Playmobil

giannislarisa οι φωτος σου δεν φαινονται
 
ωπ!!!συγνώμη παιδία αλλα επειδεί είμαι καινούριος στην κοινότητα πάτησα προφανώς κατι λαθος.επανορθώνω
 
ωω ναι αυτήν φτιάχνει πάντως είδους παιχνίδια κ για κάποιο διάστημα είχε την άδεια απο την playmobil

3536.jpgFAMOBIL(ισπανία)

51QrGc9v7pL._SL500_AA300_.jpgτο κλασσικό της GEOBRA

Προβολή συνημμένου 50424SCHAPER(Αμερική)η πρώτη αμερικάνικη εταιρια που είχε τα δικαιώματα παραγωγής

DSC05868.jpgκαι ειδού το όνειρο κάθε 30αρι (plus)το σετ της LYRA .αυτό ήταν στην κατοχή του φίλου μου Donkix2000. Δυστηχώς δεν το έχω.ξάχνω να το βρω :( :( :(

playmofbfd.jpgGIGI(Ιταλία)

35s36.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιάννη, τώρα φαίνονται όλες, οπότε μάλλον είμαστε εντάξει (το έλεγξα με 3 browsers).

Αντιδρά λίγο περίεργα η μηχανή του φόρουμ στη "διαχείριση συνημμένων", που το βρίσκεις κάτω από τον επεξεργαστή κειμένου. ;)
 
giannislarisa είπε:
Προβολή συνημμένου 50425και ειδού το όνειρο κάθε 30αρι (plus)το σετ της LYRA .
ΣΒΗΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ............:animeek::animeek::animeek::animeek:

:animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek:

Λατρεμενο κομματι...:dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble:

Γιαννη ειδοποια οταν ποσταρεις τετοια κομματια....

ειμαστε και σε κρισιμη ηλικια....καραδοκουν τα εμφραγματα! :p :D

Καλημερα και Χριστος Ανεστη!!!!! :)

I'm back... :armed:
 
κατσε Σταυρο να δεις σε λίγο τι έχει να γίνει....WARNING!!!!τα αντιθπερτασικά στο χέρι....χαχαχαχ

λοιπον.ρετροφιλαρακια μου.εκτος απο τα κλασσικα κομματια της playmobil που όλοι λατρευουμε,έχω και μία άλλη "πετριά".συλλέγο τα λεγόμενα custom.για όσους δεν γνωρίζουν είναι παραποιιμένες φιγούρες η οποίες έιναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ.παρακαλώ απολαύστε ένα μικρό μέρος...DSC00594.jpgέχουμε των βασιλιά της ποπ,των καλυτερο κιθαρίστα όλων των εποχών(van hallen) ο Elvis ζει,Bono,και ο μοναδικός freddy mercury....to be continue

DSC00599.jpgτζον λένον,φρανκ ζαπα,εμυ γοθαινχαουζ,αλμπερτ αινστειν,τζονι ντεπ...

DSC00589.jpg

DSC00591.jpg

DSC00592.jpg

DSC00593.jpg

DSC00595.jpg

DSC00596.jpg

DSC00597.jpg

DSC00598.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα παιδια Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη κ απο μενα!!!!!! gianni να κάνω μια ερώτηση? οι παραπάνω φιγούρες είναι δικές σου δημιουργίες?Αναφέρομαι στον Bono ,Elvis ,Freddy Mercury .Τις υπόλοιπες φιγούρες δεν μπορώ να τις δω. Αν μπορείς διόρθωσέ το post σου
 
DSC00608.jpgτεν τεν,λουκι λουκ,σαρλο,μπετυ μπου,μερυλιν.... :D

φιλε and1.ναι ειναι δικές μου φιγούρες αλλα δεν τισ φτιάχνω εγώ.είναι αγορασμενες απο εξωτερικό

DSC00601.jpg

DSC00602.jpg

DSC00603.jpg

DSC00605.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
giannislarisa είπε:
λοιπον.ρετροφιλαρακια μου.εκτος απο τα κλασσικα κομματια της playmobil που όλοι λατρευουμε,έχω και μία άλλη "πετριά".συλλέγο τα λεγόμενα custom.για όσους δεν γνωρίζουν είναι παραποιιμένες φιγούρες η οποίες έιναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ.παρακαλώ απολαύστε ένα μικρό μέρος...Προβολή συνημμένου 50432Προβολή συνημμένου 50433Προβολή συνημμένου 50434Προβολή συνημμένου 50435Προβολή συνημμένου 50436έχουμε των βασιλιά της ποπ,των καλυτερο κιθαρίστα όλων των εποχών(van hallen) ο Elvis ζει,Bono,και ο μοναδικός freddy mercury....to be continue

giannislarisa είπε:
Φοβερα custom Γιαννη!!!!! :bow:

Ασχολουμαι αλλα οχι σε τετοιο

καλλιτεχνικο βαθμο! :)

Κυριως σε πιο "βατα" θεματα! :)
 
DSC00588.jpgχαρι ποτερ,δρακουμελ,κ γερμανοι στρατιώτες 2ου παγκοσμίου(είναι το καλύτερο κ λεπτομερέστερο κομματι τις custom συλλογης μου.υπάρχουν ακόμα 64 φιγούρες.αλλα θα τις ανεβάσω αλλη φορα.ελπίζω να σας αρεσανε.

