Project Natal [Kinect]

Εθένα παιζάκι, η μαμά σου πγέπει να θε πάει θτον οδοντίατγο.
 
Wally είπε:
Απο τη στιγμη που η Ελλαδα υποστηριζεται και στο Live, το ιδιο θα επρεπε να γινει για καποια παιχνιδια που απευθυνονται σε μικρες ηλικιες...
Γιατί το Ελληνικό live είναι μεταφρασμένο στα Ελληνικά; :p Βιάστηκε η MS σε αυτό το θέμα...

BTW δεν σας αρέσει το Kinect αλλά ξέρω ότι όλοι πήγατε να το πάρετε αυτά τα Χριστούγεννα! :p Στο Πλαίσιο του Mall κάποια στιγμή προχθές εξαντλήθηκε...
 
Να δω κανένα να παίζει 4ώρο raid με το Kinect και δεν θέλω τίποτα άλλο. Όπως έχω πει και παλιότερα, η τεχνολογία αυτή είναι καλή για μικρά gaming sessions. Η πολύωρη χρήση αναπόφευκτα θα κουράσει!!
 
BTW δεν σας αρέσει το Kinect αλλά ξέρω ότι όλοι πήγατε να το πάρετε αυτά τα Χριστούγεννα! :p Στο Πλαίσιο του Mall κάποια στιγμή προχθές εξαντλήθηκε...
Δεν υπαρχει αυτο. Υπερβολες.

Ειναι αδυνατον οι hardcore gamers του 360 που τοσα χρονια μας κανουν μαθημα περι casualιας να αγορασαν το kinect. Ειναι δακτυλος της Nintendo παιδι μου.....
 
Paspartoo είπε:
Δεν υπαρχει αυτο. Υπερβολες.
Ειναι αδυνατον οι hardcore gamers του 360 που τοσα χρονια μας κανουν μαθημα περι casualιας να αγορασαν το kinect. Ειναι δακτυλος της Nintendo παιδι μου.....
Χαχα αμέ! Θυμάμαι για πόσο καιρό οι Playstationάδες και οι XBOXάδες κορόιδευαν τους Nintendάδες για τα motion controls και όταν οι "δικες τους" εταιρείες έκλεψ... αντεγρ... (γκουχ) έβγαλαν τα δικά τους, όλοι ξαφνικά ενδιαφερθηκαν.

Χρόνια τώρα κρατάει αυτή η κολώνια. Θυμάμαι εποχές playstation VS Ν64, τους playstationαδες να κοροιδευουν γιατι το Mario και το Banjo είναι χαζoχαρουμενα και το Mariokart για παιδάκια. Αυτό γινόταν κυρίως σε Ελληνικά περιοδικά, ακόμα και multiformat όπως το Games. Όταν όμως η Sony εκλεβοαντεγραφοέβγαζε τα δικά της χαριτωμένα Mario και Mariokart clones, όλοι ξεχνάγαν τι έλεγαν και τι έγραφαν πριν. Ποτέ δεν είδα ένα review του Croc (το οποιο ήταν ακόμα πιο "χαζό" από τα Mario), του Spyro ή του Crash Team Racing που ο Reviewer να λέει ότι είναι παιδικά. Αντίθετα, χαιρονταν που είχαν την ευκαιρία να έχουν και εκεινοι ένα Mario ή ενα Mariokart, άσχετα αν δεν τα πλησίαζαν σε ποιότητα.

Γι αυτό κι εγώ προτιμουσα πιο αντικειμενικά, ξένου τύπου περιοδικά όπως το C&VG.

Aλλά μου φαινεται ότι ξεφευγω απο το θέμα λίγο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια χαρά διαθέσιμο είναι το kinect σε όλα τα μαγαζιά που πέρασα πριν από λίγο. Απλά, ακόμα και αυτοί που το έχουν διαθέσιμο έχουν εξαιρετικά περιορισμένο στοκ.

Στα Multirama που εργάζεται κολλητός στην Αγία Παρασκευή μου είπε ότι θα τους μείνουν αμανάτι στο τέλος. Αντίθετα δεν υπήρχε X-box χωρίς Kinect για δείγμα και περίμεναν νέα παραλαβή.
 
vagosgta3 είπε:
Το θέμα είναι ότι το 90% των παιχνίδιών του playstation / xbox είναι ανθρώπινα και το 10% χαζοχαρούμενα (για προφανείς λόγους) ενώ στη nintendo συμβαίνει το αντίθετο... :p

Δε βαριέσαι όμως... όσοι πήραν Wii έπαιξαν 1 μήνα και μετά το βαρέθηκαν (οι περισσότεροι δηλαδή) τώρα παίρνουν Kinect... :animlaugh:
 
Τι σημαινει ακριβως αυτο το "ανθρωπινα" ?

Ποιος το ορισε ως το defacto αποδεκτο στον κοσμο του videogaming ?

