Playmobil

Μπράβο!Αυτό το διαστημόπλοιο είχα.Και ακριβώς αυτό το πειρατικό.

Να 'σαι καλά με γύρισες πολλά χρόνια πίσω σε ωραίες αναμνήσεις.
 
thebest20 είπε:
Να ρωτήσω κάτι φίλε buzzer?Ξέρεις αν έχουν έρθει αυτά τα sets?


Πολλά είναι τα sets που σε βάζω να ψάξεις,ελπίζω να μπορείς να βοηθήσεις!Τέλος,τι τιμές έχουν αυτά τα supersets?Πάνω από 100 το καθένα (εκτός του πρώτου φυσικά)?

Γενικά το τελευταίο το θεωρώ πολύ καλό set επειδή συνδυάζει φάρμα,και σπίτι.Επίσης έχει αρκετά έπιπλα,και δεν χρειάζεται να αγοράσει κανείς το set κουζίνας.Επιπλέον ο επάνω όροφος έχει πολύ χώρο για να μπουν έπιπλα.Αλλά το κακό είναι ότι από το set κουζίνας λείπει το ψυγείο.Γίνεται να βρεθεί ξεχωριστά?
Tα παραπάνω sets δεν υπάρχουν τώρα προς πώληση στα καταστήματα. - To 4055 υπάρχει στα 129Ε.

Να κοιτάξω και να σου πω εάν είχαν έρθει παλαιότερα. Τα system X έχουν καταργηθεί σίγουρα.

Ψυγείο, και γενικά τα περισσότρα αξεσουάρ, μπορούν να βρεθούν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οκ φίλε buzzer σ'ευχαριστώ!

Και κάτι που ανακάλυψα ψάχνοντας

3182.jpg


3175p.jpg


3422b.jpg
 
ρε παιδια να σασ ρωτησω,ειδα σε ενα μινι μαγαζακι σαν περιπτερο να πουλαει.....playmobil!!! (ω ναι!) ειναι κατι συσκευασιεσ χαρτινεσ με ζελατινα για καλυμα και μαλιστα λεει οτι ειναι κ συλλεκτικα,η συσκευασια περιλαμβανει ενα μπαρμπαδακι και ενα σαν κουβαδακι δε θυμαμαι καλα,αυτα τα δυο μονο,συν νομιζω και ενα βιλβιαρακι λιγων σελιδων διαφημηστικο θα το ελεγα,ι τιμη αυτου που σασ περιεγραψα ειναι 4,50 ευρω, καλα ειναι?εχει δυο κομματια απο αυτα και σκεφτομαι να τα χτυπησω 9 ευρω και τα δυο,αλλα μονο αν αξιζει..οχι και να με πιασουν κοροιδο,για πειτε εσεισ που ξερετε απο τιμεσ δωστε γνωμη..
 
4,5? είναι μια χαρά για ένα κουτάκι.Είναι όντως είναι συλλεκτικά αν κατάλαβα καλά ποια λες!Μάλλον εννοείς τα Lyra!Αν σημείωνες κωδικούς θα μπορούσα να σε βοηθήσω!
 
Είναι τα duo pack και έχουν διάφορα θέματα. Υπάρχουν και στον κατάλογο του 2010 που υπάρχει σκαναρισμένος και εδώ. Μπορείς να τα βρεις και σε μεγαλύτερα καταστήματα.
 
buzzer είπε:
To 4055 υπάρχει στα 129Ε.
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία

4055.jpg


Λογική είναι η τιμή του.Αλλά αν μπορείς να μου πεις,το σπίτι αυτό έχει χώρο περισσότερο από αυτό με κωδικό 4279 και 3965?Και αν ταιριάζει από τον επάνω όροφο να φύγουν όλα τα άχυρα και τα καλάθια,και να μπουν κανονικά έπιπλα.Τα 2 κομμάτια που κλείνουν το χώρο,στον επάνω όροφο γίνεται να φύγουν?Εννοώ τα κομμάτια που φαίνονται,πάνω στα οποία κάθονται τα 2 πουλιά!Τα άλλα σπίτια 4279 και 3965 είναι στα 150? το καθένα,όπως και παλιά?

buzzer είπε:
Είναι τα duo pack και έχουν διάφορα θέματα. Υπάρχουν και στον κατάλογο του 2010 που υπάρχει σκαναρισμένος και εδώ. Μπορείς να τα βρεις και σε μεγαλύτερα καταστήματα.

Κατάλαβα ποια λες,τα έψαξα στο internet!Δεν ήξερα ότι κυκλοφορούν στην Ελλάδα!Όπως τα περιέγραψε ο φίλος,νόμισα ότι εννοούσε κανένα set της Lyra δεύτερης γενιάς,τα οποία υπήρχαν σε ψιλικατζίδικα παλιότερα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ναι σωστα τα λετε παιδια, αρα συμφερει να τα παρω,βεβαια εχω μια εντυπωση οτι αν παω σε κανα jumbo θα εχουν πολλα playmobil!
 
enrique19 είπε:
ναι σωστα τα λετε παιδια, αρα συμφερει να τα παρω,βεβαια εχω μια εντυπωση οτι αν παω σε κανα jumbo θα εχουν πολλα playmobil!
Ασφαλώς και θα βρεις περισσότερα,αλλά δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε σχέση με πιο παλιά.Δηλαδή από αυτά που έχει ο κατάλογος,θα βρεις τα μισά και λιγότερα.Εγώ που είχα πάει προς τις γιορτές των Χριστουγέννων πέρισυ,σε 2 jumbo,είχαν μόνο κάστρα και δεινοσαύρους,και τα υπόλοιπα ήταν μικρά κουτάκια,από διαφορετικά θέματα,αλλά όχι τα special τα μικρά.
 
