Playstation 4

ε ρε τι έχουμε να δούμε απο την Naughy Dog με τέτοια ιπποδύναμη στα χέρια της.
 
Ποιο inside ατομο απο αυτον δεν υπαρχει και ατομο κανονικο που να μιλαει με νορμαλ ορολογιες ,οπως ο καθημερινος ανθρωπος.
 
13-12-2013 ερχεται τελικα το PS4 στην Ελλαδα! Οπως γραφει το δελτιο τυπου της Sony. Μια χαρα προλαβαινει και τις γιορτες λοιπον ,υπαρχει ηδη διαθεσιμο προς προπαραγγελια απο γνωστες αλυσιδες στα 399ευρω , οσοι πιστοι αγοραστε :p .

sony-playstation-ps4-ellada-13-december-2013.jpg


http://www.byteme.gr/news/industry/13-dekembri-erxetai-stin-ellada-to-ps4

sony-playstation-ps4-ellada-13-december-2013.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποιος θα μου το στειλει απο Ελλαδα; :p
 
ps4.JPG

...........................
 
Σιγουρα θα βγει καποιος και θα πει οτι παλι με το Wii U και με την N ασχολουμαι αλλα επειδη δεν με νοιαζη ουτε στο ελαχιστο αυτο ας γραψω την ειδηση.Ειδηση λοπον συμφωνα με τον Tim Moss του Santa Monica studio που το ποσταρε στο Twitter το παιχνιδι flower του ps4 που αμφιβαλω αν εστω και λιγοι το γνωριζουν η καλητερα γνωριζουμε για να μην βγαλω τον εαυτο μου απεξω χωρις να το ψαξουν στο Google θα τρεχει στα 1080p 60fps.Το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι παιχνιδι του ps3 και psvita και με αυτη την βελτιωση στα γραφικα θα το φεουν στο ps4 και φυσικα υπαρχει κοσμος που γκρινιαζε λογο του οτι η N θα κανει HD remake στην παιχνιδιαρα που ονομαζεται The legend of zelda: The Wind Waker την στιγμη που οι αλλοι το κανουν στο flower ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

To Flower για να ξερουμε και για τι πραγμα μιλαμε ειναι αυτο.



Ο κυριος λοιπον αυτος θελοντας να δειξει της τεχνικες δυνατοτητες του ps4 ποσταρε τα παραπανω για το flower και τον ευχαριστω παρα πολυ εγω αλλα και χιλιαδες κοσμος για το γελιο και την ευθημη διαθεση που καταφερε να μας δημιουργησει μαυτη την ειδηση και μας εδειξε οτι το flower ειναι τοσο απαιτητικο παιχνιδι που φερνει στα ορια του τον πανισχυρο επεξεργαστη,καρτα γραφικων και τα 8GB μνημης ram του ps4 στα ορια του.Μιλαμε για τοσο απαιτητικο παιχνιδι που λιγα μπορουν να σταθουν διπλα του και να τρεχουν στα 1080p 60fps.Δηλαδη ρε μαγκες αν δεν ετρεχε και αυτο σε full HD στο πανισχυρο ps4 πιο αλλο θα ετρεχε :rofl: :rofl:

Ετσι λοιπον ολοι ωσοι απαξιωναν το αδυναμο σε σχεση με τον ανταγωνισμο Wii U λεγοντας οτι τα παιχνιδια που τρεχει μεχρι τωρα σε full HD ειναι πολυ μικρων απαιτησεων ας το ξανασκεφτουν καλητερα γιατι κατι τετοιες ειδησεις που της ποσταρουν και στο Twitter λες και ειναι Η ειδηση μονο για γελια ειναι και για τιποτα παραπανω.Παντοδυναμο το PS4 αποδεδειγμενα και σιγουρα η πιο ισχυρη κονσολα απο ολες μεχρι τωρα αλλα ας μας το δειξουν σε σοβαρα παιχνιδια και οχι με τετοια ανεκδοτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι hipster "παιχνίδι" αυτό παιδιά. Κάτι σαν την μοντέρνα τέχνη. Σουρεάλ, μινιμάλ και κόντρα στο κατεστημένο, αλλά ψιλο-αηδία και χωρίς νόημα. Σε κανέναν δεν αρέσει στην πραγματικότητα αλλά αλλά λένε ότι είναι αριστούργημα.

