Playmobil

Είναι αυτός με κωδικό 4093. Τον αγόρασα 80 ευρώ.

4093.jpg


Ο σκοπός ήταν να εμπλουτιστεί περισσότερο ο προηγούμενος που είχα και το κτήριο το χρησιμοποίησα αλλού.
 
Μάλιστα,λίγο ακριβό φαίνεται...άκουσα ότι τον πήραν κάτι ανηψάκια μου (και το μαγαζί δεν είχε μεγάλη ποικιλία) αλλά δεν το έχω δει ακόμα!Αυτό πρέπει να είναι!
 
Καλημερα παιδια και φιλοι εχω μια απορια εκτοσ απο τα παλια κλασικα playmobil μαζευτε και ολα τα καινουργια. Επισης πηρε κανεισ το καινουργιο περιοδικο που δινει δωρο μια φιγουρα και καλα κυνηγουδινοσαυρων. Μια και εκτος απο τον ιπταμενο δισκο και κατι διαστημανθροπους δεν εμεινε τιποτα στην συλογη μου απο της παλιεσ αγαπες. Και με συγχωρειτε αν ιμε λιγο οφ τοπικ καθως και για τυχον λαθη.
 
Μπορείς φίλε korres28 να μου πεις ποιο είναι το περιοδικό αυτό?Δεν έχω ιδέα!Εγώ από τα ανήψια μου ότι μαθαίνω,και ότι δεν το θέλουν από καινούργια,αν τα βαρεθούν,και επειδή τους πιάνουν χώρο,μου τα δίνουν και τα φυλάω σε κούτες,επειδή υπό άλλες συνθήκες θα τα πέταγαν στα σκουπίδια!
 
thebest20 είπε:
Μπορείς φίλε korres28 να μου πεις ποιο είναι το περιοδικό αυτό?Δεν έχω ιδέα!Εγώ από τα ανήψια μου ότι μαθαίνω,και ότι δεν το θέλουν από καινούργια,αν τα βαρεθούν,και επειδή τους πιάνουν χώρο,μου τα δίνουν και τα φυλάω σε κούτες,επειδή υπό άλλες συνθήκες θα τα πέταγαν στα σκουπίδια!
Καλημερα απο οτι ξερω το περιοδικο λεγεται περιοδικο playmobil σκετο και κυκλοφορει στα περιπτερα με δωρο μια φιγουρα Κυνηγος Δεινοσαυρων και το απολιθωμα ενος δινοσαυρου (τρικερατωπας) εχει και 2 ιστοριες κομικ καθωσ και κατι διαγωνισμους ελπιζω να βοηθησα.
 
Όχι,δεν έχω δει κάτι τέτοιο στα περίπτερα...τουλάχιστον εδώ στην επαρχία που μένω τώρα λόγω σπουδών.Στην Αθήνα στα μεγάλα περίπτερα,πχ σε αυτό στην Ομόνοια,μπορεί να έχει!Ακούγεται ενδιαφέρον το γεγονός ότι υπάρχουν διαγωνισμοί!

Κατάλαβα ποια φιγούρα λες...ένας άντρας,νομίζω με πράσινα ρούχα και καφέ καπέλο,και ένας σκελετός δεινοσαύρου,σε μεγάλο ύψος.
 
thebest20 είπε:
Όχι,δεν έχω δει κάτι τέτοιο στα περίπτερα...τουλάχιστον εδώ στην επαρχία που μένω τώρα λόγω σπουδών.Στην Αθήνα στα μεγάλα περίπτερα,πχ σε αυτό στην Ομόνοια,μπορεί να έχει!Ακούγεται ενδιαφέρον το γεγονός ότι υπάρχουν διαγωνισμοί!
Κατάλαβα ποια φιγούρα λες...ένας άντρας,νομίζω με πράσινα ρούχα και καφέ καπέλο,και ένας σκελετός δεινοσαύρου,σε μεγάλο ύψος.

Κοντα επεσεσ οντοσ ινε με πρασινα ρουχα καραμπινα ασυρματο αλα απο τον δυνοσαυρο υπαρχει μονο το κεφαλι (νομιζω πωσ η φιγουρα ειναι αποκλειστικη στο περιοδικο δεν ινε απο καποιο σετ ). Παντως τα κομικ ινε τελιων απλα

.
 
