Playstation 4

Επειδη ΜΟΝΟ το Wii U δεν ειχε καλα παιχνιδια στο Launch και επειδη ΜΟΝΟ το Wii U δεν ειχε καλες αποκλειστικοτητες στο Launch για να δουμε τι εχει το PS4.

To φανταστικο Knack λοιπον περνει:

1,5/5 απο το Joystiq.com http://www.joystiq.com/2013/11/13/knack-ps4-review-32-bit-hero/

4/10 απο το Eurogamer http://www.eurogamer.net/articles/2013-11-13-knack-review

5,9/10 απο το IGN http://uk.ign.com/articles/2013/11/13/knack-review

To φανταστικο και με εκπληκτικα γραφικα Killzone οπως ελεγαν ολοι περνει με το ζορι ενα 7/10 απο το Eurogamer οπως και την ιδια βαθμολογια περνει και το Call of duty: Ghosts http://www.eurogamer.net/articles/2013-11-13-playstation-4-reviewed-games-and-hardware Που επισης συμφωνα με τα Polygon και IGN μπορει το παιχνιδι να τρεχει σε Full HD στο PS4 αλλα φαινεται οτι ζοριζεται η κονσολα γιατι παρατηρειτε πτωση στο frame rate η οποια δεν παρατηρειτε στο xbox 360 που τρεχει στα 720p.

http://www.polygon.com/2013/11/5/5052646/call-of-duty-ghosts-review

http://uk.ign.com/articles/2013/11/05/call-of-duty-ghosts-review

Επιτυχημενες σε απιστευτο βαθμο η τιτανοτεραστιες αποκλειστικοτητες του ps4 που οπως φαινεται απο την αρχη θα σαρωσουν χαχαχαχαχα :p :rofl: :p :rofl:
 
Καλά το Shadowfall παίρνει 8.0 από IGN, 8.8 από GameTrailers, 8.0 από Official Playstation Magazine, 9.0 από Destructoid αλλά ας μη το κάνουμε θέμα... Ο καθένας με τις εμπάθειές του...
 
Fred Madison είπε:
(...)Ο καθένας με τις εμπάθειές του...
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Fred.

Και μου κάνει εντύπωση που παραθέτεις εσύ στοιχεία, Βασίλη (metal), γιατί εσύ ο ίδιος έχεις κατακράξει άπειρες φορές το scoring που δίνουν τα μεγάλα sites, και ότι δεν πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν της βαθμολογίες διότι είναι υποκειμενικές κτλ....

Βλέπω ότι τελικά αυτό ισχύει επιλεκτικά: άλλοτε μας βολεύουν τα μεγάλα gaming sites, κι άλλοτε όχι...
 
D@redevil είπε:
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Fred.
Και μου κάνει εντύπωση που παραθέτεις εσύ στοιχεία, Βασίλη (metal), γιατί εσύ ο ίδιος έχεις κατακράξει άπειρες φορές το scoring που δίνουν τα μεγάλα sites, και ότι δεν πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν της βαθμολογίες διότι είναι υποκειμενικές κτλ....

Βλέπω ότι τελικά αυτό ισχύει επιλεκτικά: άλλοτε μας βολεύουν τα μεγάλα gaming sites, κι άλλοτε όχι...
Bλεπεις οτι δεν απαντησα καν στο Post πανω απο το δεικο σου πρωτον γιατι το Post Μου ηταν χαβαλεδιαρικο και δευτερον γιατι πολυ απλα θα αρχιζε καμια κουβεντα τζαμπα και βερεσε και ο κακος της υποθεσης θα φαινομουνα εγω για χιλιοστη φορα.Δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στα Reviews δεν με νοιαζουν και δεν τα δεινω σημασια για κανενα παιχνιδι ειτε ειναι της NINTENDO ειτε ειναι οποιασδηποτε αλλης εταιριας και ωσο και να το βαθμολογισουν ακομα και -1 να το βαλουν γιαυτο μη λες τζαμπα και βερεσε πως γραφω οτι με συμφαιρει.
Ολα κι ολα τα ατομα που εχουν απομεινει και κανουμε καμια πλακα εδω μεσα για της εταιριες videogames και την ατυπη και καλα κοντρα που εχουμε μεταξυ μας ημαστε μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου και οποιος αλλος δεν μπορει να καταλαβει την πλακα και τον χαβαλε ενος ατομου οπως εγω που απο τα 4000 χιλιαδες και posts που εχω τα 3/4 ειναι σαυτο το υφος τοτε δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο.Πλακα,χαβαλε κλπ εκανα απο την αρχη,συνεχιζω να κανω και θα κανω για ωσο καιρο ακομα θα ειμαι σαυτο το forum.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Bλεπεις οτι δεν απαντησα καν στο Post πανω απο το δεικο σου πρωτον γιατι το Post Μου ηταν χαβαλεδιαρικο και δευτερον γιατι πολυ απλα θα αρχιζε καμια κουβεντα τζαμπα και βερεσε και ο κακος της υποθεσης θα φαινομουνα εγω για χιλιοστη φορα.Δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στα Reviews δεν με νοιαζουν και δεν τα δεινω σημασια για κανενα παιχνιδι ειτε ειναι της NINTENDO ειτε ειναι οποιασδηποτε αλλης εταιριας και ωσο και να το βαθμολογισουν ακομα και -1 να το βαλουν γιαυτο μη λες τζαμπα και βερεσε πως γραφω οτι με συμφαιρει.
Θα σε παρακαλέσω, ακόμα μια φορά, να μάθεις να διαβάζεις τα ποστ μου, πρωτού ποστάρεις....

