Playmobil

Kambia είπε:
Thanks Σταύρο :) Και μια άλλη ερώτηση. Τι επιτρέπει και τι δεν επιτρέπει ο διαγωνισμός αυτός? Δλδ μπορείς πχ να πάρεις μια εποξική πάστα και να αρχίζεις να χτίζεις το playmobil ?
Ευχαριστηση μου! :flower:

Λοιπον,για να καταλαβεις τι παιζεται...σου παραθετω τους κανονες. ;)

Hello everyone,

For the figures competition, we make the rules as simple as possible, for you and us. But some rules should be respected.

1. The theme is given each time from us, details can be found in the respective announcement thread.

 


2. Anyone can submit only one figure/picture per contest. Except otherwise indicated in the announcement thread.


 


3. The figure must be photographed against a plain background, such as a piece of paper, wallpaper or wall.


 


4. The picture may only show one custom figure, no further Playmobil, such as houses, trees, animals, horses or other figures. Those pictures may go in the photo contest.


 


5. You may also use other parts for your Customs.


 


6. Sculpting is allowed with the restriction that the hands and heads remain unchanged. It is important that we see there is a Playmobil figure.


 


7. Painting and the use of stickers is allowed.


 


8. Printed figure parts that are not original from Playmobil, may not be used (like Pad printing).


Images that are not following these rules will be deleted by me and I will informed the member what was wrong. The member can post a new picture/figure, by following the rules.
 
Παλια καλη διαφημιση playmobil... :D

 
Τι ωραίο! Θυμήθηκα τα παλιά... Τι όμορφη αίσθηση μου προκαλούσαν τα μπλε κουτιά τότε :flower: Και τώρα βέβαια...
 
Εκει που χαζολογουσα στο γιου τιουμπι χθες βραδυ,πεφτω σε ενα επεισοδιο

της σειρας "50-50" (s2 ep.9) ωπου ποια νομιζετε οτι κανουν cameo εμφανιση σε μια σκηνη?....τα playmobilακια!!!!!!! :D

Οριστε και οι φωτο μεσω BSplayer. :)

attachment.php


attachment.php
 
ενημερωνω και εδω οτι ανεβηκε 2η εκδοση της διαφημισης με το πειρατικο καραβι,θα τη βρειτε στο ποστ
 
καλημερα,δυστυχως και γω ειχα πολλα αλλα οχι πλεον θυμαμαι τα εξης :το τσιρκο,ενα σαλουν,μερικους ινδιανους με ενα βισωνα,το ζωολογικο κηπο(στον οποιο μερικα ζωα τα εβαφες εσυ)ενα δασοφυλακα με σκιουρακια και αγριογουρουνα,ενα βρικολακα,απο την βικτοριανη εποχη κατι σαν λατερνα που ειχε και ενα παπαγαλο 1 παππου κ δυο παιδακια,ενα αυτοκινητο κοκκινο ,ενα βισωνα,ενα βοσκο με κατσικα,και ενα ναυαγο με σχεδια κ καρχαρια
 
Τι το καλυτερο απο να υποδεχτουμε την 1η Οκτωβριου με μερικες φθινοπωρινες φωτογραφιες! :D

Για να τις δειτε πατηστε εδω.
attachment.php
 
Ευχαριστουμε Σταυρο!Καλο φθινοπωρο!!!
 
stayros είπε:
Τι το καλυτερο απο να υποδεχτουμε την 1η Οκτωβριου με μερικες φθινοπωρινες φωτογραφιες! :D
Για να τις δειτε πατηστε εδω.
attachment.php
Άψογο ποδαρικό! :)

Τα πλευμομπιλάκια καμαρώνουν μες στ' αμάξι! :flower:

Και μια ακόμα ιδέα: βάλτα και σε άμαξα! ;)
 
Πολυ καλο stayros.Kαλο φθινοπωρο παιδια!

Εγω παντως κανω μπανια ακομα... :D .
 
:cheers: :cheers: :cheers: Μπράβο, Σταυρίξ!!!

 


Πάντα πρώτος
:award:

 

 


(και καλύτερος!!!
:bow: )

Μόλις ανακάλυψα την πρωτιά σου...:animeek: Ξέρω... :ban:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
angel_grig είπε:
Ευχαριστουμε Σταυρο!Καλο φθινοπωρο!!!
Να 'σαι καλα Γρηγορη! Καλο φθινοπωρο επισης!!!! ;)

D@redevil είπε:
Άψογο ποδαρικό! :)
Τα πλευμομπιλάκια καμαρώνουν μες στ' αμάξι! :flower:

Και μια ακόμα ιδέα: βάλτα και σε άμαξα! ;)
Σε ευχαριστω Μαριαννακι μου!!! :flower:

Σε αμαξα εεεεε....χμμμ.... ::)

Deathshadow είπε:
Πολυ καλο stayros.Kαλο φθινοπωρο παιδια!
Εγω παντως κανω μπανια ακομα... :D .

Να 'σαι καλα φιλε Death!!!! Καλο φθινοπωρο επισης!!! :)

Juanita είπε:
:cheers: :cheers: :cheers: Μπράβο, Σταυρίξ!!!  


Πάντα πρώτος
:award:

 

 


(και καλύτερος!!!
:bow: )

Μόλις ανακάλυψα την πρωτιά σου...:animeek: Ξέρω... :ban:

Καλε....ακομα στον Αστεριξ εχεις μεινει????!!!!! :eek:

Να 'σαι καλα Χουανα μου,σε ευχαριστω πολυ!!! :flower:

Lord_Makro είπε:
Χεχεχε πολύ ωραία!! :D
Σε ευχαριστω πολυ Χρηστο!!!! :)
 
Γεια σου Σταυρο....καλα ξηγιεσαι...

