Playmobil

Ευχαριστώ πολύ! :)

Κατατοπιστικότατος (προς μεγάλη δυστυχία του πορτοφολιού μου! :D )
 
Καλησπέρα παιδια!!!! Σήμερα πήρα 5 σακουλάκια playmobil κ έτυχα τις φιγούρες ΑΚΡΙΒΩΣ που ήθελα!!!!! Πειρατης (x2), Νιντζα, Μεξικανος, και Μπασκεμπολίστας. Αφού τα ψαχούλεψα καλά καλά βρήκα ένα κολπάκι για τις πετύχω.

Μεξικανος ! Απο το καπέλο και την κιθάρα

Νιντζα :Απο το καπέλο-κορδέλα (Υπαρχει τρύπα)

Μπασκεμπολίστας: Απο τα μαλλιά (Είναι κάπως μαλακά) και απο την μπάλα

Πειρατής :dribble:: Υπάρχει ένα χοντρο κομμάτι το οποίο ειναι σαν σακάκι να το πω και φυσικά απο το καπέλο.ΠΡΟΣΟΧΗ για να μην την πάθετε το ίδιο σακάκι έχει κ ο Rock Star .Άλλη μια διαφορά τους είναι στα μαλλιά. Τα μαλλιά του Rock Star είναι μαλακά κ έχει εξογκώματα. Φυσικά τα σακουλάκια θα τα "σκαλίσετε" και με τα ΔΥΟ ΣΑΣ ΧΕΡΙΑ ( ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ) Believe Me!!!!!! Ελπίζω κάπως να σας βοήθησα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία :D . Εγώ χθές πήρα τον Μπασκετμπολίστα και αυτόν που κάνει skateboard o οποίος έχει 2πλό πρόσωπο.
 
Kambia είπε:
Ωραία :D . Εγώ χθές πήρα τον Μπασκετμπολίστα και αυτόν που κάνει skateboard o οποίος έχει 2πλό πρόσωπο.
Αντε,καλοριζικες και αυτες! :D

Κατι εμαθα για ενα στοιχημα...οτι το εχασες! :p :D
 
Kambia είπε:
Ωραία :D . Εγώ χθές πήρα τον Μπασκετμπολίστα και αυτόν που κάνει skateboard o οποίος έχει 2πλό πρόσωπο.
Η περούκα αυτών με τα δύο πρόσωπα,μπαίνει εύκολα?Από ότι έχω ακούσει το κεφάλι τους έχει διαφορετική μορφή,με αποτέλεσμα να μην εφαρμόζει καλά η περούκα!
 
stayros είπε:
Αντε,καλοριζικες και αυτες! :D Κατι εμαθα για ενα στοιχημα...οτι το εχασες! :p :D
E???? Καλά ακόμα παίζεται. :)

thebest20 είπε:
Η περούκα αυτών με τα δύο πρόσωπα,μπαίνει εύκολα?Από ότι έχω ακούσει το κεφάλι τους έχει διαφορετική μορφή,με αποτέλεσμα να μην εφαρμόζει καλά η περούκα!
Μια χαρά εφαρμόζει. Αν ευθυγραμμίσεις σωστά την εγκοπή μπαίνει εύκολα
 
Σε ένα γνωστό κατάστημα ήρθαν οι νέες φιγούρες αλλά τις έχουν βάλει στο ταμείο.Δεν μπορώ να ψαχουλεύω ούτε να κοιτάζω κωδικούς!Τις προηγούμενες τις είχαν βάλει στον πάνω όροφο!
 
Έλα μωρε μισή ντροπή δική σου μισή δική τους...... Αν σου πω οτι μαζί με μένα "ψαχουλευε" η υπάλληλος και μια άλλη κοπελα που ήθελε μια συγκεκριμένη φιγούρα τι θα πεις? γι αυτό σου λέω!!!! :D
 
Καλά αν δεις πόσος κόσμος ψαχουλεύει τις σακκούλες θα πάθεις πλάκα. Το πολύ πολύ Best πηγαίνεις αλλού. Υπάρχουν και σε super markets και κει θα έχεις ησυχία ;)
 
Supermarkets,εννοείς το "γνωστό" που είχε την "έκθεση" στη Θεσσαλονίκη?Γιατί εδώ στην Αθήνα δεν έχει τύχει να δω!!!!!!
 