DSC00612.jpgκ απο κοντά.... DSC00612.jpg

DSC00611.jpg

DSC00609.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προβολή συνημμένου 50455Προβολή συνημμένου 50456Προβολή συνημμένου 50457Προβολή συνημμένου 50462χαρι ποτερ,δρακουμελ,κ γερμανοι στρατιώτες 2ου παγκοσμίου(είναι το καλύτερο κ λεπτομερέστερο κομματι τις custom συλλογης μου.υπάρχουν ακόμα 64 φιγούρες.αλλα θα τις ανεβάσω αλλη φορα.ελπίζω να σας αρεσανε.
 
and1 είπε:
Καλησπέρα παιδια Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη κ απο μενα!!!!!! gianni να κάνω μια ερώτηση? οι παραπάνω φιγούρες είναι δικές σου δημιουργίες?Αναφέρομαι στον Bono ,Elvis ,Freddy Mercury .Τις υπόλοιπες φιγούρες δεν μπορώ να τις δω. Αν μπορείς διόρθωσέ το post σου
And1, τι browser χρησιμοποιείς, αν επιτρέπεται?

Με Safari, Google Chrome & Mozilla Firefox τις βλέπω όλες τις φωτός! :xm:
 
D@redevil είπε:
And1, τι browser χρησιμοποιείς, αν επιτρέπεται?
Με Safari, Google Chrome & Mozilla Firefox τις βλέπω όλες τις φωτός! :xm:
Με Mozilla και Chrome μπαίνω αλλά στην αρχή μου έβγαζε πρόβλημα. Τώρα όλα ok
 
giannislarisa βλέπω έχεις πολύ καλά κομμάτια στη συλλογή σου :)

Με τα playmospace έχω χαζέψει. Ανεκπλήρωτος πόθος να τα μαζέψω όλα ως συλλογή.

Δε θα μου πέσει κανένα Lotto να τα πάρω όλα???
 
χαχαχαχ.αγαπητή kambia αν σου πέσει το λοττο ελα να σου τα πουλήσω σε καλές τιμές.χαχαχ.ασε με το διαστημόπλοιο της lyra έχω παιδικό τραύμα.ήταν Χριστούγεννα του '88 κ πηγαίναμε στα μαγαζιά για ψώνια.ετυχε να περνάμε απο τον Κλαουδάτο.αχ τον κερατα....όλοι η μεγάλη βιτρίνα κουτιά σε σχήμα πυραμίδας το διαστημόπλοιο της playmobil !!!και γύρω γύρω οι άλλοι κωδικοί playmospace.περιτό να σας πώ οτι έκανα το spaiderman στην βιτρίνα του μαγαζιού κ οτι ο ποπός μου πονάει ακόμα απο τις ξυλίες της μάνας ....κλαψ σνιφ..δεν μου το πήρανε...ποσοι έχετε βιώση κάτι ανάλογο?
 
giannislarisa είπε:
περιτό να σας πώ οτι έκανα το spaiderman στην βιτρίνα του μαγαζιού κ οτι ο ποπός μου πονάει ακόμα απο τις ξυλίες της μάνας ....κλαψ σνιφ..δεν μου το πήρανε...ποσοι έχετε βιώση κάτι ανάλογο?
χαχαχαχαχαχα κ γω τα 'χω περάσει αυτά! Να φανταστείς όταν ήμουν στον Κλαουδάτο κ είδε ο πατέρας μου οτι πήγαινα προς τη μεριά με τα playmobil (που αλλού) με τράβηξε αμέσως και μου είπε χαρακτηριστικά : πάμε πάμε ,ακριβά είναι εδώ. Το αστείο της υπόθεσης είναι οτι πριν ένα μήνα λέγαμε για τον Κλαουδάτο κ σε κάποια φάση μου λέει τι φθηνά που ήταν, γιατι έκλεισε? χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα anyway η σειρά με τα διαστημόπλοια δε ξέρω γιατί αλλά ποτέ δεν με τράβηξε. sorry :[
 
giannislarisa είπε:
χαχαχαχ.αγαπητή kambia αν σου πέσει το λοττο ελα να σου τα πουλήσω σε καλές τιμές.χαχαχ.
Ε αν είναι να έχω έκπτωση τότε θα σε προτιμήσω :D

Ξέρει κανείς να μου πει πόσους κωδικούς έβγαλε η LYRA playmospace? Kαι γενικά πόσοι κυκλοφόρησαν από Antex, geobra κλπ?
 
Ωραία ερώτηση.λοιπόν.Η Geobra ξεκίνησε την παραγωγή της σειράς playmospace τη σεζόν '80-'81.Η πρώτη εκδοση (ν1) γράφει απ έξω playmospace.Η δεύτερη έκδοση (ν2) κυκλοφόρισε τη σεζον '87-'88,η μόνη διαφορά είναι οτι το κουτί έχει την ίδια εικόνα αλλα πλέον γράφει σκέτο playmobil .αυτή η version κυκλοφόρισε μέχρι το '92.απο το '92 ως το '99 που κυκλοφόρισε η νέα σειρά space με τα εξελιγμένα διαστημόπλοια δεν έχω κάποιες πληροφορίες για το αν κυκλοφόρισε αλλα version.Τώρα για της άλλες εταιρίες συμπεριλαμβανομένου κ η LYRA οι πληροφορίες μου αναφέρουν οτι όλοι ακολουθήσαν τις "προσταγες "της μαμας εταιρίας πλήν των αναρχοαυτόνομων αργεντινών της ANTEXοι οποίοι χρησιμοποιούσαν φωτογραφίες με διαφορετικά πλάνα.(επίσης κ η βραζιλιάνικες TROL k ESTRELLA χρησιμοποίησαν άλλο χρωματισμό όλης της σειράς.)αυτά και σήμερα. :D

εννοείτε οτι θα κάνουμε εκπτώσεις...χαχαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks :D Είσαι η εγκυκλοπαίδεια των Playmobil
 
Πίσω
Μπλουζα