:p

Οκ, πάντως εμένα μου αρέσουν τα graphic demos όλων των ειδών αν και το συγκεκριμένο το πασάρουν σαν κανονικό παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βγηκε και ειπε και αυτος τα δικα του .Ναι θα ειναι 1080p και 60 καρε και το βρισκω και πολυ φυσιολογικο για ενα light παιχνιδι (απο οτι εχουν δεξει ως τωρα ) .Metalcandy man δεν εχω διαβασει τη συγκεκριμενη ανακοινωση αλλα αν ο τυπος παρουσιασε αυτο το βιντεο λεγοντας πως φερνει το ps4 στα ορια του η οτι ειναι κατορθωμα που θα ειναι 1080p 60 ειναι για πολλα γελια :biglaugh: .Περιμενε κανεις να δειξουν Killzone Shadow Fall στα 60 καρε ? Ε οχι βεβαια .Τετοια θα δειχνουν στην αρχη οπως εγινε και στο Wii U .Ta 60ρια θελουνε πολυ δουλεια και το μονο που τους νοιαζει για τους launch τιτλους ειναι να προλαβουνε το νοεμβριο .Δεν νομιζω οτι εντυπωσιαστηκε κανεις με τη συγκεκριμενη ανακοινωση του Tim Moss .Θα δειξει ποιος θελει να εντυπωσιασει και ποιος δουλευει σκληρα .Το wind waker hd παντως πηρε το respect απο τους παντες μεχρι γιατι ειναι πανεμορφο και οχι αρπακολα .Το σωστο να λεγεται
 
Για να μην γιννει μπερδεμα αυτο το φερνει το ps4 στα ορια του το ειπα εγω ειρωνικα γιατι ο τυπος στο twitter πραγματικα πρεπει να το θεωρησε μεγαλη ειδηση και επιτυχια οτι το flower τρεχει στα 1080p 60fps και εκανε και αναλυσεις σε αλλο tweet για το ποσο ωραιο θα φαινεται το γρασιδι κλπ.Να τραβας τα μαλια σου δηλαδη και να γελας ταυτοχρωνα.Ναι ειναι η πιο ισχυρη κονσολα το ps4 δεν αμφιβαλει κανεις γιαυτο αλλα δειξτε της δυνατοτητες του σε αλλο παιχνιδι πιο απαιτητικο και οχι στο flower.
 
To γρασίδι όπως και τα μαλλιά είναι από τα πιο δύσκολα αντικείμενα που υπάρχουν για rendering. Η physics engine προσημειώνει αέρα που κουνάει τα φύλλα που δεν είναι και λίγα. Βάλε και το φως πάνω στα φύλλα και το κάνεις ακόμα πιο δύσκολο.

Δεν ξέρω τι χρειάζεται το συγκεκριμένο παιχνίδι, τονίζω το γεγονός ότι εμάς μας μπορεί να φαίνεται εύκολο αλλά στην πράξη δεν είναι. Όσοι έπαιζαν STALKER θυμηθείτε τι γινόταν όταν ενεργοποιούσαμε το option!

@imgema

Δεν είναι το είδος του παιχνιδιού που θα σε κάνει να ξεχάσεις όλα τα άλλα. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν αρέσει σε κανέναν όπως λες, για μένα είναι ένα εργαλείο χαλάρωσης :)
 
Όντως έχει απόλυτο δίκιο ο Shock. Το γρασίδι και τα μαλλιά είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να επιτευχθούν με καλό framerate. Επίσης αρκετά δύσκολο είναι και το νερό. Αν θές να το επιβεβαιώσεις τρέξε στο PC το 3dMark όπου σε αντίστοιχες σκηνές το framerate τρώει γερό χτύπημα.

BTW, βγήκαν τα specs του SteamBox..
 
Μπραβο σουπερ μοντερειτορ :D .Το βιντεο ειναι κορυφη .Συνεχιζει η sony τις κορυφαιες διαφημισεις της
 
Ειναι μπροστα .Εχουμε ομως πολυ αξολογα παιχνιδια στις υπαρχουσες κονσολες που αν δεν τελειωσω μαζι τους δεν θα κανω καμμια κινηση .Συγκεκριμενα εχω ανοιχτα θεματα με ps3 και psvita οποτε τα βιντεο για οθφαμολουτρο και σχολια προς το παρων
 
Πίσω
Μπλουζα