Νεο βιντεακι! :D

[video=youtube;K3sxpI-A2HI]

Kambia....Καλο Πασχα!!!!! :D
 
Τέλειο αυτό το βαλιτσάκι,και έχει μόνο 29,90?.Ο χώρος που έχει μέσα είναι όσο ένας όροφος σπιτιού!
 
Best μιλάω για μεγάλη ΕΛΛΗΝΙΚΗ εταιρία σουπερ μαρκετ.

Τώρα για το βαλιτσάκι έχω να πω τα εξής. Το είδα από κοντά και έπαιξα κιόλας :) στα Playmobil παρκα που έστησαν. Δεν με ενθουσίασε. Πολύ στενός ο εσωτερικός χώρος και πολύ λίγα καλούδια το σετ.

Και για να γκρινιάξω λίγο.... Δεν ισχύουν οι κωδικοί στα σακουλάκια. Αν πας σε διαφορετικό κατάστημα η ίδια φιγούρα μπορεί να έχει διαφορετικό κωδικό. Την πάτησα σήμερα.
 
Αυτό το είχα πει από την αρχή!Η εταιρεία φέρνει κουτιά στα καταστήματα!Κάθε κουτί έχει 48 φιγούρες (24 αντρικές και 24 γυναικείες) και 24 διαφορετικούς κωδικούς (Χ2).Αν φέρει άλλο κουτί,θα έχει άλλους κωδικούς!

Όσο για το βαλιτσάκι,οι διαστάσεις είναι 53 Χ 15 (μήκος/πλάτος).Το πλάτος είναι αυτό που τα χαλάει όλα!Ένας όροφος σπιτιού έχει συνήθως διαστάσεις 50 Χ 45.
 
Kambia είπε:
Και για να γκρινιάξω λίγο.... Δεν ισχύουν οι κωδικοί στα σακουλάκια. Αν πας σε διαφορετικό κατάστημα η ίδια φιγούρα μπορεί να έχει διαφορετικό κωδικό. Την πάτησα σήμερα.
Νομίζω οτι η πιο σωστή μέθοδος πλέον είναι αυτή της αφής.
 
Να και το σχετικο βιντεακι για

τις FI?URES :D

 
Σήμερα πήρα μία,και έτυχα τον Skater με τα 2 πρόσωπα!Έλειπε το κολάρο που πάει στο λαιμό,αλλά δεν με ενδιαφέρει τόσο!Από το ψαχούλεμα κατάλαβα ότι ήταν αυτό,γιατί ολόκληρο πατίνι έκανε μπαμ!!Επίσης ψαχούλεψα και άλλες και έπιασα κάτι βαρύ στις κίτρινες φιγούρες και μάλλον ήταν η νύφη (πριγκήπισσα ή ότι τελοσπάντων είναι)!Ο κωδικός του Skater που είχε στο τέλος είναι 3136
 
χθες πηρα δυο σακουλακια.πετυχα την γυναικα με την πετσετα και τον τον ελβετο(?).

τα μαλλια της γυναικας,πραγματικα θελουν προσπαθεια για να μπουν...
 
Ελβετός είναι το αγόρι που μοιάζει με βοσκό,με τα ξανθά μαλλιά?Και τα μαλλιά της φιγούρας που πήρα μπήκαν με δυσκολία!
 
guitarmaniac είπε:
χθες πηρα δυο σακουλακια.πετυχα την γυναικα με την πετσετα και τον τον ελβετο(?).
τα μαλλια της γυναικας,πραγματικα θελουν προσπαθεια για να μπουν...
Γενικά η συναρμολόγηση είναι ένα πονεμένο θέμα & ειδικά τα μαλλιά! :)

Έπρεπε να με καμαρώσετε σε εστιατόριο γνωστού εμπορικού κέντρου, να προσπαθώ να βάλω τα μαλλιά στον Ροκά & να πετιούνται κομμάτια από 'δω κι από 'κει (πώς δεν τα έχασα κιόλας! :p ).

All the money, σας λέω!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα