Polfi Toys

Εφαγα φλασιά με τις καρδούλες. Τις πουλούσαν και σε περίπτερα ή κάνω λάθος ?

H Polfi πρεπει να εβγαζε πολλά αυτοκίνητα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H Polfi πρεπει να εβγαζε πολλά αυτοκίνητα.
 
@ spirtoulis: Ναι, κατά πάσα πιθανότητα οι καρδουλίνες πουλιόντουσαν και σε περίπτερα (ίσως και ζαχαροπλαστεία) - έτσι θυμάμαι τουλάχιστον!
 
Μάλλον έτσι θα είναι. Παλιότερα στα ζαχαροπλαστεία έβρισκες πολύ παιχνίδι.
 
Σήμερα ανακάλυψα ένα μεταλλικό αυτοκινητάκι που από κάτω γράφει Polfi Toys!!! Δεν ήξερα οτι έβγαζε και αυτοκινητάκια.
 
Η Polfi είχε έντυπες διαφημίσεις στα περιοδικά?
 
Νομίζω ότι αυτο είναι απο την συγκεκριμένη εταιρεία

[edit] tapatalk problem =>> Μετάφραση]


Νομίζω οτι αυτό είναι από την συγκεκτιμένη εταιρία [edit]


ImageUploadedByTapatalk1314535806.203377.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως έχει κανείς περισσότερες πληροφορίες για την εταιρεία που είχε την έδρα της για παράδειγμα?
 
Αυτές είναι δύο γλυκούλες της Polfi που έχω. Απ' ότι διάβασα πίσω στο κουτί η εταιρεία είχε την έδρα της στην Αθήνα.

IMG_0048.jpg

IMG_0046.jpg
 
spirtoulis είπε:
Αυτές είναι δύο γλυκούλες της Polfi που έχω. Απ' ότι διάβασα πίσω στο κουτί η εταιρεία είχε την έδρα της στην Αθήνα.
πολυ ομορφες spirtoulis!! εχω μια απορια: τα γλυκουλια και οι καρδουλιτσες τι διαφορα ειχαν;εμενα ιδια μου φαινονται και τα 2..
 
Η ίδια κούκλα είναι,πιστεύω.Αν και εγώ έχω να δω καρδούλα από κοντά απ' όταν ήμουνα μικρή. (Πρν 7-8 χρόνια δηλαδή...... :D )
 
Σας δείχνω και μία καρδούλα της ίδιας εταιρείας .Είναι μία ακόμη παραλλαγή από το γνωστό κουκλάκι.

polfi1.jpg

polfi.jpg
 
ειναι πολυ γλυκουλα σπιρτουλη!!!!!να τη χαιρεσαι :)

την απεκτησες προσφατα;
 
Ευχαριστώ Κατερίνα, την απέκτησα πρόσφατα και είναι ένα από τα πράγματα που ήθελα για να συμπληρώσω την συλλογή μου.
 
Το μωρακι μου ονοματι, ''Bambola'' απο την Polfi Toys...

Eιναι μικρουλι κουκλακι με μπλε ρουχισμο...

DSC01198.jpg
 
Ωραίο κουκλάκι geotsi, δεν το έχω ξαναδεί. Ξέρεις αν έβγαινε και με διαφορετικά χρώματα?
 
geotsi. πολυ γλυκο το κουκλακι,εχει το μεγεθος μιας γλυκουλας; το λουλουδι που εχει στο φορμακι κατι μου θυμιζει
 
Ειναι περιπου στα 10 εκατοστα το υψος του...σχετικα μικρουλη σε μεγεθος...

Δεν θυμαμαι αν εβγαινε σε αλλα χρωματα...

300 δρχ εκανε αρχες 90...
 
τελικα ειναι μικρουλικο :) ευχαριστουμε για τις πληροφοριες και τη φωτογραφια!!
 
Πίσω
Μπλουζα