καταλαβα ναι..ε πιστευω για να βρεισ παλια και ποικιλια μονο σε παλια παιχνιδαδικα να εχουν τπτ ξεχασμενα καταχνιασμενα,βεβαια και αυτα τα μαγαζια μερα με τι μερα κλεινουν..οποτε στενευουν τα περιθωρια!γιατι οπωσ και να το κανουμε αλλη φαση ειναι να τα παιρνεισ ολοκαινουργια σφραγισμενα στα κουτια τουσ!
 
Το 3959 το ανακάλυψα πρόσφατα και αγόρασα τα 2 κουτιά που είχαν απομείνει με 35 ευρώ το ένα.

3959.jpg


Το 3988 το πήρα την περασμένη χρονιά, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο. Γύρω στα 60-70 ευρώ. Τα υπόλοιπα που ρωτάς The Best δεν τα είχα υπόψην, αν και ένα παλιό

αεροδρόμιο υπάρχει ακόμα στο ΚΟΥΚΟΥ της Αριστοτέλους (Θεσ/νίκη) στα 110 ευρώ.
 
Spybil είπε:
Το 3959 το ανακάλυψα πρόσφατα και αγόρασα τα 2 κουτιά που είχαν απομείνει με 35 ευρώ το ένα.
3959.jpg


Το 3988 το πήρα την περασμένη χρονιά, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο. Γύρω στα 60-70 ευρώ. Τα υπόλοιπα που ρωτάς The Best δεν τα είχα υπόψην, αν και ένα παλιό

αεροδρόμιο υπάρχει ακόμα στο ΚΟΥΚΟΥ της Αριστοτέλους (Θεσ/νίκη) στα 110 ευρώ.
Σε καλές τιμές τα βρήκες...αυτά τα 2,δηλαδή το 3959 και το 3988 έχουν χώρο μέσα για έπιπλα ή έχουν δικά τους έπιπλα,τα οποία δεν φαίνονται στο κουτί?
 
Το 3959 έχει μόνο ό,τι φαίνεται και στη φωτο: ένα τραπέζι και μια καρέκλα γραφείου.

Το 3988 έχει αυτά που φαίνονται στο πίσω μέρος του κουτιού.
3988_back.jpg


Και στα δύο υπάρχει χώρος για έπιπλα. Εγώ χρησιμοποίησα τα συγκεκριμένα για εμπλουτισμό του Αστυνομικού σταθμού και για συμπλήρωμα σε δύο σπίτια, τα οποία επίπλωσα με έπιπλα με κωδικούς από 3 και όχι από 4 που είναι για τα έπιπλα της βίλας που κυκλοφορεί.
 
Τα έπιπλα με κωδικούς από 3 δεν έχουν καταργηθεί?Όπως και η βίλα?Με κωδικούς από 4,έχω δει μόνο το υπνοδωμάτιο των γονιών και των παιδιών.Αγόρασες όλα τα έπιπλα με κωδικούς από 3 και τα χώρεσες στα 2 3959 και 3988?Έχεις κι άλλα σπίτια?
 
Ποια έπιπλα έχεις αγοράσει,με τι κωδικούς?Νομίζω,έχεις και τα σπίτια 5300 + 5305?
 
Με κωδικούς από 3 έχω βρει και αγοράσει αυτά:

προς το παρόν.

Με κωδικό από 4 δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα.

Για τα σπίτια 5300 και 5305 δεν έχω βρει τίποτα από τη σειρά 1900, οπότε βολεύομαι με τα καινούργια. Συγκεκριμένα έχω μέχρι στιγμής:



Έχει πολλά ακόμα!!!
 
εχει αρχίσει ηδη ο ανηψιός μου να απολαμβάνει τα αποθημένα του θείου του,και παλιά χαμένα του παιχνίδια...

Απολαμβάνει το λημενικό σώμα play mobile και θα ψάξω να βρώ και το κλασικό πειρατικό (και μεταγεννέστερη έκδοση δεν με πειράζει καθόλου).

Που να γίνω και νονός σε λίγους μήνες... :D
 
Spybil είπε:
Με κωδικούς από 3 έχω βρει και αγοράσει αυτά: προς το παρόν.

Με κωδικό από 4 δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα.

Για τα σπίτια 5300 και 5305 δεν έχω βρει τίποτα από τη σειρά 1900, οπότε βολεύομαι με τα καινούργια. Συγκεκριμένα έχω μέχρι στιγμής:



Έχει πολλά ακόμα!!!
Ωραία τα συνδυάζεις!Το τζάκι αυτό,δεν κυκλοφόρησε στην Ελλάδα σε κανονική συσκευασία,μόνο στον κατάλογο εξαρτημάτων!Εγώ έχω το άσπρο,με την πλαστική φωτιά μέσα!Αυτό το τζάκι που έχεις πρέπει να παίρνει και μπαταρίες,νομίζω!

Το δωμάτιο των παιδιών με κωδικό 5,το έχω και εγώ,γιατί ήταν να το πετάξουν τα ξαδέρφια μου,επειδή δεν παίζουν πλέον,και μου το έδωσαν,μαζί με κάποιους καναπέδες και τραπέζια,από κωδικούς 5,(από την ίδια σειρά,που κυκλοφόρησε πριν μερικά χρόνια) και τα έβαλα σε ένα κουτί μαζί με άλλα που έχω φυλάξει!Έχω ακόμα άλλες 2 κούτες με διάφορα από παλιά,αλλά είναι στο πατάρι,στο πατρικό μου!
 
Υπάρχει ζωολογικός κήπος με 70-80??Αν ναι,ποιος κωδικός είναι?
 
Πίσω
Μπλουζα