Ok,νόμιζα ότι από το δεινόσαυρο θα είναι όλος ο σκελετός,όπως είναι σε ένα συγκεκριμένο set.Τι τιμή έχει,αν ξέρεις?Βγαίνει κάθε μήνα,με άλλη φιγούρα?Ή θα έχει τα υπόλοιπα κομμάτια,από το σκελετό του δεινοσαύρου,σε άλλα τεύχη?
 
thebest20 είπε:
Ok,νόμιζα ότι από το δεινόσαυρο θα είναι όλος ο σκελετός,όπως είναι σε ένα συγκεκριμένο set.Τι τιμή έχει,αν ξέρεις?Βγαίνει κάθε μήνα,με άλλη φιγούρα?Ή θα έχει τα υπόλοιπα κομμάτια,από το σκελετό του δεινοσαύρου,σε άλλα τεύχη?
Kαλημερα και παλη παντως στην αθηνα υπαρχει ακομα. Η τιμη του περιοδικου ειναι 5 ευρω. Τον επομενο μηνα λεει πως θα χει δωρο πειρατικο τηλεσκοπιο οχι φιγουρα ενω αναφερει και διαγωνισμο με δωρα σετ απο την σειρα δινοσαυροι.
 
Το έχεις πάρει δηλαδή??????Θα ήθελα να συμμετέχω στο διαγωνισμό,γιατί γενικά είμαι τυχερός,και τον τελευταίο καιρό κερδίζω προσκλήσεις,cds κλπ....
 
Η συχνότητα κυκλοφορίας του περιοδικού είναι κάθε 3 μήνες. Και η τιμή του στα 4,50 ευρώ. Google it "περιοδικό playmobil" και θα δείς και την σχετική διαφήμιση ;)
 
Kambia είπε:
Η συχνότητα κυκλοφορίας του περιοδικού είναι κάθε 3 μήνες. Και η τιμή του στα 4,50 ευρώ. Google it "περιοδικό playmobil" και θα δείς και την σχετική διαφήμιση ;)
Οκ,σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες...οπότε είναι καινούργιο,τώρα βγήκε το πρώτο τεύχος!!!!!!

Επειδή δεν το έχω βρει...αν το πάρει κάποιος,ας με ενημερώσει για το διαγωνισμό,αν στέλνουμε sms ή αν θέλει κουπόνι,το οποίο υπάρχει στο περιοδικό
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον, χτες βρηκα το επαιτειακο γουεστερν σετ για τα 30 χρονια. Αν επιτρεπεται να γραψω ονομα καταστηματος πες τε το να το γραψω αν και απ οσο καταλαβα απλα το σετ ξαναβγηκε και δεν ειναι κατι που ειχε ξεμεινει στα αζητητα και προφανως θα το βρητε σε διαφορες αλυσιδες. 40 ευρω το πηρα.
 
Boukitsas Καλύτερα όσοι ενδιαφέρονται να σου στείλουν πμ για να μάθουν :)
 
boukitsas είπε:
Λοιπον, χτες βρηκα το επαιτειακο γουεστερν σετ για τα 30 χρονια. Αν επιτρεπεται να γραψω ονομα καταστηματος πες τε το να το γραψω αν και απ οσο καταλαβα απλα το σετ ξαναβγηκε και δεν ειναι κατι που ειχε ξεμεινει στα αζητητα και προφανως θα το βρητε σε διαφορες αλυσιδες. 40 ευρω το πηρα.
Σε πάρα πολύ καλή τιμή το βρήκες...άλλοι το έχουν πάρει 110?!
 
Το Western set κυκλοφορεί κανονικά σέ όλη την αγορά. Είναι το ίδιο ουσιαστικά που είχε κυκλoφορήσει πριν κάποια χρόνια στα 50Ε.
 
ε, κανει 40 τωρα. δεν ειναι κακο. αλλωστε το ειπα οτι μαλλον θα το βρειτε παντου. Ορματε, αξιζει τον κοπο. Πριν 2 μηνες ενας θεος απο ΗΠΑ το πουλαγε 150 δολλαρια (ασε τα ταχυδρομικα) . ελεος
 
Από το western set τα έχω περίπου τα κομμάτια,ξεχωριστά,δηλαδή γραφείο Σερίφη από Lyra (που διαφέρει λίγο) + την άμαξα με κωδικό 3245-Β + κάτι σκηνές ινδιάνων,με λίγες αλλαγές στα χρώματα
 
buzzer είπε:
Το Western set κυκλοφορεί κανονικά σέ όλη την αγορά. Είναι το ίδιο ουσιαστικά που είχε κυκλoφορήσει πριν κάποια χρόνια στα 50Ε.
Σοβαρά κυκλοφορεί πάλι αυτό το Σετ;; Γιατί κι εγώ που το έχω βρει κάπου, το πουλάει 110ευρώ, τα οποία θεωρώ υπερβολικά πολλά για το συγκεκριμένο.
 
Αν είναι,μπορείτε να βρείτε και παρόμοια sets,ξεχωριστά πχ γραφείο Σερίφη εποχής 1995

με 24? + την άμαξα με 9,90? + ένα οποιοδήποτε set με σκηνές ινδιάνων μέχρι 20?,έρχεται

50+ ?.Τα 110? είναι πάρα πολλά!
 
Πίσω
Μπλουζα