Playmobil

Το κάστρο βορείων-νοτίων ποιο είναι?Αυτό με κωδικό 3268?Αν εννοείς αυτό,το έχουν παντού,ίδια τιμή,στα 199?.
 
Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος στην παρέα και ομολογώ έχω εντυπωσιαστεί με αυτά που είδα εδω και χαιρομαι πολύ που βλέπω πολλόυς να ασχολούνται με το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιού. Ήθελα να ρωτησω τον THEBEST20 που βρήκε τα μεσαιωνικά εξαρτήματα και αν μπορούμε να τα δούμε και αυτά στον νέο κατάλογο εδώ στην Ελλάδα . Αλήθεια πότε κυκλοφορεί για το 2011
 
Γεια σου...τα μεσαιωνικά εξαρτήματα δεν τα βρήκα κάπου,τα έχει στο site playmodb.org αλλά είχα βρει ένα site πριν λίγο καιρό που έλεγε τι περιέχει ο Γερμανικός κατάλογος εξαρτημάτων και είχε και τιμές...Συνήθως,από ότι έχω δει όταν βγαίνει κάτι στη Γερμανία,το φέρνουν 1 χρόνο μετά στην Ελλάδα,οπότε πιστεύω του χρόνου να υπάρχουν κι αυτά στον Ελληνικό κατάλογο εξαρτημάτων του 2011.

Προς το παρόν,μπορείς να βρεις αυτό στην Ελλάδα

7145.jpg


Eίναι στα 44?,το έχουν στο playmobil fan park στην Κηφισιά,κι αν μένεις εκτός Αθηνών μπορείς να το παραγγείλεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
zormbie είπε:
Ήθελα να σας κάνω όμως μία ερώτηση και αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πραγματικά θα το εκτιμούσα.Ένας φίλος μου ψάχνει εδώ και πολύ καιρό το κάστρο από τους Βόρειους και Νότιους. Μέχρι και στην εταιρεία έχει πάρει τηλέφωνο και του έχουν πει ότι δεν κυκλοφορεί. Μπορεί να το βρει πουθενά? Ξέρετε έσεις κάτι?

*Εννοείται μόλις το στήσω το δικό μου θα ανεβάσω φωτογραφίες.

thebest20 είπε:
Το κάστρο βορείων-νοτίων ποιο είναι?Αυτό με κωδικό 3268?Αν εννοείς αυτό,το έχουν παντού,ίδια τιμή,στα 199?.
Ο φίλος πρέπει να εννοεί κάποιο από τα οχυρά:

Fort Union


Fort Glory



Fort Randall



Fort Bravo
 
Τώρα που μου δώσατε ονομασίες το βρήκα. Είναι το fort bravo. Ξέρετε αν υπάρχει πουθενά έτσι ώστε να το αγοράσουμε?
 
Επομένως το set που ψάχνεις είναι αυτό:

44326925.jpg


Εdit :

Εδώ αναφέρει το μέλος Spybill για το μαγαζί που το βρήκε και μάλιστα ότι είχε μείνει κι άλλο

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=464&page=34
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειλικρινά παιδιά κάνωντας μία πρόχειρη ανάλυση αυτών που θέλω να αγοράσω το ποσό έφτασε στα 545 χωρίς φπα!!!!!!!

Παναγία μουουουουου
 
Και λίγα είναι. Συνεχώς θα αυξάνεται. Πιστεψέ με....

Άμα μπεις στο χωρό ξοδεύεις :D
 
[edit] Υπάρχει υποφόρουμ αγγελιών. Διάβασε τους κανονισμούς και όταν θα έχεις το δικαίωμα θα ποστάρεις εκεί την αγγελία σου [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήθελα να κάνω άλλη μία ερώτηση που αφορά εμένα και το animal care που στήνω.