Θελουμε(εγω δηλαδη) και καμια με μοτοσυκλετες...?? :D

Αν εχεις και το 3301 που το ειχα και μου το κλεψανε....
 
Καλώς σας βρήκα και εδώ! Διάβασα σε προηγούμενη ανάρτηση (μη με ρωτήσετε πόσες σελίδες πριν) πως καταργούνται για λόγους "οικονομίας υλικών"μια σειρά από κωδικούς που ήδη δεν υπάρχουν στο γερμανικό κατάλογο. Να υποθέσω πως πρέπει να "ζοριστώ" για να προλάβω τα τελευταία κάστρα των ιπποτών του κόκκινου κ του πράσινου δράκου (4835 & 4836)???

Μα πόσο στόκοι μπορεί να είναι???Και όχι δε θέλω να προσβάλω το στόκο ως υλικό ...
 
χαχχα..καλως ηρθες "σύντροφε" zisof (συγνώμη αλλα το όνομα μου κάνει κατι σε γενικό γραμματέα κουμουνιστικής νεολαίας U.S.S.R)χαχαχ .αμα δεν ήταν στόκοι θα βγάζαν τόσο χαζές φιγούρες και θεματολογίες?
 
Καλώς σε - σας βρήκα "plamo" - σύντροφε! Χμμμ ... δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι ...

533953_502280426508382_867223086_n.jpg

Τότε μάλλον θα κατέβω στις επόμενες "αρχαιρεσίες" για Γενικός Γραμματέας του Κόμματος... δεν είναι κακό ...

Κουράγιο γιατί με μένα μάλλον βρήκατε τον μπελά σας ...

Και ναι θα συμφωνήσω (δυστυχώς) πως αν εξαιρέσεις τα set για την Άγρια Δύση που αναβίωσαν τη μεγάλη "καψούρα" με το αμερικανικό ιππικό (που ακόμα κουβαλάω) λίγα πράγματα έχουν να μου θυμίζουν τα παλιά μου playmobil. Αυτό δε σημαίνει πως δεν έχω πέσει με τα μούτρα να "ολοκληρώσω"στο μέγεθος του εφικτού κάποιες σειρές που στα νιάτα μου δεν υπήρχαν όπως οι Ρωμαίοι και οι Βίκινγκς. Και όχι δεν είμαι συλλέκτης (με την έννοια του αγοράζω και αποθηκεύω όπου playmobil = γραμματόσημα). Απλά επειδή ως παιδί πέρασα μοναδικές στιγμές με αυτές τις φιγούρες προσπαθώ και τα παιδιά μου να βρουν κάποια παιχνίδια που αξίζουν. Καλά ναι ... δεν το κρύβω πως παίζω και εγώ μαζί τους ... αλλά ρε παιδιά είναι κρίμα που άλλαξαν και αλλάζουν τόσα πολλά προς το χειρότερο ...

Να χρειάζεσαι ειδικά εργαλεία για να αποσυναρμολογήσεις ένα playmobil???

Που η χαρά που ένιωθα εγώ όταν τα έκανα "βίδες" ... καλά που βγάλανε και τις σειρές με τα σακουλάκια και διόρθωσα κάποια από τα παλιά μου μπαρουτοκαπνισμένα playmobil (LYRA) που δεν μπορούσαν να σταθούν όρθια.

Και βλέποντας τον νέο κατάλογο του 2014 πραγματικά πέφτω σε κατάθλιψη ... σε βαθμό που θα πάω στις Ισπανίες και θα ξεσηκώσω ...

lcvbhgf 102.JPG

... ε μα πια τόσα χρόνια ένα set με αρχαία Ελλάδα δεν έχουν αξιωθεί να κάνουν και να "ξεπουλήσουν" αφού σκέφτονται μόνο το χρήμα ...

1073777836.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.Θα ήθελα να σας ενημερώσω, ότι χθες που είχαμε πάει οικογενειακώς μια βόλτα στην Πάρνηθα, είπαμε να περάσουμε και από το PLAYMOBIL FUN PARK. To ενδιαφέρον είναι, ότι την Τετάρτη 30/10 εορτάζουν την ανακαίνιση του CLUB προσφέροντας ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΣΟΔΟ και 15% ΕΚΠΤΩΣΗ στις αγορές μας!!! Ελπίζω η πληροφορία να σας είναι χρήσιμη.
 
PLAYMONOSTALGOS είπε:
Παιδιά, καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.Θα ήθελα να σας ενημερώσω, ότι χθες που είχαμε πάει οικογενειακώς μια βόλτα στην Πάρνηθα, είπαμε να περάσουμε και από το PLAYMOBIL FUN PARK. To ενδιαφέρον είναι, ότι την Τετάρτη 30/10 εορτάζουν την ανακαίνιση του CLUB προσφέροντας ΔΩΡΕΑΝ ΕΙΣΟΔΟ και 15% ΕΚΠΤΩΣΗ στις αγορές μας!!! Ελπίζω η πληροφορία να σας είναι χρήσιμη.
Ευχαριστούμε για την πληροφορία, αν ισχύουν αυτά που λες φαντάζει κατάλληλη ευκαιρία να το επισκεφτούμε και μεις
 
Για όσους πάνε σήμερα από Μάτσα καλά θα κάνετε να επενδύσετε τις οικονομίες σας σε κωδικούς που ήδη στη Γερμανία έχουν καταργηθεί ... καλές αγορές!!!
 
Πίσω
Μπλουζα