Prince of Persia

Περίεργο,εμένα είναι 1 Ghz o μικρός,αλλά ακόμη και σε παράθυρο παρουσιάζει μια καθυστέρηση το παιχνίδι...

Πόση μνήμη του έχεις δώσει του emulator,παίζει ρόλο ;

Mήπως έχει να κάνει με το ROM file ίσως ;
 
Ναί, αυτό που λες παίζει σίγουρα ρόλο...

Η rom δεν θυμάμαι ποιά ακριβώς είναι (μπορώ να τσεκάρω μόλις γυρίσω σπίτι), αλλά στις επιλογές αν θυμάμαι καλά είχα δώσει 64 mb ram και επεξεργαστή τον 68040.
 
Κι εγώ τα ίδια έχω δώσει !!!

Άσχετο,το CD-ROM δε βρήκα ακόμη πώς το βλέπει ο emulator !!!
 
Βρε Μάνο, μάλλον έχεις παραφορτώσει το μηχάνημα. Πρόσεξε γιατί μπορεί να παίζει ρόλο και η κάρτα γραφικών που έχεις.

Κλείσε antivirus και spybot και δοκίμασε ξανά.

Καλό παίξιμο ρε!!!!!
 
manos426f είπε:
Κι εγώ τα ίδια έχω δώσει !!!Άσχετο,το CD-ROM δε βρήκα ακόμη πώς το βλέπει ο emulator !!!

Για να δεί το σι-ντι-ρόμιον, -αν θυμάμαι καλά- πρέπει να είχα προσθέσει ένα DLL που το χρειαζόταν να το "βλέπει" η συγκεκριμένη έκδοση που είχα, ή κάτι τέτοιο... :confused:

Πραγματικά δεν θυμάμαι περισσότερα πάνω σε αυτόν τον τομέα διότι πάει πολύς καιρός !!

Εκείνο το tutorial δεν έχει πληροφορίες πάνω σε αυτό το θέμα;
 
Δε μασάει ο P-III ρε,χα,χα,χα !!!

Kάρτα έχω την Ti4600 ρε,δε νομίζω να θέλει παραπάνω το παιχνίδι,αλίμονο...!

Χμ,θα κλείσω αυτά που λες και θα ξαναδοκιμάσω...

billy είπε:
Για να δεί το σι-ντι-ρόμιον, -αν θυμάμαι καλά- πρέπει να είχα προσθέσει ένα DLL που το χρειαζόταν να το "βλέπει" η συγκεκριμένη έκδοση που είχα, ή κάτι τέτοιο... :confused: Πραγματικά δεν θυμάμαι περισσότερα πάνω σε αυτόν τον τομέα διότι πάει πολύς καιρός !!

Εκείνο το tutorial δεν έχει πληροφορίες πάνω σε αυτό το θέμα;
Με εκπλήσσεις με τη μνήμη σου πραγματικά !!!

Ναι,πρέπει να κάνεις copy το cdenable.sys μέσα στο C:\Windows\system32\drivers,αλλά πού εμφανίζει το CD-ROM στον emulator δεν έχω δει ακόμη !!! :p :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι antivirus έχεις πάνω ρε θηρίο, στο θηρίο;
 
Σφάχτο ρε Μάνο, είναι πολύ βαρύ για το μηχάνημα......

Βάλε ένα avast να βρεις την υγειά σου, ακόμα και στο netbook μου δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις.
 
Θα "σφαχτεί" σύντομα.... ;)
 
manos426f είπε:
Kάρτα έχω την Ti4600 ρε,δε νομίζω να θέλει παραπάνω το παιχνίδι,αλίμονο...!
Αυτό μπορώ να το βεβαιώσω !! (δεδομένου ότι το τρέχω σε μία ΤΝΤ2 :D :D :D )

manos426f είπε:
Με εκπλήσσεις με τη μνήμη σου πραγματικά !!!

Ναι,πρέπει να κάνεις copy το cdenable.sys μέσα στο C:Windowssystem32drivers,αλλά πού εμφανίζει το CD-ROM στον emulator δεν έχω δει ακόμη !!! :p :p
Χαχαχα !! :D Να 'σαι καλά !!

Πραγματικά τώρα, δεν θυμάμαι περισσότερα...

Εφόσον πρόσθεσες το ντι-ελ-έλιον, μήπως θέλει να ενεργοποιήσεις και κάποια επιλογή στο configuration με τα δίαφορα tabs όπου κάνεις τις ρυθμίσεις; Δεν μπορώ να θυμηθώ κάτι άλλο... :confused:
 
Θα το βρω μωρέ,πού θα πάει,thanks για τη μεγάλη βοήθεια !!!
 
Τίποτα φίλε !! :)
 
Mόλις δοκίμασα το POP2 στον emulator.

Δυστυχώς δε ξεκινά,ο emulator "σκάει",δε ξέρω αν φταίει το παιχνίδι ή αυτός ή απλά δε δουλεύουν σωστά μαζί...

***EDIT***

Και με κλειστά antivirus,Spybot και Peerguardian,το POP1 εξακολουθεί να πηγαίνει λίγο αργά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρέχτο σε κανά μηχάνημα της προκοπής για να μην σέρνεται. :p
 
roman-snail-21973.jpg


Μάνοοοοο ουου... ο Λέλος....
 
Ό,τι και να λένε οι εγκάθετοι συμφορουμίτες ( :p :p ) για το κτήνος-μηχάνημα δοκιμής μου,γεγονός είναι ότι απόψε εντυπωσιάστηκα από την έκδοση αυτή του POP,που είχε ως αποτέλεσμα να ρίξω μια ματιά και λίγο παρακάτω και να δω κι αυτά...

picture.php


picture.php


...τα οποία -εκτός αν κάνω μεγάλο λάθος και δε θυμάμαι καλά (ο billy θα έχει να μας πει κάτι επ' αυτού πιστεύω)- επίσης είναι καλύτερες,των PCs,εκδόσεις,κυρίως στο θέμα του ήχου τα συγκεκριμμένα,κι ειδικά το Out of this world.

Ωρέ μπράβο ο Mac !!!
 
Σε λίγο θα μας πεις ότι είναι τυχεροί όσοι έχουν Mac για παιχνίδια. :p
 
Όχι,τυχεροί είναι οι PCάκηδες που έχουν τους emus KΑΙ για Mac,για να παίζουν ό,τι βγήκε καλύτερο εκεί...
 
Αρκεί να έχουν καλύτερη CPU από P-III... :diablotin:
 
Πίσω
Μπλουζα