Είδα στο internet αυτή τη φωτογραφία http://img831.imageshack.us/i/042lz.jpg/ και ψάχνω μπας και βρω το τοπίο που έχει ποιο είναι γιατί μου άρεσε και το σκέφτομαι σοβαρά αλλά τίποτα. Αν ξέρει κανείς ποιο είναι..

Και κάτι ακόμα. Λίμνες (που να γεμίζουν νερό) σε τοπία όπως και βουνά δέντρα ξέρετε αν υπάρχουν?
 
Για τοπία και λίμνες είναι ωραία τα παρακάτω sets:

4827

4827.jpg


4828

4828.jpg


4008

4008.jpg


4148

4148.jpg


Από αυτά ξέρω ότι κυκλοφορεί στην Ελλάδα το 4148 σίγουρα.Η τιμή του κυμαίνεται από 15?-25?.Τα άλλα δεν τα έχω δει κάπου!Το set 4008 έχει ειδικό μηχανισμό που γεμίζει νερό,αλλά θα έρθει στην Ελλάδα το 2011.
 
Σε ποιά περιοχή βρίσκεται το μαγαζί όπου ο χρήστης Spybill εντόπισε το φρούριο;
 
greg13 είπε:
Σε ποιά περιοχή βρίσκεται το μαγαζί όπου ο χρήστης Spybill εντόπισε το φρούριο;
Στείλε του pm,δεν ξέρω σε ποια περιοχή!Ας ελπίσουμε ότι κανείς δεν έχει πάρει το φρούριο που έμεινε!
 
Πραγματικά μακάρι να είναι ακόμα απούλητο!
 
Παιδιά καλησπέρα προσπαθώ να ανεβάσω μία αγγελία αλλά δεν μου το επιτρέπει μπορεί κανείς να βοηθήσει

3445.htm
Παιδιά πως σας φαίνεται η νέα μου αγορά 3445

http://collectobil.com/catalogue/items/3445.htm Να και η φωτογραφία να σας πω την αλήθεια ποιό πολύ είχα αυτό αποθυμένο συνδιασμένο με ένα ωραίο μεσαιωνικό σπιτάκι παρά το μεγάλο κάστρο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από το internet έγινε η αγορά του ή το βρήκες σε κατάστημα;
 
Απο ίντερνετ χωρίς βέβαια τις φιγούρες σε πολή καλή κατάσταση θέλω να το συνδιάσω με το πράσινο μεσαιωνικό σπιτάκι του ράφτη όποιος το θυμάται
 
makis77 είπε:
http://collectobil.com/catalogue/items/3445.htm Να και η φωτογραφία να σας πω την αλήθεια ποιό πολύ είχα αυτό αποθυμένο συνδιασμένο με ένα ωραίο μεσαιωνικό σπιτάκι παρά το μεγάλο κάστρο
Ωραία,και αν δεν έχεις μεσαιωνικό σπιτάκι μπορείς να πάρεις από το fanpark το μεγάλο στα 44?.

Eπίσης κι άλλο νέο set για όποιον θέλει λίμνες και τοπία...αν και θα αργήσει κι αυτό να βγει στην Ελλάδα

4199.jpg
 
Μια ερωτησουλα προς τον δεμπεστ20. Εχεις βαλθει να βαλεις ολον τον καταλογο της πλειμο στο φορουμ; σορυ , αλλα αν καποιος θελει να τον δει ξερει που να παει να ψαξει
 
boukitsas είπε:
Μια ερωτησουλα προς τον δεμπεστ20. Εχεις βαλθει να βαλεις ολον τον καταλογο της πλειμο στο φορουμ; σορυ , αλλα αν καποιος θελει να τον δει ξερει που να παει να ψαξει
Μπορεί κάποιος να μην ξέρει που να ψάξει.

Αλλους πάλι μπορεί να τους βοηθάει να καταλαβαίνουν για ποιό σετ μιλάμε από το να μένουμε μόνο σε περιγραφές!
 
Πίσω
Μπλουζα