Τι "ανθρωπινο" απεικονιζαν τα πρωτα videogames της δεκαετιας του 70 ?
 
"Ανθρώπινο" ήταν λάθος επιλογή λέξης. Ας τα πούμε "ενήλικα". Το spyro the dragon, το Kinectimals και πληθώρα παιχνιδιών της τότε nintendo και ειδικά της σημερινής δεν τα θεωρώ ενήλικα παιχνίδια (προσοχή δεν το λέω για να τα υποτιμήσω - απλά δείχνω ότι απευθύνονται σε άλλο κοινό).

και πριν προλάβετε να το αναφέρετε - όχι - ούτε το Halo το θεωρώ κατεξοχήν ενήλικο παιχνίδι :p
 
Προσωπικά πιστευω ότι το ποιο παιχνίδι είναι "ωριμο" και ποιο όχι φαινεται από το βάθος και την περιπλοκότητα του gameplay και από το πόσο σε βάζει να σκεφτείς και όχι από το theme. Θεωρώ για παράδειγμα το Mario 64 και το Zelda πολύ πιο ώριμα παιχνίδια από τα God of War, Halo, Dantes Inferno κτλ. Μαλιστα αν με ρωτήσεις τι θεωρώ πιο παιδικό, το Mario Galaxy ή το Dante's Inferno, θα σου πω το 2ο.

Δεν χρειαζομαι παιχνίδια με αίματα και γυμνά στήθη (με ρηχό gameplay πάντα) για να εντυπωσιαστώ και να νιώσω "αντρας" ή να κάνω φιγούρα στους φίλους μου. Αυτά τα έκανα όταν ειμουν 14 χρονών. Απορώ γιατί ολοι εντυπωσιάζονται με τις γυμνόστηθες του God of War. Ειναι εκει μόνο και μόνο για να δείξουν στήθος και τίποτα παραπάνω. Λες και δεν εχουμε ξαναδεί. Αλλά για τους πιτσιρικάδες σίγουρα ειναι κατι που μπορεί να τους τραβήξει, άσχετα από το rating. Με λιγα λόγια είναι στο gameplay. Το Resident Evil είναι ενήλικο to RE5 όμως είναι χαζό, αφού αφαιρεσαν την ατμοσφαιρα τρόμου και της όποιας αγωνίας και φτιαξανε ένα παιχνίδι με super ηρωες και πολύ πίου πίου.

Πλέον ζητάω κάτι να με βάλει στο κλίμα του με την αξία του, δηλαδή ζητάω δυνατό και εθιστικό gameplay με αρκετό βάθος. Προσωπικά δεν θεωρώ το Mario 64 παιδικό, ούτε το Zelda. To Μario Galaxy είναι λίγο σπαστικό, λόγω των super-cute SFX αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχω κομπλεξ να παιξω ένα παιχνίδι με χαρουμενο theme, αρκει να με κερδίσει με το gameplay του παντα. Το Yoshi's Story για παράδειγμα είναι για παιδάκια, όχι τόσο για το theme του, όσο για την δυσκολία του και του πόσο σε βάζει να ασχοληθεις και να σκεφτεις. Τα CoD, Halo, Gears κλπ είναι τόσο περίπλοκα και ευκολα να τα παιξεις όσο το Yoshi's Story. Δεν μπορώ να τα πάρω τόσο πολύ στα σοβαρά. Τα θεωρώ, αν όχι παιδικά, σίγουρα casual για ενήλικες νέους παίκτες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ριχτε μια ματια στον τιτλο του thread
 
Sorry, δικό μου φταιξιμο που ξεφυγαμε.
 
Πρωτο video για το επερχομενο Avatar Kinect upgrade. Ειναι non-gamer αλλα το θετικο που βγαινει ειναι οτι το Kinect θα διαβαζει πλεον και τις εκφρασεις προσωπου.

 
Χεχε υποθέτω software update, και όχι hardware...
 
Δεν εχει τιποτα το Kinect να αναβαθμισεις περα του software. Τραβαει ισχυ απο τη κονσολα. Για αυτο και εικαζω οτι θα παιζει αυτουσιο και στο επομενο XBOX
 
Προσπαθώ να φανταστώ πόσο γελοίο μπορεί να είναι το avatar μου (καραφλός τσολιάς, με μουστάκι και γυαλί ηλίου) να κάνει τις κινήσεις μου...
 
Έχουμε πουθενά video που να δείχνει real-time, τόσο το Avatar όσο και το άτομο που κάνει τις κινήσεις?
 
Εγώ πάντως το πήρα..........

Όχι για το 360, αλλά για τα επερχόμενα mods στο pc.

Όπως είπε και ο status παραπάνω, θα είναι τραγικό να βλέπεις έναν punk κάγκουρα - σάτυρο με ροζ πουκάμισο κυριλέ γυαλί ηλίου και κόκκινα παπούτσια να χορεύει hip - hop.........................
 
Hip-hop ποτέ. Μόνο τσάμικο ωρέ!

28941646.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα