το κόλπο με τους κωδικούς και δεν την ξανα πατάω ;)

Και όσον αφορά τις φιγούρες που έχουν 2 πρόσωπα τις έβαλα από την κλασική τους, γνώριμη, πλευρά. Δεν νοείται για μένα φάτσα λυπημένη ή άγρια στα playmobil. Τα έχω συνδέσει με το χαμόγελό τους :)
 
Πίσω
Μπλουζα