Βλέπω ότι τελικά αυτό ισχύει επιλεκτικά: άλλοτε μας βολεύουν τα μεγάλα gaming sites, κι άλλοτε όχι...
Δε βλέπω να γράφω πουθενά ότι "ισχύει επιλεκτικά για το Βασίλη...". Στο μόνο πράγμα που αναφέρομαι σ' εσένα, είναι το σημείο που μου κάνει εντύπωση, πώς δίνεις σημασία στα scores. Μην μπερδεύεις αυτά που λέω.

Πρόσεχε τι γράφεις, γιατί εκτίθεσαι...

metalcandyman είπε:
Ολα κι ολα τα ατομα που εχουν απομεινει και κανουμε καμια πλακα εδω μεσα για της εταιριες videogames και την ατυπη και καλα κοντρα που εχουμε μεταξυ μας ημαστε μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου και οποιος αλλος δεν μπορει να καταλαβει την πλακα και τον χαβαλε ενος ατομου οπως εγω που απο τα 4000 χιλιαδες και posts που εχω τα 3/4 ειναι σαυτο το υφος τοτε δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο.Πλακα,χαβαλε κλπ εκανα απο την αρχη,συνεχιζω να κανω και θα κανω για ωσο καιρο ακομα θα ειμαι σαυτο το forum.
Τότε, Βασίλη μου, ή θα μάθεις να βάζεις εμότικονς στα ποστ σου, ή απλά δε θα κάνεις πλάκα γιατί τα ποστ σου δεν τα διαβάζουν μόνο άτομα με τα οποία κάνεις χαβαλέ. Τα διαβάζουν όλοι.

Ουκ ολίγες φορές έχεις παρεξηγηθεί με μέλη, που δε σε ξέρουν (και δεν είναι υποχρεωμένοι στην τελική να μαντεύουν πότε εσύ αστειεύεσαι και πότε όχι) και θεωρούν ότι γράφεις σοβαρά.

Αν πιστεύεις ότι θες να το συνεχίσουμε κι αξίζει τον κόπο, pm me.
 
Εmoticons εχω βαλει και ωσο για τα PM δεν αξιζει ουτε στο ελαχιστο να ασχοληθω γιαυτο και δεν το συνεχιζω.
 
metalcandyman είπε:
Εmoticons εχω βαλει και ωσο για τα PM δεν αξιζει ουτε στο ελαχιστο να ασχοληθω γιαυτο και δεν το συνεχιζω.
Δεν ήξερα ότι η ειρωνεία με τα emoticons περνάει για χαβαλέ και πλάκα.

Και ναι, σου συνιστώ να μην το συνεχίσεις.
 
Και κλειδωμενη η αναπαραγωγη 3d blu ray δισκων ? Εχουν να κερδισουν τιποτε αραγε με αυτα τα γελοια κλειδωματα που κανουν ? Δεν νομιζω .Τελοςπαντων ο καιρος που θα κρινει ο καθενας απο κοντα τις next-gen κονσολες εφτασε .Ας μην ξεκιναμε κοντρες για το τι βαθμολογια εβαλε ο καθε ξεκαρφωτος σε πολλα και διαφορετικα site .Την δουλεια τους κανουν στη τελικη .
 
Το θέμα είναι ότι θα συμφωνήσω κι εγώ, ότι ενίοτε είναι εντελώς αναξιόπιστη η βαθμολογία - πολλές φορές δε, θα την χαρακτήριζα κι αβάσιμη...

Σε όλα τα παιχνίδια, ανεξαρτήτου κονσόλας. Άλλωστε, όταν θα αποκτήσω PS4, θα είναι κοντά στο τέλος του κύκλου ζωής του (όπως κάνω με όλες τις κονσόλες), ώστε αφενός να υπάρχουν αξιόλογοι τίτλοι, αφετέρου να έχουν λυθεί τα όποια hardware / software issues...

Είμαι απλά περίεργη να δω τι μας επιφυλάσσει το PS4 στην πραγματικότητα, πέρα από τα "μαρκετινίστικα" κι αυτό το "κλειδωμένη αναπαραγωγή" δε με προδιαθέτει θετικά...
 
Πάντως αν εχω καταλάβει σωστά, το θέμα της αναπαραγωγής των 3D ταινιών καθώς επίσης και η αναπαραγωγή πχ mp3 ειναι χαρακτηριστικά τα οποία θα προστεθούν μετά την κυκλοφορία της κονσόλας όπως...

News that the PS4 can't play MP3s or CDs out of the box caught many off guard, and it turns out the backlash also surprised Shuhei Yoshida, Sony Computer Entertainment Worldwide Studios head, and other folks at the company. While Yoshida previously announced that he'd conferred with the PS4 developer team about the matter, he revealed in an interview with Giant Bomb that "the systems guys are discussing how and when we can put these features on PS4." In addition, the head honcho says DLNA support is being looked at as well.

Oh, and stow away your tinfoil hats, as the PlayStation boss says the functionality omission wasn't part of an elaborate ploy to rack up more Music Unlimited subscriptions. Instead, he says game features took priority when it came to launch day software, while media-focused ones took the back seat. "We didn't really think about MP3 or DLNA," Yoshida said. "We thought, 'we're going to do that eventually.' We've been doing it with all the products, so it caught us off guard." For now, you can rely on your Xbox One to spin your CDs -- and play MP3s as a PlayTo device -- or blow some dust off that stereo system of yours.

αυτά από το Engadget.

και

UPDATE 1: Sony Worldwide Studios boss Shuhei Yoshida has said the PS4 does not support 3D Blu-rays - at launch.

He was asked about it on Twitter. His response: "not at launch, sorry."

This suggests 3D Blu-ray playback will be possible on PS4 should a future system update be released.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(οπως με πληροφορησε ο συναγωνιστης Stormwatch οτι κυκλοφορει τετοια φημη) αυριο σκασει ο Banderas* στην παρουσιαση της Sony, μπορω να πω μετα λυπης οτι η Sony μας πηρε σε PR επιπεδο τα σωβρακα και οτι ολο το marketing team της Microsoft πρεπει να κανει σεπουκου (η απολυση/παραιτηση δεν κρινεται αρκετη). Και αυτη τη φορα σοβαρολογω!

*η σημειολογια ειναι γνωστη στους θαμωνες του NeoGAF...η Sony προφανως καταλαβε οτι ο πολεμος κερδιζεται πλεον στο GAF...
 
Psy_Danis_3 είπε:
Και κλειδωμενη η αναπαραγωγη 3d blu ray δισκων ? Εχουν να κερδισουν τιποτε αραγε με αυτα τα γελοια κλειδωματα που κανουν ?
Ο μόνος λόγος που μου έρχεται στο μυαλό είναι για θέματα ασφαλείας. Μιας και το blu ray υποστηρίζει εκτέλεση java εφαρμογών, παίζει να βρήκαν κάποια τρύπα και να προσπαθούν να την πατσάρουν. Απλά δεν προλάβαιναν το launch και θα το κυκλοφορήσουν σαν system update/feature added!
 
Ειναι και οι Gamers μυστηρια παστα ομως,στην E3 βλεπε ONE και ps4,ουαουα αστε τα σοσιαλοmedia features και δειξτε μας παιχνιδια,αν τους παρεις ομως εστω και ενα απο αυτα πισω μπορει να σε δαγκωσει.


Και μιλαω βεβαιως για αυτους που εχουν σκοπο να την παρουν την κονσολα.
 
Ε ρε με τι ασχολουνται οι ανθρωποι.Ανακαλυψαν τωρα οτι το ps4 οταν ειναι τοποθετημενο οριζοντια δεν ισσοροπει απολυτα αλλα μπαλαντζαρει λιγο.Ισως να διορθωθει με μελοντικο firmware update η να δεινουν μαζι και ενα μικρο χαρτονι να το βαζουμε απο κατω οπως στο βιντεο :p

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τιποτα,τιποτα, ψιλολογια ειναι αυτα,3d bluray playback ,μπαταρει δεξια και τριχες,περιμενετε το πρωτο που θα παρει φωτια εκει ειναι τα μεγαλα γλεντια.


Υπομονη θελει.
 
Θα βγαλει και χαρτονακια στηριξης original η Sony για να παρει επιπλεον λεφτα χαχαχα :p
 
8 στα 4000, ας δωσουμε λίγες μέρες ακόμα να δούμε, εκτός και αν από μια μέρα και 4000 κομμάτια μπορούμε να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα
 
Πίσω
Μπλουζα